Dodaj do ulubionych

Tutek Tirso lub Grander

02.01.14, 14:52
Witam,
uparłam się na fotelik Recaro i okazało się, że jest problem z wózkiemwink przetrzepałam internet i wyszło że za rozsądną cenę pasowałby właśnie Tutek. Po dzisiejszych wizytach w sklepach mam jednak mieszane uczucia. Podobno są awaryjne.
Bardzo proszę o opinie mamy, które mają Tutki. Serio są takie średnie?
A może polecicie mi wózek do którego zamontuję Recaro i po złożeniu zmieści się do niedużego bagażnika (peugeot 207)?
Agata
Edytor zaawansowany
  • monika_kas 02.01.14, 14:57
    A dlaczego fotelik recaro?

--
    www.youtube.com/watch?v=PuFmSdqVybU
  • agata.1985 02.01.14, 15:06
    Recaro Profi Young Plus mam okazję odkupić od przyjaciółki za 200zł. W grę wchodzi też Maxi Cosi Cabriofix ale ten już kupić nowy a wiadomo 300zł piechotą nie chodzi. Bezpieczeństwo oba mają na tym samym poziomie a Recaro wygląda moim zdaniem ciut bezpieczniej.
  • monika_kas 02.01.14, 15:19
    znalazłam info że ten fotelik recaro pasuje też na wózek jedo fyn. myślę, że będzie to lepsza propozycja od jakiegokolwiek Tutka.

--
  • monika_kas 02.01.14, 15:23
    przeczytaj sobie tutaj opinię na temat fotelika recaro napisaną przez profesjonalistę w tym temacie....

forum.gazeta.pl/forum/w,97434,124711884,124716209,Re_maxi_cosi_cabriofix_czy_recaro_young_profi_pl.html
    chyba lepiej wydać ciut więcej na początku i wozić dziecko dłużej w foteliku tyłem do kierunku jazdy niż potem mieć zdziwko, że w wieku 7 miesięcy dziecko Ci się nie zmieści do fotelika i kupować fotelik przodem do kierunku jazdy dla takiego malucha.

--
  • agata.1985 02.01.14, 15:33
    dzięki za linka. jedo fyn bardzo mi się podoba bo ma szeroką gondolę jednak niestety mam wąskie bardzo drzwi do salonu. max 61cm. więc jedo niestety nie wjedzie mi do mieszkania;/

dlatego jeśli ktoś miał do czynienia z Tutkami to bardzo proszę o opiniesmile
  • pomi.dorka 02.01.14, 17:23
    U mnie na osiedlu jeździł Tutek Grander spacerowy - jeździł, bo teraz już go nie widuje. Stelaż i koła wyglądały masywnie (jakby ważył ze 20 kilo), a spacerówka mikroskopijnie. No oko roczne, maksymalnie 1,5 roczne, dziecko w nim siedziało ściśnięte w śpiworku i z budą na głowie. Nie dotykałam, nie miałam osobiście do czynienia. Mnie się nie podoba, ale to moje zdanie.
    A tak sobie popatrzyłam w necie, że ma 58 cm szerokości więc jeśli masz tylko 61 cm przejścia to ja bym go zmierzyła ile ma faktycznie szerokości, bo to co podają producenci rzadko pokrywają się z wymiarami/wagą, które tutejsze wózkomaniaczki sprawdzają własnoręcznie i podają na forum.
  • pomilak1 02.01.14, 17:55
    A jaki wózek miała koleżanka pod ten fotelik?
    Może lepszym rozwiązaniem byłoby kupno wózka 2w1 (lub najpierw wózka typowo gondolowego,a potem spacerówki) a do auta malutki po złożeniu stelaż pod recaro.
    Ale raczej największy wybór będziesz miała pod Maxi cosi.
  • agata.1985 02.01.14, 18:14
    no właśnie problem w tym, że nie miała żadnego. Tzn ze względu na wielkość auta i odziedziczenie po starszaku Peg Perego Uno nie wczepiała Recaro na stelaż. Byłam dziś w 2ch sklepach i w jednym sprzedawca uprzedzał że na 40 sprzedanych w zeszłym roku ok 20 podlegało reklamacji. Od urwanego napa w torbie po pęknięte felgi. W drugim pani podkreślała, że bardzo dobrze się teraz sprzedają i u niej reklamacji było ok 5% i to głównie właśnie kiepskie napy.
    nie upieram się nad tym Recaro ale zależy mi na wózku który wejdzie do niedużego bagażnika i nie będzie kosztował więcej niż 1700-1800 z fotelikiem Maxi Cosi Cabriofix lub Recaro właśnie. Innych nie biorę pod uwagę.
    Może ktoś jeździ Peugeotem 207 i coś poradzi? Wolałabym nie przewozić stelaża w środku auta.
  • afroddytta 02.01.14, 22:46
    Na pewno można kupić adaptery do recaro do Joolza.
    Poza tym do x-landera www.ceneo.pl/24181890
    Implast www.ceneo.pl/27438813
    do wózków Baby Jogger www.ceneo.pl/24498786
    Bugaboo Cameleon sklep.recaro-polska.pl/pl/p/Adapter-do-wozka-Bugaboo-Cameleon/22

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.