Dodaj do ulubionych

HCG a niedoczynność tarczycy

05.02.13, 22:37
Witam,
bardzo proszę o radę - czy biorąc euthyrox (100 i 125) można zacząć stosować tę dietę?
Z leków nie mogę zrezygnować, tym bardziej, ze pod koniec stycznia mam kontrolę hormonów i endokrynologa.
bez nich wyniki fatalne.
Dodatkowo mam chorobę haschimoto.
A schudnąć bardzo by się przydało....
Może jest koś tutaj, kto zna odpowiedź - czy ta dieta nie wpłynie negatywnie na tarczyce, i odwrotnie, czy to że biorę euthyrox nie zatrzyma procesu odchudzania mimo diety?
Przejrzałam książkę "HCG+500 cal" i jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłam.
Z góry dziękuję za każdą rade.
Pzodrawiam
Obserwuj wątek
    • mizia30 Re: HCG a niedoczynność tarczycy 06.02.13, 10:27
      Cześć :) witam towarzyszkę w chorobie.
      Mam Hashimoto i niedoczynność tarczycy. Biorę 100 Euthyroxu i 0,5 tabletki 100 Novothyralu
      czyli 125 mg T4 i 10 mg T3.
      Dietę prowadze już 3 tygodnie, leki biorę , nie zauwązyłam zmian na gorsze :)
      Chudnę dość ładnie pomimo wieku (41) i choroby.
      Jesli wyniki masz kiepskie , to trzeba zmienić dawkę :)
      Z ciekawości proszę napisz jakie masz wyniki: TSH, fT3i fT4
      Chyab że robiłaś jeszce inne ? Ferrytyna ? B12 ? D3 ?
      --
      Miłego dnia :)
      • an-der Re: HCG a niedoczynność tarczycy 06.02.13, 22:14
        witam, witam,
        dzięki Dziewczyny za odpowiedzi.
        rzeczywiście - możemy podać sobie rękę ;-) wiek podobny, choroby też, a moze i nawet waga ;-)
        Wyniki:
        p/ciała anty TPO 154 (norma do 35)
        TSH 2,26
        FT3 i Ft4 robione już dawno - nie moge znaleźć wyniku.
        Ale to wszystko oczywiście po regularnym braniu leków - dwa razy w tygodniu po 100 a w pozostałe dni 125
        Drogie Koleżanki,czy pierwszy raz tę dietę stosujecie? czy macie już jakieś dłuższe doświadczenie (badanie hormonów po zakończonej diecie?)
        czy sosujecie homeopatyczne krople HCG?
        i w takim razie śniadanie trzeba przyspieszyć i przed wyjściem do pracy zjeśc np. jabłko i "pieczywko", bo przecież leki wymagają pół godziny po ich zażyciu jedzonko.
        Trzymam kciuki za powodzenie diety.
        Wkrótce w takim razie do Was dołączę :-)
        Oby chociaz z 10 kg spadło.....
        • mizia30 Re: HCG a niedoczynność tarczycy 07.02.13, 15:13
          Z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć że masz za wysokie TSH ( mimo że jest w "normie")
          Pewnie masz mocno rozchwiane poziomy fT3 i fT4 stąd złe samopoczucie.
          Obstawiam niskie fT3 :)
          Nidobrym rozwiązaniem jest branie róznych dawek hormonu...nawet jeśli tak lekarz zaordynował.
          srednia tygodniowa wynosi 117,86 .Musiałabyć sprawdzić poziomy wolnych hormonów żeby zobaczyć czy dołożyć do 125 czy obniżyć dawkę.
          Oczywiście badania zrobić przed zażyciem tabletki :)

Dietę stosuję pierwszy raz , natomiast stosowałam wszystkie diety świata, ostatnio na dukanie poszło 10 ale wróciło w większej części :D
          Stosuje prawdziwe HCG , ale zamierzam nabyć granulki homeo bo są prostsze w obsłudze :D

Tabletkę biorę ok.5.00 bo tak się budzę żeby dzieciaka podrzucić teściowej na pietrze ;)
          potem dosypiam lub nie.
          rano wypijam kubas herbaty zielonej
          HCG biorę albo te 30minut po lekach albo tuż przed wyjściem do pracy z tym że 15-20 minut po herbacie
          w pracy ok.9.00 jabłko, potem kawa
          około 13 "obiad" czyli mięcho z surowizną zieloną
          i w domu ok.18.00 kolację czyli mięcho z surowizną.
          Obcinam 1 owoc i zjadam więcej mięcha.
          Nie jem wogóle "pieczywka".

--
          • an-der Re: HCG a niedoczynność tarczycy 07.02.13, 18:40
            dzięki za odpowiedź.
            oczywiście badanie robię zawsze przed tabletką, ale taką dawkę hormonów dobrał mi oczywiście lekarz:-(
            pod koniec stycznia mam kontorlę
            oczywiście endokrynolog ciągle mi powtarza, ze powinnam schudnąć, bo wtedy mogłabym brać mniejsze dawki hormonów.
                • mizia30 Re: HCG a niedoczynność tarczycy 09.02.13, 14:24
                  Przepraszam za skrót myślowy :)

W ubiegłym roku zwiększałam dawkę kilkakrotnie pomimo spadku wagi :)
                  Nie zawsze teoria się sprawdza... ze waga w dół to dawka też w dół.
                  po zakończeniu tury i utrwaleniu czyli gdzies pod koniec marca zrobię sobie badania i wtedy się wypowiem jak na konkretny spadek zareagował organizm :)
                  --
                  • an-der Re: HCG a niedoczynność tarczycy 09.02.13, 22:03
                    będę wdzięczna za podzielenie się wynikami po diecie, choć to dopiero pod koniec marca, a ja mam ochote zacząć już.
                    Czy będziesz stosowała pełny 6-tygodniowy plan diety?
                    i pierwsze 3 tygodnie najlepiej zaczac po okresie, czy tak? tak, aby można było brać HCG bez przerwy?
                    • mizia30 Re: HCG a niedoczynność tarczycy 09.02.13, 23:02
                      zacznij po okresie, chyba że musisz na niego jeszcze długo czekać.. to startuj już jutro :)
                      Hcg biorę przez 6 dni potem jednodniowa przerwa.Na okres zrobiłam tylko 1 dodatkowy dzień przerwy bo zaczął się dzień po dniu bez hcg.
                      Dziś mam 25 dzień , nie wiem czy dociągnę do 40 dni- może mi braknąć kropelek.
                      Zamówiłam granulki z Usa ale nie wiem czy zdążą dojść na czas :)
                      Powodzenia.

--
                      • an-der Re: HCG a niedoczynność tarczycy 12.02.13, 22:01
                        a jak waga i samopoczucie?
                        Zdecydowana jestem oczywiscie, choć jednocześnie pełna obaw czy wytrzymam?
                        kilka dni jeszcze jednak muszę odczekać - mam teraz pierwszy raz w życiu prawdziwą totalną grypę - temperatura od czterch dni ciągle na poziomie 39 st, okropny ból pleców i kola i to pieczenie i suchośc w gardle.....
    • pies_z_laki_2 Re: HCG a niedoczynność tarczycy 21.02.13, 02:35
      Poczytałam sobie o diecie i jestem zniesmaczona.

" Sytuację taką symuluje się poprzez podawanie pacjentowi otrzymywanego z moczu ciężarnych kobiet hormonu hCG, co w połączeniu z niskokaloryczną i beztłuszczową dietą 500 kcal nie tylko powoduje utratę blisko 0,5 kg wagi dziennie, ale usprawnia również działanie odpowiedzialnego za metabolizm podwzgórza mózgu i przywraca jego zdolność do utrzymywania homeostazy. "

Przy 500 Kcal dziennie nietrudno schudnąć. Ale dodawać do tego jeszcze jakieś cuda wianki, albo filozofię, to już przesada.

Tia, chudniecie 0,5 kg dziennie i bez efektu jojo? I to tylko z brzucha i tyłka, bo już nie z szyi i twarzy? Jasne, reklama dźwignią handlu...

Na pewno się na tę dietę nie dam skusić. Znacznie zdrowsze dla Hashimotek jest opracowanie zbilansowanej diety rozumianej jako stały i długoletni sposób odżywania się, a nie krótkotrwałe diety i huśtawka wagi...

P.S.
      Nie powiadamiaj mnie mailem o odpowiedziach w wątku :P
      • kaludyna Re: HCG a niedoczynność tarczycy 21.02.13, 19:12
        > Jasne, reklama dźwignią handlu...

Ale reklama czego, przepraszam? I kto na niej wg Ciebie tu korzysta?

Wszystko co piszesz to nic innego jak szufladkowanie... No ale cóż, nie kazdemu jest dane miec otwarty umysł. Powodzenia na zbilansowanej diecie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka