Dodaj do ulubionych

Rozumienie, tylko rozumienie jest rzeczywiste...

20.01.19, 19:52
Czy ktoś to rozumie?
Edytor zaawansowany
  • baaag 30.01.19, 23:12
    Wątpię.
  • baaag 07.02.19, 21:38
    Ale wiem o co ci chodzi. To wgląd.
  • uff.o 18.02.19, 03:00
    myśl jest martwym uczuciem
  • 2fat 21.02.19, 15:05
    Rozumienie nie jest myślą.
  • kalllka 02.03.19, 13:42
    No to jak je rozumiesz?

Witam i przedstawiam,
    kalka- od lat obserwatorka zycia oraz social media, miłośniczka / excuse le mot/ świadomości. Uważna odbiorczymi codzienności, w której zawsze jest coś zrozumienia
    Pracownica fizyczna w dziale starość- recykling oraz reinkarnacja .
  • 2fat 19.04.19, 09:42
    Rozumienie jest pierwotną podstawą Rzeczywistości, jest w rzeczy samej ostateczną Rzeczywistością. Żeby to jednak pojąć nie zaciemniając słowami trzeba wprzódy nieco praktyki bo rzecz jest najbardziej podstawowa i prosta ale bardzo subtelna. To właśnie jest joriki, jak ją opisują znawcy zen. Bez Rozumienia nie może nic zaistnieć.
  • baaag 14.05.19, 20:49
    Wiem jak mi się wydaje o co chodzi fatowi aczkollwiek nie jestem pewien czy "rozumienie" jest optymalnym słowem na określenie Podstawy (dobre słowo! Tylko zbyt ogólne) ze względu na konotacje jakie niesie z sobą i mylenie z intelektualnym linearnym dyskursem a nie o to chodzi. Bliższym chyba byłoby "świadomość" ale jest tak zdarte że ma zbyt wiele różnych znaczeń. Może "Poczucie" nie mylone z uczuciem rozumianym jako słaba emocja? Chodzi o Rzeczywistość jako coś na pograniczu Rozumienia i Poczucia.
  • 2fat 07.06.19, 22:40
    Także termin "pojmowanie" byłby niezłym narzędziem do określenia Podstawy Rzeczywistości.
  • uff.o 08.03.19, 02:22
    dominacja rozumienia nie jest żadnym rozumieniem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.