Dodaj do ulubionych

Wozek dla dwojki ze spora roznica wieku (3 lata)?

21.02.14, 21:06
Na przelomie czwerwca/lipca ma pojawic sie nasza druga Pociecha smile Ja juz sie powoli przymierzam do kolejnego wozka. Planuje ich miec pare, jak zwykle, w tym zamarzyl mi sie jeden podwojny.
Wydaje mi sie, ze najlepszym rozwiazaniem bedzie MB duet/duo- waski, bardzo zwinny i dobrze amortyzowany. Fajnie wyglada tez BJCM twin (select to raczej nie dla nas) ale z amortyzacja u nich kiepsko a to noworodek bedzie. Co myslicie, jakie macie inne propozycje? smile
Edytor zaawansowany
  • martuska1982 21.02.14, 21:09
    moja koleżanka dla dzieci z taką właśnie różnicą wieku (czy może 2,5) miała EW podwójny i była bardzo zadowolona.
  • lilleen 21.02.14, 21:12
    A od czego skrot bo ja dawno w slangowym wozkowym jezyku nie przebywalam? smile
    Jakie masz teraz wozki? Zaciekawilam sie, bo pamietam, ze nasi chlopcy jakos w podobnym wieku a tak dlugo mnie tu nie bylo i mocno nie na biezaco jestem smile
  • martuska1982 21.02.14, 21:42
    przepraszam, nie pomyślałam.
    Easywalker, chyba duo się nazywa ten podwójny.
  • iggi44 21.02.14, 21:45
    u mnie przy takiej roznicy wieku idealnie sprawdzil sie bumbleride indie twin, chyba jedyny wozek gdzie starszak mial taka wygode, tyle luzu i miejsca, a do malutkich nienalezy, natomiast dla maluszka super amortyzacja i duza buda, uzywalam dodatkowo wkladki redukcyjnej kiddopotamus,
    a prowadzenie podbijanie wiadomo, bajka
    MB (nie pamietam czy duo czy duet) bralam pod uwage i mierzylam starszaka do niego ale ciasno bylo bardzo
  • lilleen 21.02.14, 22:08
    Moj to jest drobizna, wiec pewnie da rade smile Widze nawet, ze uzywane czasem sie da trafic z tych, o ktorych piszecie. A jakby porownac te dwa modele z MB, to jakie beda glowne roznice? Oj ten niebieski Bumbleride jaki sliczny smile
  • afroddytta 21.02.14, 22:34
    Ja mam pojedynczego MB Urbana i mój 2,5 latek tak ciasnawo ma już, poza tym wózek uwielbiam. Mam też EW duo od 1,5 roku, najpierw woziłam 1,5 roczniaka i ponad 3latka przez 9 mies. i teraz od pół roku wożę córkę (6 mies.) i starszego obecnie 2,5 latka. Też ten wózek uwielbiam, przymierzałam się kilka razy do podwójnego MB (miałam wcześniej podwójny kolcraft, ale to był fajny choć miejski wózek, marzyłam o terenówce) ale jednak rozmiary pod złożeniu to masakra, EW składa się idealnie. Moim zdaniem w EW mój obecnie 2,5 latek ma więcej miejsca, czasami i 4,5 latek (choć niski) w nim podjeżdża. EW ma też dużo dodatkowych kieszonek, wysokie oparcie z jeszcze wolnym miejscem nad (nie sztywno zszyte jak w UJ) i przede wszystkim składa się do fajnych rozmiarów, jest też dość wąski.
    A tak wygląda w praktyce
    obecna wersja

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/dg/be/ev00/DyF3tgWCTNYwBnE9AB.jpg

i spacerówki

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/dg/be/ev00/b1VockcQlJnTfTqR8B.jpg
  • koala0405 22.02.14, 09:19
    U mnie też różnica między chłopcami 3 lata.
    Najpierw miałam Phil&Teds Vibe ale za szybko go sprzedałam. Siedzisko główne bardzo duże ale musiałam na nim wozić noworodka więc starszak był na dodatkowym siedzisku z przodu ale się i tak mieścił. Niedawno starszaka zaczęły boleć nogi i planowaliśmy wyjazd w góry więc kupiliśmy Phil&Teds Classic. Bardzo zgrabny wózeczek i malutki po złożeniu ale niestety wymagał drobnych nakładów finansowych i porządnego prania więc dopiero od wczoraj gdy doszły brakujące części od dystrybutora nadaje się do użytku więc nie wiem jak się sprawuje w terenie. Ale.... kupiłam z czystej ciekawości podwójnego Bob Revolution i już jesteśmy po dłuższym spacerze. Lepiej się go prowadzi i podbija niż pojedynczego Mountain Buggy Urban . Na pokładzie wózka siedzieli moi chłopcy :prawie 7 miesięczny niemowlak ważący 7 kg i prawie 4 letni ważący 15 kg. Wczoraj mąż wybrał się na spacer pojedynczym britaxem affinity tylko z niemowlakiem i stwierdził ze gorzej się go prowadzi niż BOBa z tak ciężkim załadunkiem.
  • koala0405 22.02.14, 09:26
    myblessedlife.net/2013/04/lovin-my-bob-revolutionse-duallie-stroller.html
  • kkitka 22.02.14, 10:11
    U mnie we wrześniu jak pojawi się nowy bąbel to różnica wieku też będzie prawie 3 lata (bez 2 msc), nie nastawiałam się na wózek podwójny, bo starszy (mam nadzieję) dostanie się do przedszkola, więc siłą rzeczy spacerów wspólnych będzie mniej. No ale po Waszych postach widzę, że nie ma co tej opcji wykluczać, tym bardziej że starszak jak najbardziej wózkowy wink
  • andzialipka 22.02.14, 11:33
    Cholerka ja też się zastanawiałam czy 3 lata różnicy wymaga dwóch wózków. Powiedzcie, wymaga?
    Ja najbardziej zastanawiałam się nad city select. To zły wybór?
  • sztucznamrowka 22.02.14, 14:49
    Trochę podpinam się pod wątek wink
    Ja będę miała różnicę wieku u dzieci 3,8 smile I co myślicie kupować podwójny czy nie ma sensu???
  • martuska1982 22.02.14, 15:25
    sztucznamrowka napisała:

> Trochę podpinam się pod wątek wink
    > Ja będę miała różnicę wieku u dzieci 3,8 smile I co myślicie kupować podwójny czy
    > nie ma sensu???

Ha! Czyli dobrze w wątku o arii zrozumiałam. smile
    Moje gratulacje zatem. smile
  • ania.nie.nie 22.02.14, 15:34
    Gratulacje smile
  • aminkowa 22.02.14, 18:47
    Hej, to i ja sie tu podlaczesmile Mam termin na sierpien i roznica miedzy dziecmi bedzie 3 lata. Myslalam o P§T, tylko chyba nie mozna miec gondoli i starszaka razem...
    Mysle o britaxie b dual, poczatkowa z gondola u gory. Czy wiecie na ile jest duze to siedzisko na dole, wozil ktos tak 3 latka?
  • afroddytta 22.02.14, 21:15
    W p&T Classic mój 4latek spokojnie się mieści na dodatkowym siedzisku na dole i właśnie z 2 i 4 latkiem ten wózek mi się bardzo sprawdza, w opcji niemowlak na płasko (w kolonie) plus starszak nad nim nie jest wygodnie dla mnie. Ale moja córa ma już 6 mies. wiec już chyba będziemy jeździć normalnie, jest to mój wózek samochodowy i korzystamy z niego rzadko, ale myśle ze jak młoda podrośnie to chętniej będę nim jeździć.
  • koala0405 22.02.14, 21:20
    Mój prawie 4-latek jechał dzisiaj na spacerze w P&T Classic na głównym siedzisku /miał jeszcze spory zapas oparcia siedziska pod głową/ a maluch pod nim a gdy zasnął rozłożyliśmy mu oparcie /minimalnie ale miał dość wygodnie/. Ale i tak lżej prowadzi się Boba.
  • aminkowa 22.02.14, 21:35
    Wlasnie moze powyzej 6m zdecyduje sie na P§T, tylko nie wiem co przez ten pierwszy okres gondolowy.
    Musze tego britaxa sobie gdzies obejrzec.
    Widziam zalinkowane fotki Boba, fajny sportowy wyglad i chyba wystarczy na dlugo. W bobie siedzisko rozklada sie na plasko? Czy to bardziej wozek powyzej 6 m?
  • koala0405 22.02.14, 21:41
    Wg producenta BOB jest dla dzieci pow. 6 m-ca i do wzrostu 112 cm
    oparcie nie rozkłada się tak jak w P&T na płasko
  • aminkowa 22.02.14, 21:52
    Dzieki za odp.smile jeszcze mam troche czasu na zastanowienie sie, niby podwojny nie jest juz konieczny ale z drugiej strony znajac mojego synka wole miec na wszelki wypadek taka opcje
  • magda79pn 22.02.14, 21:24
    ja miałam 3 lata róznicy i w zyciu do głowy by mi nie przyszło aby podwójny wózek kupic...

nie kupiłam podwójnego wózka ze względu na 3 letnie dziecko, i mimo że kocham wózki tak samo jak wy, to uważam że we wózku jeździ się do max 3 - 3,5 roku

ale rozumiem że chcecie go mieć smile

sztucznamrówko, 3,8 to moim zdaniem zdecydowana przesada wink

--
    ==================================================================
    1% dla Ingi ludzie.gazeta.pl/ludzie/0,120535,10446067.html?user=olcia82poz&photoId=952200

• fifka02 23.02.14, 14:31
    No więc właśnie. U mnie różnica wieku byla dwa lata bez 2 miesięcy, i ja sama z dziećmi jestem, wszędzie z nimi chodzę, zakupy, przychodnie itd, więc podwójny wózek był. Mountain buggy Duet. Polecam.
    Ale jak starsza skonczyla 3 lata, to siostra sie przesiadła do pojedyńczego a trzylatka na nogach. Przy różnicy 3 lata lub więcej, wogóle bym podwójnego wózka nie brała pod uwagę.
    --
    matka singielka
  • koala0405 23.02.14, 14:36
    to wszystko zależy od dzieci
  • kkitka 23.02.14, 08:41
    No moje gratulacje również smile
  • koala0405 22.02.14, 21:33
    Mój wypucowany Classic przed dzisiejszym spacerkiem:
    pokazywarka.pl/3sykx2/
  • magda79pn 22.02.14, 21:36
    super, zawsze mi się te p&t z tymi biało-czarnymi oponami bardzo podobały smile

mam taki rower big_grin

--
    1% dla Ingi ludzie.gazeta.pl/ludzie/0,120535,10446067.html?user=olcia82poz&photoId=952200

• lilleen 22.02.14, 22:40
    Sliczne te wozki macie dopieszczone! Dziekuje za zdjecia, nastrajaja mnie one zdecydowanie na kupno podwojnego wozka tongue_out
    Chociaz P&T mnie nie przekonuje w wersji dla noworodka a BJ city select ma kiepska amortyzacje, ale ta cala reszta wyglada przekonywujaco. Musze jednak sprawdzic czy mi sie w windzie zmiesci na szerokosc! wink

Dla mojego prawie trzylatka zawsze wole miec wozek, robimy spore dystanse, wszedzie na piechote i nie chcialabym musiec nosic jego, brzuszka ciazowego i np. zakupow. Pozniej mozna ew. miec dostawke ale czasem dziecko zechce sie zdrzemnac, czy po prostu usiasc wygodnie. To wszystko zalezy od dystansu i gdzie sie wybieramy. A okazji na podwojny wozek nie przepuszcze! smile
  • koala0405 22.02.14, 22:42
    moja znajoma z osiedla wozi swoje córki w Mountain Buggy Duo i spokojnie wjeżdża do zwykłej windy
  • lilleen 23.02.14, 14:24
    My jakas mikroskopijna te winde mamy, wiec bede musiala wszystko sobie pomierzyc. Pojedynczy wozek mi zgniata czasem jak sie zamyka tongue_out
    Dlatego zainteresowalam sie MB duet, bo on ma szerokosc poj. wozka ale chyba siedziska ma malutkie skoro taki waski a nie wiem gdzie moglabym zmierzyc
  • ania.nie.nie 23.02.14, 14:39
    Moja Lulu ma 7 tygodni I zdecydowanie woli spacery w P&T Vibe w kokonie na duzym siedzisku niz w gondoli Capazo zamontowanej na Unlimicie.
    Unlimit ma slaba amortyzacje I piankowe kola I mocno trzesie. W Vibe przyjemnie buja I blyskawicznie zasypia. Miejsca jest sporo. Starszak ma coprawda dopiero 17 mies ale na dodatkowym siedzisku vibe ledwo sie miesci..nie spi na spacerach, lubi tak na gorze siedziec I rozgladac sie. Moze jak pozbedziemy sie tych zimowych ubran bedzie lepiej. No a za jakis czas zamiana..w duzym siedzisku to I moj 9latek sie miesci smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.