Dodaj do ulubionych

tako laret kto użytkuje?

20.05.13, 11:01
Witam was wszystkich. Właśnie zastanawiam się nad kupnem wózka, podoba mi się tako laret, ale zastanawia mnie jego użytkowanie...
Mam kilka pytań do was. Głównie interesuje mnie spacerówka, bo córka ma rok i 4 miesiące...
Jak długo dziecko pojeździ w spacerówce? Mam jeszcze córkę 2,5 letnią chciałabym żeby w razie ,,w,, zmieściła się w wózku.
Czy oparcie nie jest zbyt niskie? Tak mi się wydaje oglądając te wózki...
Gdzieś wyczytałam, że jest płytkie siedzisko czy to prawda?
I czy to prawda, że jest niestabilny? Wydaję się być ok...
Oprócz odpowiedzi proszę o główne spostrzeżenia wasze plusy i minusy tego wózka...
Z góry dziękuję.
Edytor zaawansowany
  • art.ant 20.05.13, 15:55
    Nikt się nie wypowie na temat wózeczka?
  • nicolcia9 20.05.13, 15:59
    Powtórzę swoją wypowiedź z poniższego postu.
    Jestem zdania, że przy 1,5 rocznym dziecku waga wózka ma znaczenie, bo jest odczuwalna (zwłaszcza przy podbijaniu). A Tako Laret jest bardzo, bardzo, bardzo ciężkim wózkiem - waga podana według producenta to 17kg + waga dziecka to ok. 30kg do podbijania, ja bym podziękowała na wstępie uncertain
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/bhywqtkfyp5cakxf.png
  • tereferefretka 20.05.13, 16:32
    poniewaz ty widac jestes zdeterminowana,zeby ten wozek kupic- to go kup. przeciez to nie my nim bedziemy jezdzic wink

dla mnie pomysł porażka. to jest wózek wielofunkcyjny tzw 3w1 ktory wg mnie i jak mniemam innych tu się wypowiadających jest DO 1.5roku a nie OD.

a co do wożenia 2.5letniego dziecka w razie "w" hehe no nie sądzę,żebyś z miejsca ruszyławink
  • afroddytta 20.05.13, 17:20
    Zgadzam się, choć są wyjątki tzn. wózki 3w1 jednak na tyle lekkie z obszernym siedziskiem i świetnym prowadzeniem, że spokojnie dla 1,5 roczniaka bym poleciła, mam na myśli np. Quinny Speedi, Urban Jungle czy City Elite/Mini GT, zdarzało mi się prowadzić w nich nawet śpiącego 3-4 latka, a w przypadku UJ nawet 2 dzieci i jechał bez problemu, w przypadku Lareta jak piszą dziewczyny ciężar użytkownika może mieć spore znaczenie, podobnie jak często w przypadku wózków ogólnie ciężko się prowadzących z zasady.
  • art.ant 21.05.13, 09:42
    Ja mam wózek 3w1 jane slalom miałam go do poprzedniego dziecka starszego synka który teraz ma 5 lat i do najmłodszego również go zakupiłam nie uważam że wózek typu 3w1 nie nadaje się dla dziecko od 1,5 roku....w jane jeździ moja 2,5 letnia córka i się mieści, jak jest potrzeba wsadzam je obie do wózka i też się mieszczą...
    Uważacie że dla dzieci od 1,5 roku są tylko i wyłącznie wózki typu ,,parasolka,,? Nie wydaje mi się, takie wózki nie zawsze są wygodne, nie wyobrażam sobie spaceru po brzegu plaży czy po lesie takim wózkiem...a jane slalom da radę z dużym dzieckiem i po trudnym terenie podbija się ok, nawet z dwójką dzieci w wózku...

I nie jestem zdeterminowana, napisałam tylko, że wózek mi się podoba i zastanawiam się nad jego kupnem...Nie chcę kupić wózka, który okaże się kompletną klapą i będę sprzedawać dalej bo to sensu nie ma.

A leret wydaje się być bardzo dobrze wyważonym wózkiem i wygodnym stąd moje zainteresowanie nim...Ma pompowane koła, czyli dobrze się pewnie prowadzi. Bo laskami nie lubię jeździć...na dłuższą metę.
  • martuska1982 21.05.13, 10:28
    art.ant napisała:

> Uważacie że dla dzieci od 1,5 roku są tylko i wyłącznie wózki typu ,,parasolka,
    > ,?

nie zrozumiałaś sensu wypowiedzi powyższych. wink

Tu, na tym forum, nie znajdziesz chyba mamy, która uważa, ze od pewnego wieku tylko parasolki, Boże bron! wink

Dziewczyny tylko pisały, ze takie wózki typu tutek grander, tako laret czy jedo fyn, to wózki do pewnego wieku, bo same w sobie są ciężkie, mają amortyzajce do tego, która taki wózek dyskwalifikuje przy cieższym dziecku. Czemu? Bo z ciężkim dzieckiem zwrotniejszy jest wózek sztywniejszy, taki co się buja i ma te wszystkie sprężyny jak przykłady wyżej podane niestety mimo skrętnych kół z dzieckiem powiedzmy 10kilogramowym i więcej będzie czołgiem. Laret waży chyba 15 czy nawet wiecej, to jest już czołg.
    Pomijam fakt, ze taki np.tutek grander wysokość siedziska ma zdaje się 41cm co moim zdaniem jest chyba dla dzieci krasnali. wink
    Wiele tego tupu wózków 3w1 niestety ma kiepskie, małe spacerówki.

No i nie porównuj lareta ze slalomem, bo to po pierwsze inna jakość, a po drugie upełnie inne właściwości jezdne.Slalom to wózek, któy spokojnie większe dziecko powiezie, w larecie tego nie widzę. wink
  • tereferefretka 21.05.13, 12:01
    przeczytaj sobie to co napisała afrodytta skoro mojej wypowiedzi nie zrozumiałaś

nie porównuj lareta z wózkiem wielofunkcyjnym który ma obszerne siedzisko(takie, wystarczające dla 1.5 rocznego czy starszego nawet dziecka.)

a tak na marginesie, calkiem subiektywnie uważam,że laret od slaloma ma mniejsze siedzisko.
  • martuska1982 21.05.13, 12:08
    bo ma i to znacznie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.