Dodaj do ulubionych

Chesterton

10.11.19, 11:45
chestertonpolska.org/chesterton-co-nie-jest-nie-tak-ze-swiatem-1910/?fbclid=IwAR0zsDWvg7CX6SLUpgw0-kOFCLpgsCSeqgeQ7-eH2rjElciiwtLKunJZOqE

--
AL

Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...
Obserwuj wątek
   • al-szamanka Re: Chesterton 10.11.19, 18:31
    tak jakby w temacie:

    Dlaczego nie ma polskiej polityki, jest za to "polityka w Polsce"? - Leszek Żebrowski: Przecież był to kraj z wielowiekowymi tradycjami oryginalnej myśli politycznej i pojęciem "obywatelstwa" rozciąganym na coraz szersze warstwy społeczne. Obecnie zdominowany jednak został przez różne odłamy i nurty socjalizmu (często występującego pod jakże nieprawdziwymi nazwami "liberalizmu" a nawet "konserwatyzmu"), niedopuszczającego "konkurencji" w postaci orientacji wolnościowej i narodowej.
    Żenujący poziom polityków (raczej: politykierów od siedmiu boleści), brak klasy po wypadnięciu z głównego obiegu (ze sceny trzeba umieć zejść z godnością, ale przedtem trzeba ten przymiot mieć!), brak ogłady i przede wszystkim elementarnej wiedzy.
    Dopuściliśmy do takiego stanu, że zainteresowanie polityką przypomina grzebanie w jelicie grubym. Polityka w Polsce widziana oczami postronnego obserwatora przypomina ruch robaczkowy okrężnicy. I chyba już czas, żeby ją nazwać słowami klasyka, czyli niejakiego P. Rabieja, że jest to "puszka z Pandorą" (dobrze, że nie np. z kał...amarnicą).
    Za karę powinno się takim politykom podawać do stołu obrad dwa rodzaje wody do picia. Mętną "Trzaskowszczynę" i bardziej zagęszczoną "Rabiejówkę". Ale nie ma nadziei, nawet to nie pomoże. Nic ich od koryta i wodopoju nie oderwie.

    --
    AL

    Bóg śpi w skałach, śni w kwiatach...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka