Dodaj do ulubionych

gt czy elite na zimę

03.11.13, 18:30
Pomóżcie podjąć decyzję. Mam 17 mieś. synka i chcę mu kupić nową spacerówkę ( teraz jeździ jedo fyn). Bardzo pasuje mi city mini gt ale obawiam się, że na zimę te kółka bedą za małe i dlatego myślę też o city elite. Jestem dość niska (164 cm) i boję się, że elite będzie dla mnie za duży. Zastanawiam się, czy koła od elite będą pasowały do gt? To byłoby idealnie. Napiszcie proszę jak gt daje radę zimą, bo może jednak wystarczy?
Edytor zaawansowany
  • thea19 03.11.13, 19:40
    uzytkowniczki twierdza, ze gt daje rade (jak dla mnie to kola sa na wielkosc jak w zwyklym mini tyle, ze grubsze)
    ja mam 165cm i elite jest dla mnie ok, kola ma sporo wieksze niz gt
    ps kola od elite pasuja do city mini (to jest ciekawe rozwiazanie na zime), nie ma tylko blokady przedniego kola, do gt nie wiem
  • martuska1982 03.11.13, 20:03
    Przednie koło z gt nie pasuje do zwykłego mini, więc jeśli koło porzednie elita ma taki sam zaczep jak w zwykłym mini to jak dla mnie logicznym jest, ze z elita do gt nie będzie pasowało, bo jest inaczej zaczepiane.
  • thea19 03.11.13, 20:47
    w elicie bolec jest dluzszy ale srednica ta sama i po wlozeniu klika. na wiekszych kolach podbijanie w mini jest sporo lepsze ale wozek automatycznie jest wyzszy a raczka nie jest regulowana
  • martuska1982 03.11.13, 22:19
    tylko że jesli chodzi o gt i cm3 to w jednym bolec wychodzi ze stelaża i nabija się koło, a w drugim w stelażu jest dziura i wkłąda się koło z bolcem do niego zamocowanym,czyli odwrotnie.Nie pamiętam który ma bolec przy kole, a który przy stelażu, ale tak różny system mocowania dyskwalifikuje podmianę kół z gt do cm3, więc jeśli koła od eliota montuje sie do cm3 czyli system mocowania koła przedniego jest taki sam,oznacza, ze koła od eloita do gt nie będą pasowały.
  • martuska1982 03.11.13, 22:20
    elita nie eliota, za szybko wciskam i po dwie literki idą. wink
  • gniesia007 04.11.13, 08:57
    Gt ma koło razem z bolcem tak wiec i elite i citi mini sa bez bolca i byc moze daja radę. Ale tak jak thea pisze automatycznie wózek jest wyzszy z braku regulowanej raczki, czyli linka coś dla ciebiesmile
    Ja Gt mialam zima jak mloda wazyla 13kg i nie powiem aby prowadziło się powalająco ale da się go prowadzić napewno, koła jedyne co to czasem się ślizgały jak była plucha ale nigdy się nie blokowały. Z lżejszym dzieckiem napewno lepiej bedzie ci sie Gt jechalo, poniewaz elite jest duzo wiekszy i ma tez inne obciązenie, podejzewam ze jesli dziecko nie wazy 10kg to bedziesz pchac ciezar samego nieporęcznego wozka, a wiadomo ze zima lepiej przepchac cos co jest w miare nie duze o ile nie mowimy tu o wózku terenowym takim jak nipper czy Uj.
  • linkap_wawa 04.11.13, 09:31
    o tak - mini na kolach od elita - moze to by sie okazala strzal w 10 dla mniesmile - chociaz gt w regulowana raczka jest na wysokosc akuracik i nie wale w stelaz to po co kombinowac smile
    sluchajcie - mi sie po prostu wydaje ze wszystko zalezy od tego jaka bedzie tegoroczna zima... u mnie na osiedlu niby zawsze odsniezone, chodniki raczej rowne i git, ale pamietam ze w zeszlym roku jak tak przywalilo sniegiem i mrozem, to nie nadazali z odniezaniem wszystkich alejek, i po jakims czasie na tych "nie glowych" zrobila sie taka krzywa skorupa lodowo sniegowa, ze chyba tylko traktorem dalo by sie przejechac bez problemu. Jak byly odwilze to topniala tylko taka sciezynka po srodku, bo po bokach zalegaly chaldy sniegu i pod koniec zimy alejki wygladaly jak wawozy - zadnym wozkiem tam by nie dalo rady przejechac.
    --
    Krzyś, ur. 24.12.2008

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6yd1en0047o.png
  • linkap_wawa 03.11.13, 23:30
    Wydaje mi się ze ktos kiedys robil taka podmianke i nie wyszlo. A jeśli chodzi o gt na zime to daje rade. Oczywiscie jeśli chcesz jezdzic po zaspach to przydalyby się wieksze kola, choc nie wiem czy nawet te od elita dalyby wtedy radesmile I nie ma co porownywac mini do gt bo to zupelnie inna klasa prowadzenia. -
    Krzyś, ur. 24.12.2008

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6yd1en0047o.png
  • thea19 04.11.13, 13:14
    elitem jezdzilam cala poprzednia zime a byla dluuuuga. dal rade po duzym sniegu. jedyny warunek - pzejazd na szerokosc tylnich kol. jak byl odsniezony row na jedna osobe i snieg rozgarniety na boki bardzo wysoko to nijak jechac czymkolwiek
    jeszcze poprzednia zime jezdzilam mura i tez po kazdym sniegu pojechala
  • koala0405 07.01.14, 09:09
    wczoraj próbowałam zamienić koła w GT na Elite i niestety Martuśka ma rację, tylnie pasują ale przednie nie, bo Elite ma koło bez bolca /jest w stelażu bolec/ a Gt ma z bolcem
  • gniesia007 07.01.14, 09:50
    No nie da rady, ale mini to też jakaś alternatywasmile dla wysokich
    forum.materinstvo.ru/index.php?showtopic=1219370&hl=city,and,elite&st=20
  • gabilu 07.01.14, 09:36
    Myślę,że przede wszystkim powinnaś przymierzyć się do elita. Mam podobny wzrost do Twojego i ja w tym wózku po otworzeniu budki czułam się jakbym miała jakiś namiot przed sobą, a nie wózek. Dla mnie Elit przeogromny.
  • koala0405 07.01.14, 09:39
    Ja mam 164 cm wzrostu i prowadząc Elita wyglądam normalnie. Ogromny to dla mnie był Mountain Buggy Terrain. Bardzo źle mi się go prowadziło bo rzeczywiście był przede mną "namiot".
  • hanna79 07.01.14, 09:41
    A ja po przeczytaniu ileś tam razy, jaki to elite jest ogromny, zdziwiałam się bardzo jak go zobaczyłam na żywo, że wcale taki wielki nie jest wink taki średniaczek nawet bym powiedziała. Ale może to wrażenie właśnie dlatego, że nastawiałam się na "coś" naaaaaaaaaprawdę dużego po tych waszych wpisach big_grin (ale wzrostu trochę mam, 178 cm)
  • gabilu 07.01.14, 09:58
    Dlatego napisałam,że należy się do wózka przymierzyć. Ogromna buda to moje subiektywne spostrzeżenie. Mi się wydawało,że nie widzę drogi przed sobą wink Chociaż koleżanka, właścicielka wózka nie powiedziała,że wyglądam przy nim "dziwnie", więc pewnie też wyglądałam normalnie. Poza tym dla mnie rączka w Elicie jest za wysoko,choć dla innych o tym samym wzroście może być ok.Wszystko zależy od tego, co kto lubi.
  • magda79pn 07.01.14, 11:21
    Ja mam 177cm i też się z nim nie czułam, budka zasłaniała mi drogę i raczka była za wysoko.
    Mimo że jestem wysoka, to jednak producenci przyzwyczaili mnie do tego, że chcąc sobie kupić jakiś fajny wózek, musiałam polubić niższe rączki big_grin

teraz mam easywalker sky i jego budka nie zasłania drogi, a i rączka do prowadzenia jest jakoś inaczej/wygodniej, a co najważniejsze synkowi się podoba, bo budka nie haczy mu o czapkę i boki nie zasłaniają widoczności smile

--
    ==================================================================
    1% dla Ingi ludzie.gazeta.pl/ludzie/0,120535,10446067.html?user=olcia82poz&photoId=952200

==================================================================

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.