Dodaj do ulubionych

konopie i marihuana

22.08.19, 10:47
Fajna sprawa, od lat siedzę w temacie.
Dostarczam olejek z CBD znajomej, która przyjmując go zapobiega atakom epileptycznym.

--
http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


AL
Edytor zaawansowany
 • al-szamanka 22.08.19, 10:59

  www.spidersweb.pl/2017/03/olej-cbd.html

  --
  http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


  AL
 • al-szamanka 22.08.19, 12:17
  Chory na Parkinsona przed i po podaniu olejku z CBD

  --
  http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


  AL
 • rena-ta49 22.08.19, 15:05
  Moi znajomi mają dziecko z dużą ilością ataków epileptycznych ,z tego co wiem od jakieś czasu podają ten olejek
  i ilośc ataków znacznie sie zmniejszyła. A te które ma bardzo łagodne.
 • a74-7 22.08.19, 15:37
  Zupelnie przeciwnie , nie siedze w temacie , ale ponoc jest roznica miedzy marihuana a olejem cbd.
  Na rynku dostepny legalnie jest jakis olejek o bardzo niskiej zawartosci procentowej, a to co ma wiecej procent ponoc mozna kupic w sklepach dla kulturystow.Stary pytal kiedys ,trafil na Polaka ktory za mere 70 funciakow cos tam chcial sprowadzic z Polski.Nie mam znajomych ktorzy sa w potrzebie uzywania tego specjalu. Natomiast ,chyba wspominalam ,rozmawialismy w Turcji z kims z polnocy kraju,zachwalal ten olej na sprawy skorne , zwlaszcza na luszczyce.
  Z 15 lat (?) temu byl program w TV jak zalegalizowali w Szwajcarii cala mase produktow zawierajacych cannabis .
 • m.maska 22.08.19, 18:38
  A we Wrocku sklepow i sklepikow z cannabisem pelno... odwiedzilam jeden. Kropelki zakupilam przez internet, jakies masci, luskane nasiona takze w sklepiku. Przy okazji wdepnelam do znajomych, ktorzy w poblizu prowadza inny sklepik - okazalo sie, ze biora od ponad osmiu miesiecy te nasionka i bardzo sobie chwala.

  --
  http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-ly-288c.gif
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • al-szamanka 24.08.19, 21:44
  Od ponad tysiąca lat przed Chrystusem aż do 1883 roku naszej ery cannabis sativa, znana też jako konopie, była największą uprawą rolną naszej planety. Uprawa cannabis była najpoważniejszym źródłem tysięcy produktów, dostarczając większości światowego włókna, tkanin, oleju opałowego, papieru, kadzidła i leków, jak również podstawowym źródłem jadalnego białka dla ludzi i zwierząt. Według "Columbia History of the World", "najwcześniejsza znana tkanina była najwyraźniej zrobiona z konopi, które zaczęto wykorzystywać w ósmym tysiącleciu przed naszą erą". Cannabis jest najmocniejszym i najtrwalszym naturalnym miękkim włóknem na tej planecie. Jej liście i wierzchołki kwiatowe były - w zależności od kultury - jednymi z najważniejszych i najpowszechniej używanych leków dla dwóch trzecich ludności świata od co najmniej 3000 lat aż do obecnego wieku. Botanicznie konopie są członkiem rodziny konopiowatych, najbardziej zaawansowanej ewolucyjnie rodziny roślin na Ziemi. Są one jednoroczną rośliną trawiastą, wykorzystującą słońce faktycznie bardziej efektywnie niż jakakolwiek inna roślina na naszej planecie, osiągając w jednym krótkim sezonie wysokość 12 - 20 stóp, lub nawet większą. Mogąc rosnąć w faktycznie każdym klimacie i nasłonecznieniu, konopie są najważniejszym odnawialnym zasobem naturalnym Ziemi.

  ZASTOSOWANIA KONOPI

  Dziewięćdziesiąt procent wszystkich żagli na statkach, od co najmniej V wieku p.n.e. do czasu grubo po nastaniu maszyn parowych w drugiej połowie XIX wieku, było robionych z konopi. Pozostałe 10 procent to był zazwyczj len albo drugorzędne włókna takie jak sizal, juta czy manila. Mapy nawigacyjne, dzienniki okrętowe i biblie były, w Europie i Ameryce od czasów Kolumba (XV w.) do początku XX w., zrobione na ogół z papieru konopnego. W pierwszym wieku n.e. Chińczycy odkryli,że papier konopny jest 50 do 100 razy trwalszy od większości odmian papirusu i że i jest on 100 razy łatwiejszy i tańszy do wykonania.

  Osiemdziesiąt procent wszystkich tkanin i płótna na ubrania, namioty, bieliznę, koce, draperie, kołdry, prześcieradła, ręczniki i obrusy było w większości świata aż do XX wieku robione głównie z włókna konopnego. Konopie są miększe, cieplejsze i bardziej pochłaniają wodę niż bawełna. Mają od niej trzy razy większą rozciągliwość i są wiele razy trwalsze. Od setek (jeśli nie od tysięcy) lat, do lat trzydziestych XX w., w Irlandii robiono z konopi najlepszą bieliznę, a we Włoszech najlepsze sukno odzieżowe na świecie. Jeśli rolnik chciał miękkiego włókna na bieliznę, zbierał konopie po dwóch - trzech miesiącach; na sznury i olinowanie po trzech - czterech miesiącach; na grube powrozy i brezent po sześciu miesiącach. Gęstość uprawy także wpływa na jakość włókna.

  Po uchwaleniu w 1937 r. w USA ustawy marihuanowej (Marijuana Tax Act) większość produktów z włókana konopnego została zastąpiona przez nowe petrochemiczne "plastikowe włókna" produkowane przez DuPonta. DuPont opatentował nylon w 1935 r., ale mógł go rzucić na rynek dopiero w 1938 r. - po tym jak przemysł tekstylny wykorzystujący konopie został skutecznie zdelegalizowany. Trzeba podkreślić, że blisko 50 % wszystkich środków chemicznych używanych dziś w rolnictwie używanych jest w uprawie bawełny. W przeciwieństwie do bawełny konopie nie potrzebują chemikaliów, nie mając faktycznie żadnych wrogów w postaci chwastów czy owadów.

  PAPIER Z WŁÓKNA I PULPY

  Do 1883 r. od 75 do 100 % całego światowego papieru było robione z włókna konopnego. Konopie dostarczały papieru na książki, biblie, mapy, banknoty, papiery wartościowe i gazety. Dostarczyły papieru użytego w oryginalnych wydaniach Biblii Gutenberga (XV w.), Biblii Króla Jakuba (XVII w.), broszur "The Rights of Man", "Common Sense" i "The Age of Reason" Thomasa Paine'a (XVIII w.), dzieł Marka Twaina, Viktora Hugo, Aleksandra Dumasa oraz "Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla.

  Koloniści amerykańscy i reszta świata zwykła była robić papier ze zniszczonych żagli i powrozów sprzedawanych przez właścicieli statków. Nasi przodkowie byli zbyt oszczędni, by cokolwiek wyrzucać, tak, że do lat osiemdziesiątych XIX w. jakiekolwiek zbywające skrawki i ubrania były mieszane i przetwarzane na papier.

  POWROZY, FARBA I OLEJ

  Faktycznie każde miasto i miasteczko na świecie miało kiedyś lokalny przemysł wytwarzający powrozy z konopi. Największym światowym producentem, wytwarzającym wyroby najwyższej jakości, była jednak Rosja, dostarczająca w latach 1740 - 1940 80% konopi wykorzystywanych w zachodnim świecie. W całej historii z konopi zrobionych było 70 - 90% wszystkich powrozów, sznurów i lin. Zmieniło się to raptownie w 1937 r., gdy naturalne włókna zaczęto zastępować włóknami syntetycznymi wytwarzanymi z ropy naftowej, produkowanymi głównie przez DuPonta. Do wytworzenia farby i pokostu użyto w Ameryce w samym tylko 1935 r. 58.000 ton nasion konopi. Konopne farby i pokosty zostały wkrótce zastąpione przez nowe środki wytwarzane głównie z petrochemicznych materiałów DuPonta.

  Do około 1800 r. olej konopny był najpowszechniej zużywanym olejem opałowym na świecie. Do końca lat siedemdziesiątych XIX w. był on drugim co do popularności olejem opałowym (wyprzedzony przez tran).

  MATERIAŁ BUDOWLANY I BUDOWNICTWO

  Ponieważ z akra konopi można wyprodukować czterokrotnie więcej pulpy niż z akra lasu, konopie są doskonałym materiałem mogącym zastąpić drzewa w produkcji takich wyrobów jak deski z wiórów czy form do odlewania betonu. Konopi używano w historii do wzmacniania dywanów. Silne, odporne na gnicie dywany konopne mogłyby wyeliminować alergiczne reakcje związane z nowymi syntetycznymi dywanami oraz trujące wyziewy produkowane w pożarach domów i sklepów przez płonące syntetyki. Nawet plastykowe przewody instalacji wodnej mogą być wytwarzane z odnawialnej celulozy konopnej zamiast z ropopochodnych nieodnawialnych surowców chemicznych. Można wyobrazić sobie dom przyszłości zbudowany oraz wyposażony w instalację wodna, meble i dekoracje z odnawialnego surowca nr 1 na świecie - konopi.

  KONOPIE NA RZECZ EKOLOGII

  Używając odzieży zrobionej w 100 % z konopi można swe koszule, spodnie i inne części garderoby przekazać w spadku swym wnukom, Inteligentne zużytkowanie trwalszych, mocniejszych, tańszych, chłodniejszych, bardziej chłonących wodę, przewiewniejszych, podatniejszych na biodegradację włókien naturalnych mogłoby zasadniczo zastąpić używanie petrochemicznych włókien syntetycznych, takich jak nylon czy poliester. Produkty konopne mogłyby zastąpić prawie całą naftę, bez jakichkolwiek odwiertów i rozlewów ropy, metan, metanol, paliwa i plastiki, ograniczając tym samym zużycie paliw kopalnych i chroniąc środowisko. Plama oleju konopnego środowisku nie zaszkodzi, nie wymaga żadnego oczyszczenia i faktycznie użyźni glebę. Paliwo lub olej spożywczy można wyrabiać także z nasion konopi, które zawierają objętościowo do 30 % oleju. Ponieważ "paździerze" konopne to w 77 % celuloza i wydajność konopnej biomasy jest około dziesięciokrotnie większa od wydajności roślin mącznych, konopie są doskonałym źródłem paliwa. Przetwarzaniem konopi można by zastąpić faktycznie całą energię nuklearną i paliwa kopalne, produkując w drodze pirolizy węgiel drzewny, metanol a nawet "konopną naftę". Farmy konopi mogą wyprodukować bez chemicznych nawozów dziesięć ton biomasy z akra w cztery miesiące i mogłoby zwrócić rolnikom bogactwo naturalne wartości miliardów dolarów, stwarzając na nowo miliony miejsc pracy w rolnictwie. Być może najbardziej przemawiającym ekologicznie argumentem za uprawa konopi jest przygotowywanie ziemi pod uprawę. Do obecnego wieku rolnicy używali konopi do oczyszczania pól, jako uprawę ugorową oraz do przeszkodzenia wysychaniu błot i ubytkowi wody po pożarach lasów. ponieważ konopie zapuszczają w ciągu trzydziestu dni 10 - 20 - calowe korzenie, są one o wiele skuteczniejsze w wiązaniu gleby niż używane obecnie przez rolników żyto czy jęczmień, z ich calowymi korzeniami.

  PLAN OCALENIA NASZYCH LASÓW

  Rewolucja Przemysłowa i rozw
 • rena-ta49 25.08.19, 10:44
  Pierwszym lekarzem w Polsce,który 20 lat temy zaczął stosować preparaty z konopi w terapii dzieci z
  padaczkami opornymi na leki, uzyskując widoczne efekty jest Marek Bachański – pediatra, neurolog dziecięcy.
  Nawiasem mówiąc miał z tego powodu ogromne problemy,zwolniono go z pracy ,na szczęscie oczyszczony z zarzutów.
 • al-szamanka 25.08.19, 20:06
  rena-ta49 napisała:

  > Pierwszym lekarzem w Polsce,który 20 lat temy zaczął stosować preparaty z konop
  > i w terapii dzieci z
  > padaczkami opornymi na leki, uzyskując widoczne efekty jest Marek Bachański – p
  > ediatra, neurolog dziecięcy.
  > Nawiasem mówiąc miał z tego powodu ogromne problemy,zwolniono go z pracy ,na sz
  > częscie oczyszczony z zarzutów.

  Działanie cbd na padaczkę znam, bo wielokrotnie obserwowałam. Preparaty z konopi to cenne leki.


  --
  http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


  AL

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka