Dodaj do ulubionych

Pregnyl a rozlegulowanie gospodarki hormonalnej?

18.06.14, 23:10
Bradzo prosze o pomoc i odpowiedzi osoby, które używały pregnyl (szczególnie Kobiety)
ok. 1,5 roku temu była \m na gomeo hcg. Schudłam 10 kg. niestety w ostatnim czasie waga wzrasta. W związku z tym chcialabym zacząć od nowa.
Dzisiaj udało mi sie zdobyć receptę na pregnyl, lecz dr powiedziała, ze :
1. hcg homeopatyczne to nie hcg, więc nie wpłynąl na mój oganizm.
2. pregnyl może rozregulować mi gospodarkę hormonalną i np. "sprzyjać" ciąży (dodam, ze nie używam tabletek antykoncepcyjnych), bo jest przepisywany właśnie w problemach zajścia w ciąże.
no i zastanawiam się, czy rzeczywiście pregnyl jakoś może mi "zaszkodzić" w tym semcsie, ze mój uregulowany miesięczny cykl zwariuje.
proszę o podzielenie się doświadczeniami.
Z góry dziękuję.
jeszcze jedno - czy rozrobione kropelki pregnylu trzeba trzymac w lodówce? i czy 1 ampułka rozrobiona w 10 ml wódki wystarczy na 23 dni diety?
Edytor zaawansowany
  • luna.1980 20.06.14, 10:07
    Witaj
    Zacznę od końca - tak, rozrobiony pregnyl należy przechowywać w lodówce (nierozrobiony też "na wyrost" lepiej trzymać w lodówce - niby ten enzym ulega rozkładowi w temp. pow. 45 stopni, ale po co ryzykować).
    1 ampułka spokojnie starczy Ci na krótki 23 dniowy protokół - ja zużyłam 2 ampułki na przedłużony 48 dniowy protokół.
    Co do rozregulowania hormonalnego - piszesz o dwóch różnych kwestiach:
    1. podniesione ryzyko ciąży - biorąc na logikę - zgadzam się z tym co powiedziała Ci lekarka - skoro jest to środek stymulujący płodność/owulację to i ryzyko zapłodnienia większe przy przyjmowaniu kropli z hcg (inna sprawa, że przy leczeniu niepłodności babeczki biorą serię zastrzyków po 5000 j.u. każdy, a Ty zużywasz tą samą dawkę w okresie około 1 miesiąca)
    2. co do zaburzeń hormonalnych - myślę, że w dużej mierze jest to kwestia indywidualna, ja nie miałam absolutnie żadnych problemów, okres, zarówno w trakcie brania hcg , jak i po zakończeniu dostałam dokładnie w przewidywanym terminie. Natomiast są dziewczyny, które miały z tym problem - z tego co kojarzę chyba nawet do 3 miesięcy bez okresu...
  • kosmaty.89 28.10.14, 09:25
    Co do pregnylu a zwiększonego "ryzyka" zajścia w ciążę to jest to troszkę niedomówienie. Pregnyl jest podawany kobietom starającym się o dziecko juz po stymulacji owulacji, po to by mieć pewność, że powstałe w czasie stymulacji pęcherzyki pękną i uwolnią komórki jajowe. Sam więc nie podnosi naszej płodności a jedynie pomaga w uwolnieniu tego co powstało...więc jeśli ktoś nie ma problemów z owulacją to nie pomaga dodatkowo w żaden magiczny sposób (niestety). Ja osobiście nie miałam żadnych problemów z cyklem, wręcz przeciwnie z długich cykli 30-45dni, zeszłam na książkowe 29dni i tak jest już od prawie 3 lat! Prawda jest taka, że nadwaga bardziej rozregulowuje nasz cykl niż te mikroskopijne dawki HCG. pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.