Dodaj do ulubionych

jak przechować wózek?

02.11.11, 08:43
znajoma ma wózek wielofunkcyjny po pierwszym dziecku (1,5 roczny, kupiła wtedy nowy), taki coś podobny do marity (chyba to nawet jedo bartatina jest), duży stelaż + gondola +spacerówka, kupiła teraz mniejszą spacerówkę dla tego małego i pytała mnie jak ma przechować ten duży wózek przez najbliższe 7 miesięcy (będzie rodzić w połowie maja)

mówi, że w domu nie ma miejsca, najchętniej schowałaby go w garażu, ale garaż nie jest ogrzewany, co o tym myślicie?

akurat taki głupi okres, że ten wózek przez całą zimę w tym garażu będzie stał, jak zawinie go we folię to nic się nie stanie?

ja na jej miejscu chyba wykombinowałabym miejsce gdzieś w domu na gondolę i spacerówkę, a same koła do garażu...

czekamy na wasze pomysły smile

Obserwuj wątek
    • lucyna_1980 Re: jak przechować wózek? 02.11.11, 09:05
      Największym zagrożeniem jest wilgoć bo elementy metalowe mogą pordzewieć a tapicerka spleśnieć. Jeżeli garaż jest zimny ale suchy to niech trzyma - nic się nie stanie.
      Dla pewności elementy jezdne typu koła ośki prysnąć smarem silikonowym a wszystko pochować w worki i szczelnie zamknąć (niech się wybierze do jakiegoś sklepu dziecięcego to jej dadzą takie duże wory po wózkach)
      Moje wózki zimują w bagażniku samochodu i nic się dzieje, mają zimno ale sucho i to jest najważniejsze.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwdf9h3m91mjkp.png
      • pomilak1 Re: jak przechować wózek? 02.11.11, 09:19
        ja bym się obawiała że mi jednak coś pordzewieje, wykombinowałabym miejsce w domu, może na szafie czy pod łóżeczkiem i rozebrałabym wózek na części pierwsze smile a jak już nie miałabym na prawdę miejsca to może w jakąś folię tak jak pisze Lucyna i szczelnie pozamykać, ale osobiście bym się bała o swój wózek smile
        • magda-spiworki Re: jak przechować wózek? 02.11.11, 09:38
          ja to mam obawy czy jej tapicerka nie spleśnieje, czy z gondolą nic się nie stanie (nie wiem co ona tam ma na spodzie, ja kiedyś w polskim wózku miałam taką płytę pilśniową- czy jak to tam się nazywa...), o stelaż chyba bym się nie bała
    • ju_mi Re: jak przechować wózek? 02.11.11, 09:37
      Ja mojego Quinny Buzza trzymam w dwóch miejscach: stelaż z kołami stoi w kanciapie/komórce na piętrze (mieszkam w bloku), a gondolę, siedzisko spacerówki, fotelik MC z bazą, śpiworki, folie itp. trzymam w innej komórce przy garażu popakowane w kartony. W zimie jest tam zimno (nie ma ogrzewania - garaż wielostanowiskowy na poziomie -1 w bloku), ale nie ma temperatur ujemnych i jest sucho. Na pewno nie owijałabym w folie, bo tapicerka może zapleśnieć - w pudełku/kartonie przynajmniej oddycha. Teraz Buzz wróci do użytkowania od lutego więc pewnie w styczniu wyciągnę wszystkie rzeczy i porządnie wypiorę, odświeżę, nasmaruję stelaż i koła.
      --
      Tunieczek - kochany syneczek
      Aleksander - mały człowiek, wielkie imię
    • zurekgirl Re: jak przechować wózek? 02.11.11, 09:53
      A ja zawinelabym w folie, ale kupila taki pojemniczek wchlaniajacy wilgoc i ulokowala go w wozku. A najlepiej zdjac tapicerke o ile sie da i w domu trzymac, rame czyms posmarowac dodatkowo. Przeciez wozki w magazynach tez luksusow nie maja, a jakos daja rade. 7 miesiecy to nie 3 lata, nic sie nie powinno stac.
      • magda79pn Re: jak przechować wózek? 02.11.11, 10:13
        kurcze, super pomysł z tym zdjęciem tapicerki !!!
        zaraz do niej dzwonię smile

--
        ==================================================================
        bo GIANT to GIANT big_grin
        ==================================================================
    • kornnella Re: jak przechować wózek? 02.11.11, 14:31
      własnie tak jak dziewczyny napisały trzeba uważac na wilgoc. U mnie w bloku wymienili chyba rok temu okna w piwnicach na szczelne plastiki i z całkiem sympatycznych piwnic zrobił się wilgotny zatęchły syf. Tydzien temu wywaliłam wielofunkcyjny stary nasz wózek, bo karton rozmiękł i koła już nawet lekko przygniły.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka