• drzewko
 • od najstarszego
 • od najnowszego
 • drzewko odwrotne
 • 28.01.11, 23:29
  Autor:
  Ilustrator:
  Wydawnictwo:
  <a href="HTTP://WWW.ADRES.PL"target="_blank">NAZWA</a>

  Opis:

  Recenzja z sieci: <a href="HTTP://ADRES.PL"target="_blank">NAZWA</a>

  IMG okładki
  • "Mela na zakupach"
   Eva Ericsson
   Zakamarki

   Autorska książka obrazkowa Evy Eriksson, z pięknymi, pełnymi ciepła ilustracjami rysowanymi miękką kredką. Mało słów, ale wiele mówią o rezolutnej kilkulatce zmagającą się z pierwszymi próbami samodzielności. Przezabawna, mądra, dająca otuchę i wsparcie historia Meli, która po raz pierwszy idzie sama do sklepu.

   Recenzja ma moim blogu
   Można zobaczyć kilka ilustracji. To jedna z ukochanych przeze mnie książek, niezależnie od tego, że uwielbiają ją także moje dzieci.

   http://www.zakamarki.pl/photos/328/main_mini
   --
   pozarozkladem.blogspot.com/
   pociąg do czytania
  • "Piaskowy wilk"
   Autor: Åsa Lind
   Ilustrator: Kristina Digman
   Wydawnictwo:
   > Zakamarki

   Pierwsza z trzech części serii opowiadań o kilkuletniej Karusi, która na plaży nieopodal domu odnajduje niezwykłego przewodnika po świecie. Piaskowy wilk to wyjątkowy mentor, potrafiący dziecku wskazać odpowiedź na wiele ważnych pytań. Filozofia "w pigułce" dla najmłodszych. Mądrze, prostym językiem i dowcipnie.


   Recenzja z sieci: <a href="http://pozarozkladem.blogspot.com/2010/11/uczymy-myslenia.html"target="_blank">na moim blogu</a


   http://www.zakamarki.pl/photos/105/main_mini


   --
   pozarozkladem.blogspot.com/
   pociąg do czytania
  • "Nusia i wilki"
   Pija Lindebaum
   il. Pija Lindebaum
   Zakamarki

   Zabawne, inteligentne i dowcipne przetworzenie toposu Czerwonego Kapturka. Nusia to nadmiernie ostrożna kilkulatka, która gubi się podczas wycieczki przedszkolnej. W lesie spotyka wilki i w zaskakujący sposób potrafi sobie z nimi poradzić. Okazuje się, że wszystkie jej strachy nie były takie straszne, a sama jest niezwykle dzielną i pomysłową dziewczynką.
   Świetne, dowcipne ilustracje. Mądre przesłanie - wsparcie dla przedszkolaków.


   Recenzja z sieci: Ryms

   http://ryms.pl/upload/201005111415200.79588300sd.jpg

   --
   pozarozkladem.blogspot.com/
   pociąg do czytania
  • Martyna Skibińska
   il. Anna Niemierko
   Wydawnictwo Wytwórnia
   Bardzo sympatyczna i zabawna książeczka na dziecięce, nocne lęki. Ciekawy, zaskakujący pomysł ilustratorki sprawia, że pomieszczenia i urządzenia domowe w oczach Kazia i czytelników przez chwilę są potworami, by po zapaleniu światła znowu okazać się tym, czy naprawdę są, czyli wanną, szafką kuchenną czy wieszakiem na ubrania.

   Recenzja na portalu Qlturka.pl.

   http://wytwornia.com/okladki/p4.jpg
  • "Co za szczęście! Co za pech!
   Autor: Thomas Halling
   Ilustracje: Eva Eriksson
   Wydawnictwo Eneduerabe

   "To przewrotna, opowieść o tym co się nie wydarzyło. Bardzo pomysłowa konstrukcja ksiązki, zabawny tekst szwedzkiego autora Thomasa Hallinga i znakomite ilustracje Evy Eriksson tworzą niezwykłą historię o zwykłym dniu małej dziewczynki. Czy na pewno zwykłym?

   Co za szczęście!/Co za pech! to zaproszenie do rozmowy o rozumieniu i spostrzeganiu szczęścia." - tyle wydawca, a ja jeszcze dodam, że dla mnie to książka o potencjalnych możliwościach, które czekają na nas każdego dnia, pretekst do zabawy i zadawania sobie pytań: "co by się stało, gdybyśmy poszli dzisiaj w prawo, a nie w lewo?", co by się działo, gdybyśmy pojechali do babci, zamiast siedzieć w domu?".

   Recenzja

   http://www.eneduerabe.eu/images/stories/Pech_okladka_500_piks.jpg
  • "Nasza mama czarodziejka"
   Autorka: Joanna Papuzińska
   Ilustracje: w naszym wydaniu Ewa Poklewska-Koziełło
   Wydawca: Literatura

   Zdaje się, że książeczka nadal jest lekturą w szkole podstawowej, ale krótkie rozdziały i bogactwo ilustracji sprawiły, że zainteresowała moje dzieci, kiedy miały mniej więcej trzy i pół roku. Ciekawostka - pierwowzorem mamy czarodziejki z ilustracji Ewy Poklewskiej-Koziełło było Agnieszka Żelewska.

   Recenzja

   http://www.badet.pl/photo/product_big/7/2/6/1_726ZC0080i.jpg
  • 02.02.11, 09:39
   "Gruffalo"
   Autorka: Julia Donaldson
   Ilustracje: Axel Scheffler
   Wydawnictwo Amber

   Historia o małej myszce, co przechytrzyła zwierzęta, które miały na nią apetyt, a na końcu samego potwora Gruffalo! Nasz mega hit, dzieci umiały cały tekst na pamięć. Polecam od trzeciego roku życia, bo moje dzieci wcześniej zanadto bały się "strasznych" ilustracji w książkach, a Gruffalo straszyć może. Poza tym, mimo pozornej prostoty, fabuła jest dość przewrotna. Książka ma też swoją kontynuację, jest nią "Synek Gruffala".
   Ta książka to po prostu wielka frajda dla maluchów.
   Gruffalo ma swoją stronę internetową, do której można zajrzeć tu.
   Doczekał się również ekranizacji.

   W polskim tłumaczeniu irytuje mnie tylko zwrot: "To ogromnie miło czuć się zaproszona"

   Recenzja

   http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/3/34/Fairuse_Gruffalo.jpg
  • "Julek i Julka" części 1-5
   Tekst: Annie Schmidt
   Ilustracje: Fiep Westendorp
   Tłumaczenie: Łukasz Żebrowski

   U nas książki z tej serii idealnie sprawdzają się w czasie dłuższych podróży - jest dużo czytania, a nie trzeba dźwigać ze sobą zbyt dużej ilości tomów - oraz w trakcie samej jazdy samochodem (dużo bardzo prościutkiego tekstu, ilustracji nie trzeba studiować godzinami, co bardzo ważne, gdy dwoje dzieci siedzi w osobnych fotelikach). Książki zaczęliśmy czytać wcześniej, kiedy dzieci miały dwa i pół roku, mam jednak wrażenie, że teraz (trzy i pół) rozumieją znacznie więcej i lepiej, o czym świadczą regularne wybuchy śmiechu.

   Recenzja

   http://www.hokus-pokus.pl/upload/200904091530230.20867900d.jpg
  • Autor: Jujja Wieslander i Tomas Wieslander
   Ilustrator: Sven Nordqvist
   Wydawnictwo: Zakamarki

   Do listy dodała sylwina76

   Opis: Czy krowy mogą jeździć na sankach? Ależ oczywiście, Mama Mu zrobi wszystko, by bawić się tak wesoło jak dzieci! Jak zwykle musi stawić czoła krytycznemu Panu Wronie, który każdy pomysł Mamy Mu kwituje wyniosłym oburzeniem.
   Wystarczy jednak zasugerować Panu Wronie, że czegoś nie potrafi, a od razu zmienia ton. On nie potrafi kierować sankami? Brawurowy popis jego umiejętności kończy się oczywiście w zaspie. W śniegu ląduje też mama Mu - i to właśnie, z całego jeżdżenia na sankach, najbardziej jej się podoba. Ciepła, pełna humoru książka o sympatycznej krowie i jej przyjacielu Panu Wronie, parze sympatycznych nietuzinkowych przyjaciół, znanych także z innych książek o Mamie Mu podbiła serce nie tylko moich dzieci, ale również moje. Świetnie się czyta, nawet po raz enty :), a ilustracje Svena Nordqvista za każdym razem zachwycają - bardzo dużo się na nich dzieje, mają mnóstwo szczegółów do odkrywania. Po prostu mistrzostwo:)
   Wybrałam Mamę Mu na sankach, ale równie dobrze mogłabym wybrać inną - każda jest świetna, z każdej aż " bije" pozytywna energia i każdy może znaleźć w nich coś dla siebie :)

   Opis na stronie wydawnictwa


   http://www.zakamarki.pl/photos/121/main_mini
  • Napisał i ilustrował Janusz Stanny
   wydawnictwo Wytwórnia

   Pięknie wierszowana historia króla Dardanela, który po nieudanym polowaniu na smoka wraca na zamek, gdzie porzuca rycerskie i monarsze atrybuty ku rozpaczy i oburzeniu dworu. Tekst bogato ilustrowany delikatną, ale energiczną, gęstą kreską. Ilustracje czarno-białe. Duży format. Atrakcyjne dla maluchów powtórzenia w tekście.

   http://lektorka.blox.pl/resource/z3197501NBasnokroluDardaneluJanuszStannyWytwornia_250x250.jpg

   Rozmówki na forum

   Mini-recenzja z sieci


   • Książka jest reprintem, ale nie pierwszego wydania. Znalazłam inną okładkę, może to właśnie jest to pierwsze? Dorzucam, żeby wytwórnianą okładką się nie zdziwił ktoś, kto jest szczęśliwym posiadaczem dawnego wydania.


    http://farm1.static.flickr.com/186/365706958_a7c0daa630.jpg
  • Tytuł: Wesołe lato
   Autor: Helena Bechlerowa
   Ilustracje: Hanna Czajkowska
   wydawnictwo: Nasza Księgarnia

   Do listy dodał/a tymianek21:
   Książka opowiada o życiu grupy zwierzątek. Wszystko dzieje się w upalne lato w lesie i na polance z dala od miejskiego zgiełku. Koziołek, króliczek, 2 kotki a nawet słoń muszą wspólnie stawiać czoło różnym przygodom takim jak pożar, zjedzenie dachu domku króliczka przez konia a dzięki przyjaźni radza sobie z różnymi problemami. Rozdziały są krótkie -idealne dla małego słuchacza.
   http://lc-upload.s3-external-3.amazonaws.com/books/49000/49182/155x220.jpg
  • Autor: Stefan Themerson
   Ilustrator: Franciszka Themerson
   Wydawnictwo: Omedia
   (przypuszczam, że to Omedia Sp. z o.o. - wydawca również Bajek-Grajek)

   Opis: Książka "wiekowa", niezwykle nowatorska jak na swoje czasy Do dziś niewiele straciła ze swej świeżości. Dzieci uwielbiają jej rymowy, zrytmizowany wiersz, liczne powtórzenia i przygody głównego bohatera. Opowieść akurat dla "młodych budowniczych".

   Pan Łebski postanawia zbudować dom. W książce opowiadane są jego perypetie z architektem (który przedstawia mu kolejne propozycje rozmaitych domostw występujących na świecie), dotarciem na budowę (pojawiają się różne środki transportu), praca różnych ludzi potrzebnych do zbudowania domu (dane się troszeczkę zdezaktualizowały). Kolejne rozdziały prezentują też różne sposoby zaopatrzenia domu w wodę, "światło" i metody odmierzania czasu.

   Najważniejszy jest sposób przedstawienia - Tom jest jak małe dziecko, które wszystkiemu się dziwi i poznaje świat. I o wszystko dociekliwie pyta. I tak się cieszy...
   Mój "mały budowniczy" był bardzo podobny do niego :) To jedna z jego najulubieńszych książek z okresu "wczesnoprzedszkolnego" (czytana do dziś)
   Dowcipnie, z pięknymi, oszczędnymi (czarno-białymi) ilustracjami - "otwierającymi się" na wyobraźnię dziecka.

   Forum także dyskusja o ilustracjach Pana Toma

   Recenzja z sieci Zaczytani
   http://www.badet.pl/photo/product_info/7/2/6/1_726ZG0168i.jpg


   --
   pozarozkladem.blogspot.com/
   pociąg do czytania
  • 18.02.11, 22:23
   Autor: Kate Lum
   Ilustrator: Adrian Johnson
   Wydawnictwo: tatarak.com/

   http://tatarak.com/images/okladka_co_2.jpg

   Opis: "Kto kiedykolwiek usypiał uparte dziecko, ten wie, że jest to nie lada wyczyn. Babcia Patryka robi wszystko, żeby wnuczek poszedł wreszcie spać, ale chłopiec stawia przed nią coraz to nowe wyzwania... Przewrotna opowieść o babci, dla której nie ma rzeczy niemożliwych...." - tyle z opisu wydawnictwa. Bardzo podoba mi się postać niezmiernie kreatywnej babci, której "Cooo" wymawiane jest w naszym domu w różnej intonacji.
   Dodam, że to kolejna książka wydawnictwa Tatarak, którą lubi zarówno czterolatka i siedmiolatek.
   Oprócz świetnego, zaskakującego tekstu, książka zachwyca ilustracjami. Adrian Johnson nie tylko ilustruje książki dla dzieci, pracuje również dla m.in. Adidasa, New York Times. Jego prace wyróżnia dbałość o szczegóły i dużo humoru.
   Na pewno Co!? jest książką którą można czytać i czytać..... w nieskończoność :-)


   Recenzja:ryms.pl/ksiazka_szczegoly/24/index.html

  • cykl "Mam przyjaciela..." w serii "Mądra Mysz"
   Wydawnictwo Media Rodzina

   Autor: Ralf Butschkow dla tytułów:
   "Mam przyjaciela kierowcę rajdowego"
   "Mam przyjaciela policjanta"
   "Mam przyjaciela strażaka"
   "Mam przyjaciela kolejarza"
   "Mam przyjaciela kierowcę autobusu"
   "Mam przyjaciela pilota"

   Autor: Suzanne Schürmann i Ralf Butschkow dla tytułów:
   "Mam przyjaciela śmieciarza"
   "Mam przyjaciela marynarza"
   "Mam przyjaciela budowniczego"
   "Mam przyjaciela weterynarza"

   Książki z tej serii można zacząć oglądać już w wieku 2 +, ale najciekawsze będą chyba właśnie po ukończeniu trzeciego roku życia. Każda z nich to niewielki tomik w broszurowej oprawie, skrywający w sobie moc wiedzy i ilustracji wiernie odzwierciedlających rzeczywistość, realny wygląd opisywanych scenek i przedmiotów (np. wnętrza wozu strażackiego, kabiny kierowcy czy pilota). Książki zapoznają z rolą poszczególnych zawodów, obfitując w techniczne szczegóły, które niektórych (mnie) mogą trochę nudzić, a innych (mojego syna) wprawiają w stan euforii. Na nic zdaje się monotonny i znużony głos, moje dziecko i tak po raz kolejny chce wysłuchiwać, o tym, że w skład wyposażenia wozu strażackiego wchodzi: toporek strażacki, wąż o średnicy 75 mm, drabina nasadkowa, bosaki, wąż ssawny do napełniania zbiornika... - zatrzymałam się w tym momencie przy punkcie piątym, a jest ich 25 :-) Oczywiście, nie trzeba tego czytać dzieciom, które tematem aż tak się nie interesują. I tak będą miały co robić, wertując ilustracje i słuchając samego opowiadania o nich.

   U nas numer 1 przez wiele miesięcy. Książki nie są przeznaczone wyłącznie dla miłośników motoryzacji, ale to zwłaszcza im będą się podobać, właśnie przez bogactwo zilustrowanych pojazdów, pokazanych zarówno od zewnątrz, jak i od środka.

   Wątek na forum

   Kilka okładek:
   http://www.badet.pl/photo/product_big/9/6/5/1_9657f54fda9e.jpg
   http://www.badet.pl/photo/product_big/2/7/c/1_27cb24c551fa.jpg
   http://www.badet.pl/photo/product_big/d/8/9/1_d892a2b5c22f.jpg
  • 21.02.11, 17:27
   "Jajuńciek"
   Paweł Pawlak
   Wydawnictwo Muchomor

   Autorska książka Pawła Pawlaka, za ilustracje do niej otrzymał Złote Jabłko na Międzynarodowym Biennale Ilustracji w Bratysławie w 2005 r. Historia dzielnego Jajuńcka, który uratował rodzeństwo przez zakończeniem żywota w pasztecie z królików muzykantów, doprowadzając do pęknięcia groźnego króla Lugubrosa. Wspaniałe ilustracje, na przykład cudnie śniegiem zasnute miasto. Wyczytałam, że niektórzy uważają książkę za nie tak dobrą tekstowo, jak graficznie, ale nam się czyta dobrze. Po wielokrotnej lekturze tej książki mój syn zaskoczył nas pytaniem: "A jak my wybuchniemy?" - nie był przestraszony, ale raczej zafascynowany ;-).

   Jeden wątek na forum. I drugi.

   Recenzja w sieci.

   http://www.muchomor.pl/grafika/teksty/42299bbf1daa06.49675789.jpg


  • "O dwunastu miesiącach. Bajka słowacka"
   - tekst zaczerpnięto z tomu "Śpiewająca lipka. Bajki Słowian Zachodnich".
   Ilustrował Paweł Pawlak
   Wydawnictwo Media Rodzina

   Klasyczna baśń, napisana ładnym językiem (szczególnie lubię, powtarzające się zdanie: "Śnieg leżał wysoko, nigdzie ani ścieżki") o dobroci, odwadze, uprzejmości, szacunku dla bliźniego. I nie tylko. Bardzo lubimy też ilustracje, które doskonale działają na zmysły. Patrząc na nie, z łatwością można wyobrazić sobie zapach fiołków, smak poziomek, poczuć wicher, który unicestwił macochę i złą Holenę oraz mróz, na który regularnie wypędzają one biedną Maruszkę.

   Książka jest bardzo solidnie wydana, naprawdę urocza i uniwersalna (mam na myśli to, że ma szansę spodobać się książkowym dzieciom i tym niekoniecznie książkowym), dobra na prezent.

   Recenzja
   http://poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/resource/20090710103829.jpg
  • "Ciało. Bawidoc"
   Autorka: Michèle Longour
   Ilustracje: Lucie Durbiano i Guillaume Decaux
   Wydawnictwo Hachette

   Jeden z naszych nr 1 jeśli chodzi o "popularnonaukowe". Zabierana do łóżeczka i do przedszkola książka o ludzkim ciele, która obfituje w klapki i elementy ruchome, umożliwiając przyswajanie wiedzy przez zabawę. Jeśli na obrazku jest chłopiec, który rozciął nożem palec, to pod klapką będzie schemat palca i rozciętego naczynka krwionośnego, jeśli na innym obrazku ktoś właśnie gryzie bułkę, to jeśli pociągniemy za odpowiedni element, będziemy mogli prześledzić drogę tej bułki przez cały układ pokarmowy. Z książki dzieci dowiedzą się co jest pod skórą, poznają historię życia człowieka od momentu poczęcia do starości, podstawy budowania zdrowych jadłospisów, czym się charakteryzują nasze zmysły, czym jest choroba, a także które formy spędzania czasu są dobre, a które szkodliwe dla ich organizmu.

   Do oglądania, czytania, odkrywania, powinna wystarczyć na długo.
   Wiem, że są też inne książeczki z tej serii, ale my mamy i znamy tylko tą.

   http://merlin.pl/Cialo-Bawidoc_Larousse,images_big,5,978-83-7575-565-7.jpg
  • Seria: Moje Małe Encyklopedie Larousse'a
   Redakcja: Agnes Vandewiele, Michele Lancina
   Ilustrator: Jerome Ruillier

   http://merlin.pl/Zwierzeta-sawanny-Moje-male-encyklopedie-Larousse-a_Larousse,images,8,83-89181-60-6.jpg

   Opis: Moje Małe Encyklopedie Larousse'a to cykl 6 małych encyklopedii skierowanych do dzieci 3 - 4 letnich. W serii wydano następujące tytuły: Ciało, Kosmos, Dinozaury, Delfiny i Wieloryby, Rycerze i zamki warowne i Zwierzęta sawanny.
   Bardzo lubimy te książeczki, bowiem informacje przekazane są w nich w sposób bardzo prosty i przystępny, tak, aby najmłodsze dzieci mogły nie tylko zrozumieć ale i zapamiętać. Moje Małe encyklopedie Larousse'a to mnóstwo zabawnych ilustracji pod którymi znajduje się prosty tekst (ważniejsze informacje są wręcz "wytłuszczone").
   Zwierzęta sawanny zawierają charakterystykę siedmiu zwierząt: słonia, żyrafy, zebry, nosorożca, hipopotama, lwa i geparda. Wiedza jest bardzo obrazowa: słoń waży tyle co sto osób, jest tak wysoki jak dom itp.
   Moja Mała Encyklopedia rozwija zainteresowania i jest wspaniałym "wstępem" do kolejnych Encyklopedii Larousse'a skierowanych do starszych już dzieci. Mój syn w każdym razie uwielbiał wszystkie ich publikacje.
  • "Kamyki Astona"
   Lotta Geffenblad
   Wydawnictwo Eneduerabe

   Urzekająca książka o piesku Astonie, który opiekował się kamykami, bo obawiał się, że pozostawione same sobie, na podwórku, zmokną i zmarzną. Zabawne, zaskakujące zakończenie, a do tego z pozoru mroczne, a jednak bardzo ciepłe i nastrojowe ilustracje. W sposób szczególny pokazano na nich światło: zapalone latarnie i słońce odbijające się na zmrożonym asfalcie bądź w tafli wody - jak dla mnie bomba. Dzieciom podoba się bardzo, pod jej wpływem, zaczęły naturalnie znosić do domu kamyki :-).

   Recenzja nr 1 i nr 2

   http://merlin.pl/Kamyki-Astona_Lotta-Geffenblad,images_big,1,978-83-927462-4-9.jpg
  • Autor i Ilustrator: Tomi Ungerer
   Wydawnictwo: www.wformat.com

   http://www.qlturka.pl/projects/qlturka/resources/cms/galleries/8ca1da1da7aae1209939827c92a33572.jpg

   Opis: Trzej zbójcy to przepiękna, prosta historia opowiadająca o tym, jak zło przegrywa z dobrem. Trzech uzbrojonych zbójców w czarnych pelerynach zastrasza i okrada podróżnych, co raz bardziej zapełniając skarbami swoją kryjówkę. Pewnej nocy zamiast zabrać kolejne łupy, z powozu zabierają jedynie sierotkę. Pod jej wpływem ich złe serca zaczynają mięknąć.
   Ze złych rzezimieszków w czarnych złowrogich pelerynach przeistaczają się w dobrych ludzi noszących miłe i ciepłe peleryny. Finał książki jest zaskakujący....
   Moja córka kazała sobie Trzech zbójców czytać i czytać, za każdym razem wydając się zaskoczoną takim zakończeniem.
   Lubimy także oglądać rewelacyjne ilustracje, które przechodzą przemianę nie mniejszą niż tytułowi zbójcy. Początkowo utrzymane w złowieszczym klimacie, z kartki na kartkę robiąc się coraz bardziej kolorowe.

   Sugerowany wiek odbiorcy to według Wydawnictwa Format 4+, jednak moja córeczka największą fascynację Zbójcami przeżyła około 2 urodzin.
   Duży plus za zaokrąglone, "bezpieczne" rogi książki.

   Recenzja książki:
   www.qlturka.pl/recenzje,literatura,nie_taki_zboj_straszny__recenzja_ksiazki_trzej_zbojcy,4098.html
  • Autor: Odile Hellmann-Hurpoil
   Ilustrator: Patrick Benson
   Wydawnictwo: Muchomor www.muchomor.pl

   http://www.muchomor.pl/grafika/teksty/47277f92b22c53.99372454.jpg

   Opis: Zabawna historia z dydaktycznym przesłaniem. Książę Oliwier to wesoły i miły chłopczyk, zawsze chętny do pomocy. Niestety ma jedną wadę - nie cierpi się myć. "Po co mam się myć, skoro zaraz się zabrudzę" powiada. Zarówno jego rodzice, jak i siostra próbują przekonać go do mycia, niestety bezskutecznie. Oliwierowi nie przeszkadzają ani wszy, ani brudne uszy, ani brzydki zapach jaki wokół roztacza. Nie działają na niego ani prośby ani groźby, wszak rodzice kochają go zbyt mocno, by wcielić je w życie....Do kąpieli przekonał go dopiero niewiarygodnie sprytny plan obmyślony przez babcię. Księcia Oliwiera wprawił on w prawdziwe osłupienie !!!
   Moim dzieciom ta książka Muchomora bardzo przypadła do gustu, chociaż problemów z myciem nie mieliśmy nigdy. Spodobały im się również ilustracje, ukazujące dawne realia " zamkowo - książęce".

   Recenzja z sieci: poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2008/10/O-ksieciu-Oliwierze-ktory-nie-chcial-sie-myc.html

  • Tomi Ungerer
   Wydawnictwo Format

   Jakiś czas temu wypatrzyłam tę książkę w księgarni, wydała mi się wyśmienita na pierwsze samodzielne czytanki - gruba, ale na stronie kilka linijek tekstu i świetne ilustracje. Kupiłam na targach w Poznaniu, ponieważ wydawała mi się odpowiednia i dla niespełna czterolatka, jak i dla siedmiolatka. I trafiłam!
   Moi chłopcy wysłuchali dzisiaj całości, nie mogli się oderwać. Książka powinna mieć w tytule określenie "ekscytujące". Na twarzach moich dzieci było widać niesamowite skupienie, niebezpieczne przygody świnek chwilami powodowały chyba lekkie przerażenie, co jakiś czas jednak chłopcy wybuchali śmiechem na widok scen na ilustracjach.
   Jak widać, żywe emocje wzbudziła też w synu anny_mrozi.
   Aha, mój siedmiolatek tak, jak syn Anny zaznaczył zdziwiony, że mama tylko macha chusteczką.

   http://www.qlturka.pl/projects/qlturka/resources/cms/galleries/59c8beb479102ddfb85f819577cbf825.jpg
  • Napisała Astrid Lindgren
   Ilustracje: Ilon Wikland

   Rewelacyjnie oddana perspektywa dziecka, pięcioletniej Lotty, która marzy o tym, by dostać na urodziny rowerek. Bardzo mi się podoba, że pokazanie złego zachowania Lotty nie ma na celu jego ośmieszenia i wytykania jej palcem (do czego przyzwyczaili nas niektórzy autorzy), ale przede wszystkim wskazanie, że dziecko też ma swoje potrzeby i pragnienia, którym należy się uwzględnienie i szacunek.
   Na każdej stronie śliczne ilustracje Ilon Wikland.

   Są też inne książki o tej bohaterce ("Pewnie, że Lotta jest wesołym dzieckiem", "Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko"), a także te przeznaczone już raczej dla kategorii wiekowej 4+ "Dzieci z ulicy Awanturników" oraz "Lotta z ulicy Awanturników".
   http://www.zakamarki.pl/photos/76/main

   Recenzja
  • Autor tekstu i ilustracji - Nick Butterworth

   Wydawnictwo Ameet

   Części serii:
   Wyprawa ratunkowa
   Mroźna noc
   Po burzy
   Poszukiwanie skarbu
   Przejażdżka z Percym
   Tajemnicza ścieżka


   http://merlin.pl/Opowiesci-z-parku-Percy-ego-Wyprawa-ratunkowa_Nick-Butterworth,images_big,9,978-83-253-0132-3.jpg

   Od niedawna jesteśmy już posiadaczami wszystkich części i czytamy je naprzemiennie. Jak nazwa wskazuje są to przygody pewnego dozorcy parku i jego przyjaciół - zwierząt. W każdej części rozkładanka -niespodzianka - a to strona, na które trzeba odnaleźć jakieś elementy a to labirynt do przejścia. Sympatyczne, ładne, słodkie, ale nie kiczowate ilustracje.
   Nie znalazłam sensownej recenzji w sieci, więc linkuję dyskusyjkę na forum. Wrzuciłam tę serię w kategorię 3+, chociaż zrozumiała będzie i dla części dwulatków.
  • 22.05.11, 21:24
   Autor: Munroe Leaf (opracowała/spolszczyła Irena Tuwim)
   Ilustrator: Maria Orłowska
   Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 1966

   (Były też późniejsze wydania, m.in. Res Publiki z 1991 jednak trudno mi znaleźć kompletny spis, podaję więc wg swojego egzemplarza z 1966.)


   Opis: Absolutna klasyka, filmowana, tłumaczona, nagradzana ale wydaje mi się nieco zapomniana (przez to że od lat niewznawiana). Pacyfistyczna i przemiła opowieść o dużym, silnym, ale łagodnym byku, który nie chciał być groźny i agresywny, żył skromnie i cenił spokój i piękno, a w dodatku dobrze na tym wyszedł.

   Niedawno ukazało się inne tłumaczenie (Rudnickiego i Drabika), uważam że zgrabne, ale jednak polecam poszperanie w antykwariatach i w bibliotekach, żeby znaleźć "oryginał".

   "Fernando" w kanonicznym przekładzie jest też na płycie "Baje, bajki, bajeczki" w wykonaniu Ireny Kwiatkowskiej i Piotra Fronczewskiego (nagranie sprzed lat, miałam płytę analogową w latach '80.).

   Moje dziewczyny uwielbiają tę książkę, fragment "najpierw idą banderylierzy, noga za nogą jak się należy" deklamują rytmicznie z przejęciem, a mnie zawsze nasuwa się na myśl "Marsz" Jasieńskiego.


   Nie znalazłam recenzji w sieci, dlatego tak mało formalnie wpisuję, ale chciałam wszystkim przypomnieć o tej ślicznej klasyce.   > >
   >
   http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQegRiKnowdL-AsfpOHX264sYrCOqm8lRswQRdqfCQ862t0ywvnwg

   --
   Marianna 27 sierpnia 2007
   Helena 16 marca 2009

   cosłychaćudziewczynek
  • Autor: James Joyce
   Wydawnictwo: Media Rodzina www.mediarodzina.com.pl/

   Opis: Bardzo zabawna prosta historyjka o sprytnym diable i jeszcze sprytniejszym burmistrzu z małego francuskiego miasteczka. Przyznam się, że bardzo niechętnie wzięłam książkę do ręki - pamiętam jak trudno czytało mi się Ulissesa. Niepotrzebnie się jednak obawiałam - Diabeł i kot to świetna opowiastka: zabawna, w umiejętny sposób budująca napięcie, a przede wszystkim napisana bardzo prostym językiem. James Joyce napisał ją dla swojego czteroletniego wówczas wnuka. Cieszę się, że mogłam "poznać " autora Ulissesa od innej strony. Moim dzieciom ta przypowiastka bardzo się spodobała.

   Opis i recenzje ze strony wydawnictwa:Tekst linka

   http://merlin.pl/Kot-i-diabel_James-Joyce,images_product,7,978-83-7278-277-9.jpg
  • Autor: Elsa Beskow
   Ilustrator: Elsa Beskow
   Wydawnictwo: Zakamarki

   zakamarki


   Opis: (Podobno) klasyka szwedzkiej literatury i książka, która inspirowała się Konopnicka, pisząc "Na jagody". Wcale jednak nie czyta się tego jak ramoty, wręcz przeciwnie. Książka opowiada o zagubionej w lesie pomarańczy, którą leśni mieszkańcy biorą za jajo słońca. Znalezisko powoduje, że córka elfów udaje się w podróż do krainy pomarańczy, a potem wraca do ukochanego północnego lasu wraz z wędrownymi ptakami.
   Opowieść jest naprawdę przecudnie zilustrowana w stylu retro - główna bohaterka, mała córka elfów jest tak śliczna i urocza, że już bardziej by nie mogła. Pozostałe postacie też zapadają w pamięć - łobuziak Szyszka, stary, gderliwy Korzonek i dwie Żaby - Wesoła i Smutna. Moje obie córki domagają się tej książki i bawią, że są córkami elfów, (pomimo uczulenia na pomarańcze!)
   >
   > Recenzja z sieci:
   słoneczne jajo
   >
   > IMG okładki
   http://www.badet.pl/photo/product_big/c/7/9/1_c79f7e81b6f0.jpg

   --
   Marianna 27 sierpnia 2007
   Helena 16 marca 2009

   cosłychaćudziewczynek
  • Polecam. wyborcza.pl/1,75248,2963658.html

   --
   Warszawa Powiśle
   Projektowanie Stron WWW
  • Wszyscy mają psa tylko nie ja
   Autor: Mikołajewski Jarosław
   Ilustrator: Ewa Poklewska-Koziełło
   Wydawnictwo: Muchomor
   Rok wydania: 2009


   http://i1114.photobucket.com/albums/k529/zorrozo/zwierzeta/psy/mikolajewskiokl.jpg


   Trzy zabawne opowiadania o Julce. Piękne ilustracje, świetny tekst, opowiadanie o zasypianiu bardzo życiowe :).
   --
   "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
  • Janosch
   "Ja ciebie wyleczę, powiedział Miś. Opowieść o tym, jak Tygrysek pewnego razu zachorował"
   Znak

   http://poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/resource/JaCiebiewyleczepowiedzialMisOpowiescotymjakTygrysekpewnegorazuzachorowal_Janimages_product1983240045211.jpg

   Recenzja z sieci: Recenzja
   --
   "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
  • http://merlin.pl/Ja-tez-chce-miec-rodzenstwo_Astrid-Lindgren,images_big,31,978-83-60963-19-7.jpg
   http://merlin.pl/Ja-tez-chce-chodzic-do-szkoly_Astrid-Lindgren,images_big,19,978-83-60963-20-3.jpg
   Wydawnictwo Zakamarki
   Astrid Lindgren, ilustracje Ilon Wikland.
   "Ja też chcę mieć rodzeństwo", "Ja też chcę chodzić do szkoły".
   U nas obie książki były wielkimi hitami i nic nie szkodzi, że nie spodziewaliśmy się i nie spodziewamy młodszego rodzeństwa. Dzieci znalazły w nich coś uniwersalnego, co sprawiało, że chciały je ciągle czytać i oglądać albo opowiadać na swój sposób. Humor, nutka czułości i przyzwolenie na przeżywanie różnorodnych emocji - znaki rozpoznawcze twórczości Astrid Lindgren.
   Recenzja książki na blogu "Mały pokój z książkami".
  • Aliaga Roberto
   O żółwiu, który chciał spać
   TAKO

   http://www.inbook.pl/images/inbook/medium/1e/1ed2bdd23a06d72e5f1f1c45bcb33abd.jpg

   Recenzja z sieci: recenzja z qlturki


   Idealna książka dla 3latka przed spaniem, ilustracje są piękne, tekst niezbyt rozbudowany, ale ciekawy - historia żółwia szykującego się do snu, którego pukanie wyciąga z łózka kilka razy. Akapit o budzeniu i wstawaniu pojawia się jak refren w niezmienionej formie, zmieniają sie tylko obrazki. Bardzo polecam!

   --
   "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
  • 04.08.11, 00:01
   Sroka Beata
   Przemyt
   Wydawnictwo: Muchomor
   http://www.inbook.pl/images/inbook/medium/34/34a926011ea00a6649ac2a825addedf3.jpg

   Książka obrazkowa, o granicach wiekowych 3-99 :) Dużo zabawnych detali trudnych do wyłapania przez dzieci - psie siuśki podpisane Hau2O na przykład. Historia chłopca, który bardzo chce mieć psa i co z tego wynikło. Moja ulubiona scena to walka taty z wężem, a własciwie moment, gdy zapala światło. Świetnie napisane, świetnie zilustrowane.


   Wątek z forum KDM

   --
   "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
   • cudowna, mnie już bliżej do 99, a przeczytalam dwukrotnie dla własnej uciechy :)
    --
    gazeta_mi_placi napisał:

    > Ja jestem osobą empatyczną i tolerancyjną, ale w pewnych granicach, gdyby wszyscy ludzie byli jak ja w realu świat byłby piękniejszy.
  • Chłopiec i pingwin
   Oliver Jeffers
   MAM
   http://www.qlturka.pl/projects/qlturka/resources/cms/galleries/d935712753ee3d069dfbc247a8f8911e.jpg

   Oszczędna w słowach, pięknie zilustrowana historia o przyjaźni.

   Recenzja z Qlturki
   --
   "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
  • O małym krecie, który chciał wiedzieć, kto mu narobił na głowe
   Werner Holzwarth, Wolf Erlbruch
   Hokus Pokus
   http://www.inbook.pl/images/inbook/medium/05/052882e9bc0987b3dcb9384eaee634d1.jpg

   Urocza, zabawna i zupełnie nie szokująca historia o krecie z kupą na głowie. Ilustrowana przez Wolfa Elbrucha jest radością dla oczu, dzieciaki wyciągają ją bez przerwy do wieczornego czytania.


   Recenzja z bloga Półeczka z książkami
   --
   "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
  • Autor: Markus Majaluoma
   Ilustrator: Markus Majaluoma
   > Wydawnictwo: Bona
   wydawnictwo bona
   Opis:
   W tej książce wszystko jest jak w życiu - tata po pracy jest zmęczony i daje sobą rządzić trójce maluchów żądnych morskich przygód Jak w życiu najmłodsze dziecko nie ruszy się z domu bez wielkiej ukochanej i niezbędnej zabawki (zegara ściennego), a w porcie dzieci będą zachowywać się wyjątkowo kreatywnie (wrzucać książki do wody, by słuchać rozmaitych chlupotów, oraz by dostarczyć lektury wielorybom). Natomiast tata - jak to w życiu -postanowi zaimponować dzieciom, że jest mistrzem puszczania kaczek (świetnie odbijają się od łysiny pewnego pana). Naprawdę zabawna i wdzięczna książeczka z masą zwrotów akcji, fajnymi rysunkami i ładnie napisana (wypowiedzi najmłodszej siostrzyczki są u nas w domu przebojem).

   > Recenzja z sieci:
   recenzja

   > IMG okładki
   -- http://poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/resource/OKLADKA_TATA_PROM.JPG
   Marianna 27 sierpnia 2007
   Helena 16 marca 2009

   cosłychaćudziewczynek
  • Autor: Krystyna Boglar
   Ilustrator: Bohdan Butenko
   Wydawnictwo: Dwie Siostry
   wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/gucio_i_cezar/gucio_i_cezar.html

   Opis: Klasyka polskiego komiksu dla najmłodszych. Przygody hipopotama Gucia i psa Cezara niezmiennie wydawane były kiedyś w postaci zeszytów, teraz sa zebrane w jedną księgę. Komiczne teksty, świetne rysunki - można oglądać, czytać i kolorować:)

   http://wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/gucio_i_cezar/gucio_i_cezar.gif
  • Francesca Simon
   Cudaki-Opaki
   ilustrowała Emily Bolam
   wyd. Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski, 2007
   http://4.bp.blogspot.com/_NvO54uqeK_E/TORxgbWwGlI/AAAAAAAAJD8/6pesZrwUuhk/cudaki.jpg
   Recenzja Zorro
   Napisałam na blogu   --
   stasiekpoleca.blogspot.com/
  • Tygrysek musi mieć rower
   Opowieść o tym, jak Tygrysek uczył się jeździć na rowerze
   Janosch
   wyd. Znak, Kraków 2008
   http://3.bp.blogspot.com/-adOEF6xbQwc/TZWWzs5TBMI/AAAAAAAAJ60/tVuVXNk19gE/s200/IMG_1928.JPG
   Bardzo polecamy wszystkim młodym rowerzystom. Najmłodszym nawet. Jest to książka "nienachalnie edukacyjna" ;) Pod opowieścią o przygodach Tygryska na rowerze można dowiedzieć się, w co powinien być wyposażony rower, ŻE TRZEBA ZAWSZE ZAKŁADAĆ KASK oraz kilka podstawowych zasad ruchu drogowego. Czyli całkiem sporo konkretnych informacji. Świetnie się sprawdza, jako uzupełnienie nowego roweru.
   --
   stasiekpoleca.blogspot.com/
  • Astrid Lindgren
   Boże Narodzenie w Bullerbyn
   Dzień Dziecka w Bullerbyn
   Wiosna w Bullerbyn
   ilustrowała Ilon Wikland
   wyd. Zakamarki
   http://www.zakamarki.pl/photos/185/main_mini
   http://www.zakamarki.pl/photos/114/main_mini
   http://www.zakamarki.pl/photos/350/main_mini
   O ile na "duże" Dzieci z Bullerbyn dla trzylatka może być jeszcze za wcześnie, o tyle książki z Zakamarków na pewno polubią. Z drobiazgowymi, kolorowymi ilustracjami Ilon Wikland są naprawdę atrakcyjne dla młodszych czytelników-oglądaczy.
   A Boże Narodzenie w Bullerbym jest świetnym "przygotowywaczem" do Świąt.
   --
   stasiekpoleca.blogspot.com/
  • Autor: Gerard Moncomble
   Ilustrator: Paweł pawlak
   Wydawnictwo : Muchomor www.muchomor.pl/index.php/book
   Opis: historia Psota i Kleksa - sąsiadów, którzy mogliby być przyjaciółmi. Ale nie są - Kleks bowiem jest psem a Psot kotem. I od zawsze pies gonił za kotem.
   Kleks chodzi do szkoły, Psot też chciałby, ale niestety to szkoła wyłącznie dla psów. Jej dyrektorka pani Kosteczko uważa, że koty są głupie, brudne i złośliwe. Psot postanawia jednak zapisać się do szkoły. Zostaje psem - zmienia imię, zakłada maskę, uczy się turlać w kałużach i merdać ogonem. Nikt go nie poznaje, a on z zapałem uczy się wyć na lekcji śpiewu czy merdać ogonem na gimnastyce. Niestety na lekcji przyrody uczy się nienawiści do kotów i sposobów walki z nimi..... Wszystko się jednak dobrze kończy: kot ratuje szkolny autobus, wszyscy go za to kochają a dyrektorka postanawia otworzyć szkołę dla wszystkich zwierząt.
   Świetna historyjka przełamująca stereotypy, ucząca tolerancji i otwartości na innych.
   Rewelacyjne ilustracje, doskonale obrazujące treść.
   merlin.pl/Kotek-ktory-merdal-ogonem_Gerard-Moncomble,images,7,978-83-89774-29-3.jpg
   http://merlin.pl/Kotek-ktory-merdal-ogonem_Gerard-Moncomble,images,7,978-83-89774-29-3.jpg

  • -- Autor: Wojciech Widłak
   Ilustrator: Elżbieta Wasiuczyńska
   Wydawnictwo: Media Rodzina


   Opis:
   Trudno mi uwierzyć, że jeszcze nikt nie wpisał na listę Pana Kuleczki! Sprawdzałam to kilka razy.5 tomów opowiadań dla dzieci - bardzo ciepłych, łagodnych, refleksyjnych, z lekkim zacięciem filozoficznym. Pan Kuleczka ma wielu fanów (także nas) - dla nich są liczne kalendarze, audiobooki, obrazki.

   Recenzja z sieci: recenzja

   http://shop.mediarodzina.com.pl/public/images/covers/145/book_48.jpg
   Marianna 27 sierpnia 2007
   Helena 16 marca 2009

   cosłychaćudziewczynek
  • Autor i Ilustrator: Amanda Eriksson
   Wydawnictwo: EneDueRabe www.eneduerabe.eu/index.php/ksiki/83-inne-ycie

   Recenzja z sieci:Tekst linka

   http://zaczytani.blox.pl/resource/Inne_zycie_okladka_300_RGB_200_piks.jpg
  • "Felek i Tola" Sylvia Vanden Heede
   Ilustrator: Thé Tjong Khing
   Wydawnictwo: Dwie Siostry
   Wydawnictwo Dwie Siostry

   W ciepłej, przytulnej norce w środku lasu mieszka nierozłączna para: lis Felek i zając Tola.

   http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/felek_i_tola/felek_i_tola.gif
   --
   !!PIURBLAGIZM!!
   TEORYA CZYSTEJ BLAGI
   Witkacy

  • Raz czterej mędrcy... Autor:
   Antoni Marianowicz
   Wydawnictwo: Wydawnictwo Dwie Siostry
   Wydawnictwo Dwie Siostry

   Zbiór przezabawnych wierszy dla dzieci pióra mistrza dowcipnych rymów Antoniego Marianowicza.

   Recenzja z sieci: Poza rozkładem

   http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/raz_czterej_medrcy/raz_czterej_medrcy.gif
   --
   !!PIURBLAGIZM!!
   TEORYA CZYSTEJ BLAGI
   Witkacy
   • Dla mnie książka ,wydawnictwo i seria oQo to odkrycie-piękna wzruszająca książka,ładnie wydana- z morałem.Tata lew martwi się że jego synek zamiast ryczeć robi miauuu i wcale nie jest grozny.Ma też dużo przyjaciół,a przecież żrafa sł€ży do zjedzenia a nie do zabawy w berka.Pewnego dnia tata lew zamawia u dzięcioła maskę dla małego lwa....Jedyny minus to cena-30 zł
    • http://bonito.pl/files/cache/6/609902a510d7f2d21247821e1b0f9e4d.jpg

     interaktywna książeczka, którą trzeba naciskać, przekręcać itp. naprawdę fajna zabawa. a w środku tylko kropki. :)

     WYDANIE POLSKO-FRANCUSKIE. Książka Hervé Tulleta szybko stała się międzynarodowym hitem. Została wydana już w 24 krajach, trafiła m.in. na listę bestsellerów "New York Timesa". Autor oraz ilustrator - ojciec trójki dzieci - potrafi sprawić, iż jego ilustracje wręcz "rozmawiają" z dziećmi! Naciśnij mnie to książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać... Interaktywna, niezapomniana, zachęca dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy i nauki. Niezwykłe przygody kolorowych kropek rozbudzą wyobraźnię każdego czytelnika!
     --
    • http://i1253.photobucket.com/albums/hh592/ewagm1/maska-lwa_.jpg
  • Autor i ilustrator: Eric Carle
   Wydawnictwo: Tatarak, 2011

   Książka - łamigłówka, w której trzeba dopasować cyfry (wspomagane odpowiednią ilością kwadratów) do liczby owoców. U nas w domu bardzo długo hit nr 1. Świetna zachęta do nauki liczenia przez zabawę.
   http://i1253.photobucket.com/albums/hh592/ewagm1/moja1-pierwsza-ksiazka-o-liczbach-eric-carle.jpg
   http://i1253.photobucket.com/albums/hh592/ewagm1/moja-pierwsza-ksiazka-o-liczbach-eric-carle.jpg
  • Autor i ilustrator: Melanie Watt
   Wydawnictwo: Elay, 2010

   Niewielka, ale wyróżniająca się książeczka o przygodach strachliwej wiewiórki. Pomysłowa, inteligentna, dowcipna. Bardzo ciekawa wizualnie, z dołączoną mapką do zabaw wokół treści książki. Ma w sieci wiele entuzjastycznych, zasłużonych moim zdaniem recenzji.

   Recenzja z blogu książkowego
   Recenzja z Qulturki
   http://i1253.photobucket.com/albums/hh592/ewagm1/wiewior-wystraszny_69864.jpg
  • Statek Noego
   Sally Altschuler
   ilustrował Sven Nordqvist
   wyd. Czarna Owieczka 2012
   oprawa twarda
   ilustracje = tekst

   http://3.bp.blogspot.com/-Qigd-HiGIts/UKQBe7nFLNI/AAAAAAAAQJY/IsLkQmB4P2s/s200/IMG_8356.JPG

   Nasza recenzja
   --
   stasiekpoleca.blogspot.com/
  • Ciekawski George
   Trzy części.
   Autorzy HA Ray i jego żona Margaret
   (plus płyta, całkiem zacnie nagrana, niestety tylko pierwsza książka)
   Wydawnictwo: Modo
   Opis: Amerykański klasyk, wydany w 1941 roku, więc trzeba się przygotować na polityczną niepoprawność. Sama akcja zawiązująca, czyli wywleczenie małpy z dżungli wielce wieloznaczna. Jednak moja córka uwielbia tę serię. Mamy tę książkę od niedawna, a F. ma 4,5, ale George zdecydowanie może być dla młodszych. Bo nie dość, że wiele dzieci "marzy o swojej małpce" (sama to pamiętam ze swojego dzieciństwa), a z drugiej taka "niegrzeczna małpa" to właściwie małe dziecko, które nie potrafi dostosować się do dorosłej rzeczywistości.
   Obrazki plus krótkie teksty. Może być także do późniejszej nauki czytania.
   http://ecsmedia.pl/c/ciekawski-george-b-iext6148052.jpg
   --
   Czytajcie!
   Oglądajcie!
  • http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/128000/128644/155x220.jpg
  • Ulubiona książka z dzieciństwa mojej córki.
   Przemaglowana kilkakrotnie od pierwszej strony pierwszego tomu do ostatniej strony piątej części.
   Równie cudowne słuchowisko na podstawie trzech pierwszych tytułów.

   Dla nas cudowna bajka! :)

   Bombik to jedyny na świecie łaciaty słoń. Niestety, właśnie ta plama na grzbiecie jest przyczyną jego problemów. Wyśmiewany przez inne zwierzęta czuje się od nich gorszy; nie potrafi się zaakceptować i marzy o pozbyciu się niechcianej łatki.
   Rodzice słonika, aby pomóc synkowi, wysyłają go do ostatniego żyjącego mamuta, Sapiącego Bambidu. Jedynie on może pomóc nieszczęśliwemu słonikowi rozwiązać swój problem. Ale Bambidu mieszka pod Wielkim Baobabem, a droga do niego jest długa i niebezpieczna...
   Podczas swojej podróży Bombik przeżywa wiele ciekawych przygód i wciąż poznaje nowych przyjaciół. I uczy się ważnej rzeczy: piękny jest ten, kto ma dobre serce.
  • "Dobranoc, Albercie Albertsonie", "Pospiesz się, Albercie", "Nieźle to sobie wymyśliłeś,Albercie", "Kto obroni Alberta?", "Sprytnie, Albercie", "Albert i tajemniczy Molgan".

   wyd. Zakamarki

   Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

   http://scandikids.pl/147-442-large_default/dobranoc-albercie-albertsonie-g-bergstrom.jpg
  • O czym nie śniło się dorosłym
   Autor: Joanna Wachowiak
   Wydawnictwo: BIS

   Zabawne, ciepłe i pogodne opowiadania, których bohaterem jest przedszkolak Bartek. Bartek miewa niezwykle barwne i obfitujące w przygody sny. Zwykle mają one związek z tym, co się zdarzyło w przedszkolu i w domu, o czym rozmawiał z rodzicami i z kolegami, z jego marzeniami i obawami. Spotyka więc w swoich snach czarownicę Babę Łamagę, jest posiadaczem pięknej dżdżownicy Lusi, której zazdroszczą mu wszystkie dzieci, pies rozmawia z nim ludzkim głosem, a mama zyskuje dodatkową parę rąk. Staje się też Bartek w snach kamieniem, ptakiem, a nawet - niestety - strażakiem. Każde opowiadanie pozostawi czytelnika z uśmiechem na twarzy.

   http://images62.fotosik.pl/681/d2f18f37b6cac483med.jpg
  • Drabinek i Makaronka
   Autor: Alena Munkova
   Wydawnictwo: Firma księgarska J&K Olesiejuk

   Dwa pieski, Drabinek i Makaronka, powiedziały sobie, że są już na tyle dorosłe, iż mogą już same o siebie zadbać. Dziecinny pokoik u ludzi wydał się im nagle za mały, przestało je bawić odgrywanie roli wzorowych pieseczków, które szczekają na każde wezwanie. A szalone gonitwy? To już w mieszkaniu nie do pomyślenia! Wobec tego ruszyły w drogę, po prawdziwe psie przygody. Wystarczyło przeskoczyć płot, a tam zaczynał się już wielki świat pełen niespodzianek...

   http://images63.fotosik.pl/683/974a755299ad8b7fmed.jpg
  • http://ryms.pl/upload/201309231248400.13123700sd.jpg
   Pija Lindenbaum
   Sonia śpi gdzie indziej
   wyd. Zakamarki 2013
   ilustracje > tekst

   Kolejna świetna książka Piji Lindenbaum, kolejna koleżanka z przedszkola Nusi, Nilsa, Filipa i Igora.

   Ryms
   nasza recenzja
   --
   stasiekpoleca.blogspot.com/
  • http://ryms.pl/upload/201305081237340.25663800sd.jpg
   Lato Stiny
   napisała i namalowała Lena Anderson
   wyd. Zakamarki 2013
   ilustracje >tekst

   Zorropodgląd
   Ryms
   nasza recenzja
   --
   stasiekpoleca.blogspot.com/
  • Nocny Maciek
   Autor: Paweł Pawlak
   Wydawnictwo: Stentor

   Nocny Maciek oswaja strach przed ciemnością, który często przeszkadza naszym najmłodszym pociechom w spokojnym zasypianiu.

   Książeczka autorstwa Pawła Pawlaka to doskonała lektura na dobranoc. Tytułowym bohaterem książeczki jest sympatyczny księżyc, który przekonuje przerażonego ciemnością robaczka, że nocą nie ma się czego bać. Wędruje z nim po rozgwieżdżonym niebie, pokazując, jak łagodny i kolorowy jest świat pogrążony w mroku. Ta ciepła, prosta i pięknie zilustrowana opowieść pomoże dziecku odzyskać przed snem spokój i poczucie bezpieczeństwa. Przyniesie pociechę, że po smutku zawsze przychodzi radość, tak jak po nocy przychodzi dzień.

   http://images64.fotosik.pl/713/9b203fc84b5db44cmed.jpg
  • Dzieciaki świata
   Autor: Martyna Wojciechowska
   Wydawnictwo: National Geographic

   Jak to jest być żywą boginią i mieszkać w pałacu w Nepalu, dlaczego najlepsi biegacze świata rodzą się w Etiopii, gdzie można spotkać kobiety, których szyje są 3 razy dłuższe niż nasze, albo w jakim kraju dzieci żyją w pływających wioskach. I wreszcie, czy to prawda, że w Afryce buduje się domy z kup krowy. O tym wszystkim opowiedzą dzieciaki; Matina, Lien, Mali, Zuzu i Merbatu bohaterowie tej książki. Poznając ich przygody, troski i radości wasze dzieci poznają jednocześnie inne kultury, obyczaje, tradycyjne wartości i sposoby życia. A dzięki temu uczą się tolerancji i wrażliwości. Ręczę, że te opowiadania dostarcza wam mnóstwa tematów do arcyciekawych rozmów z dzieciakam. Będziecie zaskoczeni ich inteligencją i wrażliwością.

   www.empik.com/dzieciaki-swiata-wojciechowska-martyna,p1066711402,ksiazka-p?gclid=CJiX75y5hr0CFWT4wgod9SIAoQ
   http://images64.fotosik.pl/741/697aab87fa1b2567med.jpg

   Zwierzaki świata

   http://images63.fotosik.pl/739/68ac5fe6d55546d2med.jpg
  • Księżniczki i smoki
   Autor: Christina Björk, Eva Eriksson
   Wydawnictwo: Zakamarki

   Siedem historii o siedmiu księżniczkach na siedem dni tygodnia. Lub, jak kto woli, do przeczytania jednym tchem!

   Księżniczki i smoki od niepamiętnych czasów zamieszkują baśnie i bajki. Lecz oto nastały nowe porządki w książęcych komnatach! Księżniczki korzystają z Internetu, jeżdżą na hulajnogach, a w domkach dla lalek mają elektryczne odkurzacze. Są samodzielne i świetnie sobie radzą.

   Porwane przez smoka same ratują się z opresji. Choć na ogół do porwania nie dochodzi, bo księżniczkom udaje się uczynić smoka swoim towarzyszem zabaw albo zamienić się z nim rolami.

   www.zakamarki.pl/index.php/ksiezniczki-i-smoki.html
   http://images65.fotosik.pl/760/a506d80ffce06dc2med.jpg
  • Autor i ilustrator: Michael Broad

   Tłumacz: Elżbieta Desperak

   Wyd. Bis

   http://2.bp.blogspot.com/-C5KPJ6YX8m4/U19ahUw5cbI/AAAAAAAAKT8/zCrIgqDKuFw/s1600/Nizapominajek.jpg

   O książce Tekst linka
  • 04.07.15, 16:35
   Autor: Ewa Kozyra-Pawlak
   Ilustrator: Ewa Kozyra-Pawlak
   Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

   www.ambelucja.pl/Liczypieski/8623/
   http://www.ravelo.pl/pub/mm/multimedia/image/jpeg/100293984.jpg

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.