Dodaj do ulubionych

PP Mini Czy Maclaren Quest?

28.05.15, 09:35
Dzień dobry.
Bardzo proszę o radę doświadczone wózkomaniaczki. Potrzebna lekka, składana w parasolkę przewozówka. Jak najlżejsza, jednak z opcją rozłożenia oparcia i z koszem pod spodem. Ma służyć jako drugi wózek- głównie na wyjazdy wakacyjne, na szybko do miasta itp. W ciągu roku będzie używana mniej, jednak latem na wyjazdach może przejść dość intensywne użytkowanie. Przestudiowałam większość dostępnych tu wątków i waham się między PP Pliko Mini a Questem. Quest w tej chwili w Empiku za 750 zł, nowe Mini około 600 zł. Co wybrać? Ratujcie! wink
Aha- młoda w tej chwili 2,5 roku, niecałe 12 kg, dość drobna.
Edytor zaawansowany
  • koala0405 28.05.15, 09:50
    pp pliko mini
  • 3maj.z.lila 28.05.15, 09:54
    Pliko Mini jest odczuwalnie dużo lżejszy od Questa, przyjemniej się składa tj. po złożeniu kołami nie dotyka tapicerki wózka, a w Queście natomiast po złożeniu koła mogą brudzić budkę, gdyż są pod nią. Mini ma głębokie siedzisko (mój 3latek ledwo dosięgał nóżkami do tego plastikowego podnóżka, natomiast w Queście już kolana szły mu ku górze). Quest jest zwarty, sztywny, pliko mini delikatnie "rozchwiany" ale taka jego uroda.

--
    Okiem WózkoManiaczki
  • 3maj.z.lila 28.05.15, 09:56
    czyli oddaję swój głos na Pliko Mini smile w mojej miniaturce mam link - tam są opisane oba wózki.
    --
    Okiem WózkoManiaczki
  • follow_me 28.05.15, 10:16
    Za chwilę mnie przekonacie. Miałam używane Pliko P3, Młoda jeździła jako trzecie dziecko, wózek sprawował się bardzo dobrze. Czas jednak na wymianę- tapicerka cała się porwała po tym, jak Starszak uskuteczniał z Młodą podwójną jazdę... wink
    Choc Maclaren kusi wyglądem....
  • follow_me 28.05.15, 10:29
    Czy jeździł już ktoś Cybexem Sors, tym trzykilowym?
  • kkitka 28.05.15, 10:31
    maclarena questa denim wink
  • baba_za_kolkiem 28.05.15, 10:57
    Ja jestem zakochana w quescie, ale nigdy nie jeździłam pliko mini. Z moim obserwacji placozabawowo-ulicznych wynika, że pliko jest gabarytowo większe.
    Quest mnie zachwyca ale jest to miłość nieracjonalna, nie wiem co ten wózek w sobie ma takiego, że zachęcam małego, żeby w nim jeździł, tylko po to, żeby sobie poprowadzić smile jest zgrabny, prosty, ma wszystko co trzeba do celu podwożenia na plac, zakupy, lekarza itd. Nawet mała budka mi nie przeszkadza (mamy starszy rocznik). Dziecko sobie samo wchodzi i wychodzi, bo siedzisko jest nisko. Uwielbiam ten wózek. Lubie nawet jego odgłos jak jedziemy po kostce brukowej smile
  • izi-76 28.05.15, 11:15
    Miałam i Questa i Mini i zdecydowanie wygrywa mini smile
  • baba_za_kolkiem 28.05.15, 12:04
    O kurka wodna, to musze kiedyś spróbować smile Wizualnie też bardzo mi pliko podchodzi, także może się skuszę w niedalekiej przyszłości i wypróbujemy.
  • grudniowa.mama 28.05.15, 18:55
    No nie,oslabiacie mnie sad bo tez wybieralam miedzy tymi dwoma i bylam w sumie zdecydowana na questa.A co z glosnymi kolkami w pp mini i tym ze w sumie to ma nisko rączki?
  • 3maj.z.lila 28.05.15, 19:21
    bardzo ciężko jest się na któryś zdecydować. ja zakupiłam najpierw mini, ale quest nie dawał mi spokoju i musiałam zamienić pliko na questa, bo nie wytrzymywałam tongue_out ciągle w pliko mi coś przeszkadzało... a to ogólne "rozchwianie", rączki, regulacja oparcia, ale po zamianie na questa powoli doceniałam jego zalety (min. składanie, głębokie siedzisko, wagę big_grin quest jest fajnym zwartym wózkiem "bez luzów", ma sztywne rączki (bo nieregulowane), oparcie rozkładane jedną ręką, prowadziło mi się oba podobnie, zależy jakie są najważniejsze priorytety big_grin
    --
    Okiem WózkoManiaczki
  • basia752 29.05.15, 08:04
    A ja tęsknię za Questem, miałam jeszcze tego starego (chyba rocznik 2008), teraz mam roczne Mini. Dla mnie Quest lżej jechał, lekki był, jedyną wadą było oparcie rozkładane na półleżąco a na wakacje potrzebuję wózek z oparciem leżącym i dlatego kupiłam Mini, młoda ma teraz 2,5r, waży prawie 13 i już mi się go gorzej podbija, stary Quest jednak lepiej się podbijał. Dla mnie jako podwieźdupka do auta lepszy był Quest sad
    --
    Basia
    najmłodsza L 31.10.2012, średnia Z 05.05.2006 najstarsza Z 26.11.2003
  • 3maj.z.lila 29.05.15, 09:38
    i z tym się zgodzę, że starsze Questy (jeszcze bez wygiętego stelaża) miały przewagę nad pliko mini jeśli chodzi o właściwości jezdne. Niestety nowe (z wygiętym stelażem) prowadzi się i podbija już ciężej (niestety) dlatego uważam, że jeśli chodzi o właściwości jezdne wypadają podobnie.
    --
    Okiem WózkoManiaczki
  • izi-76 29.05.15, 10:15
    Dokładnie stary Quest był dużo lepszy też miałam kiedyś starego z 2008r i byłam nim zachwycona. Nowy po ,,ulepszeniach" strasznie mnie rozczarował sad
    Jak dla mnie Mini wygrywa z nim pod każdym względem.
  • follow_me 29.05.15, 22:59
    Mini kupione.
    O, takie:
    tiny.pl/gqrp2
    Strasznie te domki mi się podobają.
    Podpowiedzcie proszę- gdzie kupić czarną wkładkę do tego wózka? Czy "uniwersalne" wkładki są rzeczywiście uniwersalne?
  • izi-76 30.05.15, 15:57
    Ładne smile z czarnych wkładek na pewno Elodie Details będzie pasowała widziałam używaną na OLX z kocykiem do kompletu (może cenę udało by Ci się trochę zbić) one są fajne dość grube idealne do mini, z jednej strony polar z drugiej taki śliski materiał. Uniwersalnych nie miałam , więc się nie wypowiem.
    scandinavianbaby.pl/product-pol-554-Elodie-Details-Miekka-wkladka-do-wozka-Apple-of-my-Eye.html
  • follow_me 01.06.15, 17:53
    Bardzo dziękuję, idę szukać smile
  • follow_me 01.06.15, 18:14
    Średnia cena . Za 88 z przesyłką kupiłam nową Elodie, gładką, czarną, w empiku. Dziękuję za podpowiedź smile
  • follow_me 01.06.15, 17:54
    Wózek łatwy do złożenia, fajnie się prowadzi, leciutki, domki śliczne.
    Pora wypróbować smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka