Dodaj do ulubionych

Jaki rozpuszczalnik zamiast alkoholu?

18.01.11, 17:02
Tak się zastanawiałem nad przyczynami pewnych problemów z kuracją (a zwłaszcza wymienianej przez niektórych słabej skuteczności kropelek) i przypuszczam, że rzecz może leżeć w doborze odpowiedniego rozpuszczalnika dla hCG. Na niektórych stronach www zalecają zmieszać go z alkoholem spożywczym (wódką) i ja tak właśnie zrobiłem w swojej kuracji. Alkohol sprzyja lepszemu wchłanianiu hormonu i przeciwdziała rozwojowi bakterii w roztworze. Inni natomiast twierdzą, że alkohol psuje strukturę hCG (przez co jest mniej skuteczny) i zalecają używanie wyłącznie "Bacteriostatic Water for Injection". Jest to środek bakteriostatyczny zawierajacy 0,9% alkoholu benzylowego, jednak niedostępny pod żadnymi postaciami w naszych aptekach.

No i nie wiem co teraz począć. W moim przypadku dobrze spełniła swe zadanie zwykła wódka, ale może z tym drugim płynem byłoby jeszcze lepiej? Chętnie bym go wypróbował, tylko gdzie go kupić, albo jakiego zamiennika użyć? Ma ktoś może jakieś pomysły?
Edytor zaawansowany
  • dietahcg 02.02.11, 15:56
    Za radą pewnego farmaceuty znalazło się rozwiązanie powyższego problemu. Bo chociaż nie tak prosto kupić gotową Bacteriostatic Water to stosunkowo łatwo osiągalny jest jej podstawowy składnik - alkohol benzylowy. Można ją więc bez problemu przygotować samemu. Dla potrzeb kuracji wystarczy jego najmniejsze dostępne opakowanie (100 ml), jednak musi on być koniecznie w oryginalnym opakowaniu producenta (żeby mieć pewność co jest w środku) i obowiązkowo w wysokiej klasie czystości (cz.d.a.).

Ja swój odczynnik już zakupiłem w warszawskiej Chemii na ul. Rzecznej 6. Nie jest specjalnie drogi (17,84 zł), jednak zazwyczaj niedostępny od ręki i trzeba go zawczasu mailowo zamówić aby nie jechać na darmo. W innych dużych miastach są z pewnością inne podobne sklepy i firmy handlowe - trzeba ich tylko poszukać. Można go także kupić wysyłkowo, np. na pol-aura.pl - kosztuje on tutaj ciut taniej (14,26 zł) ale trzeba dopłacić 26 zł za przesyłkę kurierską. W każdym jednak wypadku przy zakupie wymagają podania numeru NIP.

Teraz już tylko pozostaje przygotować jego jednoprocentowy roztwór. Najlepiej użyć do tego soli fizjologicznej dostępnej w aptekach w plastikowych ampułkach o pojemności 5 ml (ok. 30 gr za jedną).
    - Mając dużo takich ampułek (20) można zmieszać ich zawartość (czyli 100 ml) z odmierzonym strzykawką insulinową 1 mililitrem alkoholu benzylowego i następnie dobrze wymieszać.
    - Można też przeprowadzić ten proces dwustopniowo - zmieszać 1 ml alkoholu z 2 ampułkami (10 ml) soli fizjologicznej, nabrać do strzykawki 1 ml tak otrzymanego roztworu i następnie ponownie zmieszać go z 2 ampułkami (10 ml) soli fizjologicznej.
    - Najmniej precyzyjną metodą (ale także najprostszą) jest zakroplenie 3 kropel (0,1 ml) alkoholu benzylowego do 10 ml soli fizjologicznej (wg mojego pomiaru 1 ml to 33 krople alkoholu benzylowego).
  • didja 01.08.12, 01:39
    Czy rozpuszczalniki mają konkretne znaczenie, czy chodzi o działanie antybakteryjne? Jest bowiem też wersja "przepisu" ze srebrem koloidalnym zamiast alkoholu. Może wystarczy takie dostępne w aptekach?
  • graugustyn 22.05.12, 13:52
    właśnie dziś rozpoczynam dietę hcg .chetnie zrobię to wspólnie lub z kimś w trakcie.
    ponieważ to mój pierwszy start mam dużo emocji .ponadto jestem zmotywowana ale
    kto wie jednorodnośc diety /kurczak, warzywa pomarańcza/ może być uciążliwa.
    proszę więc doświadczonych o rady.
    kulka
  • kaludyna 22.05.12, 17:06
    powodzenia Ci :) ja tez dzis rozpoczynam. wjakiej formie stosujesz hcg?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka