02.11.19, 14:59
W Polsce jeszcze Dzien Zaduszny sie nie skonczyl ;
u nas juz zycie toczy sie normalnym trybem, dzis i jutro w londynskich parkach fajerwerki i bon fire na pamiatke spisku prochowego z 1605 roku .Po prawie letniej nocy ,termometry pokazywaly 14 stopni, wietrzny i deszczowy dzien ...
Obserwuj wątek
    • a74-7 Re: Listopad 02.11.19, 15:11
      A wczoraj po po zapaleniu zniczow w ogrodzie ,
      pogodowo bylo tak :
      https://s19.directupload.net/images/191102/4q777miv.jpg
      spedzilismy dzien bardziej komercyjnie:
      Westfield Shopping Centre
      https://s19.directupload.net/images/191102/edx5q9kd.jpg

https://s19.directupload.net/images/191102/kpsx68ct.jpg

https://s19.directupload.net/images/191102/dlx3q9rv.jpg
      • m.maska Re: Listopad 02.11.19, 16:16
        U mnie wczoraj pogoda byla... listopadowa - lalo dzien caly, dlatego nie poszlismy wczoraj na cmentarz. Dzisiaj juz lepiej, chwilami byly nawet przeblyski slonca - totez poszlismy zapalic znicze.

--
        http://fs1.directupload.net/images/user/150112/w8kfc76t.gif
        www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
        • al-szamanka Re: Listopad 04.11.19, 19:11

A ja na dzisiejszym spacerze szurałam opadłymi liśćmi. Ze względu na słoneczną pogodę suche są jak pieprz, ślicznie szeleszczą i przy lada poruszeniu wydzielają ten swój niepowtarzalny zapach jesieni.

--
          AL

Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
              • m.maska Re: Listopad 04.11.19, 20:21
                Najchetniej ruszylabym gdzies na kolejna wycieczke, tylko, ze... dni krotkie i w innych miejscach Europy tez duze prawdopodobienstwo, ze leje... a wciaz jeszcze pamietam, jak w Vicenzy spedzilysmy w jednym z kosciolow wiecej czasu nie zesmy zamierzaly - bo na zewnatrz wlasnie lalo.

--
                http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
                • al-szamanka Re: Listopad 04.11.19, 20:26
                  m.maska napisała:

> Najchetniej ruszylabym gdzies na kolejna wycieczke, tylko, ze... dni krotkie i
                  > w innych miejscach Europy tez duze prawdopodobienstwo, ze leje... a wciaz jeszc
                  > ze pamietam, jak w Vicenzy spedzilysmy w jednym z kosciolow wiecej czasu nie ze
                  > smy zamierzaly - bo na zewnatrz wlasnie lalo.
                  >

No nie, przy takich klimatach odpada.
                  Ale warto się już zastanawiać nad następnym wypadem... wiosna się zbliża smile

--
                  AL

• al-szamanka Re: Listopad 04.11.19, 20:31
                    al-szamanka napisała:

> m.maska napisała:
                    >
                    > > Najchetniej ruszylabym gdzies na kolejna wycieczke, tylko, ze... dni krot
                    > kie i
                    > > w innych miejscach Europy tez duze prawdopodobienstwo, ze leje... a wciaz
                    > jeszc
                    > > ze pamietam, jak w Vicenzy spedzilysmy w jednym z kosciolow wiecej czasu
                    > nie ze
                    > > smy zamierzaly - bo na zewnatrz wlasnie lalo.
                    > >
                    >
                    > No nie, przy takich klimatach odpada.
                    > Ale warto się już zastanawiać nad następnym wypadem... wiosna się zbliża smile

Kolega z pracy zachwalał mi wczoraj Sardynię...

--
                    AL

• m.maska Re: Listopad 04.11.19, 21:39
                      al-szamanka napisała:

> al-szamanka napisała:
                      >
                      > > m.maska napisała:
                      > >
                      > > > Najchetniej ruszylabym gdzies na kolejna wycieczke, tylko, ze... dn
                      > i krot
                      > > kie i
                      > > > w innych miejscach Europy tez duze prawdopodobienstwo, ze leje... a
                      > wciaz
                      > > jeszc
                      > > > ze pamietam, jak w Vicenzy spedzilysmy w jednym z kosciolow wiecej
                      > czasu
                      > > nie ze
                      > > > smy zamierzaly - bo na zewnatrz wlasnie lalo.
                      > > >
                      > >
                      > > No nie, przy takich klimatach odpada.
                      > > Ale warto się już zastanawiać nad następnym wypadem... wiosna się zbliża
                      > smile
                      >
                      >
                      > Kolega z pracy zachwalał mi wczoraj Sardynię...
                      >
                      >

Na poczatek, na krotki wypad, chce Ci pokazac Nancy - nie tylko, ze mozna tam spacerowac po Placu Stanislas, ale Nancy bylo tez kolebka art nouveau, to tam jedyny raz jadlam lody bergamotowe... no i Metz a potem Luxemburg i moze w koncu Mainz, do ktorego mam rzut kamieniem, ale w tym roku nie wyszlo. Poza tym to ja mam projektow wiecej niz mozemy zrealizowac...

--
                      • m.maska Re: Listopad 05.11.19, 13:13
                        I jeszcze niesmialo przypomne, ze przeciez nie pojechalysmy tam gdzie mialysmy jechac w czerwcu, bo zlamalas paluszek... a wszystko jest przygotowane. To ja sie pytam: po co ja to drukowalam? tak wiec uwazam, ze na pierwszy rzut powinnysmy pomyslec o realizacji tamtych planow. smile Ja tam chce pojechac.

--
                        http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-o3-3d8e.gif
                        • al-szamanka Re: Listopad 05.11.19, 13:37
                          m.maska napisała:

> I jeszcze niesmialo przypomne, ze przeciez nie pojechalysmy tam gdzie mialysmy
                          > jechac w czerwcu,
                          bo zlamalas paluszek... a wszystko jest przygotowane. To ja s
                          > ie pytam: po co ja to drukowalam? tak wiec uwazam, ze na pierwszy rzut powinnys
                          > my pomyslec o realizacji tamtych planow. smile Ja tam chce pojechac.

Raaaaacja, wszystko przygotowane, dopięte na ostatni guzik.
                          Zobaczymy, czy tam...

--
                          AL

• a74-7 Re: Listopad 04.11.19, 21:20
          U nas raczej wiatr zwieje niz sie ozloci wink.
          Co szurania wink ;mialam kiedys dwa jack russell terriery , zabieralam je na spacery wlasnie do HP,bo mieszkalam obok , liscie mialy po pachy ; to bylo dopiero szuranie big_grin .Lata swietlne temu ....wink
          • al-szamanka Listopadowe porządki ciuchowe 05.11.19, 09:45
            Jestem z siebie niewymownie dumna.
            Wczoraj postanowiłam posortować moje ciuchy.
            Narobiłam się strasznie, aż do zawrotu głowy, ale dokonałam swego.
            Rezultat - 7 worów poszło do kontenera odzieżowego.
            Najśmieszniejsze, że większości tych ciuchów nigdy nie nosiłam, sporo było jeszcze z etykietką z ceną.
            Po pracy westchnęłam z ulgą i uroczyście sobie przyrzekłam, że przynajmniej przez miesiąc nic sobie nie kupię.
            Kurde, uzależnienia są ciężkie, już po południu złamałam słowo sad

--
            AL

• m.maska Re: Listopadowe porządki ciuchowe 05.11.19, 13:03
                a74-7 napisał:

> tez mam cala mase takich, a poniewaz nie uzywane , wiec obiecuje im premiere
                > ktoregos pieknego dnia i wracaja do szafy .big_grin big_grin

I juz pozazdroscilam AL samokontroli... tez bym chciala sie zmobilizowac. Codziennie obiecuje sobie, ze zrobie porzadki z butami i odkladam na pozniej. A z ciuchami jest tak, ze zwykle zabieram sie wiosna do przegladu ciuchow zimowych i wywoze to czego juz na pewno nosic nie bede - nastepnego dnia mam sie dobrac do tych letnich i na tym staje. Totez jesli chodzi o zimowe ciuchy, mam wzgledny porzadek - natomiast w letnich... oooooooooo....

--
                http://www.bilder-hochladen.net/files/itqm-ly-288c.gif
                • al-szamanka Re: Listopadowe porządki ciuchowe 05.11.19, 13:31
                  m.maska napisała:

> a74-7 napisał:
                  >
                  > > tez mam cala mase takich, a poniewaz nie uzywane , wiec obiecuje im pre
                  > miere
                  > > ktoregos pieknego dnia i wracaja do szafy .big_grin big_grin
                  >
                  > I juz pozazdroscilam AL samokontroli... tez bym chciala sie zmobilizowac. Codzi
                  > ennie obiecuje sobie, ze zrobie porzadki z butami i odkladam na pozniej. A z ci
                  > uchami jest tak, ze zwykle zabieram sie wiosna do przegladu ciuchow zimowych i
                  > wywoze to czego juz na pewno nosic nie bede - nastepnego dnia mam sie dobrac do
                  > tych letnich i na tym staje. Totez jesli chodzi o zimowe ciuchy, mam wzgledny
                  > porzadek - natomiast w letnich... oooooooooo....

Ja mam jutro jeszcze jeden porządek do załatwienia... zmiana kół w samochodzie na zimowe i przegląd. Strasznie tego nie lubię, więc podobnie jak Maseczka zaczęłam się zastanawiać... a może tak kupić nowy. Co prawda myślałam, że ten będzie moim ostatnim, ale...

--
                  AL

• m.maska Re: Listopadowe porządki ciuchowe 05.11.19, 14:07
                    al-szamanka napisała:

> Ja mam jutro jeszcze jeden porządek do załatwienia... zmiana kół w samochodzie
                    > na zimowe i przegląd. Strasznie tego nie lubię, więc podobnie jak Maseczka zac
                    > zęłam się zastanawiać... a może tak kupić nowy. Co prawda myślałam, że ten będz
                    > ie moim ostatnim, ale...
                    >

Tez tak myslalam, ale mi sie juz znudzil ten maly. Teraz czekam na prospekty, a na razie moj maly ma juz zimowe opony.
                    Zreszta o ile znam VW to i tak bede musiala czekac ze trzy miesiace od zamowienia, jak nie dluzej, bo to nowy model jest.

--
                      • m.maska Re: Listopadowe porządki ciuchowe 05.11.19, 18:55
                        a74-7 napisał:

> no tak ,wycieraczka zle zbiera z okna ,to se zmienie!
                        > Skromnosci troche prosze !
                        > big_grin big_grin big_grin
                        > Odpukac, vintage Bora ma sie dobrze big_grinbig_grin

Jednym slowem Ty tez z "wiatrem" wink
                        Ja nie powiem, maly ma sie dobrze a nawet bardzo dobrze, ale ma swoje pewne takie, no i jak sie najezdzilam tymi wypozyczanymi, to stwierdzilam, ze mimo wszystko lepszy SUV niz jazda tylkiem po jezdni wink

--
              • al-szamanka Re: Listopadowe porządki ciuchowe 05.11.19, 13:25
                a74-7 napisał:

> tez mam cala mase takich, a poniewaz nie uzywane , wiec obiecuje im premiere
                > ktoregos pieknego dnia i wracaja do szafy
                .big_grin big_grin

Hehe, też tak latami obiecywałam aż w końcu powiedziałam KONIEC!

--
                AL

• al-szamanka Re: Listopad 05.11.19, 14:18
        m.maska napisała:

> Ktos juz to widzial?
        > Wlasnie widze zapowiedzi wystepow w Niemczech... maj by mnie urzadzal. Ale ceny
        > biletow, nie powiem 132€...

Dobrze wiedzieć, też mnie interesuje.
        Jeżeli dobrze się zorganizuję, to przyjadę, pójdziemy razem.

--
        AL

• a74-7 Re: Listopad 05.11.19, 15:08
          U nas juz byli ,wznawiaja pokaz w styczniu 2020. Bilety od 130 funtow ( nie wspomne cen przez booking agencje.)
          Ponoc rewelacja , same dobre recenzje.
          Ale ja wybiore sie do Galerii Sattchi w wiadomym celu ! big_grin
          • m.maska Re: Listopad 05.11.19, 18:51
            Jednym slowem ceny analogiczne... i tym sposobem juz nam sie krystalizuje pierwsza wycieczka w przyszlym roku. Taki mily akcent na jej zakonczenie, to byloby wlasnie to.

--
      • a74-7 Re: Listopad 07.11.19, 22:30
        Powoli zaczynamy odliczac do ...Swiat smile
        W tym roku trzeba ciut szybciej sie zorganizowac ,duzo dzieje sie, rowniez wybory 12go grudnia jako dodatkowa atrakcja smile
    • a74-7 Re: Listopad 10.11.19, 17:49
      Nadeszlo swieto Remembrance Sunday , wiec wszyscy zapomnieli na chwile o wewnetrznych sporach i oddali czesc bohaterom poleglym w wojnach za kraj .Swieto poprzedzone msza , i wczorajszym koncertem w RAH Festiwal of Remembrance .
      Uroczyste uczczenie ofiar wojen , z pelnym szacunkiem ,bez klotni czy musieli polec czy nie .Nie bylo przerzucania sie trupami ludzi ktorzy oddali czesto swe mlode zycie dla kraju.
      Dzis uroczystosci Remembrance Sunday , rozpoczete wniesieniem krzyza, wspomnieniemi zyjacych kombatantow , w tym rowniez polskich ,wspolna modlitwa i zlozenie wiencow ,pochylenie glow....
      Nie przeszkadzaly zamkniete ulice , barierki i znak krzyza czy widok sutanny....
      I to w czasie kiedy UK podzielone tak jak Polska prawie....Chwila skupienia....
      • m.maska Re: Listopad 10.11.19, 19:39
        a74-7 napisał:

> Nadeszlo swieto Remembrance Sunday , wiec wszyscy zapomnieli na chwile o wewnet
        > rznych sporach i oddali czesc bohaterom poleglym w wojnach za kraj .Swieto pop
        > rzedzone msza , i wczorajszym koncertem w RAH Festiwal of Remembrance .
        > Uroczyste uczczenie ofiar wojen , z pelnym szacunkiem ,bez klotni czy musieli
        > polec czy nie .Nie bylo przerzucania sie trupami ludzi ktorzy oddali czesto sw
        > e mlode zycie dla kraju.
        > Dzis uroczystosci Remembrance Sunday , rozpoczete wniesieniem krzyza, wspomnien
        > iemi zyjacych kombatantow , w tym rowniez polskich ,wspolna modlitwa i zlozeni
        > e wiencow ,pochylenie glow....
        > Nie przeszkadzaly zamkniete ulice , barierki i znak krzyza czy widok sutanny...
        > .
        > I to w czasie kiedy UK podzielone tak jak Polska prawie....Chwila skupienia....

Bo spoleczenstwo dojrzale...

--
    • a74-7 Re: Listopad 10.11.19, 18:04
      Jutro w Polsce 11 listopada , Marsz Niepodleglosci .
      A gdy by tak nie prowokowac merdialnie tych ' faszystuf'
      gdy by tak pozwolic im przejsc w spokoju ???
      Wilk syty i owca cala.I demokracja tez.
      Nie na wszystkim nalezy robic polityke.

• m.maska Re: Listopad 10.11.19, 19:42
        a74-7 napisał:

> Jutro w Polsce 11 listopada , Marsz Niepodleglosci .
        > A gdy by tak nie prowokowac merdialnie tych ' faszystuf'
        > gdy by tak pozwolic im przejsc w spokoju ???
        > Wilk syty i owca cala.I demokracja tez.
        > Nie na wszystkim nalezy robic polityke.
        >

Rozumy wylaczone zostaly juz dawno, kazda mysl sprowadza sie wylacznie do tego "jak dokopac PiS-owi" - na szczescie wciaz jest zdecydowanie wieksza myslaca czesc spoleczenstwa.

--
      • rena-ta49 Re: Listopad 10.11.19, 20:46
        Podporucznik MO, absolwentka Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Feliksa Dzierżyńskiego, Ewa Gawor, zagroziła w radiu TOK FM, że w razie potrzeby rozwiąże Marsz Niepodległości.Czy to nie jest prowokowanie zamieszek
        przez tę komunistke? Od kiedy rządzi PiS na marszu nie ma prowokatorów ,nikt budek pod ambasadami nie podpala!
          • rena-ta49 Re: Listopad 11.11.19, 08:39
            a74-7 napisał:

> Co to znaczy " w razie potrzeby "??? gdy tysiace ludzi juz w marszu ???
            > Prowokacja jak ta lala.smile

Towarzyszka Gawor z dyplomem Dzierżyńskiego zawszev się aktywizuje przed 11 XI..Oni mają doświadczenie w prowokacjach. Gawor już w Milicji nie jest, ale milicyjne metody nadal w niej tkwią.
      • a74-7 Re: Listopad 10.11.19, 20:06
        Jeszcze moge dorzucic , ze w miedzyczasie ExR topilo chalupke w Tamizie
        https://static.standard.co.uk/s3fs-public/thumbnails/image/2019/11/10/14/extinctionrebellion101119a.jpg?w968
        hi hi hi ,
        Katey Burak and Rob Higgs, who built ‘The Sinking House’ commented: “Sadly, climate-change is something that affects every one of us. We want to respectfully raise awareness of the severity of the impending human-made disaster.
        Who the fuck is Katey Burak ???
        big_grin :-d
          • al-szamanka Re: Listopad 12.11.19, 23:29
            Troche mam niespokojny dyzur i dopiero teraz mialam czas zerknac przez okno… i co widze?
            Pobielone samochody - pierwszy snieg.

--
            AL

• al-szamanka Re: Listopad 13.11.19, 11:39
              I już prawie po śniegu.
              Wyjeżdżając z pracy musiałam jeszcze zmieść go z dachu samochodu, ale teraz prawie wszystko się stopiło.
              A teraz muszę odespać.

--
              AL

• rena-ta49 Re: Listopad 14.11.19, 14:37
              al-szamanka napisała:

> Troche mam niespokojny dyzur i dopiero teraz mialam czas zerknac przez okno… i
              > co widze?
              > Pobielone samochody - pierwszy snieg.
              >

W Karkonoszach też spadł śnieg.Pierwszy śnieg jednak szybko sie topi.
    • a74-7 Re: Listopad 14.11.19, 16:31
      Dzis mialam pomysl jak wykorzystac piekny sloneczny dzionek ; siedem okien lsni , powiedziala bym - wiosennie ; gdyby nie przed -swiatecznie bylo winkA jaka satysfakcja - zielen i niebo odbija sie w szybach...
      Stary moze sobie spokojnie wieszac swiateczne swiatelka , wiecej czasu w grudniu na inne atrakcje......
      • al-szamanka Re: Listopad 14.11.19, 16:52
        a74-7 napisał:

> Dzis mialam pomysl jak wykorzystac piekny sloneczny dzionek ; siedem okien lsni
        > , powiedziala bym - wiosennie ; gdyby nie przed -swiatecznie bylo winkA jaka sat
        > ysfakcja - zielen i niebo odbija sie w szybach...
        > Stary moze sobie spokojnie wieszac swiateczne swiatelka , wiecej czasu w grudni
        > u na inne atrakcje......

Jesteś wielka!
        Ja zamierzam to zrobić od dwóch tygodni i znając swoje lenistwo myślę, że przeciągną się one do wiosny.

--
        AL

• a74-7 Re: Listopad 14.11.19, 20:08
          Spokojnie, deszcz umyje , wiatr i slonce wysuszy wink Czesto tak mam big_grin!
          Zrobilam to tylko dla starego ,zeby z chalupki zrobil ,jak co roku - Disneyland !wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka