Dodaj do ulubionych

Wybory 13.X.2019

01.10.19, 16:48
Między Morawieckim a Stuhrem, czyli co Polacy wybiorą 13 października. Pierwszy w przeciwnikach widział Polaków, drugi widzi "chłopów folwarcznych"

W marcu Kornel Morawiecki został odznaczony wysokim odznaczeniem węgierskim - osobiście przez premiera Wiktora Orbana. Założyciel Solidarności Walczącej został wówczas zapytany przez reportera portalu wPolityce.pl o to, jak ocenia sytuację w Polsce. Odpowiedział tak:

Te wybory za siedem, osiem miesięcy, będą strasznie ważne. Wybory europejskie nie są jednak kluczowe, one nie zmienią całej topografii politycznej. Ale wybory jesienne, do parlamentu polskiego już tak. Chciałbym, by zasadniczy kurs nie uległ zmianie, by ta zmiana, która polega na większej solidarności, na większej wrażliwości społecznej, utrzymała się. Ta zmiana jest dla mnie bardzo ważna.

Zapytany, czy obecny rząd realizuje testament „Solidarności”, stwierdził:

W dużym stopniu to jest właśnie duch „Solidarności”. To jest pierwszy po okrągłym stole rząd, który próbuje włączyć do obiegu wykluczone masy ludzkie. Chce im dać więcej wolności, więcej podmiotowości społecznej. To jest bardzo ważny kierunek. Jednego, czego mi tu brakuje, to pewnego rodzaju wymagania od ludzi. Bo nie powinno się tylko dawać, ale powinno się także czegoś chcieć. Rząd nie jest od dawania, rząd jest od organizowania aktywności ludzkiej.
Do tego dodajmy scenkę zarejestrowaną przez reportera telewizji wPolsce.pl, pochodzącą z okresu zmagań o reformę sprawiedliwości. Grupka zwolenników Komitetu Obrony Demokracji zaatakowała wówczas marszałka seniora, blokując drogę i skandując głośno: „będziesz siedział”,”bandyta”, „łajdak”. Zapytany, czy nie jest mu przykro, Morawiecki odpowiedział spokojnie, z dużą pewnością siebie: „Jestem zmartwiony tym, że między nami Polakami dochodzi do takich sytuacji, kiedy chcę wyjść z Sejmu, to nie mogę normalnie wyjść.” Aktywiści KOD - zapowiadający, że pójdzie do więzienia - byli dla niego przede wszystkim Polakami.

I teraz zestawmy postawę tej postaci - tak celebrowanej przez własny obóz polityczny - z najnowszym dialogiem między Tomaszem Lisem a Jerzym Stuhrem, postaciami również bardzo cenionymi przez zwolenników opozycji. Dla nich ci, którzy głosują na PiS, to potomkowie chłopów folwarcznych, którzy odreagowują wieki uciemiężenia.

Nic więcej nie trzeba dodawać. To jest istota - nie jedyna, ale szczególnie ważna - decyzji, którą Polacy podejmą 13 października.


--
http://fs1.directupload.net/images/user/150112/w8kfc76t.gif
www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
Edytor zaawansowany
 • a74-7 01.10.19, 18:39
  Przeciez juz wszystko ustalone: zeby opozycja pekla ,a PIS i tak wygra !...wink
 • m.maska 01.10.19, 18:53
  Oczywiscie, ze wygra - tylko chodzi o to zeby wysoko wygral... smile

  --
  http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • a74-7 01.10.19, 19:47
  Spoko wink
 • al-szamanka 01.10.19, 21:01
  a74-7 napisał:

  > Spoko wink

  Też myślę, że spoko.


  --
  AL

  Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
 • rena-ta49 02.10.19, 19:42
  Głos chłopa folwarcznego z czworaków będzie wart w urnie tyle samo, ile tego syna komunistycznego prokuratora.
 • rena-ta49 02.10.19, 20:41
  https://pbs.twimg.com/media/EFyz2JSX0AAoVzk.jpg
  Takich jak #Sthur #Szczur moja praciotka miała do pomocy w stajni, jako podnózek służyli, kiedy konia dosiadała
  twitter.com/Makaisia/status/1179014951802830849
  I tyle w temacie Sthura!
 • a74-7 06.10.19, 09:50
  Nawet Niemcy już nie wierzą w PO i przyznają: PiS wygra
  portal gospodarki
  5 października 2019
  20:10

  Niemiecki lewicowo-liberalny tygodnik „Der Spiegel” opisuje w najnowszym sobotnim wydaniu sytuację przed wyborami parlamentarnymi 13 października w Polsce. Według krytycznego wobec obecnego rządu RP magazynu zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości jest niemal pewne.
  „Ponowne zwycięstwo w wyborach parlamentarnych 13 października wydaje się niemal pewne. Według sondaży ugrupowanie ma co najmniej 10 pkt. proc. przewagi nad najsilniejszą partią opozycyjną. Możliwa jest nawet absolutna większość” - relacjonuje „Spiegel” - czasopismo o największym nakładzie wśród tygodników opinii w Niemczech.
  „Partia, która jest przez przeciwników wyszydzana jako banda prowincjuszy, jest tak naprawdę elastyczną, skuteczną maszyną do zdobywania większości” - dodaje.
  Jedną z przyczyn popularności PiS jest - według magazynu - wprowadzenie programu 500+ oraz obietnice kolejnych wydatków na cele socjalne m.in.: 13. emerytura, zwolnienia podatkowe dla młodych ludzi czy podniesienie płacy minimalnej.
  Drugi powód to konsolidacja i mobilizacja konserwatywnego elektoratu.
  „Sukces PiS nie wynika jednak tylko z prostego połączenia nacjonalizmu i państwa socjalnego” - konstatuje „Spiegel” i zwraca uwagę, że bez skrupulatnego i dalekosiężnego planowania Jarosława Kaczyńskiego zwycięstwa nie byłyby możliwe.
  „Założył PiS 18 lat temu wspólnie z bratem bliźniakiem - Lechem, i jest po dziś dzień niekwestionowanym przywódcą. Podejmuje właściwie każdą ważną decyzję personalną. Nie sprawuje żadnego państwowego urzędu, ale jest najpotężniejszym człowiekiem w Polsce” - opisuje magazyn.
  Jego zdaniem, Kaczyński ma talent do wymyślania chwytliwych haseł, takich jak „Czwarta RP”, czy „dobra zmiana”.
  „Również programy socjalne są zręcznie retorycznie opakowane. Przekaz nie brzmi po prostu: więcej kasy. PiS nawiązuje do rozpowszechnionego wśród Polaków poczucia, że czasy niedostatku powinny się skończyć. I PiS o to dba poprzez natychmiastowe wpłaty na konto” - pisze tygodnik, którego zdaniem szanse na zwycięstwo ugrupowania są tak duże, że stają się dla niego wręcz problemem. „Dobre prognozy mogą doprowadzić do tego, że wielu wyborców PiS po prostu zostanie w domu” - konkluduje „Spiegel”.
  PAP/ as/
 • czarek_sz 06.10.19, 12:40
  Jedno co w tym artykule przebija to wielki smutek że proniemiecka PO znów przegra. Podobno dla Tuska za ogromne zasługi dla Niemiec Merkel szykuje kolejną ciepłą posadkę bo w Polsce to on nie ma już czego szukać.
 • a74-7 06.10.19, 16:07
  a gdzie sie Tusek nie zasluzyl ,sie zapytam ?
  Prze*bal wyjasnianie Katastrofy pod Smolenskiem ,
  w jewropce bedzie pamietany za brexit, bo na kogos trzeba bedzie ....
  A czy Niemiaszki dadza mu ciepla posadke sie zobaczy...tam tez wszystko moze sie zmienic po wyjsciu UK z kolchozu, kwestia bliskiego czasu.
 • al-szamanka 06.10.19, 18:49
  a74-7 napisał:

  > a gdzie sie Tusek nie zasluzyl ,sie zapytam ?
  > Prze*bal wyjasnianie Katastrofy pod Smolenskiem ,
  > w jewropce bedzie pamietany za brexit, bo na kogos trzeba bedzie ....
  > A czy Niemiaszki dadza mu ciepla posadke sie zobaczy...tam tez wszystko moze si
  > e zmienic po wyjsciu UK z kolchozu, kwestia bliskiego czasu.


  Tuska będą głaskać tak długo jak będzie Niemcom przydatny - a potem otrzepią ręce i rzucą jak szmatę, którą jako zdrajca oczywiście jest.

  --
  AL

  Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
 • rena-ta49 07.10.19, 08:31
  a74-7 napisał:

  > a gdzie sie Tusek nie zasluzyl ,sie zapytam ?
  > Prze*bal wyjasnianie Katastrofy pod Smolenskiem ,
  > w jewropce bedzie pamietany za brexit, bo na kogos trzeba bedzie ....
  > A czy Niemiaszki dadza mu ciepla posadke sie zobaczy...tam tez wszystko moze si
  > e zmienic po wyjsciu UK z kolchozu, kwestia bliskiego czasu.


  Jak Merkel nie da posady,to może da Putin?
  Nie darmo Tusek ściskał się z Putinem!
 • al-szamanka 08.10.19, 10:21
  rena-ta49 napisała:

  > a74-7 napisał:
  >
  > > a gdzie sie Tusek nie zasluzyl ,sie zapytam ?
  > > Prze*bal wyjasnianie Katastrofy pod Smolenskiem ,
  > > w jewropce bedzie pamietany za brexit, bo na kogos trzeba bedzie ....
  > > A czy Niemiaszki dadza mu ciepla posadke sie zobaczy...tam tez wszystko m
  > oze si
  > > e zmienic po wyjsciu UK z kolchozu, kwestia bliskiego czasu.
  >
  >
  > Jak Merkel nie da posady,to może da Putin?
  > Nie darmo Tusek ściskał się z Putinem!

  Tusek ma Polskę w d....
  Pójdzie tam, gdzie mu dadzą srebrniki.


  --
  AL

  Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
 • a74-7 08.10.19, 20:20
  Glosowanko w POSKu,lista nr 2.
 • m.maska 11.10.19, 16:40
  Niesamowite co piszą niemieckie media! "Die Welt": dzięki PiS Polacy korzystają z dobrobytu

  Dziennik „Die Welt” w artykule poświęconym sytuacji przedwyborczej pisze, że to PiS umożliwił Polakom korzystanie z dobrobytu poprzez programy socjalne. Cementuje to poparcie dla ugrupowania, zapowiada ono zatem kolejne świadczenia.

  Hojne programy socjalne cementują władzę partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość. Zwłaszcza świadczenia na dzieci są nagradzane. Przed wyborami narodowo-konserwatywne ugrupowanie jeszcze bardziej poszerza zatem swoje programy socjalne” - relacjonuje prawicowy dziennik we wtorek. Podkreśla, że krytycy, którzy przepowiadali bankructwo państwa w związku z wprowadzeniem programu 500+ teraz milczą. Konsumpcja została napędzona, gospodarka rośnie, a płace są coraz wyższe.

  Polska przeżywa teraz cud gospodarczy i wydaje się, że to właśnie narodowi konserwatyści zapewniają szerokim rzeszom społeczeństwa korzystanie z dobrobytu. Nie postkomuniści ani liberalno-konserwatywna Platforma Obywatelska - ocenia berlińska gazeta.

  Jak zauważa, przynajmniej na razie nie ma negatywnych konsekwencji hojnej polityki socjalnej dla Polski. Ugrupowanie rządowe czuje się zatem zmotywowane do realizacji kolejnych projektów w tej dziedzinie: płaca minimalna ma wzrosnąć, a młodzi pracownicy mają dostać zwolnienia podatkowe.

  PiS chce w ten sposób przeciągnąć na swoją stronę kolejne grupy wyborców i utrzymać większość w Sejmie. Wydaje się, że plan działa: z 45-procentowym poparciem PiS wyraźnie wyprzedza pozostałe ugrupowania. Największa partia opozycyjna Platforma Obywatelska startuje w wyborach na jednej liście z innymi ugrupowaniami. Tzw. Koalicja Obywatelska osiąga 26 proc.” - pisze „Die Welt”.

  Zdaniem dziennika narracja opozycji na temat niszczenia demokracji w Polsce czy rzekomej katastrofy gospodarczej nie przekonuje większości Polaków. Zwłaszcza, że liczby i odczucia obywateli mówią coś zupełnie odwrotnego na temat sytuacji w kraju - podsumowuje gazeta.
  --
  http://fs1.directupload.net/images/user/150112/w8kfc76t.gif
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • m.maska 11.10.19, 16:41
  No to agitujmy.... do wyborow i glosowac na liste nr.2 smile


  --
  http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-ly-288c.gif
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • a74-7 11.10.19, 17:58
  Powinnas podac caly text z Die Welt pogrubiona kursywa .smile
  Specjalnie dla tych, ktorzy tego nie chca widziec i jak trzy malpki uparcie zaslaniaja sobie oczy i uszy.
 • m.maska 11.10.19, 18:05
  No wiesz Schetyna obiecuje, ze odda bylym SB-ekom ich emerytury - to juz jest dla tych malpek argument... hehehe ale przeciez wiadomo, ze gdyby nawet Schetynie udalo sie to i tak nic nie da - byli cztery lata na diecie, wiec pierwsze co musieliby sobie dac.

  --
  http://fs1.directupload.net/images/user/150112/w8kfc76t.gif
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • m.maska 11.10.19, 19:33
  Tysiące obywateli dopisuje się do spisu wyborców w Warszawie. To rekordowa liczba...

  Od kilkudziesięciu minut do ponad godziny spędziły w kolejkach w stołecznych urzędach dzielnic te osoby, które aby głosować w Warszawie, musiały dopisać się do spisu wyborców. Wtorek jest ostatnim dniem, w którym można tego dokonać.

  ------------------------------------

  hahaha... to czego czekali na ostatni gwizdek do wtorku? ja tam sie od razu wpisalam, jak tylko przyjechalam... 2.10.
  --
  http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • rena-ta49 11.10.19, 19:38
  m.maska napisała:

  > Tysiące obywateli dopisuje się do spisu wyborców w Warszawie. To rekordowa licz
  > ba...
  >
  > Od kilkudziesięciu minut do ponad godziny spędziły w kolejkach w stołecznych ur
  > zędach dzielnic te osoby, które aby głosować w Warszawie, musiały dopisać się d
  > o spisu wyborców. Wtorek jest ostatnim dniem, w którym można tego dokonać.
  >
  > ------------------------------------
  >
  > hahaha... to czego czekali na ostatni gwizdek do wtorku? ja tam sie od razu wpi
  > salam, jak tylko przyjechalam... 2.10.


  Sciągnęli do Warszawy swoich pociatków i znajmych by zagłosowali przeciw Kaczyńskiemu.
  To samo zrobili w wyborach samorządowych. Podobno 200tys "przyjezdnych" pobrało żaswiadczenia.
 • a74-7 11.10.19, 19:47
  Moi ponoc rejestrowali sie komputerowo...ale nie pytalam dokladnie.
 • al-szamanka 11.10.19, 20:01

  Pięknie, oby jak najwięcej głosów na PiS, trzeba znowu wygrać z barbarzyńcami!

  --
  AL

  Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
 • al-szamanka 11.10.19, 20:15

  Oglądam na TVPinfo wywiad z Kaczyńskim - super konkretny facet.

  --
  AL

  Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
 • al-szamanka 12.10.19, 18:53
  al-szamanka napisała:

  >
  > Oglądam na TVPinfo wywiad z Kaczyńskim - super konkretny facet.
  >

  ... i jest gwarantem, że Polska wychodzi na prostą.


  --
  AL

  Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
 • a74-7 12.10.19, 19:28
  No fakt ; szefunio ma leb, duzy Kun przy nim to neptek.
 • m.maska 13.10.19, 16:37
  Spelnilam swoj obywatelski obowiazek... a ze pogoda piekna, to wielu Wroclawian wybralo sie przy okazji na spacer do pobliskiego parku...


  --
  http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • al-szamanka 13.10.19, 17:06
  m.maska napisała:

  > Spelnilam swoj obywatelski obowiazek...

  Ja też smile
  Cieszę się, że także nasze dwa głosy są po prawidłowej stronie.


  --
  AL

  Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
 • rena-ta49 13.10.19, 17:38
  al-szamanka napisała:

  > m.maska napisała:
  >
  > > Spelnilam swoj obywatelski obowiazek...
  >
  > Ja też smile
  > Cieszę się, że także nasze dwa głosy są po prawidłowej stronie.
  >
  >

  Jest lepiej niz mozna było się spodziewac,co widać,słychać i czuć.
  Nie wiem kiedy wrócę do domu,bedzie duuuuużo pracy.
 • rena-ta49 13.10.19, 17:36
  A ja przyszłam do domu na przerwę. Na bazarku mówią, że jest lepiej niż można było sądzić.
 • al-szamanka 13.10.19, 17:50
  rena-ta49 napisała:

  > A ja przyszłam do domu na przerwę. Na bazarku mówią, że jest lepiej niż można b
  > yło sądzić.


  ha, miód lejesz smile


  --
  AL

  Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
 • m.maska 13.10.19, 18:02
  al-szamanka napisała:

  > rena-ta49 napisała:
  >
  > > A ja przyszłam do domu na przerwę. Na bazarku mówią, że jest lepiej ni
  > ż można b
  > > yło sądzić.

  >
  > ha, miód lejesz smile
  >
  >

  Mnie te tlumy zaskoczyly smile


  --
  http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-ly-288c.gif
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • m.maska 13.10.19, 20:24
  W mojej komisji obwodowej powitał nas...

  https://s17.directupload.net/images/user/191013/873qunhr.jpg
  --
  http://fs1.directupload.net/images/user/150112/w8kfc76t.gif
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • m.maska 13.10.19, 20:28
  m.maska napisała:

  > W mojej komisji obwodowej powitał nas...
  >
  > https://s17.directupload.net/images/user/191013/873qunhr.jpg

  Wrocławski Krasnal... OŁBINUSZ.


  --
  http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • a74-7 14.10.19, 21:23
  pilnowal porzadku smile
  ale,ale ktus beknal ze PIS stracil senat smile
  To byl chyba denat wink
  pewien prawnik ,Mateusz Błażewicz twierdzi ,ze

  @MatBlazewicz

  #Senat z przyczyn ustrojowych nie jest w stanie zablokować prac Sejmu, co najwyżej może je nieco wydłużyć. To tak dla osób, które nie uważały na lekcjach WOSu wink
 • m.maska 15.10.19, 00:08
  W senacie PiS nie ma wiekszosci, ale "teoretycznie" PO tez nie, tyle, ze tam akurat jest chyba dwoch senatorow niby bezpartyjnych ale sympatyzujacych z PO i to czyni te niewielka wiekszosc...

  --
  http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
  www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
 • al-szamanka 15.10.19, 07:59
  m.maska napisała:

  > W senacie PiS nie ma wiekszosci, ale "teoretycznie" PO tez nie, tyle, ze tam ak
  > urat jest chyba dwoch senatorow niby bezpartyjnych ale sympatyzujacych z PO i t
  > o czyni te niewielka wiekszosc...
  >

  eeeeeee, i z tym sobie PiS też poradzi smile


  --
  AL

  Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka