Dodaj do ulubionych

w Łodzi nie chcą spotkania z Romanem Polańskim!

28.11.19, 17:47
Studenci i absolwenci Szkoły Filmowej w Łodzi nie chcą spotkania z Romanem Polańskim!

Studenci i absolwenci Szkoły Filmowej w Łodzi napisali petycję, by władze uczelni odwołały spotkanie z reżyserem Romanem Polańskim.

Polański ma być gościem 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia. W Łodzi ma być 29 i 30 listopada. Na sobotę zaplanowane jest spotkanie w łódzkiej filmówce, której absolwentem jest Polański.

„Domagamy się odwołania zaplanowanego w Szkole na najbliższą sobotę spotkania z Romanem Polańskim” – brzmi petycja do rektora prof. dr hab. Mariusza Grzegorzka oraz władz PWSFTviT, pod którą podpisali się m.in. studenci, pracownicy i absolwenci szkoły.

Jak wyjaśniają, „szkoła Filmowa tak jak każda inna placówka edukacyjna powinna być miejscem, w którym potępia się przemocowe zachowania seksualne”.

„Pan Roman Polański jest oskarżany o przynajmniej pięć tego rodzaju zachowań. Najmłodsza z domniemanych ofiar miała dziesięć lat. Nie do nas należy osądzanie, czy te oskarżenia są prawdziwe, czy nie. Jednocześnie uważamy, że powaga tych oskarżeń oraz ich ilość sprawiają, że spotkanie z panem Polańskim na terenie Szkoły byłoby lekceważące wobec wszystkich osób, które doświadczyły przemocowych zachowań seksualnych. Takie osoby są również wśród nas, są częścią społeczności naszej Szkoły” – podkreślili podpisani pod petycją.

wdolnymslasku.com/2019/11/27/studenci-i-absolwenci-szkoly-filmowej-w-lodzi-nie-chca-spotkania-z-romanem-polanskim/?fbclid=IwAR1fJK6G0ZpRQWdO8-iifeCV7ia8Jd17v9hRGgAyWUvtrQetw4MceSWpgDE
--
http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka