Dodaj do ulubionych

bj GT plus Peg Perego Si...?

06.05.13, 07:53
Doradźcie czy dokupić Si do obecnego Gt, czy sprzedać gt i kupić Si? Od kilku dni noszę się z zamiarem zmiany na coś lżejszego i poręczniejszego. Robi się coraz cieplej, mała chce więcej chodzić ale sypia również w wózku koło 2godzin.
Potrzebuję wózka takiego ja ten, ktory mam obecnie, pałąk, duża buda, długi i w miare szeroki ale lżejszy dużo lżejszy, zebym mogła go tachnąć na plecy i iść na plaże. Zuza 2,3 latka ma 14kg i 94cm. Jeste ciężka a większość parasolek jest do 15kg nie wiem na ile jest to realne, czy jeśli przekrocze wagę będzie się go gorzej prowadziło.
Dodam, że ja nie lubię parasolek, szczególnie dwóch rączke wolałabym jedną i tego wąskiego rozstawu kólek bo kopie w stelaż, jestem dość niska 164cm i w inglesinie bolały mnie ramiona od prowadzenia, ale patrząc na wagę nic innego nie przychodzi mi do głowy. Ogładałam jeszcze YoYo ale ponoć krótkie oparcie. Si wizualnie podoba mi się jako jedyne i jeszcze inglesina avio ale jest cięższa.
Maclareny oglądałam, niestety mi się nie podobają ale jeżeli ma być wygodne to chyba rozważam tego XT bo ma podobne właściwości jak XLR.
Doradźcie coś bo sama nie mam wogóle obeznania w parasolkach.
Obserwuj wątek
      • pinik Re: bj GT plus Peg Perego Si...? 06.05.13, 09:45
        Mam GT, Si i XT.

Z tego co piszesz, mozesz sobie pozwolic na dwa wozki (przynajmniej chwilowo). Wiec jesli uwazasz, ze Si jest fajne, ale moze ci nie przypasc do gustu (dwie raczki, parasolka itd), to przeciez mozesz zatrzymac GT i przetestowac Si. Jak sie okaze, ze ci pasuje, to kiedys mozna GT sprzedac, jesli nie, to Si smile Chaotycznie popisalam (mala mi spokoju nie daje).

A tak wogole to faktycznie moze zwykle mini zamiast tych dwoch? Tylko ja mam tez 165 cm i zwyklego mini nienawidzilam (fatalna raczka i podbijanie).

Ja na twoim miejscu kupilabym do GT maclarena questa. Ja w nim jakos mnie na kola wchodze niz w TEchno XT (w Si to wogole sie na kola nie wchodzi, jak wydluzysz raczki). Jest malutki, leciutki i ma pasek do zalozenia na ramie, wiec bardzo wygodny w noszeniu (raczka do noszenia Si jest marna i wozek ciezszy i wiekszy od questa). W quescie dziecko napewno dobrze sie wyspi. Aaaa.. tylko palaka nie ma. MOzna dokupic tylko jakis uniwersalny. Ale dla ponad dwulatka to ja bym questa do GT dokupila.

--
        Pinik

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=12633469&a=16469939
        • gniesia007 Re: bj GT plus Peg Perego Si...? 06.05.13, 09:55
          Wiesz właśnie jest tak jak mówisz, bo w sumie tak myślę jak mała bedzie po drzemce np w domu to moge wziasc lzejszy wozio a jak nie to biore gt i sie wyspismile
          Zerknełam na tego questa, czy on ma tylko taką malutką budkę? Czy modele z 2013 roku róznią sie od tych poprzednich? Jesli kupic to nowy czy uzywkę?
          • pinik Re: bj GT plus Peg Perego Si...? 06.05.13, 10:20
            To moze napisz dokladniej do czego ci ten wozek? Myslalam, ze na jakis wyjazd z noszeniem po plazy smile

Ale jesli to tak, ze w domu musisz duzo nosic i dziecko spi ci tak, ze jestes w stanie przewidziec, czy zasnie na spacerze czy nie, to moze nawet i maclaren volo by ci wystarczyl (w razie czego mozna troche oparcie odchylic).
            W quescie to male juz calkiem wygodnie sie wyspi (nie koniecznie jest gorzej niz w GT).

Quest w wersji denim (chyba od kolekcji 2012) ma powiekszana budke jak XT (tylko ten kolor tak ma!).

Budke troche bardziej zaslaniajaca z gory ma volo, ale tu pozycja tylko siedzaca. Jednak jesli chcesz cos, co wygodnie zniesiesz po schodach, jak dziecko w planach ma na spacerze nie spac, to chyba idealny wozek.

--
            Pinik

• gniesia007 Re: bj GT plus Peg Perego Si...? 06.05.13, 10:37
              Nie, nie na wyjazd, tak do codziennych spacerów, zuza przewaznie miedzy 11 a 14 spi, troche zalezy od pogody, od czasu itd kiedy wyjdziemy na spacer. Więc to różnie bywa raz śpi w domu a raz na spacerze. Ten quest może jest fajny tylko właśnie ta buda, mała nie znosi jak jej słońce świeci i sama bude w gt zaciąga, a xt ponoc ma duże budę. Widziałam, że zooper tez ma taką budę. Dzisiaj podejdę do mama i ja i smyka może tam bedą mieli coś na czym oko zawiesze.
              Zaraz się zwine i ide bo daleka droga mnie czeka, heh i sen zuzy przy okazjismile długiego spacerku.
              • martuska1982 Re: bj GT plus Peg Perego Si...? 06.05.13, 11:29
                Ja do gt mam xt i cm3.Nie wyobrażam sobie gt na cm3 zamienić. Podbija się przecietnie, manewruje też gorzej niż gt (choć jedno i drugie trójkołowiec) no i nie wiem czemu, ale choć ogólnie wózkiem jest lżejszym mini to jednak gt pcha się o niebo lepiej, jednym palcem wręcz, a mini jedną ręką cięzko.
                Pomijam fakt, że przesiadka z gt na mini 3 ujawniła, że kształt rączki w mini mi nie pasuje, tobie skoro mas gt też taka zmiana może nie podejsć.
                Natomiast mini jest poręczny w przenoszeniu i lekki, mały po złożeniu, tutaj wygrywa z xt, ale jeśli chodzi o prowadzenie to xt chyba wolę.

Jednak jak synek idzie na psacerze to ja czy to gt czy xt tak czy siak pcham.Jakoś nie chciałoby mi się zarzucać wózka na plecy.Myslałam otakim manewrach na czas, gdy będzie naprawdę dużo i chętnie chodził,a le wtedy brałabym pod uwagę volo czy coś w ten deseń, w każdym razie coś naprawdę lekkiego.Na takie "plecowe" manewru to xt jest cieżki i chociaż si nie miałam to nie wydaje mi się by był dużo lżejszy (kilogram mniej wazy czy ile?).

Na twoim miejscu zostawiłabym gt i dokupiła si, tak do przetestowania chociaż.Sama mam ochotę xt na si wymienić. wink
    • my_way Re: bj GT plus Peg Perego Si...? 06.05.13, 11:38
      Ja mam Si, ale nie wyobrazam sobie zlozyc go i z takim ciezarem ganiac za dzieckiem. Ponadto, jak pisala Pinik, wozek ma slaba raczke do przenoszenia no i w ogole jest malo poreczny w noszeniu. Jak pisza dziewczyny, najlepiej jakis naprawde lekki wozeczek (si na wadze domowej 7,8 kg) np. wspomniany volo, quest, ewentualnie m&p tour, ktory mam i polecam.
    • agusia041 Re: bj GT plus Peg Perego Si...? 06.05.13, 14:03
      Si to bardziej lekki wózek spacerowy niż typowa parasolka podwieźdupka. Skoro mała więcej chodzi niż jeździ, może z powodzeniem być jedynym wózkiem. Wygodny do spania, duża buda, pałąk w zestawie i lżejszy od GT, no może nie tak dużo, ale jednak. Tylko akurat do noszenia na ramieniu to ja go nie widzę, tak jak pisały dziewczyny trochę za ciężki i niezbyt poręczny.
    • pinik Re: bj GT plus Peg Perego Si...? 06.05.13, 14:50
      Ja zrozumialam, ze to noszenie na ramieniu to ma byc np. na wejscie po schodach. Na spacerze to nie nosi sie raczej wozka na ramieniu, zamiast go pchac. Chyba, ze po plazy, czy jakims trudnym terenie na chwile.

Tylko maclareny (quest, triumph, volo, globetrotter) maja te specjalne paski na ramie. Si to raczej na ramie nie zalozysz.

--
      Pinik

• gniesia007 Re: bj GT plus Peg Perego Si...? 07.05.13, 00:09
        Wróciłam, obejrzałam tylko maclareny, pp w gdańsku nie uraczyłam a szkoda bo właśnie jego chciałam zobaczyć.
        Z tym noszeniem to miałam na myśli takie chwilowe właśnie, po plaży, po schodach czy coś. Nie tak zebym ganiala za dzieckiem z wózkiem na plecachsmile
        Mac-i jakoś dziwnie mi się nie podobają, ten stelaż, jedynie quest ma prawie dobrą wysokość rączek dla mnie, ale mała jak usiadła to pół glowy jej wystaje za oparcie, dziwnie to wygląda, buda sterczy 20 cm nad a głowa nie ma się o co oprzeć. Materiał w budce XT od środka wygląda jakby go nożyczkami docinał nie był obrobiony, zupełnie inaczej ma się sprawa w XLR ładnie tam ale sam wózek wielki jak krowa. Sama nie wiem co robić. Czy to prawda, że oparcie w quest jest wyższe niż w XT, miałam jakieś takie wrażenie? XT troche lepiej wypada bo ma wyżej siedzisko, większe kółka ale co gorsza rączki są wysoko i nie wiem czy nie będą mnie bolały ramiona (jedno juz niedomaga). Qrcze ten pp si mi się tak podoba, że wypieram chyba zalety maclarenów i co gorsza je dyskwalifikuje na starcie. Czy pp si rączki ma też tak wysoko jak mac XT?
        • agusia041 Re: bj GT plus Peg Perego Si...? 07.05.13, 07:59
          Quest ma na pewno wyższe oparcie niż XT, ostatnio mierzyłam w sklepie, różnica jest kilka cm, ale niestety nie pamiętam dokładnie ile. Długość oparcia w si to 49 cm, w XT 46 cm, myślę, że w queście może być podobnie jak w si.
          Rączki w si jak dla mnie ok, mam ok.163 cm wzrostu smile
          • gniesia007 Re: bj GT plus Peg Perego Si...? 07.05.13, 10:12
            Ja się prawdopodobnie zdecyduję na tego Si, przeglądałam oferty ale narazie tylko jedna osoba sprzedaje używke czerwoną, chciałabym bardziej neutralny kolor bo czerwony to już mam. Jak nię będzie nic ciekawego to nojka mnie czeka.
            Na forum znalazłam porównanie Si i mini, tylko kółka w si wyglądały jakby z tyłu były rozjechane na boki, okropnie to wyglądało, u was też się tak dzieje?
            Jeśli w si jest 49cm oparcie to się chyba tym bardziej skusze, w takim całkiem maleńkim wózku duże dziecko dziwnie wygląda.
            Dziewczyny które mają si wstawcie proszę jakieś fotkismile albo chociaż linka.
            Widziałam też Si denim któraś forumka wrzucała, fajny tylko ponoć się kulkuje materiał czy coś.
            Aha i jeszcze pytanie po plaży można go ciągnąć czy nie bardzo, ponoć questa lepiej nie bo kółka ciężko oczyścić, a ja właśnie potrzebuje na plaże też.
      • aniamwm Re: bj GT plus Peg Perego Si...? 13.05.13, 23:02
        Hej, mi się bardziej podoba Peg Perego Si. A czy ktoś wie jaki rozstaw kół przednich ma Peg Perego Si (bez grubości kół)?Proszę o odpowiedź, bo pod blokiem mam schody i taki zjazd, pod który w drodze powrotnej chciałabym wepchnąć wózek, a nie go wciągać czy wnosić.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka