28.01.11, 23:03
Autor:
Ilustrator:
Wydawnictwo:
<a href="HTTP://WWW.ADRES.PL"target="_blank">NAZWA</a>

Opis:

Recenzja z sieci: <a href="HTTP://ADRES.PL"target="_blank">NAZWA</a>

IMG okładki
Edytor zaawansowany
  • 10.02.11, 14:34
    Autor: Chris Bradford
    Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Opis: Książkę czytałam sama sobie, ponieważ nie dysponuję jeszcze odpwiednim wiekowo czytelnikiem. Rzecz jest o nastoletnim Jacku - europejczyku, który w XVII wieku trafia do Japonii, kraju tak odmiennym kulturowo od jego rodzinnej Anglii.
    Statek, którym płynął Jack z ojcem, rozbił sie o skały wybrzezy Japonii, ojciec Jacka był nawigatorem i posiadał stworzony przez siebie dziennik, który był przedmiotem pożądania wielu wpływowych osób, poniewaz stanowił zbiór wskazówek jak przepłynąć bez problemu poprzez wody dzielące Anglie i Japonię. Po rozbiciu statek napadła grupa Ninja i zabiła wszystkich członków załogi, uchował sie jedynie Jack - przywódca Ninja był Smocze Oko i akcja toczy sie wokól przygotowań i ostatecznej walki Jacka z nim.

Wszelakie skomplikowane relacje rodzinne i "koleżeńskie" w Japonii są dośc trudne do pojęcia dla przeciętnego europejczyka, dlatego myslę, że 10+ jest dobrym wiekiem na te ksiązkę.

Mojemu 7-latkowi zaoferowałam wersje light, czyli opowieści różnej treści na kanwie Młodego Samuraja, wycinałam wtedy fragmenty dotyczące poniżania Jacka przez innych Samurajów, pomijałam pewne krwawe starcia, ale nie mogłam pominąc Ninja - Smocze Oko to taki negatywny, ale intrygujący charakter.

Z niecierpliościa czekam na trzeci i ostatni tom.

http://www.nk.com.pl/img/covers/normal/11128_samuraj_dwupak.jpg

--
    Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok
  • 15.02.11, 14:36
    Autor: Cornelia Funke
    Przekład: Anna i Miłosz Urban
    Wydawnictwo: Egmont

Piękna opowieść o sile braterskiej miłości, odwadze sierot zdanych na siebie, o magii dziecięcego świata. Fantastyczna podróż po Wenecji, którą długo się pamięta.
    Opis z merlina:
    "Dwaj bracia, Bo i Prosper, po śmierci matki uciekają przed swoją ciotką. Estera chciałaby zatrzymać tylko młodszego Bonifacego, a starszego odesłać do szkoły z internatem. Rodzeństwo postanawia zostać razem i wyruszają z Hamburga do odległej Wenecji. Do miasta, które w opowieściach mamy jawiło się jako baśniowa kraina, pełna skrzydlatych lwów i rżących koni. Niestety, rzeczywistość, przed którą zostają postawieni chłopcy przerasta zdecydowanie siły dwojga dzieci. Z pomocą przychodzi tajemniczy Pan Złodziei, który daje im kryjówkę. Mieszka tam już troje innych uciekinierów z domów. Dzieci znajdują przyjaciół, nie muszą martwić się o dach nad głową, a o resztę dba Pan Złodziei, który co pewien czas przynosi łupy ze swoich zuchwałych włamań. Mali uciekinierzy sprzedają je u chytrego i chciwego handlarza antykami, a za otrzymane pieniądze kupują jedzenie i inne potrzebne rzeczy. Sielanka trwałaby prawdopodobnie jeszcze długo, gdyby nie ciotka chłopców. Estera Hartlieb pchana chęcią posiadania Bo przybywa do Wenecji i zatrudnia detektywa Wiktora. Wiktor szybko wpada na trop grupy, która pracuje właśnie nad niezwykle hojnym zleceniem tajemniczego Conte. Za pięć milionów lirów mają ukraść drewniane skrzydło lwa. Obecna właścicielka skrzydła postanawia pomóc małym włamywaczom i opowiada im historię niedoszłego łupu. Gdy wydaje się, że wszystko zmierza do szczęśliwego końca policja znajduje Bo. Zaskakująca historia skrzydła, pomoc detektywa i gwałtowne zwroty akcji prowadzą do zakończenia, którego nikt z nas się nie spodziewa."

Recenzje : biblionetka oraz blog

http://poczytajmi.blox.pl/resource/KrolZlodziei_CorneliaFunkeimages_product78323717486.jpg

Książka została sfilmowana :
    http://poczytajmi.blox.pl/resource/zlodziejaszki__film.jpg
  • 20.02.11, 23:45
    Autor: Rafał Kosik
    Tytuł: „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” tom I
    Seria: „Felix, Net i Nika”
    Wydawca: Powergraph

Felix, Net i Nika – cykl książek science fiction dla dzieci i młodzieży, autorstwa Rafała Kosika. Opowiada o przygodach trójki przyjaciół – Felixa Polona, Neta Bieleckiego oraz Niki Mickiewicz – chodzących do warszawskiego gimnazjum im. profesora Stefana Kuszmińskiego.

Dwa pierwsze tomy serii: Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi i Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa otrzymały główną nagrodę literacką i tytuł "Książek Roku 2005" przyznaną przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People - Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych, zajmującą się upowszechnianiem dobrej książki dla dzieci i młodzieży), a tom trzeci Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów - nominację do tytułu "Książka Roku 2007".
    Powieści Rafała Kosika są mocno osadzone w polskich realiach, bohaterowie - uczniowie gimnazjum - mówią aktualnym, "młodym" językiem, a w kolejnych ich przygodach pojawiają się nie tylko staroświeckie duchy, ale także nowoczesny program sztucznej inteligencji i zwariowane wynalazki. Felix, Net i Nika rozwiązują kolejne zagadki, podróżują w czasie, konstruują przedziwne urządzenia, ale też zderzają się z gimnazjalną rzeczywistością: walczą ze szkolnym gangiem wyłudzającym pieniądze, stykają się z problemem narkotykowym, biorą udział w wyborach do uczniowskiego samorządu.
    Pierwszy tom nosi tytuł „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Seria do tej pory ma 7 tomów:
    • Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi – ukazała się w listopadzie 2004 r.
    • Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa – ukazała się w listopadzie 2005 r.
    • Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów – ukazała się w listopadzie 2006 r.
    • Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności – ukazała się 26 listopada 2007 r.
    • Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek – ukazała się 14 listopada 2008 r.
    • Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2: Mała Armia – ukazała się 22 maja 2009 r.
    • Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka – ukazała się 25 listopada 2009 r.
    Strona oficjalna serii, gdzie znaleźć można wszystkie tytuły, ich szczegółowe opisy, fragmenty książek, wypowiedzi na forum, itp., itd.

Gdy w wieku 10 lat moja córka odkryła Feliksa, Neta i Nikę, można powiedzieć, że zupełnie straciła dla nich głowę. Szybko przechodziła z tomu na tom, od czasu do czasu czytała swoim rodzicom lub młodszej siostrze co ciekawsze fragmenty, i nim rok upłynął, musieliśmy zakupić kilka tomów serii, aby była na bieżąco. Udało się jej też zachęcić do lektury mnie, więc– zachęcona jej przykładem – zapoznałam się z książkami Pana Kosika. Dość interesująca lektura.
    Dziecię było wyraźnie pod wrażeniem, więc polecam.

Nowy tom spodziewany jest na wiosnę 2011.
    Post na forum KDM
    Inny post z KDM
    Jeszcze inny post na KDM
    Strona oficjalnego fanklubu FNiN, na której informacje, ciekawostki, audycje do odsłuchania, itp., itd.
    Recenzja tomu "Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2. Mała armia" z sieci
    http://powergraph.pl/felixnetinika/okladki/felix_GNL_front_150.jpg
    Inne:
    - Powstały 2 audiobooki:
    Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi – 1CD – MP3
    Czyta: ANDRZEJ MASTALERZ
    rok wydania: 2008
    Czas nagrania: 14 godz.40 min

Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów– 1CD – MP3
    Czyta: ANDRZEJ MASTALERZ
    rok wydania: 2008
    Czas nagrania: 18 godz.40 min
    Fragmentów można posłuchać na stronie www.Audiobook.pl
    - film ma wejść do kin w 2011 roku
    Info na Filmwebie
    --
    Violik
  • 30.03.11, 21:34
    Carl Hiaasen
    Wydawnictwo W.A.B.

Kryminał dla młodzieży z wątkiem ekologicznym i historią rodzinną w tle (właściwie te wątki są równoważne). Moje dzieci są jeszcze za małe na tę książkę, ale ja czytałam z wielkim zaciekawieniem. Zastanawiałam się nad przedziałem wieku. Hhankam na forum pisze, że to książka dla dziewięciolatków. Mnie, ze względu na wątek rozpadu rodziny (zażegnanego) i innych trudnych sytuacji rodzinnych (sprawy związane z dziadkiem głównego bohatera), wydawało się, że dla ciut starszych, dlatego wrzucam w przedział 10+.

http://merlin.pl/Plusk_Carl-Hiaasen,images_product,23,978-83-7414-286-1.jpg

Opis wydawcy.
    Opis na forum.
  • 12.01.14, 07:33
    Trudno jest mi pisać o książkach, których sama nie czytałam, ale mój syn z wielkim zaangażowaniem. 10-latkowi trudno dogodzić, wiele proponowanych przeze mnie tytułów nie zyskuje uznania bo są niby "zbyt dziecinne", więc poszłam w te "bardziej dorosłe" choć tylko z nazwy i tu reklamacji nie ma, są zapotrzebowania na kolejne tomy, czyli zaciekawiło.

Andrew Lane "Młody Sherlock Holmes. Zabójcza chmura"
    upolujebooka.pl/oferta,7738,mlody_sherlock_holmes_zabojcza_chmura.html
    --
    Żartuj więcej. Zrzędź mniej.
  • 30.12.14, 19:02
    "GALOP '44"
    Autor: Monika Kowaleczko-Szumowska
    wyd. Literacki Egmont

Przyznam, że jeszcze nie czytałam, ale syn pochłonął na raz i wczoraj byłam świadkiem, jak pani bibliotekarka bardzo zachwalała i polecała 10-latkowi(IV klasa).

"Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń Powstania Warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż w przeszłość, aby wydostać Mikołaja z powrotem..." - fragm. z okładki

ecsmedia.pl/c/galop-44-b-iext25190231.jpg
  • 30.12.14, 19:17
    autor: Agnieszka Stelmaszczyk
    wyd. Zielona Sowa

Przygodowa seria detektywistyczno-podróżnicza. Było o tym na forum swojego czasu
    forum.gazeta.pl/forum/w,16375,126433164,126433164,_Kroniki_Archeo_Stelmaszczyk.html
    1. Tajemnica klejnotu Nefertiti
    2. Skarb Atlantów
    3. Sekret Wielkiego Mistrza
    4. Klątwa Złotego Smoka
    5. Zagadka Diamentowej Doliny
    6. Zaginiony klucz do Asgardu
    7. Przepowiednia Synów Słońca

Niedawno wyszedł tom 8. Szyfr Jazona i to podobno nie koniec.

10-latek poleca :)

• 05.03.15, 16:27
    Składająca się z 7 części seria fantasy - każda książka napisana przez innego autora, ale zachowana jest ciągłość akcji.
    W Polsce wyszły na razie tylko 3 części ("Zwierzoduchy" B. Mull, "Polowanie" S. Maggie i "Więzy krwi" W. Sean). Każda przeczytana kilka razy przez 10,5 latka i bardzo polecana :)

Znaleziona w sieci recenzja 1 tomu:
    bookgeek.pl/2014/11/04/spirit-animals-zwierzoduchy-od-brandona-mulla-recenzja/
  • 05.03.15, 16:42
    Brandon Mull jest pewniakiem, jeśli chodzi o literaturę młodzieżową (fantastyka). Tu ograniczył się do zaledwie 2 tomów (nad czym ubolewa moje dziecko ;-)).

W małym miasteczku starsza pani otwiera sklep ze słodyczami. Co ciekawe - nie trzeba mieć pieniędzy, by zdobyć tu kuszące słodkości, wystarczy tylko wyświadczyć właścicielce "drobną" przysługę... Jest też oczywiście czwórka przyjaciół (10 l.), którzy na taki układ chętnie się godzą. A cukierki...nie są zwykłymi łakociami - dają moc, o jakiej zwykły człowiek może tylko marzyć (np. latanie).

tu recenzje z sieci:
    recenzje-mlodziezowe.blogspot.com/2013/12/wojna-cukierkowa-brandon-mull-recenzja.html
    lubimyczytac.pl/ksiazka/195016/wojna-cukierkowa
    ryms.pl/ksiazka_szczegoly/1773/wojna-cukierkowa.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.