Dodaj do ulubionych

Trek czy Triumph ? - pytanie do wzkomaniaczek

03.02.13, 21:26
Kupic nowy Mamas nad Papas Trek czy uzywany Maclaren Triumph ? Triumpha znam (z reszta jak wszystkie maclareny), wiec wiem, ze są dobrej jakości itd.
Jak z jakościa Treka z M&P ? Nada się na podróż samolotem i nie rowali sie po pierwszym uzyciu ?
Obserwuj wątek
    • saras-wati Re: Trek czy Triumph ? - pytanie do wzkomaniaczek 04.02.13, 18:38
      Maja, nie miałam wprawdzie treka, ale toura i cruise. Jeżeli pytasz o jakość i wykonanie, to wg mnie nie odbiegają od maclarenów, a nawet mają ładniejszą kolorystykę.

Zasadnicza różnica, jaką zauważyłam pomiędzy nimi, to twardość stelaży - macalreny są takie bardziej miękkie, niektórzy mówią rozchybotane. Natomiast mamasy mają sztywne stelaże, jak np. cybexy.

Na blogu srebrnolistki zamieszczałam zdjęcia porównawcze questa i tour'a.

• maja3333 Re: Trek czy Triumph ? - pytanie do wzkomaniaczek 05.02.13, 12:07
        saras-wati dzieki za odpowiedź. Widziałam, widziałam te fotki smile Ten Tour wyglada jak podróbka Questa, wielkością, kształtem bardzo go przypomina. Wydaje mi sie tylko, że te Mamas and Papas maja słabsze koła, chyba bedą sie szybcieć scierały.. jakos tak marnie te kółka wyglądają.

wczoraj niestety skończyła sie promocja na stronie Mamas and Papas na Treka (więc przegapiłam), więc jednak kupię Triumpha bo jakoś nie wydaje mi sie Trek wart 72 funty (był za 55)
        • saras-wati Re: Trek czy Triumph ? - pytanie do wzkomaniaczek 05.02.13, 13:45
          nie miałam go długo, wiec nie powiem Ci, jak zachowywałyby się koła po roku!wiem na pewno, że mój nowiutki quest miał straszne problemy z kołami, a o serwisie maclarena w Polsce chyba czytałaś, że niestety odbiega swoimi standardami od europejskich...

jeśli chodzi o wykończenia to tour lepiej był wykonany niż quest - miał fajniejszą tapicerkę, lepszą gąbkę na rączkach etc. tylko ja go porównywałam do starszego questa(miałam z 2011, z 2010 i jeszcze jakiegoś), bo chyba maclaren poczuł oddech konkurencji na plecach(cybexy, jane, mamasy) i postarał się wreszcie coś ulepszyć i nowe questy(z 2012) są już bardziej dopracowane i wreszcie nie mają tej paskudnej gąbki, która już po chwili się strzępiłasad

mi to teraz z parasolek, to marzy się micralite fastfoldsmile
          • maja3333 Re: Trek czy Triumph ? - pytanie do wzkomaniaczek 06.02.13, 12:59
            co do rączek Questów to masz rację, najgorsze byly w rocznikach od 2008 do 2011. Dlatego ja ich unikałam i jak kupowałam Questa to polowałam na ebay na starszy model np. z 2007, ale żeby był w dobrym stanie (to było wyzwanie, ale z drugiej strony w UK jest tych Maclarenów zatrzęsienie, więc zdarza sie do tej pory trafic Maclarena ze starego rocznika prawie nieużywanego). Questa 2012 widziałam, jakośc fajna, wydaje mi sie tylko, że jest cięższy niż w poprzednich latach.
            Triumph 2012 też ma fajną gąbkę na rączkach.

Miałam Micralite Fastfold (teraz się chyba nazywa Superlite). Bardzo lekki, swietnie sie prowadzi, ale ja podrzebowałam przedłuzenia rączki (można dokupić), bo inaczej kopałam w koła. Ogółem taki dośc pokraczny jest z wyglądu ale funkcjonalny.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka