Dodaj do ulubionych

bj gt vs nipper

06.12.13, 13:28
Jako że chwilowo mam oba w domu to mogę je bezpośrednio porównać smile
bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/93/73/09/0118986424.jpg
bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/94/73/09/01aba6d586.jpg
bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/96/73/09/0168dce1d6.jpg
bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/98/73/09/01fde555f7.jpg
i moja córka 1,5 roczna w nipperze
bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/99/73/09/0135e500da.jpg
bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/00/74/09/01f4a14524.jpg
Edytor zaawansowany
  • sztucznamrowka 06.12.13, 13:32
    Śliczna córunia smile
  • maja1406 06.12.13, 13:43
    sztucznamrowka napisała:

> Śliczna córunia smile

dziękuję smile
    Ona taka modelka, jak tylko widzi aparat to od razu stroi miny i pozy smile)
  • 1mysiak 08.12.13, 22:51
    maja1406 a mogłabyś opisowo porównać te wózki? Ja jakoś w moim gt nie mogę się zakochać a nipper mi się podoba (chociaż wiem że jestem w mniejszości). W jaki sposób reguluje się w nipperze oparcie- też na te paski ?(nie cierpię) czy siedzisko jest rzeczywiście małe? dużo mniejsze niż gt? jak się składa? czy ta budka chroni dziecko dostatecznie? generalnie jakie wg Ciebie są plusy i minusy obu wózków? Nie żałujesz zamiany?
  • magda79pn 08.12.13, 22:54
    nipperek jest super, chętnie bym go kupiła po raz drugi smile

--
    ==================================================================
    1% dla Ingi ludzie.gazeta.pl/ludzie/0,120535,10446067.html?user=olcia82poz&photoId=952200

==================================================================
  • 1mysiak 08.12.13, 23:10
    Magda ale mogłabyś napisać jakie ma wady i zalety? Odkurzyłam stare wątki, kiedy wszyscy kupowali nipperki ale tam głównie dyskusja ładny czy brzydal
  • gabilu 09.12.13, 16:42
    Wczoraj pierwszy raz składałam Nippera i wg mnie to sposób jego składania należy do wad. Na pewno nie jest intuicyjne i szybkie. Być może wyolbrzymiam to bo wściekłam się jak nie wiem co i do tego dzieciak mi się darł. Może pierwszy raz zawsze musi być trudnywink W ostatnim czasie odkryłam również jego niewątpliwą zaletę - po śniegu, błocie pośniegowym jedzie jak po maśle.
  • maja1406 08.12.13, 23:10
    Nipperem jeżdżę dopiero kilka dni, ale mogę już co nieco o nim powiedzieć. Jeśli chodzi o porównanie z GT to tak:

Siedzisko
    Nipper ma inaczej je wyprofilowane, tzn. siedzisko tam gdzie dziecko ma pupę jest pod kątem tak, że kolanka ma trochę wyżej niż pupę. W GT jest to siedzisko bardziej proste. Według mnie dlatego dziecku wygodniej w nipperze. Oparcie jest wyższe w gt, ale złożona budka zabiera więcej miejsca na oparciu. W nipperze tego nie ma. W nipperze oparcie można postawić do całkowitego pionu w GT prawie do pionu. W obu wózkach oparcie regulowane jest na pasku - ja tam się już przyzwyczaiłam do tego typu regulacji i nie widzę w niej problemu smile. Siedzisko w nipperze jest niżej osadzone nad ziemią niż w GT o jakieś 12 cm. Szerokość między rurkami na wysokości ramion oraz głębokość i szerokość siedziska wychodzi mi taka sama w obu.

Budka
    Tutaj oczywiście GT wygrywa. Budka w nipperze jest dość nisko osadzona nad głową, ale dzięki temu dobrze osłania po bokach. Złożona budka w GT nachodzi na oparcie siedziska a w nipperze nie.

Amortyzacja
    W nipperze na tylne koła, a GT na przednie - ja bardziej czułam amortyzację w GT smile - nie wiem czemu.

Prowadzenie
    Oba mi się lekko prowadziło, ale jednak nipper ciut lżej. Różnica jest odczuwalna przy większym obciążeniu. Z zakupami nipper nadal lekko jeździ a gt już trzeba pchnąć.
    Podbijanie lepsze w nipperze.

Rączka do prowadzenia
    Mi nie przeszkadzała ta guma w GT, no ale nipper ma przyjemniejszą. Z tym że wózek jest niższy ( w gt ustawiałam rączkę równoległe do podłoża a w nipperze muszę mieć lekko podniesioną)

Samej mi jest trudno stwierdzić który wózek lepszy. W gt podoba mi się budka i to, że siedzisko jest wyżej osadzone, a nipperze wyprofilowanie siedziska i prowadzenie (podbijanie). Mam jeszcze parę fotek porównawczych jak byś chciała to mogę przeslać smile.
  • maja1406 08.12.13, 23:16
    a i jeszcze zapomniałam napisać o podnóżku. W GT musiałam kombinować jak go wypchnąć bo dla moje córki był niewygodny, w nipperze jest akurat smile
  • 1mysiak 08.12.13, 23:19
    o rany dzięki za taką szczegółową odpowiedz smile moje dziecię nie lubi gt- wydaje mi się że właśnie przez to oparcie pod kątem- gdy jeszcze nie więziłam jej w śpiworze to lubiła powisieć na pałąku. Teraz jak nie śpi to marudzi i próbuje się wyrwać do przodu. Będę zatem intensywnie myśleć o nipperze ewentualnie polować na okazję. No chyba że się obie przekonamy do gt...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.