Dodaj do ulubionych

Nie istnieje gen homoseksualizmu

01.09.19, 10:53
LobbyLGBT będzie zdruzgotane?
Naukowcy: Nie istnieje pojedynczy gen homoseksualizmu. Ważny jest wpływ środowiska.

Pojedynczy gen homoseksualizmu nie istnieje – twierdzą amerykańscy badacze Broad Institute of MIT and Harvard. Na podstawie indywidualnych wariantów genetycznych nie można przewidywać, czy ktoś będzie angażował się w relacje seksualne z osobami tej samej płci – czytamy na łamach czasopisma prestiżowego magazynu naukowego „Science”, który opublikował wyniki badań.

Badanie przeprowadził międzynarodowy zespół naukowców, któremu przewodniczył dr Andrea Ganna z Broad Institute of MIT and Harvard w Cambridge (USA). Uwzględniono w nim dane pochodzące od ponad 470 tys. osób. Szukano wariantów genetycznych będących wyznacznikiem homoseksualizmu – wchodzenia w relacje seksualne z osobami tej samej płci.
Naukowcom udało się zidentyfikowano pięć specyficznych wariantów, które wiązały się z zachowaniem homoseksualnym (jeden z nich zaangażowany był w procesy biologiczne związane z powonieniem, inny z hormonami płciowymi), a także tysiące innych, które brały w nim mniejszy udział. Mimo to okazało się, że analizowane łącznie, nie pozwalały przewidywać pociągu do osób tej samej płci.

Pojedynczy gen homoseksualizmu nie istnieje – twierdzą badacze. Ich zdaniem zachowanie homoseksualne jest wynikiem wspólnych oddziaływań genów i środowiska, podobnie jak większość obserwowanych u ludzi cech.
Poprzednie badania sugerowały obecność silnych sygnałów genetycznych, które mogłyby uczynić przewidywalnymi postawy seksualne, przy czym jeden z najbardziej znanych takich sygnałów wskazywał na chromosom X, ale w naszych badaniach z próbką sto razy silniejszą, pokazaliśmy, że tak nie jest
— wyjaśnił dr Andrea Ganna w rozmowie z włoską agencją prasową ANSA.
Wyniki naszego badania dostarczają wglądu w biologiczne podłoże zachowań homoseksualnych, ale uświadamiają też, jak ważne jest powstrzymanie się od wyciągania uproszczonych wniosków ze względu na skomplikowaną naturę fenotypów behawioralnych, nasz ograniczony wgląd w genetykę i długą historię nadużywania rezultatów badań genetycznych w celach społecznych
— podsumował naukowiec z z Broad Institute of MIT and Harvard w Cambridge.
kpc/”Science”/PAP/Rynek Zdrowia/Onet.pl
Edytor zaawansowany
 • m.maska 01.09.19, 13:31
  WHO wiedzialo o tym dziesiatki lat, dopoki w WHO nie zasiedli dewianci i ustalili, ze dewiacja to normalnosc.


  --
  http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • a74-7 01.09.19, 15:26
  dopoki w WHO nie zasiedli dewianci i ustalili, ze dewiacja to normalnosc.
  No ,ba; zrobili z tego 'trend '.Do "normalnosci" jeszcze daleko.
 • al-szamanka 01.09.19, 15:30


  Podsumowanie powinno byc takie: zadni psychopaci, geje i lesbijki nie powinny miec jakichkolwiek stanowisk w WHO- przed przyjeciem dokladnie przebadac, przetestowac, potem rok proby, a jak podpadnie to powtorne testy albo od razu wywalac.
  --
  http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


  AL
 • al-szamanka 04.09.19, 05:35
  "Naukowcy: Nie istnieje pojedynczy gen homoseksualizmu. Ważny jest wpływ środowiska.
  Pojedynczy gen homoseksualizmu nie istnieje – twierdzą amerykańscy badacze Broad Institute of MIT and Harvard. Na podstawie indywidualnych wariantów genetycznych nie można przewidywać, czy ktoś będzie angażował się w relacje seksualne z osobami tej samej płci"

  Z tego wniosek, ze nigdy i pod zadnym pozorem nie powinno sie dopuszczac do adopcji dzieci przez pary homoseksualne.
  --
  http://i46.tinypic.com/117wpyd.jpg


  AL

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka