Dodaj do ulubionych

Lekka spacerówka na chłodne dni... pomocy

03.02.14, 20:37
Witam,

bardzo proszę o pomoc... mój 4-miesięczny synek właśnie wyrasta z gondoli i poszukuję spacerówki, w której będzie mu wygodnie w chłodne dni... Obecnie mam wózek 2w1 Mutsy Transporter, wózek spisuje się świetnie, niestety ze względu na duże problemy z kręgosłupem będę musiała go wymienić na jeszcze lżejszy (mieszkam na 3cim piętrze bez windy i nie mam gdzie na dole zostawiać wózka). Spacerówka Mutsy Transporter to ok. 11 kg.

Nie poszukuję typowej "materiałowej" parasolki z wąskim siedziskiem - taką "zwykłą" parasolkę na letnie dni już mam (Cybex Onyx)... niestety nie nadaje się na teraz, bo jest za mało zabudowana...

Czego szukam w idealnej spacerówce dla mnie:
- waga do 9 kg (im mniej tym lepiej)
-duża, obszerna budka (jak w Navington Scooner, Cybex, Maclaren XLR), żeby dobrze chroniła przed ostrym wiatrem
- wygodne, spore siedzisko, aby starczyło synkowi na te 2 - 3 lata,
- regulowany podnóżek
- okienko w budce mile widziane
- możliwość zamontowania uniwersalnego śpiworka zimowego

Wszystkie te kryteria z tego co znalazłam spełnia Navington Scooner... Waham się jednak, ponieważ opinie w internecie na temat tego wózka są mieszane - część osób zachwala, część odradza... i sama nie wiem. Nie chciałabym wydać pieniędzy w błoto.

Będę wdzięczna za poradę - kupić Navingtona Scoonera czy może jest jeszcze jakiś inny wózek, który spełnia te kryteria?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Edytor zaawansowany
 • emejkaa 03.02.14, 20:42
  Aha, oglądałam w internecie także Peg Perego Si i Peg Perego Book - wagowo spełnianią chyba moje oczekiwania i budki wydają się w miare ok chyba, ale też opinie są mieszane, często jako minus tych wózków podaje się wrażenie "rozklekotania", Si ma teź dwie rączki i nie wiem czy na dłuższą metę to byłoby wygodnie, chyba wolałabym rączkę "stadardową"... Ten Navington Scooner chodzi mi po głowie z tych 3 najbardziej jednak...
 • martuska1982 03.02.14, 20:49
  poza regulowanym podnóżkiem baby jogger city mini spełnia warunki, no i to super wózek i do końca wózkowania wystarczy na pewno.
 • 3fanta 03.02.14, 21:04
  Chicco Multiway był dla nas ok
  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/klz9piqv3bf14lza.png
 • emejkaa 03.02.14, 21:11
  martuska1982 napisała:

  > poza regulowanym podnóżkiem baby jogger city mini spełnia warunki, no i to supe
  > r wózek i do końca wózkowania wystarczy na pewno.


  Dziękuję za info. A czy śpiącemu dziecku jest wygodnie w takim wózku bez regulacji podnóżka z nóżkami w dół? Bo wydawało mi się, że to będzie przeszkadzać dziecku, dlatego szukam z regulacją...
 • monika_kas 03.02.14, 21:21
  mój synek od 7 miesięca jeździł w baby jogger city mini gt i nigdy mu podnóżka nie wypychałam... wogóle mu to nie przeszkadzało... smile to fajne wózki są te baby joggery.  --
  www.youtube.com/watch?v=PuFmSdqVybU
 • djulliet 03.02.14, 21:22
  W city mini można wypchnąć podnóżek dla mniejszego dziecka, np. za pomocą złożonego koca czy małej poduszki.
  a jak przełkniesz wagę 9,5kg to również Baby Jogger City Mini GT z pompowanymi kółeczkami wart jest uwagi.
 • makarcia 03.02.14, 21:23
  Twój synek ma tylko 4 miesiące. Narazie to mu wygodnie z nóżkami na wprost albo lekko do góry. Toć to maluszek jest.
  --
  G.2013 37 tc, 3190 54 cm
  U.2012 37 tc, 2666, 52 cm
  M.2007 31 tc, 860, 40 cm ;
 • moonshana 03.02.14, 21:31
  dokładnie. cztery miesiące = oparcie rozkładane na płasko + równie płaski podnóżek. nie wypchany na niemal płasko. nie szalejcie. to maleńkie dziecko i potrzebuje odpowiedniego traktowania. a city mini ma dobrą amortyzację? taką dla maleńkiego dziecka? chyba nie. wiesz, jak sie uprzesz to możesz takie małe dziecko na rowerze wozić, na siodełku. ale chyba nie o to chodzi.
  --
  "po co chcesz odkrywać moją twarz?
  skoro sam tyle masek masz..."
 • emejkaa 03.02.14, 21:40
  Tak, teraz maluszek, ale rosnie i juz jest dlugi, dlatego mysle o tym, by było mu wygodnie też za te kilka miesięcy, rok, dwa... Mój synek póki co chce sypiać w dzień tylko na spacerach i jak mu sie to upodobanie nie zmieni to chcę, by miał wygodny pojazd także do spania w późniejszym okresie smile
 • moonshana 03.02.14, 21:46
  jeśli chce sypiać tylko na spacerach, to szukaj czegoś z bardzo dobrą amortyzacją i koniecznie z podnóżkiem. abstrahując od wszystkiego innego - dla tak małych dzieci bardzo ważne jest spanie na płaskim, całkowicie płaskim a nie : niemalże płaskim. punkt drugi: amortyzacja. budka, kolor czy wygląd wózka to sprawa drugorzędna. dla dobra dziecka w tym wieku najważniejsze to płaskie podłoże i amortyzacja.
  --
  "nie szukaj w sobie winy, kiedy idziesz na dno..."
 • djulliet 03.02.14, 22:04
  Szczerze to wózka z dobrą amortyzacją poniżej 10kg nie kojarzę, jeśli ma być wnoszony na 3 piętro to trzeba znaleźć jakiś kompromis pomiędzy wygodą rosnącego i coraz cięższego dziecka a możliwościami kręgosłupa mamy.
  Z takich lżejszych ciekawych wózków jest jeszcze Micralite Toro, waga 8kg , wprawdzie siedzisko to kubełek i budka mocno średnia ale te wielkie koła dają super właściwości jezdne.
 • moonshana 03.02.14, 22:11
  poczekajmy na propozycjesmile siedzą tu rozsądne babki, znają się na temacie -- może coś wymyślą. mówimy tu o czteromiesięcznym dziecku, ,może warto przemyśleć kupno dwóch wózków: teraz coś z super amortyzacją i rozkładaniem na płasko, a potem coś innego?
  --
  "wiem, że jesteś u stóp swych szklanych gór
  aby wspinać się i... opadać w dół"
 • moonshana 03.02.14, 22:14
  a , i nie chodzi o " wygodę dziecka" a raczej o jego bezpieczny rozwój. net jest pełen informacji o układzie kostnym i nie tylko takiego maleństwa. albo można zapytać mądrego pediatry w jakiej pozycji i warunkach powinno sypiać tak małe dziecko.
  --
  "... podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego". (Ukaz Cara Rosji Piotra I)
 • martuska1982 03.02.14, 21:29
  malutki maluszek będzie miał tyle siedzenia w bjcm że nóżkami nawet nie dosięgnie do podnózka, a starsze dziecko może oprzeć nóżki na dorobionym lub wypchniętym podnóżku (na forum są patenty), no a już naprawdę spory starszak nie potrzebuje podparcia na nóżki. Zreszta w baby joggerach podnóżek nie jest całkiem poziomo opuszczony toteż nóżki nie iwszą tylko mają na całej długości podparcie pod łydkami, lekko pod skosem.
 • kar-ula 03.02.14, 22:08
  Bumbleride Indie ma świetną amortyzację, ale wagowo też koło 10 kg.
  Prawdę mówiąc - nie wkładałabym takiego maleństwa do wózka, w kórym miałoby jeździć potem jako 2 latek.
 • koala0405 03.02.14, 22:22
  Mój synek ma 6 m-cy i jeszcze nie sięga nawet do podnóżka w Baby Jogger city mini gt.
  pokazywarka.pl/l1ekc4/
  pokazywarka.pl/q6j40f/ - tu z podnóżkiem szytym przez forumową Magdę
  Tak samo w Mountain buggy Urban. Jak na razie to podnóżek jest niepotrzebny.
  a może nowy Mamas & Papas Armadillo?:
  pokazywarka.pl/e8txju/
 • emejkaa 03.02.14, 23:04
  Dziękuję za porady. Widzę, że póki co większość poleca póki co BJ City Mini... A coś poza tym? A co myślicie o tym Navigation Scooner? Widziałam go na żywo przez chwilę w sklepie, przymierzyłam synka i leżał na płasko, nóżki wyprostowane sięgały do granicy siedziska z podnóżkiem i generalnie siedzisko mnie zachwyciło szerokością, głębokością i ta budka taka fajna... w porównaniu do mojego Mutsy jak przymierzałam synka do spacerówki to w Mutsy stopki już teraz wychodzą za brzeg siedziska, podnóżek jest krótszy, budka płytsza zdecydowanie... Tylko kółka mniejsze niż w Mutsy... I zastanawia mnie jakość. W BJ City Mini ciągle nie przekonuje mnie za bardzo ten podnóżek i w przypadku wersji 3-kołowej bałabym się chyba wywrotności, gdy dziecko się kręci w wózku albo przechyla na boki...
 • emejkaa 04.02.14, 17:00
  Chyba się zdecyduję na Navington Sconer, BabyJogger City Mini 4W (zwykły city mini raczej nie dla mnie, bo boję się wywrotności, choć pewnie nieporzebnie, bo jakby taki był to by nie był na rynku i nie byłby tak popularny) lub Britax B-Agile... tylko ciągle nie wiem... który z nich? Przeczytałam cały wątek dot. porównania BJ City Mini i Britax B-Agile, gdzie wspominany był kilka razy też Scooner... W tym wątki znaczna grupa osób zdecydowała się na zakup tańszego odpowiednika JBCM za jaki uważany jest niby Britax... Tylko sama nie wiem, bo w tym Scooner jest fajniejszy podnóżek, duży i regulowany, za co BJ i Britax składa się z użyciem jednej ręki i są i 1 kg lżejsze (8kg, a Scooner 9kg). W BJCM jest z tego co wyczytałam wyższe oparcie o kilka cm.
  Ceny w jakich można obecnie kupić te wózki to: Scooner ok. 700zł (w bobowozki), B-Agile ok. 700zł (w tosia.pl), BJCM 4W ok. 1100zł, wersja 3kołowa ok. 1000zł... muszę podjąć męską decyzję, bo czasu mało, a nie potrafię się zdecydować sad
 • djulliet 04.02.14, 17:18
  Zerknij jeszcze do forumowego działu Sprzedam, jest tam wystawiony BJ City Mini GT. On mi się wydaje najbardziej uniwersalny z tego przedziału wagowego- koła dadzą radę również zimą i będzie Ci się go łatwiej prowadzić niż zwykłe Mini- dużym plusem jest regulacja rączki.
 • emejkaa 04.02.14, 19:45
  Tylko BJCM GT waży 9,5kg... to niecałe 2 kg mniej niż mój obecny wózek, który jest dla mojego kręgosłupa za ciężki... Napisałam, że max.9kg, bo tyle ma ten Scooner a w sklepie wydawał mi się lekki, z tym, że go nie podnosiłam całego tylko podbijałam i unosiłam przód-tył... A im mniej tym lepiej... ten zwykły BJCM i B-Agile ważą tylko 8kg, co brzmi świetnie... Tylko te podnóżki mnie nurtują, bo patrząc na podnóżek Scoonera wypada to słabo, ale jak zapomnę o podnóżku Scoonera to już do przeżycia i pewnie dałoby się przyzwyczaić smile No i Scooner ma fajną regulowaną rączkę (co jest też istotne, bo ja mam 168cm wzrostu, a mój mąż 195cm, więc pewnie dla niego byłoby za nisko w JBCM i B-Agile...
 • gniesia007 04.02.14, 23:14
  A jane nomad? Jest lekki, ma amortyzację ponoć, tylko nie wiem czy rozkłada się zupełnie na płasko tak jak fusion. Przyglądałaś sie mu?
 • hanna79 05.02.14, 13:45
  Nomad ma amortyzację, ale wyczuwalna przy większym dziecku, dla dwulatka byłam zaskoczona fajną amortyzacją, ale z noworodkiem nie była wogóle odczuwalna. Lekki jest, jak na taki duży wózek, ale ze wszystkim będzie miał też ponad 9 kg. Acha budka kiepska. Generalnie fajny był dla dwulatka i na pewno starczy do końca wózkowania.
  tak wyglada maksymalne rozłożenie siedziska
 • hanna79 05.02.14, 13:56
  jeszcze raz link nomad
 • twitti 05.02.14, 13:30
  Emejka. Ja tezcsie zastanawialam na scooterem. Jak kupisz to napsz jak sie sprawuje i koniecznie wrxuc fotkismile
 • wanielka 05.02.14, 18:41
  miałam scoonerka dla 2 dzieci, sprawował się super. tutaj na forum jest jakiś amok na baby joggery, a one mają tapicerkę jak płaszcz przeciwdeszczowy, pękającą gumę w rączce, kiepskie podbijanie, brak regulacji podnóżka. nie są niczym szczególnym smile kiedyś była tu taka sama nagonka na niby super peg perego aria.
  navington scooner rozkłada się na płasko, włóż ciepły śpiwór i będzie ok.
 • twitti 05.02.14, 19:36
  Macalam baby joggery i nie moj klimatsmile wanielka, a czy scooner nadaje sie dla mlodszych niemowlakow?
 • wanielka 05.02.14, 20:00
  teoretycznie nie, ale... woziłam 9 miesięczniaka i było mu bardzo wygodnie, siosta 7-miesięczną, bardzo drobną córeczkę i też ok. bez śpiworka/miękkiej gondoli nie woziłabym maluszka, ale teraz zima, więc problem sam się rozwiązuje (śpiwór). dodam jeszcze, że wózek wystarczy do końca wózkowania. mojej siostry wózek, po 3 latach używania wygląda prawie jak nowy, więc i jakoś jest dobra.
 • twitti 05.02.14, 20:16
  A jak z podbijaniem? Ja mam teraz 5-miesieczniaka i jedo bartatine. Przydaloby mu sies ze skretnymi kolami do sklepu, na wakacje, co byc moze staloby sie z czasem wozkiem glownym. W czerwcu wybieramy sie na wakacje i nie chce ciagnac jedo. Maly by mial 9 miesiecy.
 • wanielka 05.02.14, 20:24
  podbija się super nawet z dużym 3-latkiem (mój miał wtedy 16 kg i ponad metr wzrostu).
 • emejkaa 05.02.14, 20:15
  Z tego co zrozumiałam to Scooner dla niemowlaków by się nadawał, bo się rozkłada na płasko i takie samo było moje wrażenie jak oglądałam ten wózek w sklepie. Hmm... Wanielka namieszałaś mi w głowie, bo jak już wstępnie Scoonera wykluczyłam i zaczęłam myśleć nad Baby Jogger City Mini 4, że może byłby dla mnie mimo wszystko optymalnym rozwiązaniem, bo pomyślałam, że skoro oparcie takie wysokie to mój synek spokojnie przez ten najważniejszy okres, gdy powinien spać na płasko będzie sie i tak mieścił nie sięgając podnóżka... no i waga dla mnie super, to w sumie przeważyło nad Scoonerem i trochę większe koła jak sobie porównywałam w internecie te dwa wózki... I teraz znowu (albo raczej nadal smile ) nie wiem... Scooner mi się na żywo podobał ze względu ma wielkość siedziska, podnózka i budkę spełniającą moje wymagania oraz regulację rączki... No i cena poniżej tysiąca - bajka mieć wózek z takimi parametrami za takie pieniądze. Trochę się natomiast waham przez różne odmienne opinie w internecie, no i znajoma, która miała Navingtona 2w1 bardzo na niego narzekała, stale coś było nie tak i się wystaszyłam czy przypadkiem nie jest to problem ogólny wózków Navington, np. jakości wykonania, która powoduje, że wózki te się szybko "rozlatują" i wychodzą różne niedociągnięcia...

  Wanielka, czy mogłabyś mi napisać jak Scooner radzi sobie przy takich małych kołach w zimę jak jest taka plucha i breja na chodnikach? I czy jeździłaś tym wózkiem gdzieś na spacery za miasto? Nie mam na myśli ekstremalnych warunków typu spacer po korzeniach grzech, góry i doliny tylko np. twardą ziemistą drogę prowadzącą przez las, jakieś polne wyrobione drogi itp? Bardzo męczące takie spacery? Jak po chodniku z kostki? Ja generalnie mieszkam w mieście i na takie spacery po typowym łonie natury mi się nie często zdarza zapuszczać, ale jednak sporadycznie bywają i takie podmiejskie wypady...

  Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
 • wanielka 05.02.14, 20:29
  wiadomo, że zawsze może się trafić jakiś problem z wózkiem niezależnie od tego jakiej jest firmy. wózek ma 2-lata gwarancji, więc najpewniej przed końcem gwarancji nie będzieci już go używać. u mnie i u siostry nic nigdy się nie zepsuło, tapicerka bez zmian po długim używaniu, także czarna - nie blaknie, nie pruje się, łatwo się czyści.

  wózkiem jeździłam w różnych warunkach, często po utwardzonej drodze w lesie, po kostce, po błocie, prowadzi się wygodnie i bezproblemowo. jedzie po ubitym śniegu, po roztopionym i było bardzo ok. jedno, co robiłam to zdejmowałam w czasie pluchy kosz na zakupy, ponieważ nie lubię jak jest wybrudzony błotem.
 • emejkaa 05.02.14, 20:41
  wanielka napisała:

  > wiadomo, że zawsze może się trafić jakiś problem z wózkiem niezależnie od tego
  > jakiej jest firmy. wózek ma 2-lata gwarancji, więc najpewniej przed końcem gwar
  > ancji nie będzieci już go używać. u mnie i u siostry nic nigdy się nie zepsuło,
  > tapicerka bez zmian po długim używaniu, także czarna - nie blaknie, nie pruje
  > się, łatwo się czyści.

  > wózkiem jeździłam w różnych warunkach, często po utwardzonej drodze w lesie, po
  > kostce, po błocie, prowadzi się wygodnie i bezproblemowo. jedzie po ubitym śni
  > egu, po roztopionym i było bardzo ok. jedno, co robiłam to zdejmowałam w czasie
  > pluchy kosz na zakupy, ponieważ nie lubię jak jest wybrudzony błotem.

  Kurcze, po tym co napisałaś, bo najbardziej się oprócz "niedoróbek" bałam o to jak koła sobie radzą... chyba jednak zostanę przy mojej pierwszej myśli, gdy zobaczyłam Scoonera na żywo i na niego się zdecyduję a nie BJCM4, chociaż z drugiej strony BJ waży ten 1 - 1,5kg mniej co dla mnie może być dużo w praktyce... A czy podnosiłaś może cały wózek? Albo wózek z dzieckiem w środku? jeśli tak to napisz proszę czy bardzo ciężko i czy można go wygodnie podnieść (bo tak jak BJCM4 mogłabym złożyć jedną ręką mając w drugiej dziecko i go dopiero wnieść jak w Scoonerze pozostałoby mi, do czasu aż synek by nie zaczął stać na własnych nóżkach, wnoszenie wózka z dzieckiem, bo do złożenia Scoonera potrzeba dwóch rąk...

  A jak paskowe składanie oparcia do pozycji siedzącej z dzieckiem? Czy z upływem czasu paski się zacinają może i chodzi ciężko czy nic się nie zmieniło od nowości w tym?
 • emejkaa 05.02.14, 20:32
  No i dla mnie plusem w BJCM4 co mi się bardzo podobało to składanie jedną ręką... pomyślałam, że mogłabym synka wziąć na ręce, drugą ręką złożyć wózek i go sobie tak wnieść (bo nie wyobrażam sobie wnoszenia wózka z dzieckiem w środku, jakoś bym się bała, że źle złapie i mi się złożyć może, albo raczej złamać w miejscu łączenia... dziwne mam takie myśli, że nie jest to bezpieczne, pewnie znowu niepotrzebnie wink

  Jak przymierzałam synka do Scoonera w kombinezonie to również miałam wrażenie, ze mu wygodnie, był spokojny i zadowolony. I miał wokół siebie tyyyyle miejsca smile

  Ale ten Baby Jogger City Mini 4 też mi teraz siedzi w głowie, do tego stopnia, że już nawet zaczęłam szukać sposobu na podnóżek zanim Wanielka napisała wink

  Moja znajoma ma Baby Jogger City Select (rok po roku) i chwali sobie, mówi, że BJ to dobra firma i robi dobre wózki... Ale właśnie też już gdzieś jakas wypowiedź czytałam, że materiały i wykonanie choćby w porównaniu z Britaxem wydaje się mniej dopracowany podobno (jeszcze nie widziałam tych modeli wózków na żywo).

  Britax B-Agile odrzuciłam ostatecznie z powodu siateczki w budce, bo ja szukam budki na jesienne i zimowe chłodne dni, aby dobrze osłaniała (na lato mam Cybex Onyx x mega budką) i siateczka tu jest dla mnie niepraktyczna, na lato może by uszła, ale nie na jesień i zimę wg mnie.

  Czyli ostateczny wybór między Navington Scooner a Baby Jogger City Mini 4... ech... może teraz dla odmiany mogłabym prosić o minusy tych wózków z punktu widzenia użytowników (plusy już znam smile)...?

  Z góry dziękuję Wam wszystkim za pomoc smile
 • wanielka 05.02.14, 20:40
  dla mnie minusem jest niskie zawieszenie kosza na zakupy, to znaczy za niskie jak dla mnie big_grin oraz brak możliwości montowania siedziska w obie strony, ale o tym wiadomo w momencie zakupu i jest to "wada" na którą sie godzę kierując się innymi priorytetami smile
 • emejkaa 05.02.14, 20:46
  wanielka napisała:

  > dla mnie minusem jest niskie zawieszenie kosza na zakupy, to znaczy za niskie j
  > ak dla mnie big_grin oraz brak możliwości montowania siedziska w obie strony, ale o t
  > ym wiadomo w momencie zakupu i jest to "wada" na którą sie godzę kierując się i
  > nnymi priorytetami smile

  Tak, ja też jestem w stanie przełknąć ten brak możliwości montowania siedziska w dwie strony, a do nisko umiejscowionego koszta na zakupy jestem już przyzwyczajona, bo mam Mutsy Transporter, więc już się uodporniłam na to wink Jedyne co pomyślałam o koszu widząc wózek to, że wydaje się nie za duży i płytki i nie wiem czy zakupy mi nie będą wypadać na boki wink
 • emejkaa 05.02.14, 20:48
  A czy kółka jadąc do chodniku brzmią jak plastikowe (wiem, że są z pianki, bardziej chodzi mi o jakość tej piankismile) czy nie wydają zbytnio "tanich" dzwięków i przyjemnie płyną po chodnikach?
 • twitti 05.02.14, 20:57
  Emejka, a gdzie macalas wozek? W jakim miescie i sklepie?
 • emejkaa 05.02.14, 21:16
  twitti napisała:

  > Emejka, a gdzie macalas wozek? W jakim miescie i sklepie?

  W sklepie/hurtowni EuroBaby w Warszawie przy ul.Puławskiej 430 go mają. W sumie nie patrzyłam za BJ, więc nie wiem czy i ich nie mają, muszę jutro zadzwonić i zapytać, jak tak to problem porównania obu by się rozwiązał heh
 • twitti 05.02.14, 21:38
  Opis
  davidkovamama.wordpress.com/2013/08/03/navington-scooner/
 • wanielka 05.02.14, 22:27
  kółek nie słychać podczas jazdy, na kostce też nie smile wydają się być miękkie, jak gumowe.
 • atwar1 05.02.14, 22:46
  Moja koleżanka miała scoonera (być może ma jeszcze nadal- nie widziałysmy się już z miesiąc a chciała go zmienić na inny i nie wiem czy już to zrobiła)
  Z jej relacji i swoich obserwacji nie polecam tego wózka.
  Po 2 miesiącach wyglądał na mocno zużyty, kosz ciągnął się prawie po ziemi, wózek skrzypi.
  Kiepsko sobie radzi z nierównościami- nie raz widziałam jak koła blokowały się przy wjeździe na plac zabaw- tam nawet mój onyx radzi sobie lepiej.
  Buda od tyłu zwisa brzydko.
  Mimo że miał to być ich jedyny wózek koleżanka wolała brać na spacery duży wielofunkcyjny, bo nawingtona miała dość. Przy okazji podpytam czy już sprzedała.
  --
  Mama x3
 • emejkaa 05.02.14, 22:53
  A czy model tej kolezanki to model najnowszy czy moze sprzed kilku lat (modele z tego co zauwazylam mozna poznac po kolorystyce, najnowsze sa takie szare z pomaranczonym i szary z fioletem)? Moze ktorys rok produkcji byl/jest felerny po prostu i warto go unikac, a inne są ok...
 • wanielka 05.02.14, 22:57
  każdy wózek można doprowadzić do takiego stanu smile zależy jak się dba. mojej siostry wózek ma 3 lata, jest jak nowy, a używany codziennie, mojego używałam prawie rok - poszedł do sprzedania, ponieważ potrzebowałam rok po roku i był w super stanie. każdy, który mijam na ulicy wygląda bardzo dobrze i nie skrzypi.
 • twitti 05.02.14, 21:42
  A ktory lepszy bylby navington scooner czy peg perego si?
 • twitti 05.02.14, 21:48
  Aha i znalazlam gdzies ze scooner jest od roku... Na prawde tak pozno? Jesli tak to u mnie odpada teraz..
 • emejkaa 05.02.14, 22:09
  twitti napisała:

  > Aha i znalazlam gdzies ze scooner jest od roku... Na prawde tak pozno? Jesli ta
  > k to u mnie odpada teraz..

  Ja czytałam, że "idealny dla dziecka od 1r.ż" chyba bobowózki albo tosia.pl mieli to w opisie, bo np. Świat Dziecka już tego nie napisał smile wg mnie to chodzi bardziej o to, że jest idealny ogólnie dla większych dzieci ze względu na duże, obszerne, wygodne siedzisko i długi podnózek... w wielu innych spacerówkach dzieciom powyżej roku zaczyna się robić ciasno, bo jest jakaś moda na wąskie siedziska i płytkie budki obecnie chyba, co zupełnie nie jest praktyczne... Tak ja to widzę smile Po prostu podkreślają w ten sposób atuty wózka, bo wózek rzeczywiście wyróżnia się na rynku i nawet większym dzieciom powinno być w nim wygodnie.
 • emejkaa 05.02.14, 22:17
  emejkaa napisał(a):

  > twitti napisała:
  >
  > > Aha i znalazlam gdzies ze scooner jest od roku... Na prawde tak pozno? Je
  > sli ta
  > > k to u mnie odpada teraz..
  >
  > Ja czytałam, że "idealny dla dziecka od 1r.ż" chyba bobowózki albo tosia.pl mie
  > li to w opisie, bo np. Świat Dziecka już tego nie napisał smile wg mnie to chodzi
  > bardziej o to, że jest idealny ogólnie dla większych dzieci ze względu na duże,
  > obszerne, wygodne siedzisko i długi podnózek... w wielu innych spacerówkach dz
  > ieciom powyżej roku zaczyna się robić ciasno, bo jest jakaś moda na wąskie sied
  > ziska i płytkie budki obecnie chyba, co zupełnie nie jest praktyczne... Tak ja
  > to widzę smile Po prostu podkreślają w ten sposób atuty wózka, bo wózek rzeczywiśc
  > ie wyróżnia się na rynku i nawet większym dzieciom powinno być w nim wygodnie.

  Aha, i jeszcze na oficjalnej stronie Navingtona w opisie wózka też nie wskazali minimalnego wieku dla dziecka. Tylko, że idealny dla zabieganej rodziny z maluszkiem ("maluszek" to dla mnie dziecko poniżej roku, takie mi się skojarzenie nasuwa używając tego słowasmile)
  Napisali również, że właśnie przestronne, wygodne siedzisko pozwala na drzemkę nawet starszakowi (czyli to o czym napisałam wcześniej, że podkreślają atut wózka jakim jest siedziskosmile)

  Ze strony Navingtona o Scoonerze:
  SCOONER
  obszerne siedzisko
  płynna regulacja pozycji oparcia
  możliwość wygodnego snu nawet dla dużego dziecka
  regulowany podnóżek
  5-cio punktowe pasy bezpieczeństwa
  obrotowe przednie koła z możliwością blokady
  teleskopowa rączka z płynną regulacją
  Pokrowiec na nóżki w komplecie

  navington.com/produkty/scooner/
 • emejkaa 05.02.14, 22:00
  twitti napisała:

  > A ktory lepszy bylby navington scooner czy peg perego si?

  Ja też myślałam jakiś czas nad Peg Perego Si i Peg Pergego Book, bo doradzano mi je w innym sklepie, ale z góry zaznaczono, że Peg Perego są dobrymi wózkami, ale trzeba je lubić, bo są specyficzne, tzn. dają wrażenie "rozklekotania" jakby się wszystko w nich ruszało, jakby nie były poskręcane dobrze, ale taka ich podobno natura i wbrew pozorom są bardzo trwałymi wózkami wg pani, z którą rozmawiałam. Ona mi je doradzała ze względu na dosyć wysokie oparcie, rozkładanie niemal na płasko, niską wagę i łatwe składanie.
  Peg Perego Si zdyskwalifikowałam jednak po namyśle, ze względu na podwójną rączkę i składanie w parasolkę (czyli długi) - ja już mam jedną parasolkę jak wcześniej wspominałam i chciałam drugi wózek, który będzie tym głównym z pełną rączką (wygodniej się prowadzi, co jest ważne jeśli chcemy z tego wózka korzystać dłuższy czas, z czasem podwójna rączka bywa męcząca w niektórych przypadkach) i chcę składany w "kostkę", taki kwadracik, bo z doświadczenia z moim Mutsy wiem, że jest to b.fajne i wygodne rozwiązanie smile

  W sklepie na Puławskiej natomiast jak pytałam o wózki Peg Perego, to mieli tylko jeden 2w1, argumentując to tym, że te modele Si i Book są już stare, nic się w nich nie zmienia od kilku lat i przestali je sprowadzać, bo w porównaniu do obecnej oferty wózkowej na rynku odbiegają już nieco i przestały być ciekawą alternatywą podobno, bo jest obecnie dużo lepszych wózków wink a ten jeden model 2w1 jeszcze im po prostu został jako ostatni z okresu jak je sprowadzali. Tyle co wiem smile Od razu wtedy sobie pomyślałam, że któryś sklep w takim razie mija się nieco z prawdą chyba i pomyślałam, że tak gdzie mi je polecano to pewnie im zostały ostatnie modele do zbycia i chcą się ich pozbyć hihi wink ale jaka prawda to nie wiem smile
 • twitti 05.02.14, 22:03
  Hmm.. Nie lubie rozklekotanych wozkow.. Z tego powodu odrzucilam maclarena xt.. No tak.. Ale co z wiekiem dziecka do scoonera..?
 • twitti 06.02.14, 21:29
  Poszlam dzis obejrzec pp si i nie zachwycil mnie.. 900zl to przegiecie.. Sztywny taki, podbijanie dla mnie takie sobie.. Albo przez moja bartatine zaczynam muec wypaczony gustsmile bo przy niej wszystkie wozki sa sztywnesmile napalil sie troche ma scoonera.. Ale musze go najpierw obejrzecsmile
 • emejkaa 06.02.14, 21:33
  Ja właśnie po przespaniu się z tematem uznałam, że
 • twitti 06.02.14, 21:46
  Ze? Co uznalas, bo tekstu braksmile
 • emejkaa 06.02.14, 22:10
  Haha, telefon zrobił mi psikusa i niechcący wysłał w trakcie pisania wink w kazdym razie juz odpisałam ;p a wracając jeszcze do porównania Scooner a BJCM4 to po przespaniu się BJ wygrał u mnie jedynie wagą i może ciut lepszą budką, ale wszystko inne czego szukam ma Scooner a nie BJ smile no i różnica w cenie, a BJ nawet pałąka nie ma, nie mówiąc juz o jakichś osłonkach na nóżki, etc.i ponieważ nie znam tego wózka to nie wiem czy tyle jest wart i czy warto by było przepłacać jak tu taki fajny Scooner się do mnie uśmiecha wink tylko który kolor wybrać...
 • emejkaa 06.02.14, 21:53
  Ja właśnie po przespaniu się z tematem uznałam, że jednak mimo wszystko wole Scoonera od BJ, wydaje mi się lepszy dla niemowlaka, kupie do niego ładną bawełnianą nakładkę na siedzisko, którą kupiłabym też do BJ, żeby synkowi było wygodniej i jednocześnie tapicerkę będzie łatwiej utrzymać w czystości, bo nakładkę wygodniej wyprać co jakiś czas smile
  Pisałam dziś do bobowozki czy maja go na stanie, bo u nich znalazłam najtaniej i odpisali, że już go wycofali i nie mają i w jego miejsce wprowadzili x-cite, co mnie nie urządza, bo ten x-cite waży prawie tyle co mój Mutsy. Chyba pojadr albo zamówie online w swiecie dziecka. Myślicie, że dla chłopca może być kolor Hawaii? Bo na różnych zdjęciach w necie wygląda inaczej nieco... Ten Tenerife uszedłby niby też, widziałam go na żywo i nie wygląda źle, ale pomarańcz taki mało uniwersalny i gorzej dobrać dodatki chyba.
 • twitti 06.02.14, 21:57
  A mi sie wlasnie ten pomaranczowy podobasmile a gdzie mozna kupic fajna wkladke? Jeszcze maja w Otwocku w promocji. Dxis mi napisali. Sklep emaluszek. A napisz mi jeszcze jak on sie podbijal? Czy tak bardziej miekko, czy sztywno?
 • emejkaa 06.02.14, 22:30
  O to musze zobaczyć tego emaluszka, dzięki za info. Ja lubię dodatki do wózków z Pinkieshop.pl, mam od nich śpiworek, mufkę, torebkę... I teraz chce wkładkę, choć pewnie pozostale tez bede musiała nowe kupić, zeby pasowaly kolorystycznie, bo moj Mutsy jest czerwony wink fajne tez maja czapeczki dla dzieci, slodkie, ale czapeczki nie mam, bo mi szkoda bylo kasy na czapeczke,ktora starczy na miesiac przy obecnym tempie wzrostu synka wink co do podbijania Scoonera to jak jak testowalam w sklepie z moim 7kg synkiem w srodku w kombinezonie itd to bylo latwo, wygodnie, duuzo lzej niz w moim Mutsy z gondolą, powiedzialabym ze plynnie i tak miekko ale bez przesady, nie bardzo miekko, nie sztywno, tak pół miekko tylko "większe pół" wink egzemplarz sklepowy mial tez bardzo plynną i bez priblemową regulację rączki i oparcia ktore samo sie niemal opuszczalo i unosilo porowbujac do spacerowki Mutsy Transporter, w ktorej do regulacji oparcia a glowbie podnoszebia musze uzywac sily bo te paski
 • emejkaa 06.02.14, 22:31
  O to musze zobaczyć tego emaluszka, dzięki za info. Ja lubię dodatki do wózków z Pinkieshop.pl, mam od nich śpiworek, mufkę, torebkę... I teraz chce wkładkę, choć pewnie pozostale tez bede musiała nowe kupić, zeby pasowaly kolorystycznie, bo moj Mutsy jest czerwony wink fajne tez maja czapeczki dla dzieci, slodkie, ale czapeczki nie mam, bo mi szkoda bylo kasy na czapeczke,ktora starczy na miesiac przy obecnym tempie wzrostu synka wink co do podbijania Scoonera to jak jak testowalam w sklepie z moim 7kg synkiem w srodku w kombinezonie itd to bylo latwo, wygodnie, duuzo lzej niz w moim Mutsy z gondolą, powiedzialabym ze plynnie i tak miekko ale bez przesady, nie bardzo miekko, nie sztywno, tak pół miekko tylko "większe pół" wink egzemplarz sklepowy mial tez bardzo plynną i bez priblemową regulację rączki i oparcia ktore samo sie niemal opuszczalo i unosilo porowbujac do spacerowki Mutsy Transporter, w ktorej do regulacji oparcia a glowbie podnoszebia musze uzywac sily bo te paski ciezko chodza
 • twitti 06.02.14, 23:03
  Tylko na stronie maja cene 700cos, a mi w mailu podali 600cossmile
 • emejkaa 07.02.14, 08:52
  wysłałam do nich zapytanie, zobaczę co zaproponują smile
 • twitti 07.02.14, 09:42
  A ja chcialam w weekend pojechac na pulawska obejrzec i nicisad starsza corka mi sie pochorowalasad
 • gniesia007 07.02.14, 19:28
  Ja oglądałam tego scoonera jakis czas temu, kiedy wymieniałam wózki dla mojej młodej, pomimo, że ma fajne i dość obszerne siedzisko nie zdecydowałam się na niego, dla mnie był praktycznie nie podbijalny prawie tak samo jak zwykły BJCM, ale ten drugi wygral przede wszystkim swoją budką które uwielbiam w baby joggerach i moja córka również, wydaje mi się taki bardziej zakryty, tzn jak sie patrzy na oba wózki gdyby dziecko juz siedzialo to w bj siedzisko jest jakby bardziej schowane niz w scoonerze.
  A tak pozatym to ja bym się chyba nie odwazyła w zadnym z tych wózkow wozić tak małego dzieciątka bo oba są twarde.
 • twitti 07.02.14, 19:31
  Czyli mowisz ze slabo sie podbija.. Ja go jeszcze nie ogladala . A wozek ten myslalam o wykorzystaniu do sklepu lub na wakacje w 9miesiacu. Potem czesciej. Ale musze obejrzec i sama sprawdzicsmile
 • emejkaa 07.02.14, 20:34
  gniesia007 napisała:

  > Ja oglądałam tego scoonera jakis czas temu, kiedy wymieniałam wózki dla mojej m
  > łodej, pomimo, że ma fajne i dość obszerne siedzisko nie zdecydowałam się na ni
  > ego, dla mnie był praktycznie nie podbijalny prawie tak samo jak zwykły BJCM, a
  > le ten drugi wygral przede wszystkim swoją budką które uwielbiam w baby joggera
  > ch i moja córka również, wydaje mi się taki bardziej zakryty, tzn jak sie patrz
  > y na oba wózki gdyby dziecko juz siedzialo to w bj siedzisko jest jakby bardzie
  > j schowane niz w scoonerze.
  > A tak pozatym to ja bym się chyba nie odwazyła w zadnym z tych wózkow wozić tak
  > małego dzieciątka bo oba są twarde.

  No właśnie ja tu gdzieś na forum czytałam, że Scooner się lepiej podbija niż BJCM i ma odczuwalną lepszą amortyzację mimo wszystko od BJ...

  Może w weekend podjadę do sklepu gdzie są obydwa te wózki to porównam, bo BJ jeszcze nie oglądałam w sklepie w ogóle, więc będę mogła to zweryfikować... może na żywo się okaże, że jednak bardziej mi pasuje BJCM4, póki co jestem nastawiona na Scoonera i przy nim zostaję smile
 • wanielka 07.02.14, 21:11
  nie opowiadaj bzdur - scoonera podbija się bezproblemowo nawet z dużym dzieckiem. miałam długo ten wózek, więc wiem ciut więcej niż osoba, która go oglądała w sklepie smile
 • gniesia007 07.02.14, 22:22
  Wanielka jeśli to było do mnie to ja wyrażam swoje spostrzeżenia na temat wózka do którego sie przymierzałam z zakupem a nie zniechęcam do zakupu! Gdybym chciala odpowiadać bzdury jak to nazwałaś to bym wogole się nie udzielała, a twoje ciut więcej to trochę za mało by oceniać moją wypowiedź! Wszystkie wózki, które dotychczas miałam różnie się podbijało i akurat te dwa o których napisalam wypadły u mnie najgorzej w czasie gdy dziecko wazylo juz 15kg.
  A to, że ty jeździłaś przez x lat scoonerem wcale nie oznacza, że każdemu będzie się tak samo podbijał. Poza tym jeśli się nie myle zainteresowana wózek oglądała i stwierdziła, że jej podbija się dobrze, a to oznacza że nie bazuje tylko na naszych wypowiedziach i słusznie bo niektorzy tutaj trochę na wyrost wychwalają wózki!
  Na przyszłość zważaj na słowa o ile to było do mniesmile
 • gniesia007 07.02.14, 22:40
  Wanielka a tak swoją drogą czy to nie o Tobie było tu tyle szumu, ze jeszcze się odzywasz, bo coś mi się nick kojarzy choć być może tamten został usunięty po całej szemranej akcji.
 • twitti 07.02.14, 19:01
  Emejka - odpisali Ci? Jaka cene Ci dali?
 • emejkaa 07.02.14, 20:29
  twitti napisała:

  > Emejka - odpisali Ci? Jaka cene Ci dali?


  Tak, odpisali - 680zł i w sklepie na miejscu mają próbki materiałowe kolorów tapicerek oraz, że sprowadzają te wózki na zamówienie, czas oczekiwania ok. 3 tygodnie.

  Co do Scoonera dla maluszka - na razie jeszcze upycham synka w gondoli (nie wiem jak długo się to uda, myślę, że max. do końca lutego, bo już jest na styk), jak się całkiem ciepło zrobi to będę używać Cybexa, który jest wg producenta dostosowany i dedykowany dla dzieci od urodzenia (jeszcze dodatkową wkładkę włożę) i tak naprawdę intensywnie to będziemy tego wózka używać od jesieni, czyli synek skończy akurat roczek smile teraz bym tego wózka używała przez krótki okres przejściowo do momentu aż pogoda pozwoli na wyjście na ulicę z Cybexem smile taki jest przynajmniej plan wink
 • kedro-dasos 08.02.14, 16:38
  Ja miałąm scoonera krótko, niestety moim zdaniem nie nadaje się dla małego dziecka. Moja wówczas bardzo duża 5 miesięczna panna topiła się w tym wózku, wyglądała żałośnie, zsuwała się. Wózek mi się podobał, był duży obszerny, wtedy podbijał mi się bardzo dobrze, ale nie miałam praktycznie wtedy żadnego porównania.
 • emejkaa 08.02.14, 16:47
  kedro-dasos napisała:

  > Ja miałąm scoonera krótko, niestety moim zdaniem nie nadaje się dla małego dzie
  > cka. Moja wówczas bardzo duża 5 miesięczna panna topiła się w tym wózku, wygląd
  > ała żałośnie, zsuwała się. Wózek mi się podobał, był duży obszerny, wtedy podbi
  > jał mi się bardzo dobrze, ale nie miałam praktycznie wtedy żadnego porównania.

  Dziękuję za informację. A myślisz, że od jakiego wieku byłby dobry? Dla ok. rocznego dziecka byłby ok? A może masz jakiś inny wózek do polecenia taki, którym mógłby jeździć krótko maluch taki około 5-6 m-cy i potem od około roku?
  Ja myślałam, że jak dziecko będzie miało dużo miejsca to mu będzie wygodniej niż na takim węższym siedzisku... ale doświadczenia nie mam, bo to moje pierwsze dziecko wink
 • emejkaa 08.02.14, 16:53
  Dodam, że mój synek też jest duży, a właściwie dłuuugi, bo "oponek" nie ma, ale długi jest (po tatusiu wink ) i w kombinezonie jak go przymierzałam do Scoonera to nie wyglądał na zatopionego, raczej "normalnie", nie za ciasno nie za wąsko (nie wiem jak bez kombinezonu, który dodaje objętości sporo na pewno).
 • kedro-dasos 08.02.14, 17:11
  Dopiero teraz przeczytałam,że przymierzałaś dziecko do wózka. jak Ci wszystko w nim pasowałaot, dziecku było wygodnie to go bierz. Swojego czasu na forum udzielała się dima, która testowała ten wózek zimą i pisała o nim same dobre opinie, a wózków miała sporo. Poszukaj jej wypowiedzi.
 • kedro-dasos 08.02.14, 17:07
  Jedni piszą,że dla malucha się nadaje scooner, bo ich dziecku było ok, jedni piszą,że się nie nadaje i tak będzie praktycznie w przypadku każdego wózka.Nie mam takiej wiedzy i doświadczenia wózkowego jak dziewczyny z tego forum. obecnie mam concorda fusiona , baby joggera Gt i cybexa ruby. Z tych 3 moim faworytem jest concord ze względu na to,że moja niewózkowa córka od momentu kiedy mamy concorda daje się wozić w wózku nawet godzinkę i troszę dłużej. Ma największe bodajże siedzisko, wysokie, nowe modele fajną budę, podnóżek regulowany, dziecko siedzi jak lord, a wokół niego jeszcze pełno maskotek, ale niestety nie lubiany na forum ze względu na swój wygląd. Dla mnie w tym wypadku to drugorzędna sprawa, gdyż kiedy moje dziecko jest zadowolone, jest mu wygodnie, dla mnie prowadzi i podbija się super( a mam problemy z kręgosłupem), więc na wygląd przymykam oko. Niestety BJ GT zapadł mi w serce, nie wiem dlaczego, bo prowadzi mi się go ciężko, swojego czasu brak podnóżka był dla nas problemem, buda zwisa i denerwuje moje dziecko,ale czytając wiele postów o tym wózku, gro mam i dzieci go uwielbiają.Szkoda,że nie masz możliwości ,,poprzymierzania dziecka" do wózka i pooglądania ich. tak mi przyszedł do głowy jeszcze bugaboo bee plus. Testowałam go przez 2 tygodnie i to zimą i w sumie podobał się i mi i córka też w nim chętnie siedziała. Lubiła też PP Si, super wózek, z dużą budą , wygodnym siedziskiem, regulowanymi rączkami, ale dla mnie podbijanie masakra- tylko ona wtedy ważyła już coś koło 12 kg.
  I jeszcze tak mi przyszło do głowy, że jak już się inwestuje pieniądze w wózek to fajnie byłoby choć część kwoty odzyskać. Navingtony sie chyba dobrze nie sprzedają, a już na pewno nie na tym forum. Choć oczywiście najważniejsza to wygoda dziecka i matki, a nie pieniądze.
 • twitti 08.02.14, 19:53
  Doczytalamsmile a mi sie concord podoba, ale nie jego cenasmile
 • twitti 08.02.14, 19:49
  A od jakiego wieku Zaczal Ci sie sprawdzac i dziecko dobrze w nim "lezalo"?
 • gniesia007 08.02.14, 20:16
  Dzisiaj byłam na przeglądzie wózków, przyjżałam się dokładnie temu scoonerowi, nadal mnie nie przekonuje aby wozić w nim takiego malucha, juz bym sie bardziej zdecydowała na któryś z peg perego chociażby Si albo espresso czy switch z tych lżejszych wyglądały bardzo przytulnie jak dla takiego maluszka, podbijanie w Si wiadomo kiepskie ale w espresso całkiem fajnie.
 • twitti 08.02.14, 20:33
  Peg perego mi sie nie podobaly. Chcialabym w poniedzialek obejrzec.. Starsza corka chora wiec zobaczymy czy sie uda.. Ja dzis przetestowalam spacerowke w moim jedo.. Mialam nadzieje, ze bedzie lepsza.. Pasy sa beznadziejne. Ale moze na okres wczesno-spacerowkowy starczy. A potem cos innego. Tylko ze mi sie nic nie podoba, co by najlepiej bylo do 1000zl.
 • emejkaa 08.02.14, 20:45
  twitti napisała:

  > Peg perego mi sie nie podobaly. Chcialabym w poniedzialek obejrzec.. Starsza co
  > rka chora wiec zobaczymy czy sie uda.. Ja dzis przetestowalam spacerowke w moim
  > jedo.. Mialam nadzieje, ze bedzie lepsza.. Pasy sa beznadziejne. Ale moze na o
  > kres wczesno-spacerowkowy starczy. A potem cos innego. Tylko ze mi sie nic nie
  > podoba, co by najlepiej bylo do 1000zl.

  Ja jeszcze wczoraj znalazłam i mnie się spodobały Mamas&Papas Armadillo i Sola City... Ten Armadillo kosztuje ok. 1000-1100zl i ma super budkę (tylko nie ma pałąka)... Nie wiem natomiast jak te dwa wózki się sprawują w praktyce i na żywo też nie widziałam. Znacie może te modele (a zwłaszcza Armadrillo)? smile
  Choć i tak pewnie zostanę przy Sconnerze... póki co wink
 • emejkaa 08.02.14, 21:01
  gniesia007 napisała:

  > Dzisiaj byłam na przeglądzie wózków, przyjżałam się dokładnie temu scoonerowi,
  > nadal mnie nie przekonuje aby wozić w nim takiego malucha, juz bym sie bardziej
  > zdecydowała na któryś z peg perego chociażby Si albo espresso czy switch z tyc
  > h lżejszych wyglądały bardzo przytulnie jak dla takiego maluszka, podbijanie w
  > Si wiadomo kiepskie ale w espresso całkiem fajnie.

  Dziękuję za podpowiedzi co do wózków. Espresso odpada bo ma podwójne koła i małą budkę, Si odpada, bo ma podwójną rączkę, za to ten Swich (Swich Easy Drive) zaciekawił mnie, choć mógłby mieć większą budkę i składać się bardziej kompaktowo, za to siedzisko niemal idealnie na płasko i waga 6,6kg muszę przyznać, że zrobiły na mnie te parametry wrażenie i chętnie bym ten wózek obejrzała dla porównania ze Scoonerem, dzięki smile
 • emejkaa 08.02.14, 21:19
  Właśnie zobaczyłam, że akurat Peg Perego Switch Easy Drive ma kiepskie opinie... Ech sad
 • twitti 08.02.14, 21:26
  A ja to szukam czegos zeby mial duza pozycje spania i wielka budesmile dlatego mi sie ten navington podobasmile Ja mam mamas and papas tempo, udalo mi sie przetestowac m&p voyage. Fajne wozki z duza powierzchnia, ale za male budycrying niestety nie znam tych nowych papasowsmile
 • gniesia007 08.02.14, 21:30
  To moze mojego fusiona chcesz, wielkie siedzisko duza buda i wszystko co tylko chceszsmile
 • twitti 08.02.14, 21:34
  A jaki stan i cena? Musialabym zmacac, bo na zywo nie ogladalamsmile
 • gniesia007 08.02.14, 21:39
  W mojej galeri sa fotki a ogloszenie jest w sprzedazy wózkówsmile po więcej zapraszam na emailsmile
 • gleana 08.02.14, 21:47
  Jestem w podobnej sytuacji co ty, też trzecie piętro a poprzednio do dźwigania x-lander xa, do tego żeby zmieścić go w bagażniku zabawa ze ściąganiem kół. Ja jednak zdecydowana jestem Switch Easy Drive bo tylko on spełnia wszystkie moje wymagania. A prawda jest taka że idealnego wózka nie ma. Mam tylko nadzieję że nie jest z nim aż tak źle, zobaczymy za kilka miesięcy.
 • twitti 08.02.14, 21:50
  Gniesia, on prawie nowy tak?a z jakiego miasta jestes?
 • gniesia007 09.02.14, 09:00
  No cos ty jak nowy? Uzywany ale w bardzo dobrym stanie, ja go kupiłam na zimę i tylko kilka razy nim byłam, chce sprzedac bo mi nie potrzebny juz tak duzy wózek dla 3 latkismile a zimy juz raczej nie będzie wiec kupuję parasolkęsmile jak bedziesz zainteresowana to mozemy ponegocjowacsmile napisz tylk email do mnie.
  Jestem z Gdańska
 • twitti 09.02.14, 10:40
  Na razie musze obejrzec na zywo oba. Dzis mi sie i synek rozlozyc, wiec jestem uziemiona na najvlizszy nieokreslony czassad
 • twitti 11.02.14, 12:04
  Emejka i jak? Kupilas? Jakbkupisz to wrzuc fotki. Ja jestem uziemiona, wiec na razie nie mam jak ogladac. Ps. Napisalas ze masz cybexa onyxa jako drugi. Ja mam jako pierwszy jedo bartatine. Ktory Twoim zdaniem lepszy na drugi - cybex onyx lub topaz czy scooner?
 • emejkaa 11.02.14, 19:34
  twitti napisała:

  > Emejka i jak? Kupilas? Jakbkupisz to wrzuc fotki. Ja jestem uziemiona, wiec na
  > razie nie mam jak ogladac. Ps. Napisalas ze masz cybexa onyxa jako drugi. Ja ma
  > m jako pierwszy jedo bartatine. Ktory Twoim zdaniem lepszy na drugi - cybex ony
  > x lub topaz czy scooner?

  Jeszcze nie kupiłam, jutro albo pojutrze jadę obejrzeć na żywo ten kolor Hawaii i jak będę widziała obydwa kolory na żywo to ostatecznie zdecyduję, który zamówić... prawdopodobnie zdecyduję się na kupno, tam gdzie dają upust do 680zl i poczekam na wózek 3 tygodnie wg tego co mówili w tym sklepie. A jak nie to kupię od ręki w Świecie Dziecka na Al. Krakowskiej jak będą mieli, okaże się w najbliższych dniach, gdzie kupię smile

  Co do tego, który wózek wybrałabym jako 2gi... to zależy czego szukasz poza pozycją do spania i dużą budką smile Ja na 2gi wózek wybrałam Onyxa, bo chciałam wózek lekki, składany w parasolkę i koniecznie z duuuużą budką i pozycją do spania na płasko (Cybexy są dla dzieci w wieku od urodzenia już), docelowo z myślą o użytkowaniu go wiosną, latem i ciepłą jesienią - czyli jako taki wózek letni, wakacyjny, do samochodu (choć Scooner też do auta się nadaje).
  Jak oczekujesz tylko budki dużej i pozycji do spania to brałabym Onyxa, bo jest z tych 3-ch najlżejszy (jeden ciężki już maszsmile), a ma suuuuper meega budkę i rozkładanie do poz.leżącej, nic dodać nic ująć smile
  Onyx od Topaza różni się, poza nieco innymi wariantami kolorystycznymi tym, że Topaz jest trochę cięższy i ma kółka ciut większe kółka - Onyx średnica kół 14cm, Topaz 16cm i Topaz ma dodatkowo nakładki na szelki, a Onyx nie, powiedzmy, że Topaz to ciut bogatsza, bardziej rozwinięta wersja Onyxa smile. Poza tym obydwa poza kółkami sa tej samej wielkości i składają się w typowe parasolki (podwójna rączka).
  Scooner jest z nich najcięższy o ok. 1,5 - 2kg i ma największe kółka, bo 18cm, składa się w kostkę itd... dla mnie Scooner to taka normalna spacerówka całoroczna, tylko lekka, dlatego chce go zamiast mojego Mutsy Transporter.
  Jak planujesz tego dodatkowego wózka używać głównie w ciepłe miesiące tj. wiosna, lato i ciepła jesień to kupiłabym Cybexa Onyxa ze względu na wagę, jak dla ciebie waga nie ma większego znaczenia to weź Topaza z nakładkami na szelkach i ciut większymi kołami, bo wszystko inne jest to samo co w Onyxie. Podobno Topaz jest wyższy od Onyxa, ale szczerze mówiąc jakoś nie zwróciłam uwagi na to w sklepie, więc jeśli nawet to chyba nie dużo w praktyce wink Dla mojego męża, który ma 195cm wzrostu Onyx jest idealny, nie musi się schylać ani prowadzić go mając rączki na wysokości kolan czy ud...normalnie na wysokości pasa mniej więcej mu się wózek kończy smile
  Scooner ma natomiast tę przewagę, w sytuacji, gdy dzieci rosną, czego pominąć się nie dawink, że jest szerszy z racji tego, że ma jest "normalną" spacerówką, a nie parasolką i ma zdecydowanie dłuższą powierzchnię do spania - jak ja kładę synka w Onyxie, a mój synek nosi ubranka w rozm. 68 to nóżki jak śpi ma już na podnóżku, w Scoonerze jak jest w pozycji leżącej to nózki mu się końcą na granicy siedzisko-podnózek, więc na podnóżek jeszcze nawet nie wychodzą, dlatego Scooner do spania starczy na pewno na dłużej.
  Nie wiem jak się tu umieszcza zdjęcia, bo bym Ci umieściła dla porównania zaraz... spróbuję, choć nie obiecuję, że mi się uda wink
 • twitti 11.02.14, 19:43
  Moj synek tez nosi 68 i ma 5 miesiecy. Z jedo jeszcze zobacze, bo podlamalam sie pasami w spacerowce. Musze obejrzec jeszcze te cybexy i scoonera i porownac co mi lepiej odpowiada. Tak czy siak moje wozki musza miec miejsce do spania, bo zwykle o tej porze chodze na spacery. Dzieki za rady.
 • emejkaa 11.02.14, 19:51
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/pa/fg/rjxd/jCz9W7elE3uvKbbhOB.jpg

  Scooner w sklepie

  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/pa/fg/rjxd/JMaGmLOxM3sZP9MreB.jpg

  Cybex Onyx - drzemka testowa po zakupie
 • emejkaa 11.02.14, 19:57
  W Scoonerze mój synek miał jeszcze duuuzo miejsca nad główką i calutki podnóżek, na który nóżki nie dosięgają jeszcze w ogóle, nie był zapięty pasami, więc to te powoduje, że pewnie ciut niżej leżał niż jakby był przypięty. Po bokach luuuzy, a zarazem niemal cały był osłonięty budką - dla mnie bomba wink

  W Onyxie synek ma nad główką ok. 10cm luzu i za stópkami ok. 5-6cm (nie widać tego, bo leży kocyk, ale generalnie już nózki sięgają podnóżka, powiedzmy,że w Cybexie łydki są na podnóżku już. Po bokach w Kombinezonie rączki leżą swobodnie, synek może sobie nimi ruszać, brać do góry itd, owinięty w dwa kocyki jest tak już, że kocyk dość luźno styka się już z bokami wózeczka, pewnie przyszłej zimy w CYbexie już takiego testu bym nie zrobiła wink
 • gniesia007 11.02.14, 20:44
  Emejka a czy ja mogę prosić o zmierzenie oprócz oparcia odległości do budki? Jest możliwość przepięcia jej jakoś wyzej dla większego dziecka? Aha i jeszcze jakbys mogla zmierzyc wysokość od poczatku podnozka czyli od zgięcia az do tego podestu gdzie nózki się opieraja? Dla mnie wazne by było minimum 25cmsmile
 • twitti 11.02.14, 20:09
  Dzieki! W scoonerze rzeczywiscie malenstwosmile onyx ma super ta budesmile a moge Cie prosic o zmierzenie dlugosci calej powierzchni lezenia?
 • emejkaa 11.02.14, 21:05
  Odpowiadając na pytania dot. Onyxa:
  1) długość powierzchni do spania (oparcie+siedzisko+podnóżek) = 80cm (46 oparcie + 34 siedzisko z podnóżkiem)
  2)odległość między końcem siedziska a "gumowym" dolnym podnóżkiem(przy zgiętym podnóżku): 21cm przy brzegach, 24cm na środku (ten gumowy podnóżek przy naciśnięciu symulując nacisk nóg opuszcza się się o te 3cm w najniższym miejscu, czyli mierzone na samym środku)
  3) budka jest regulowana góra-dół po srebrnej części stelaża (między tymi czarnymi punktami) smile
 • twitti 11.02.14, 21:09
  Dla mnie za krotki. Moj m&p tempo ma z 84cm.
 • emejkaa 11.02.14, 21:24
  twitti napisała:

  > Dla mnie za krotki. Moj m&p tempo ma z 84cm.

  Jak masz już jedną "parasolkę" to mnie się wydaje, że bez sensu myśleć o drugiej o podobnych parametrach i zastosowaniu smile "parasolka" jedna w domu wystarczy moim zdaniem wink zostań więc przy Scoonerze, on byłby pośredni wagowo, do auta też się nadaje, bo zajmuje b.mało miejsca po złożeniu, za to powierzchnia spania, jak i siedzenia jak dla króla smile no i budka porządna smile kurcze może jutro uda mi się podjechać na Krakowską... nie mogę się doczekać tylko czasu stale znaleźć nie mogę ech... jak pojadę to postaram się porobić zdjęcia i może wrócę z wózkiem, okaże się smile
 • twitti 11.02.14, 21:32
  Ten moj m&p na razie lezy w piwnicy. Byl uzywany przez corke. Nie wiem czy 3 wozki to nie przegieciewink zastanawialam sie czy sprzedawca na pulawskiej nie zszedlby z ceny o stowkesmile a ile kosztuje navington w swiecie dziecka?
  Jak kupisz , to pochwal siesmile
 • emejkaa 11.02.14, 21:46
  twitti napisała:

  > Ten moj m&p na razie lezy w piwnicy. Byl uzywany przez corke. Nie wiem czy 3 wo
  > zki to nie przegieciewink zastanawialam sie czy sprzedawca na pulawskiej nie zsze
  > dlby z ceny o stowkesmile a ile kosztuje navington w swiecie dziecka?
  > Jak kupisz , to pochwal siesmile

  w swiecie dziecka ok. 750zl (nie wiem czy oni opuszczaja ceny na indywidualne prosby), na pulawskiej byla cena bodajze 790 albo 799...w kazdym razie niecale 800zl, wiem, ze na Pulawskiej daja upusty jak sie zapyta, ale nie wiem czy az takie... jak pytałam to mi powiedziano, ze na pewno jakis rabat da sie zrobić i jak będę zdecydowana to żeby zadzwonić i zapytać za ile sprzedadzą. W sumie może do nich jutro zadzwonie, bo mam gdzieś nr tel smile
 • twitti 11.02.14, 21:58
  Jak pytalam o cene na pulawskiej to mi podali 799zl. Ale bobowozki maja mniej niz 700, i ten w otwockusmile tylko ciekawe do kiedy te promocje, bo na razie nie moge dotrzec zeby obejrzecsmile
 • emejkaa 11.02.14, 22:13
  twitti napisała:

  > Jak pytalam o cene na pulawskiej to mi podali 799zl. Ale bobowozki maja mniej n
  > iz 700, i ten w otwockusmile tylko ciekawe do kiedy te promocje, bo na razie nie m
  > oge dotrzec zeby obejrzecsmile

  Ja pisałam do bobowósków w zeszłym tygodniu już, bo chciałam u nich kupić i mi odpisali, że Navington Scooner jest u nich niedostępny już i, że w miejsce tego modelu mają teraz X-Cite (pisałam o tym kilka wypowiedzi temu)... a mimo to na stronie nadal mają Scoonera w ofercie i to w promocyjnej cenie, mimo, że jak do nich napiszesz to napiszą, że oferta już nieaktualna... spróbuj, zobaczymy co napiszą, może tylko mi tak napisali, żeby skłonić do zakupu X-Cite...
 • twitti 14.02.14, 14:54
  Emejka jak tam? Bylas w swiecie dziecka? Ja dzis bylam w eurobaby i macalamsmile bardzo mi sie podoba. Ladnie wykonany. Troche sie jedynie zastanawiam nad podbijaniem.. Moze byc ciutke ciezkawy.
 • emejkaa 14.02.14, 15:15
  twitti napisała:

  > Emejka jak tam? Bylas w swiecie dziecka? Ja dzis bylam w eurobaby i macalamsmile b
  > ardzo mi sie podoba. Ladnie wykonany. Troche sie jedynie zastanawiam nad podbij
  > aniem.. Moze byc ciutke ciezkawy.

  Nie byłam w świecie dziecka, bo jak do nich zadzwoniłam to okazało się, że Scoonery sprzedają tylko poprzez e-sklep, a stacjonarnie nie mają tego modelu na Krakowskiej.
  Dzwoniłam natomiast to Eurobaby i sobie zarezerwowałam ten wózek i jak mi się uda to jeszcze dzisiaj po 16tej po niego pojadę smile ja jestem już zdecydowana na niego, ten najlepiej spełnia moje oczekiwania mimo wszystko smile co do podbijania - mi tak jak pisałam podbijało się bez problemu z synkiem w środku, duuużo lżej niż Mutsy i trochę ciężej niż w Onyxie, ale Onyx się podbija jak piórko, w ogóle go nie czuje, niemal sam podskakuje zanim zdążę nacisnąć rączki wink
 • twitti 14.02.14, 15:21
  Ja tez sie zdecydowalam. Zaraz bede dzwonic do emaluszka.
 • emejkaa 14.02.14, 20:04
  twitti napisała:

  > Ja tez sie zdecydowalam. Zaraz bede dzwonic do emaluszka.

  I jak Twitti - zamówiłaś? Ja właśnie wróciłam z nowym wózkiem... Chrzest bojowy wózka też już zaliczony - nie wzięłam ze sobą wózka i synek wrócił do domu nowym pojazdem z garażu do domu (z sąsiedniej ulicy wink) Zaliczone zostało błoto, kocie łby (posesja na której mamy garaż), ulica, chodniki z kostki i ze zwykłych płyt chodnikowych, krawężniki...na koniec go złożyłam i wniosłam na 3 piętro. Na razie jestem nadal zachwycona - podbija mi się leciutko i płynnie, a waga sprawia, że jest bardzo czuły na prowadzenie - lekki skręt ręką i wózek skręca, muszę się nauczyć prowadzić tak lekki wózek, ale do dobrego się człowiek szybko przyzwyczaja, więc myślę, że dam radę wink.
  Synek też nie narzekał, więc myślę, że mu pasuje (mam porównanie z innym wózkiem, gdy synek ewidentnie nie był zadowolony z wózkowego komfortu - w tym tygodniu kładłam go do wózka znajomej w odwiedzinach Baby Jogger City Select i bardzo nie chciał w nim przebywać, nie mówiąc o zaśnięciu, mimo, że mój synek zasypia w dzień tylko na spacerach w wózku).
  Co do tego, że niektórym osobom się gorzej podbija - ja zaobserwowałam już w domu jak podbijałam "na pusto" wózek, że wtedy rzeczywiście w moim odczuciu jest gorzej, a z synkiem w środku leciutko... więc dla mnie to nie problem, bo nie przewiduję wychodzenia na spacer z samym wózkiem wink
  Kolor też mi się na żywo spodobał - wybrałam Hawaii, z resztą ten dodatkowo był na stanie akurat i mogłam go wziąć od ręki, a Tenerife akurat wtedy nie było, poprzednim razem jak byłam to było odwrotnie i ubolewałam nad tym wink
  Dostałam też zniżkę jak o nią zapytałam smile
  Jedyne co dla mnie na minus w porównaniu z Mutsy Transporter to wielkość kosza, z Mutsy mogę robić zdecydowanie większe zakupy wink

  Po dłuższym użytkowaniu jak nie zapomnę to napiszę kolejny post z wrażeniami z jazdy smile

  Pozdrawiam
 • twitti 14.02.14, 20:36
  Super emejkasmile u mnie na stanie byl hawai. Bardzo ladny, chociaz wole ten intensywniejszysmile zamowilam telefonicznie, a jutro jade wplacoc zaliczke, bo na wozek jeszcze troche poczekam. Tez juz nue moge sie doczekac. Chociaz nie wiem czy bede od razu uzywac, czy najpierw jeszcze jedo pomeczesmile do jedo mam adaptery pod fotelik, a tu nie ma. Zrob jakas foteczke na dworzu i wrzucsmile a i ciesze sie, ze z synkiem lepiej sie podbija niz bezsmile
 • twitti 17.02.14, 14:53
  Emejka jezdzicie juz scoonerem? Nadal jestes zadowolona?

  Mojego teneryfka na razie nie masad moge czekac do kwietnia i moze bedzie. Lub wybrac inny kolor - ten hawaii lub caly czarny z szara barierka. Ciekawe co maz powie jak wroci z pracy. Ale zaliczka juz wplacona.
 • emejkaa 18.02.14, 19:16
  twitti napisała:

  > Emejka jezdzicie juz scoonerem? Nadal jestes zadowolona?
  >
  > Mojego teneryfka na razie nie masad moge czekac do kwietnia i moze bedzie. Lub w
  > ybrac inny kolor - ten hawaii lub caly czarny z szara barierka. Ciekawe co maz
  > powie jak wroci z pracy. Ale zaliczka juz wplacona.

  Na razie jeździmy po domu, po dworzu jechaliśmy raz - zaraz po zakupie, póki co "wykończamy" gondole Mutsy Transportera, ale jesteśmy na finiszu i jak się uda, to do końca lutego chciałabym jeszcze w gondoli przetrzymać, a od marca przesiądziemy się w spacerówkę, jak się przesiądziemy na dobre to dam znać i zdam relację. Póki co jestem zadowolona i czasami sobie go rozkładam, żeby chociaż po domu pojeździć wink A od niedzieli widuję mamę z synkiem wożonym w Scoonerze Hawaii i muszę przyznać, że wózek się fajnie prezentuje "w akcji", pytałam tę mamę jak jej się jeździ i czy jest zadowolona, bo mamy taki sam i chwaliła smile
  A ten kolor czarny z szarym widziałam w internecie - u mnie odpada, bo ja nie przepadam za wożeniem dzieci w czarnych wózkach, uważam, że dzieciom należy się kolor a nie "smoła" nawet dodając inny kolor w dodatkach, na takie kolory przyjdzie jeszcze czas, póki co są dla mnie zbyt poważne jeśli chodzi o dzieci smile
  Tenerife bardzo ładny, ten grafit zwłaszcza, pewnie bym go wzięła, gdyby pomarańcz był zastąpiony np. czerwonym smile
  Hawaii faajnie wygląda i ma swoje plusy - dzięki temu, że jest dość stonowany łatwo można dodać pasujące dodatki i jak się znudzą można zmienić smile
  Daj znać jaką decyzję podjęłąś - czy czekasz na Tenerife czy może wybrałaś, któryś z dwóch pozostałych kolorów smile
  Pozdrawiam
 • twitti 18.02.14, 19:48
  Ddis dzwonilam do sklepu i powiedzialam ze moge poczekac do kwietnia. Mieli oddzwonic, ale na razie tego nie zrobili. Nie wiem czy w ogole jeszcze beda miec teneryfe. Niestety wplacilam zaliczke i nie bardzo moge sie wycofac. Maz nie chce hawai. Dam znac jak cos sie dowiem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka