Dodaj do ulubionych

Promenade phil&teds

25.09.13, 12:17
Mało jest informacji na temat promenade phil&teds. Mnie przekonuje możliwość przerobienia siedzenia na gondole. i duża ilość miejsca dla każdego dziecka. A wy co myślicie? Któraś z was używa? Rozważam też vibe. Sama nie wiem.
Edytor zaawansowany
  • gabi_wa 25.09.13, 16:11
    Było parę wątków o pormenade, poszukaj w archiwum. Ja mam Swifta, więc nie pomogę ale rozważałam też vibe. Z tego co widziałam w sklepie we Wrocławiu, vibe był zwrotny i dobrze odszyty. Ty potrzebujesz podwójnego?
  • niebieskakaczka 01.10.13, 08:51
    Były wątki o Promenade ale nic z nich nie wynikało oprócz tego, że komuś się podoba. W języku angielskim łatwiej można znaleść opinię w Internecie o tym wózku.
  • koala0405 25.09.13, 16:21
    ja mam Vibe
  • niebieskakaczka 01.10.13, 08:48
    Niedawno kupiłam ten wózek. Nie ma wózka idealnego natomiast uważam, że jest to jeden z najlepszych wózków podwójnych na rynku. Bo jako pojedynczy nie kupiłabym go. Mam roczne dziecko i niedługo przyjdzie na świat drugie.
    Jest funkcjonalny, elegancki, porządnie wykonany, ma dosyć duże, wygodne siedzenia które łatwo przekształcić w gondolę i łatwo się nim steruje, nie jest zbyt duży jak na wozek podwójny.

Uważam, że Polskie wózki są tragiczne jakościowo więc w ogóle bym ich nie brała pod uwagę. Szukałam wózka przez Internet i po długim poszukiwaniu jedyne wózki zagraniczne podwójne jakie brała bym pod uwagę to Phill and Teds Promenade, Baby Jogger City Select oraz Oyster Max (nie pamiętam czy się rozkłada na plasko). Np. iCandy podwójny, który widziałam w sklepie to tragedia (np. trzeba zdjąć tylne siedzenie, żeby wyjąć dziecko).

Mieszkam za granicą i u nas akurat nie miałam możliwości obejrzenia tych dwóch pozostałych, ktore wymieniłam. Nie wiem czy są dostępne w Polsce.
    W jednym sklepie oglądałam podwójny wózek Mountain Buggy, Bugaboo, Phil and Teds Navigator, Vibe, Verve i Promenade i uważam, że pięć tych pierwszych się nie umywa do Promenade.

Siedziska Promenade można łatwo przekształcić w gondolę. Dla mnie jest to podstawa w wózku, żeby dziecko mogło leżeć plasko zanim będzie samodzielnie siedzieć. Nawet póżniej ta opcja się przydaje. Zwróć uwagę tylko, w gondoli może leżeć dziecko ważące go 9kg. Moja mała ma roczek i waży 9kg więc teraz będzie mogła tylko siedzieć. Ale myślę, że siedzenia są jednak wygodne i można je przechylić do tyłu do pozycji leżącej, tak więc starsze dziecko też będzie mogło leżeć tylko, że z ugiętymi nogami albo siedzieć w pozycji półleżącej.

Wózek ten nie jest lekki bo z jednym siedzeniem waży zdaje się 13kg, z dwoma chyba 15kg. Dla nas to nie jest problemem. Zeby go złożyć trzeba wyjąc jedno siedzenie.

Na co warto zwrócić uwagę to to, że tylnie koła są dość szeroko rozstawione - 64.5cm - od brzegów kół i błotników (nie wiem jak jest w innych wózkach podwójnych). My mieszkamy w domu więc nie mamy problemu ale nie jestem pewna czy np. w bloku wózek przejedzie przez np. drzwi do pokoju. Myślę, że przez drzwi wejściowe do mieszkania tak.

Przednie siedzenie ma łatwo wyjmowaną barierkę (czy jak się to nazywa) pokrytą gąbką. Polecam zakrycie jej jakimś materiałem, np kupienie lub uszycie poszewki na rzepy zanim dziecko zdąży wbić w nią zęby.
    Wózek w opcji z dwoma siedzeniami ma mało miejsca w koszu bo znajdują się w nim nogi drugiego dziecka. No ale jak już napisałam, nie ma wózkow idelanych, szczególnie jeśli chodzi o wersję podwojną.

Sama go jeszcze nie wypróbowałam bo ostatnio ciężko mi się z domu ruszyć (mam już termin) ale mój mąż twierdzi, że jest dobry.

Jest to wózek miejski ale czytałam, że z powodzeniem nadaje się do jazdy po innym terenie. Wprawdzie nie ma zawieszenia ale siedzenia jakby absorbują nierówności.

Osobiście wolałabym wózek z dmuchanymi kolami ale niestety tej opcji w tym wózku nie ma. W poprzednim wozku mieliśmy koła na powietrze i po roku użytkowania wyglądają jak nowe, czego na pewno nie można powiedzieć o piankowych.

Na stronie Phill and Teds są dokladne dane odnośnie tego wozka.
  • pisar4 01.10.13, 10:48
    Dzięki niebieskakaczka! Utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że dobrą decyzję podjęłam.
    Ja też mieszkam w domu więc waga i szerokość mi nie przeszkadza. Dla mnie ważne było to, że nie musze dokupować gondoli. Ja mam tez dwójkę dzieci, różnica wieku 18 mc.
    Dla mnie też wygląd się liczył bo jak patrzę na niektóre wózki to naprawdę jakość kiepska.
    Dam znać jak przyjdzie wózek. Dziękuję jeszcze raz za pomoc!
  • niebieskakaczka 01.10.13, 14:35
    Chciałam jeszcze zwrócić uwagę, że pasy w siedzeniach nie są wyjmowane. Osobiście nie zamierzam młodszego dziecka w gondoli zapinać w pasy dopóki nie stanie się mobilne. Kupiłam te czerwone wkładki i po prostu przykryję nią pasy. Wkładka jest wystarczająco gruba żeby służyć jako materac.

Jedna rzecz króra mi się nie podoba w tym wózku to to, że w wersji podwójnej nie można ustawić siedzeń przodem do rodziców. W wypadku młodszego dziecka wolałabym taką opcję. Wózek Baby Jogger City Select ma taką opcję ale jak już wspominałam nie miałam okazji go osobiście obejrzeć.
    Do wózka możesz dokupić m.in. moskitierę, folię przeciwdeszczową i zimowe okrycie na nogi. Myślę, że są w porządku ale żadnych z tych rzeczy nie kupiłam bo w naszym klimacie nie są potrzebne.
    Mam nadzieję, że bedziesz zadowolona. Ja też jeszcze nie wiem jakie będzie moje zdanie po dłuższym użytkowaniu ale wiem, że lepszych opcji i tak nie mam.
    Niedawno rozmawiałam na ulicy z kobietą, która miała ten wozek od jakiegoś czasu i mówiła, że dobrze się sprawuje.
    Uważam, że jeśli nie Baby Jogger City Select, to nie dostaniesz lepszego wózka podwójnego. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Pozdrawiam
  • pisar4 17.10.13, 11:09
    Jest, jest ! Zakochałam się ! Fajny, naprawdę.
    Dobrze jeździ, cieszę się, że piankowe koła bo miałam kiedyś pompowane i trzeba było je pompować smile
    Rzeczywiście, dokupiłam materacyk czyli wkładkę, bo pasy przeszkadzały.
    Kupiłam też okrycie do gondoli. Dobrze się podbija, praktycznie bez wysiłku.
    Dzieciom się podoba, wygodnie im, starsza zafascynowana nowym wózkiem.
  • mama1dawidka 17.10.13, 11:46
    pytam bo mi sie podoba Promenade ale cosmopolitan tez mi sie podoba
    i szkam szukam big_grin
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv7385hljm4u.png
    http://www.suwaczki.com/tickers/zem320mmgsul9ah5.png
  • pisar4 28.11.13, 11:07
    Ten mój promenade podobny do cosmopolitana rzeczywiście smile
    Dziewczyny, czy wiecie może czy ta torba co jest w konkursie na Facebooku z everbaby będzie pasowała też na promenade? Wydaje mi się, że rozstaw rączki jest dużo większy niż w pozostałych modelach p&t.
  • koala0405 28.11.13, 11:08
    ale organizer ma regulację na pasku więc do każdego wózka pasuje
  • pisar4 27.01.14, 19:57
    U nas wkładki się dobrze sprawdziły.
    Jeszcze kupiłam śpiworki bo ostatnio troche zimno smile
    Wózek fajny. jedyne co to dużo miejsca po złożeniu zajmuje ale można przeżyć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka