Dodaj do ulubionych

Baby Jogger - City Mini vs. City Mini GT

26.11.12, 11:40
Wczoraj w sklepie zobaczyłam na żywo BJ City Mini (niestety bez załadunku, który znajdował się na rękach taty tongue_out) i... strasznie mi się spodobał (o dziwo, bo na zdjęciach nie podbijał mego serca) wydał mi się takie fajny zgrabny i bardzo wygodny dla maluszka smile Dużo bardziej przyjemniejszy niż nasz Maclaren XT wink Tylko teraz mam niewielki dylemat gdyż nie wiem który z w/w wózków nadał by się bardziej dla 2-latka smile Czy różnią się one jakoś tapicerką (tzn. materiałem)? Wiem, że GT ma troszkę szersze siedzisko? Czy mają dośc głębokie siedziska by nie było efektu jak w Macu "wiszącego dziecka, podtrzymywanego jedynie pasami" smile
--
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9chdgep74wjg3h.png
Edytor zaawansowany
  • srebrno-listka 26.11.12, 14:42
    Miałam oba (nie na raz). Tapicerka jest w obu taka sama. Siedzisko fajne, głębokie. Znacznie lepsze niż w macu (zmieniłam maca xlr na bjcm). Wózek bardzo fajny, stabilny (przez to się ciutkę gorzej podbija). Wolę wersję GT niz zwykłe mini bo: ma regulowaną rączkę, lepiej się podbija, lepiej amortyzuje, obszerniejsze siedzisko. Ale: skopali mocowanie budy, jest za nisko (przy złożonej może to dziecku przeszkadzać, jak starsze).
    Byłby ok jako jedyny wózek dla starszego dziecka. no i rewelacyjne składanie jedną ręką big_grin
    --
    * Moje hand-made i zdjęcia *
  • luccy83 26.11.12, 15:20
    Nie mam żadnego doświadczenia w wózkach jeszcze bo moje pierwsze dziecko ma się urodzić dopiero w marcu ale wczoraj porównywałam oba w sklepie (City Mini i City Mini GT). O ile wcześniej byłam zdecydowana że chcę GT bo lepsze kółka, to wczoraj zmieniłam zdanie że chyba wolę ten na mniejszych kółkach bo jest dla mnie odczuwalnie lżejszy. Jak miałabym go sama pakować do samochodu czy ładować do tramwaju to wolę lżejszy i przez to bardziej poręczny wózek. Niby siedzisko w GT jest miększe ale nie jest to dla mnie zauważalna różnica. Z mężem mamy 20 cm różnicy wzrostu 164 i 185 więc myślałam że regulowana rączka nam potrzebna, ale i jemu i mi pasowała wysokość rączki w zwykłym City Mini.
    Oczywiście nie wiem jak wózek na takich słabszych kołach zachowywałby się na nierównym chodniku czy z dzieckiem, bo nigdy żadnego dziecka w wózku nie woziłam, ale nad GT to się raczej zastanawiam ze względu że che w nim wozić małe dziecko jak tylko będzie w stanie siedzieć albo i wcześniej jak się da. Dla starszego dziecka wydaje mi się że zwykły City Mini wystarczy, ale myślę że pomogą ci jeszcze osoby bardziej doświadczone niż ja smile.
  • srebrno-listka 26.11.12, 15:34
    Ja bym maluszka nie woziła ani w bjcm ani w bjcm gt (wózek mam, ale mojego półrocznego synka w nim nie wożę). Nawet nie chodzi o te koła, bo na zwykłych chodnikach bjcm daje rade, ale o brak podnóżka. Dziecku nóżki niewygodnie wiszą, nie ma jak ich oprzeć. A na samym oparciu o tyle nie da się położyć, że pasy wymuszają położeniu dziecka z pupą na siedzisku, a nie na oparciu. Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam. Po prostu brak regulowanego podnózka sprawia, że maluszek nie ma wygodnie.
    --
    * Moje hand-made i zdjęcia *
  • darusia2012 26.11.12, 19:10
    To dla jakiego dziecka city mini będzie odpowiedni? Rocznego czy jeszcze starszego? Pytam, bo moja mała ma 11 miesięcy i przymierzam się do sprzedania beyou na rzecz city mini. Nie chcę, żeby kolejny wózek stał mi w domu jako eksponat wink
  • pomilak1 26.11.12, 19:28
    Miałam mini (4kołowe) dla 10 miesięcznej córki i wg mnie był ok. Owszem nie dotykała nóżkami do tego podnóżka na dole, ale nóżki fajnie się opierały na tym skosie, a jak mała zasypiała (rzadko jej się to w wózku zdarzało) to wciskałam folię p.deszczową i kocyk pod podnóżek wypychając go do górysmile
    Mini GT na pewno sobie sprawię na następną zimę (mała będzie miała 2,5 latka), przede wszystkim lepiej się prowadzi i podbija niż zwykłe minismile
    --
    tablica.pl/oferta/spacerowka-joolz-day-2012-gwarancja-gratis-ID1ypht.html
  • escapezone 29.11.12, 19:14
    Witam, ja również mam dylemat, byłam w Świecie Dziecka zobaczyć ten wózek na żywo , Baby Jogger City Gt, ja mam syna 22 miesiące i 95cm wzrostu smile i 15kg wagi wiec tu mamy problem zarowno z wagą jego i poszukiwanie wózka jak i takim który ma szerokie siedzisko, no i żeby małemu wygodnie się spało .
    Wóżek jest leciutki, fajnie się prowadzi, ja się nim zachwyciłam no oczywiście wczesniej kontaktowałam sie z producentem i dystrybutorem odnośnie wagi do jakiej dziecko max moze byc, bo te 15kg to bujda w przypadku tego wozka..
    Małego wcisnelam w kurtce zimowej puchowej do wozka. miescil sie, ale troche jakbym go do pudelka wcisnela jak jakas lalke wink wozek na sezon wiosna lato bym kupila, swietne ma oparcie i faktycznie długie , ma o wiele bardziej miękką tapicerkę niz w standardowym City Mini. cena troche dobija...
    Aktualnie jezdzimy wózkiem i'coo plasma (identyczny jak i'coo pii) ale niestety juz nóżki mały skurcza wiec bedziemy musieli pożegnać się z nim sad
  • misiunia22.0 29.11.12, 20:00
    hej ja mini kupiłam dla 7 miesieczniaka ktory z racji koncówki zimy jezdził w nim w spiworku i smacznie sypiał a podnozek mu wypychałam nie narzekał pałak jest regulowany wiec tez miał ok i jemu i mi po przesiadce z xa było o wiele lzej a teraz mały ma ok 2,5 i nadal jezdzi tym samym mini a ma ok 90 cm i 13 kg i nawet niedawno ze spiworkiem si emiescił i było mu wygodniesmile
  • escapezone 29.11.12, 20:22
    a ktora wersje masz BJ?
  • misiunia22.0 30.11.12, 09:53
    zwykłe city mini
  • ironas1 23.10.13, 09:57
    Podbijam temat, też mam dylemat, który wybrać zwykły BJCM czy GT
    W tej chwili (październik) kończymy już jeździć gondolą. Mała ma 5 miesięcy i mieści się na styk smile Na pewno od grudnia trzeba będzie przesiąść się na spacerówkę rozkładaną na płasko.
    O BJ myślę też przyszłościowo.
    Gondolę dostaliśmy od znajomych (używaną), żadna super firma, wózek ma z 8 lat ale przyzwoicie wygląda i ma bardzo dobre zawieszenie więc służy nam bez zarzutu. Myślimy o kolejnym dziecku w niedalekiej przyszłości. Gdybym teraz kupiła BJ jako spacerówkę ,a za jakiś czas dla drugiego dzidziusia dokupiła twardą gondolę do BJ. Tylko do którego? Czy GT lepiej się sprawdzi jako wózek wielofunkcyjny?
    A może wziąć zwykły City Mini (lżejszy od GT) i kolejnego bobasa znów powozić w tej starej gondolce, a potem przesadzić do BJCM smile
    Czy BJ nadaje się na resztę okresu wózkowania - w naszym przypadku od 6 miesięcy do końca!?
    Dużo podróżujemy więc system składania tych wózków jest dla mnie genialny.
    Będę bardzo wdzięczna za radę. smile
  • pomilak1 23.10.13, 10:13
    Wzięłabym GT - owszem jest cięży ale ma pompowane koła, więc siłą rzeczy ta amortyzacja jest ciut lepsza. Mi się GT o wiele lepiej prowadziło i podbijało niż zwykłe mini. Myślę, że zarówno w GT jak i w zwykłym mini takie małe, słabo siedzące dziecko będzie się zsuwało (ja używałam już dla większych dzieci) bo siedziska są w tych wózkach dość obszerne. No i pamiętaj, że podnóżek się nie reguluje (można go wypchnąć), nasza forumowa ekspertka do szycia wymyśliła i uszyła sobie podnóżek do GT, ale czy będzie szyła "na większą skalę" to już musisz jej pytać jak kupisz wózek big_grin Chodzi mi oczywiście o forumową Magdę wink

No i zdecydowanie wolałabym jeździć klasycznym, starszym wózkiem z gondolką (lepsza amortyzacja) niż GT czy zwykłym mini z gondolkąsmile

Ale GT polecam w 100%smile
    --
    fotoforum.gazeta.pl/u/pomilak1.html
  • koala0405 23.10.13, 10:26
    Może i będzie się zsuwać ale myslę, że śpiworek trochę przyblokuje dziecko na siedzisku. U mnie tak było w mutsym transporterze. Teraz i tak się wycwaniłam bo dla mojego maluszka mam spacerówkę z kubełkowym siedziskiem. Fajna sprawa na okres przejściowy.
  • martuska1982 23.10.13, 10:31
    niższa waga to w zasadzie jedyna przewaga citi mini zwykłego nad gt.No i cena.
    Jednak jeśli rozważasz oba to znaczy, ze na oba masz pieniądze, wiec ja bym brała gt.
    Lepiej się podbija i prowadzi,a te 2 kilo więcej aż tak nie daje się w kośc, chyba ze codziennie będziesz wózek wnosić na któres tam piętro bez windy. No ale w takim razie musisz wybrać czy wazniejsze jest lżejsze wnoszenie czy wygodne spacery. wink
    Citi mini jest super jako wózek dodatkowy, ale jako podstawowy i to jeszcze na śnieg to już w ogóle go nie widzę.
  • jotka_k 23.10.13, 11:43
    GT- zdecydowanie
    regulowana rączka i pompowane koła
    mi osobiście okrągła rączka w CM kompletnie nie podeszła i bardzo źle mi się ten wózek prowadziło, GT mam i uwielbiam smile
    --
    Suwaczek
    Suwaczek2
  • darusia2012 23.10.13, 11:45
    dla mnie zwykłe mini ze względu na wysokość rączki źle się podbijało
    kółka podczas jazdy fajnie amortyzują wstrząsy
    wg mnie różnica między tymi modelami w komforcie prowadzenia i jazdy jest duża
  • darusia2012 23.10.13, 11:46
    oczywiście kółka w gt wink
  • kkitka 23.10.13, 12:24
    Miałam bjcm4 i rzeczywiście siedzisko obszerne, z wózka byłam bardzo zadowolona, sprzedałam bo na zimę potrzebowałam jeszcze mniejszej podwieźdupki do auta, a jednak bjcm trochę ważył. Możliwe że na następne wakacje kupię znowu, ale nie gt tylko zwykłe mini. GT fajnie się pewnie sprawdza jak jedyny wózek ,a że ja nie chce mieć jednego tylko 2-3 na różne okazje to wybieram zwykłe wink
  • ania.nie.nie 23.10.13, 16:24
    miałam bjcm 4 i byl super, ale dopiero jak wymieniłam na gt odczułam roznice, na kostce koła nie terkoczą, zdecydowanie lżej sie prowadzi, wygodna regulowana rączka...
    w bjcm 4 Stefek jezdził od 6 mies zycia, nie brakowało nam podnozka, było wygodnie.
    od jakiegos 9 mies zycia jezdzi gt, jemu chyba bez róznicy, mnie za to zdecydowanie wygodniej. wielki plus to koła...
    minus to skopana buda, za nisko i ortalion wchodzi na głowe.
    ja bym brała gt wink
    chciałam sprzedawac ale nie moge sie z nim rozstac smile
  • ironas1 23.10.13, 18:16
    Bardzo dziękuję za taki odzew!
    Przeanalizowaliśmy Wasze sugestie i nasze możliwości finansowe smile
    Ustaliliśmy, że postaramy się jeszcze co najmniej miesiąc wozić małą w gondoli, a potem przesiądziemy się do gondolowej spacerówki na dużych pompowanych kołach. Na wiosnę zakupimy zwykły BJCM i nim powozimy się do końca. A co do kolejnych dzieci to nie wiadomo na 100% czy i kiedy będą, a wtedy wózki mogą wyglądać już zupełnie inaczej smile

Bardzo przydatne to forum, dzisiaj pytanie dzisiaj odpowiedz. Wielkie Dzięki smile
  • paula2306 23.10.13, 20:55
    Ja mam zwykłe Mini po starszej córce. Ciągle myślę, co zrobić, czy się go pozbyć, czy zostawić. Lubię ten wózek, kocham to łatwe składanie i wielką budę. Nie lubię kształtu rączki i tego, że na wybrakowanym chodniku jaki mam wzdłuż ulicy, kółka się blokują. Radzicie wymienić na GT? U mnie akurat waga nie gra roli, mieszkam w domu, więc schodów nie ma.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/7a4a2n0au8pjy2y8.png
    http://www.suwaczki.com/tickers/7a4a2n0a78i7p5rq.png
  • kkitka 23.10.13, 21:21
    Na zimę to bardzo dobry plan smile Zawsze na wiosnę możesz zakupić używkę, przy dalszej odsprzedaży stracisz mniej.
  • monika_jakub 24.10.13, 00:03
    moze namieszam ale proponuje elit'a regulacja podnozka jest wysoki dla dziecka jest moj synek ma dwa latka 95 wzrostu i 13 kg wagi i duzo miejsca w spiwroku jak i dookola tak i do budy miejsca raczka ma regulacje a sam wozek pcha sie bosko lepiej od bugaboo cameleona 2
  • pyzata_pyza 24.10.13, 15:09
    Mnie też interesuje ten temat. Zakup planuję w okolicach stycznia- lutego, dziecko urodzi się pod koniec marca i chcę wozić od początku w bj. Najpierw byłam zdecydowana na bjmc4 ale teraz zastanawiam się nad bjcm gt, głównie ze względu na kółka i regulację rączki (jestem niska, a mąż wysoki). Widziałam tu na forum jak można "wypchać"podnóżek, więc nie jest już on dla mnie problemem. Tylko jak z tą amortyzacją? Wcześniej myślałam o x-landerze x-move; on wydaje się być dość twardy, więc jeśli tu jest podobnie to będzie chyba ok.
  • kkitka 24.10.13, 15:19
    Amortyzacji to on chyba nie ma. A ja dziś u siebie na osiedlu widziałam czarne gt ! Szok bo wszyscy tu jeżdżą x landerami w najlepszym razie króluje Mura. Fajnie wyglądał i mam ochotę na niegosmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka