Dodaj do ulubionych

Rozklekotane przednie kółko w CM :(

23.04.12, 11:43
Dziewczyny, nie wiem czy to się stało tak nagle, czy wcześniej nie zauważyłam, czy może ogromna miłość do MB tak wpłynęła na ocenę CM, ale mam taki problem-dziś zdjęłam przednie kółko i kółka są trochę poluzowane na boki i przy obracaniu ich wariują. Czy można coś z tym zrobić, czy te kółka w ogóle można odkręcić od tej poprzeczki? Może jest jakieś domowe rozwiązanie pomocnicze, bo w piątek wyjeżdżamy i kupno nowego kółka to chyba już w grę nie wchodzi sad Może w czasie jazdy z obciążeniem 2,5letnim nie będzie to taki problem. Doradzcie coś.
Edytor zaawansowany
  • sylki 23.04.12, 11:53
    To samo miałam, gdy jeździłam CM Pomilak.

--
    Wózkomania
  • pomilak1 23.04.12, 11:56
    wg mnie MB Cię "rozpieścił" tongue_out gdy jeździłam CM w ogóle tego nie zauważałam (a miałam dokupione nowe koło) wózek pojechał do Sylki i ona już to "wyczuła" smile
  • sylki 23.04.12, 11:59
    pomilak miałaś nowe koło i uszkodzoną blokadę.
    Kurde kiepskie te kółka są wink
    --
    Wózkomania
  • misiunia22.0 23.04.12, 12:09
    kurde niestety musze przynac ze ta kółko jest najwiekszym minusem wozka mam juz 3 pierwszemu uszkodziła sie blokada wymienili na drugi dzien ale juz jest lekki luz tzn miedzy kółkiem a stelarzem (w starym kółku tego nie było) i stukota odbijało przez luz wiec dostałam 2 i to samo a pan mi mowi ze mam wozek wysłąc tylko oryginał kółka był ok nie wydawał odgłosów wiec co zostałam z kółkami i jednym stukajaacym a co najsmieszniejsze jak sie wyrobi nie stuka az do jego zdjecia i znow przez jakis czas to samo;p masakra;p na szczescie tylko przy podbijaniu i przez jakis czas;p
  • sylki 23.04.12, 12:14
    Dlatego ja wolałam mini 4 kołowe

--
    Wózkomania
  • afroddytta 23.04.12, 12:35
    Bo to chyba właśnie to kółko wink
    Blokada mi nie przeszkadza, bo ja nie blokuję. Kurcze może faktycznie przesadzam.
  • misiunia22.0 23.04.12, 12:02
    a mi sie wydaje ze one tak maja jak sie jezdzi wozkiem choc nowe ktore mam jest nie rozbujane ale wydaje mi sie ze przy jezdzi etego tak nie czuc hmm jak ci nic nie stukota to bym poprobowała na dworze czy to czuc i czy przeszkadza rzeczywiscie w jezdzie
  • tygisek 23.04.12, 12:57
    moje 'lubilo" pisnac sobie czasem, jak dostalo wilgoci, ale moj maz je rozebral, przedmuchal powietrzem z kompresora, zeby wydmuchac dokladnie ew ziarenka piasku, przesmarowal silikonem i bylo bezglosne, bezawaryjne, wiec moze sprobuj je dmuchnac nawet na stacji benzynowej, tam w kolpaku jest taka dziurka, zeby go rozebrac, przesmaruj siliconem i powinno byc dobrze, zdazysz to zrobic do wyjazdu smile koszt minimalny, radosc bezcenna wink

• afroddytta 23.04.12, 13:16
    No właśnie, a jak to rozkręcić na części pierwsze-jak z tym kołpakiem? Widzę tam jakby szparkę ale co z tym zrobić, nie chcę totalnie rozwalić. Proszę o superdokładne instrukcje smile Mąż mi coś tam raz czyścił, ale pewnie bez rozkręcania, a teraz po Egipcie to trzeba by pamiątkowy piasek usunąć.
    A jakiegoś patentu z recepturką czy inną gumką nie ma, bo w nunie coś takiego robią dziewczyny?
  • majowa_mamma 23.04.12, 12:50
    Mam nadzieję, że w GT takich niespodzianek nie będzie sad. Też najpierw byłam zdecydowana na CM 4 ale GT pojawił się na horyzoncie i poległam.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdchdge2sild9t7.png
  • afroddytta 23.04.12, 13:17
    No właśnie to samo mnie naszło, bo znajomi własnie kupują GT, po mojej namowie i mam nadzieję, ze nie będzie problemów.
  • pomilak1 23.04.12, 13:27
    Sylki Afrodytta ma moje minismile
    Kurcze szczerze mi to nie przeszkadzało, gdyby nie Sylki to nawet bym nie wiedziała że jest taki problemuncertain
  • tygisek 23.04.12, 13:33
    kurcze z ta dokladna instrukcja to ciezko bedzie, bo ja juz nie mam tego wozka, a maz z kolei zapytany, mowi ze nie pamieta dokladnie jak je rozkladalsad w kazdym razie da sie, i napewno po wyczyszczeniu nie popiskiwalo nawet kiedy zlapalo wilgoc, wogole bylo bezglosne na prostej nawierzchni, na naszej miastowej kostce tez jakos specjalnie nie halasowalo, napewno nie terkotalo jakos dotkliwie, tez jestem rozpuszczona pod wzgledem bezglosnej jazdy kol przez urbana, no ale tak szczerze to mini i urbana nie ma pod tym wzgledem co porownywac...ciekawa jestem jak to porownanie wypadnie z GT i to bardzo ciekawa i szlag mnie trafia, ze wlasciwie moglabym to juz powoli sprawdzac uncertain
  • afroddytta 23.04.12, 13:40
    Terkotania to jakoś nie odczuwam, tylko tak przerażają mnie te rozjechane kółka na sucho smile
    Biorę się do rozbiórki, zobaczymy.
    To czyje ja mam to mini?!
  • sylki 23.04.12, 13:45
    hehe, no jak to czyje tongue_out
    nie wiesz od kogo kupowałaś suspicious

A swoją drogą ja strasznie odczuwałam to koło, do tego stopnia, że miałam wrażenie jakbym na gładkiej drodze po delikatnych nierównościach jechała tongue_out
    Uspokajalo się w momencie gdy koło się naprostowywało i jechało równo big_grin
    --
    Wózkomania
  • afroddytta 23.04.12, 13:58
    Nie dałam rady tego rozebrać, te kołpaczki nie chcą zejść już nawet plastik się wyginał i nic, nie chciałam tego dokumentnie rozwalić. Ale psiknęłam od środka i w kółka i w amortyzator i jest bardzo duża różnica, myślę, że będzie ok, bo teraz już nic nie obciera, choć luzy są (nie wiem co poprzednio mój m tam psikał, bo na pewno coś innego).
  • sylki 23.04.12, 14:02
    Powiem ci tak, skoro masz ten sam wózek co ja miałam i do tej pory było ok, to nie sądzę by nie dało się tego przeczyścić smile
    Może umyj pod prysznicem porządnie, albo sprężonym powietrzem wyczyść, przedmuchaj smile
    --
    Wózkomania
  • pomilak1 24.04.12, 13:54
    Afrodytta wysyłając wózek dokładnie czyściłam i psikałam koła, mam nadzieję, że było widać tongue_outtongue_outtongue_out
    kurcze a jeszcze ostatnio M znalazł to stare koło na warsztacie i kazałam je wyrzucić, oj ja głupiauncertain
  • sylki 23.04.12, 13:42
    Nie sądzę, bo jest różnica między pojedynczym kołem a podwójnym jakie jest w mini
    W Mini 4 też z kołami się nic nie dzieje, bo są pojedyncze smile
    --
    Wózkomania
  • jombusiowa 24.04.12, 13:33
    Moje przednie chodzi od lewa do prawa-luzy ma spore, czasem mi to przeszkadza. A w euro kupię nowe? W ogóle gdzie mogę kupić takie kółko??? Blokada to mi się zepsuła zaraz na samym początku-ale nie bardzo używalam. teraz jednak boję się,że mi się w ogóle to kółko rozwali....
  • afroddytta 24.04.12, 13:39
    To w pewnym sensie mnie pocieszyłyście, bo już się stresowałam, ze powinnam nowe kółko lub nawet nowy wózek kupić, a jak tak wszyscy mają to w sumie każde zakupy bez sensu, po wczorajszym spsikaniu jest ok, nic nie trze, kółka płyną, a okazało się, ze skrzypiał chyba amortyzator, więc mam nadzieję, że będzie ok.
  • samantha_uk 24.04.12, 13:51
    Moje kolko w CM mialo coraz wieksze luzy i rozwalilo sie na spacerze na pol dobrze ze z Mezem bylam to jakos to zlozyl na czas powrotu do domu ale i tak kupilismy nowe
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ej28lswm4jwv.png
  • jombusiowa 25.04.12, 08:11
    A gdzie kupiłaś??
  • tygisek 25.04.12, 09:28
    w serwisie u dystrybutora kupisz bez problemow, wysylaja kurierem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka