Dodaj do ulubionych

jedyny wózek - dziewczyny pls pomóżcie

19.02.12, 19:09
Witam

od kilku tygodni intensywnie podczytuję forum coby niedługo zakupić mój jedyny i ostateczny smile wózek dla mojej obecnie 7mc Młodej. Na chwilę obecna dosyć duża - koło 80cm i ponad 9,5 kg.
W przyszłym tygodniu planujemy wypad do sklepów i po przymierzać się do kilku wózków i tu moja serdeczna prośba o jakieś rekomendacje pod ponizszymi warunkami. Wy jestescie bardziej doświadczone i możecie też zwrócić uwagę na coś co ja omine (moje pierwsze dziecko)
Chciałabym kupic wózek:
- jedyny - tzn żeby był w miarę mały i lekki do złożenia na wyjazdy (latać raczej nie bedziemy a w razie co to mamy nosidło) ale żeby w zimie mała była dobrze zakryta - i chciałabym aby starczyło do końca wózkowania choć kto wie im dłużej tu czytam to widzę że wózki wciagają smile))
- najlepiej na 4 koła - chyba bardziej pompowane
- koła raczej duże - chyba że mieszane - bo wydaje mi się że te małe kółka to strasznie telepią
- powinien sie dobrze podbijać bo mam mnóstwo nierówności krawężników i takich tam i amortyzować co najmniej średnio
- kwota do wydania - max 800
może być używka

i co ? możecie mi cos pomóc i podpowiedzieć ? smile)
--
http://lb1m.lilypie.com/02mYp2.png
Edytor zaawansowany
  • ollasja 19.02.12, 19:54
    Hm... myślę, że najtrudniej pogodzić tu będzie dwie cechy - mały i lekki ( teżdo złożenia) i pompowane koła. Takich wątków jak ten było juz trochę na forum, możesz zerknąć do wyszukiwarki. Zwykle jest wtedy polecany Baby jogger city mini (zupełnie zrozumiałe); w tym wypadku pewnie bardziej odpowiadałaby Ci wersja czterokołowa. Spełnia Twoje warunki poza tym, że ma koła piankowe (ale większe nieco, więc i po nierównościach pojedzie) no i nie jest to wózek który jakoś bardzo łatwo się podbija (ale dramatu nie ma - nie trzeba sobie pomagac nogą). Gdybym miała wybrać jeden docelowy wózek dla niespełna rocznego dziecka, na pewno byłby to City Mini, bo pomimo kilku wad (na czele z tym podbijaniem) jest po prostu najbardziej uniwersalny i praktyczny, no i ma naprawdę spore siedzisko i genialną budkę. Cena nowego to coś koło 1000zł, ale można upolować też używane (najczęściej tu na forum).
  • wanielka 19.02.12, 19:58
    BJCM nie ma też amortyzacji, no i regulowanego podnóżka, co przy takim maluchu robi różnicę.
    --
    Szczypior - 1,11
    Fifi - 5,5
  • ollasja 19.02.12, 20:30
    Woziłam w City Mini synka właśnie od 7 m-ca życia, wypychając podnóżek od spodu poduszką (patent z forum) i zupełnie to wystarczało i do siedzenia i do spania.
  • saras-wati 19.02.12, 20:35
    jest jeszcze britax b-agile - bardzo podobny do city mini, ale kosztuje 1000pln
  • pomilak1 19.02.12, 20:49
    Ja bym czekała na Baby Jogger City MIni GT ale tu cena pewnie będzie powalająca.
    Wg mnie Nipper spełnia praktycznie wszystkie wymagania (oprócz podnóżka ale tak jak pisałam jest pod skosem i nóżki się ładnie opierają) ale cena też jednak wyższauncertain
    Co do mini fakt amortyzację trudno tam wyczuć, jak dziecko jest większe-cięższe to w przednich kołach amortyzacja jest wyczuwalna.
    Pomyślałam jeszcze o sconerze-ponoć amortyzuje ale czy małe kółka poradzą sobie zimą??nie wiem bo nie miałam tego wózkauncertain
  • ulla79 19.02.12, 21:03
    no i juz mam jakieś pole widzenia - dla mnie laika - podobne są niektóre wózki smile ale wiem już o jakie popytac i powsadzac na próbę Mlodą.
    dodam że teraz mam Jedo Fyna4ds ale to strasznie wielkie jest i ciężkie - cąly bagaznik focusa nam zajmuje - więc chce sprzedac i mieć coś bardziej kompaktowego.
    dzięki wielkie za pomysły - jak coś jeszcze Wam przyjdzie do głowy to bardzo proszę ... smile

--
  • moni_ka30 19.02.12, 21:24
    A Concord Fusion?
    Ma dobre opinie.
    Ale nie mam pojecia po ile uzywane sa?
  • ulla79 19.02.12, 22:16
    z wyglądu przemawia do mnie nawet - choć wagowo od mojego jedo za bardzo nie odbiega - różnica ok2 kg. ale rozmiarowo już lepiej.
    dopisane do listy - dzieki smile
    --
  • saras-wati 19.02.12, 22:40
    wiesz co, jeśli chcesz spacerówkę na pompowanych kołach, to raczej nie znajdziesz wózka dużo lżejszego od jedo...

lżejszy jest nipper, choć ma 3 pompowane koła 12, ale kosztuje ponad 1000, mountain buggy swift, ale też trzy koła i jeszcze większy....wiosną pojawi się mini gt, ale też waga ponad 10kg, a cena ok.1500...

przyznam, że nie znam lżejszej spacerówki na pompowanych kołach od nippera czy swiftasad

może jednak pomyślisz o jakimś wózku na piankowych kołach? Wtedy będzie większy wybórsmile
  • ulla79 19.02.12, 23:21
    W sumie nigdy nie miałam piankowym bo to moje pierwsze i jedyne dziecko smile) a piankowe w eksploatacji to są ok ? Bo pompowane to wiem ze jak sie przebija to wymiana lub sałata is dziury. A pianka sie moze nie wiem wykruszyc na przykład ? Zaraz poczytam o tych kółkach.

A jak z piankowymi to jakie by jeszcze wchodziły w grę ?
    --
  • nicolcia9 20.02.12, 09:56
    Piankowe jedynie się ścierają, ale są zazwyczaj wykonane z bardzo dobrych i mocnych materiałów i tak szybko ich nie zetrzesz wink)
    --
    Dawid (15.01.2011 r. godz. 3:00 - 54cm, 3500g)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.