Dodaj do ulubionych

Ten jedyny - 2w1 na długi czas

28.09.15, 16:09
Hej! Pisałam już w Waszej grupie sprzedażowej na FB, ale tu jest chyba więcej miejsca do swobodnej dyskusji, no i więcej Was, więc i więcej dobrych rad wink

Synek ma 2 miesiące, wózek ma 17 kg z zawartością (typu torba, pieluszka, chusteczki) bez dziecka wink No i to właśnie mówi samo za siebie. W bloku mam tylko 1 piętro do pokonania (w zasadzie półpiętro), ale osiedle w zasadzie składa się ze wzgórz, schody i podejścia co chwilę, w tym mnóstwo kiepskich podjazdów dla wózków - krzywych, byle jakich, zarośniętych krzakami. Potrzebuję lekkiego wózka głęboko-spacerowego, który w razie czego wezmę pod pachę i pokonam kilkanaście schodków. Na wózek zakładałam budżet 1500, ale powiedzmy, że i do 2000-2200 mogę wysupłać, jeśli to będzie "to".

Potrzeby:
- lekki ma być
- ładny ma być
- dobrą amortyzację ma mieć
- dobrze, gdyby dało się go odsprzedać za 2 lata nie tracąc więcej, jak połowę ceny zakupu
- musi dobrze jechać w warunkach miejskich i po ubitych ścieżkach parkowo-leśnych
- powinien zachować właściwości jezdne po obciążeniu zakupami
- musi sobie dać radę w wersji zima w mieście

+ może to być też spacerówka z opcją dokupienia gondoli, zamiast klasycznego 2w1, o ile taki wózek będzie miał amortyzację właściwą dla kilkumiesięcznego maleństwa, zmieści się w cenie razem z gondolą i w wersji z gondolą nada się na zimę.

Pierwszy wybór padł na bugaboo cameleon w wersji 2 (chyba, że uda się dorwać 3 w dobrej cenie, ale widzę, że 3-ki chodzą drogo), doradzono mi też na fb brio/britax go (super, tylko gdzie to kupić używane? nie ma nigdzie...). Joolz day podoba mi się nieco mniej, ale byłabym skłonna rozważyć, ale tu również jest problem jak powyżej - nie mogę trafić na ogłoszenia o sprzedaży używanego. Z bumbleride indie podobna kwestia (+ trochę za ciężki i za mocno terenowy jak na nasze potrzeby).

pomocy smile
Edytor zaawansowany
  • acora 28.09.15, 17:57
    Zaproponuję coś nietypowego: Mountain Buggy Urban Jungle z gondolka wink Może nie jest to 5kg, ale na pewno lepszy niz 17kg. I starczy na długo wink I w zimę da radę bankowo.
  • gleana 28.09.15, 20:31
    A ja bym zaproponowała Britaxa B-Motion 3 i Gessleina S4/F4 smile
  • ela.dzi 28.09.15, 21:12
    A ja Solę 2 lub Emmaljungę.
  • martuska1982 28.09.15, 21:18
    a sola ma amortyzację?

--
    Nasza grupa sprzedażowa na facebooku smile
    www.facebook.com/groups/933391323373016/
  • ela.dzi 29.09.15, 07:27
    zapomniałam dopisać mtx
  • kkitka 28.09.15, 21:12
    też bym poleciła MBUJ, mieszkałam swego czasu na podobnym osiedlu, codziennie pchałam wózek pod górę, a że to był wózek jak wyżej nie było z tym problemu. amortyzacja to taka niezupełnie, ale koła pompowane więc dają radę wink
    --
    nowa grupa na FB - wszystko o wózkach www.facebook.com/groups/1609032309362004/
  • ferrieha 28.09.15, 22:09
    Hmm, słuchajcie, lekki wózek to tak myślę max 12 kg tongue_out a lepiej koło 10.
    No i ważne jest dla mnie, żeby spacerówka mogła być przodem do rodzica, nie napisałam, bo założyłam, że to oczywiste w przypadku pierwszej spacerówki po gondoli.

Na Gessleiny dopiero zerknęłam, zupełnie nie kojarzę marki, poczytam i pogrzebię. Wydają mi się być bardzo podobne do britaxów.

Emmaljungi nie przełknę ze względu na to, że jej estetyka do mnie zupełnie nie przemawia.
    MBUJ... kurczę no też tak średnio. Niby nie jest zły, ale te wielkie pompowane koła - właśnie takie coś mam w tej chwili w domu - koła pompowane 10 i 12 cali. Wcale dobrze się tym nie jeździ, mimo, że kilkucentymetrowe krawężniki przejeżdża bez podbijania. No i wizualnie też MBUJ nie bardzo mi leży.

A czemu nie cameleon 2? W czym proponowane wózki będą się lepiej sprawdzać od cama?
  • ferrieha 28.09.15, 22:12
    Aa, no i jeszcze... czy dobrze widzę, że w MBUJ nie ma możliwości zmiany położenia kubełka? Jest tylko 1 pozycja spacerówki? To chyba nie dla dziecka 6-7-8 mcy.
  • acora 28.09.15, 23:06
    Tam nie ma kubełka. Tam jest siedzisko rozkładane na płasko, co dla takie maluszka jest jak najbardziej dobre. Ja BOBem woziłam 6m i bardzo mu się podobało. Można domontować też siedzisko przodem do mamy, miskę taką wink

mountainbuggy.com/us/Buy/accessories/terrain/face-to-face-rear-facing-seat
  • acora 28.09.15, 22:21
    Jezdzilam Camem 3 przez tydzien z 6m w spacerowce. Amortyzacji nie czułam, moze przy ciezszym dziecku coś jest, ale na pewno noworodek nie doswiadczy, w warunkach miejskich (mini kanały deszczowe, dziury w chodnikach) stawał dęba (a jeździć dużymi kolami do przodu non stop to tak średnio). Duzy i nieporeczny do składania (w dwóch kawałkach). Oprócz opcji przekładania raczki, duzego kosza i świetnej budy to wozek nie ma nic do zaoferowania. Taki wozek do wszystkiego i niczego.
  • ferrieha 29.09.15, 01:17
    Acora, jednak taka micha mnie nie przekonuje. Raz, że to dodatkowe akcesorium, więc mnożenie bytów i wydatków (w końcu po to jest ta spacerówka, żeby dziecko w niej jeździło, a nie w osobnej misce, a spacerówka pusta), a dwa - jakoś mało bezpieczne,stabilne i komfortowe się to wydaje.

Co do cama... mówisz, że amortyzacji nie czułaś, stawał dęba, duży big_grin ja mam wózek częstochowski, wizualnie znacznie większy od cama, amortyzację w nim czuję fajną i dęba nie staje. To co, może polskie cuda lepsze od bugaboo? big_grin bo na razie tak wynika z tego, co piszesz wink
  • acora 29.09.15, 08:02
    Przeczytaj jeszcze raz moja wypowiedź - *duży* odnosiło sie do składania wink Jesli Twój częstochowski cud składa się poręczniej i do mniejszych od Cama rozmiarów, to gratuluję wink Dla mnie składanie Cama to koszmar. Nigdy więcej.

Nie wiem, jakim polskim wózkiem jeździsz, ale biorąc pod uwagę amortyzację i zdolność pokonywania przeszkód, to tak - bardzo dużo naszych czołgów bije w tym Cama na głowę. Ale tylko tym wink Cam ma wiele zalet, ale też niestety wad, które dyskwalifikuja go w konkursie "wózek do wszystkiego" wink Mój mąż nazywa go nawet "wózkiem, który nie umie jeździć". Za to Bee kocha smile
  • ferrieha 29.09.15, 15:45
    Ech big_grin No i mam w tej chwili wodę z mózgu, bo każdy tutaj radzi co innego. Czytałam na innych wątkach wózkomanii peany nt cama, serio. Nie wiem teraz, czy to kwestia po prostu gustu, czy adekwatności jeździdła do indywidualnych potrzeb, czy faktycznie jest kiepski? Tylko skąd w takim razie tyle pochwał, skąd taka dobra sprzedawalność przy b. wysokiej cenie, skąd niegasnąca popularność? Serio pytam.

Ja osobiście nie miałam okazji camem pojeździć, widziałam jedynie jak pchano go - nawet nie jednym palcem, ale tym miękkim paskiem zabezpieczającym przed odjechaniem wink serio. Facet pchał wózek napinając pasek - chyba dla zabawy wink wyglądało imponująco.
    Nie dalej jak wczoraj rozmawiałam z przyjaciółką, ona z kolei miała okazję popchać spacerowo donkey'a i była zachwycona prowadzeniem.

A ja jeżdżę w tej chwili czołgiem adamexu który póki co bezskutecznie próbuję sprzedać, tracąc na tym już na wstępie prawie pół tys. zł. (a kupiłam od najtańszego sprzedawcy wink ).

• acora 29.09.15, 16:46
    Wszystko zależy od potrzeb smile Niektórzy zachwalają Tutki i inne Bebetto, niektórzy są fanami Cameleona, dla niektórych istnieją tylko terenowce, a jeszcze inni mają to gdzieś i kupują cokolwiek, byle jeździło. Cameleon to nie jest zły wózek. Ja po prostu nie jestem jego fanką z powodu wad, które wymieniłam.

Myślę, że fenomen polega także na tym, że najnowsza wersja zawsze kosztuje np. 4tyś. A można mieć starszą, która wygląda *prawie* jak nowa za np. 1000. A lans jest wink Oczywiście są osoby, które kupują go dla funkcjonalności i doceniają go smile Oczywiście nie skreślam tego wózka zupełnie. Po prostu na moje potrzeby nie nadaje się kompletnie wink Wypożycz w 4kids i sama wyrób sobie opinię.
  • acora 29.09.15, 16:46
    I jeszcze jedno - Cameleonów jest tyle na ulicach, że wymiotować się chce. Czasem boję się otworzyć lodówkę wink
  • ferrieha 29.09.15, 19:09
    Tyle na ulicach, że się chce wymiotować? tongue_out nie zauważyłam. Pewnie kwestia miejsca zamieszkania.

Ja cama na żywo widziałam jednego smile mieszkam w dużym mieście wink
  • acora 29.09.15, 20:00
    Warszawa, Bemowo. Czasem to widzę ze 3 na jednym spacerze. Co ciekawe, wyjechałam z Camem kiedyś na działkę, raz. Miejscowość nie wiem, 20 osób poza sezonem? Minęłam się z takim w lesie big_grin Tyle, że o 2 generacje starszym big_grin
  • ferrieha 29.09.15, 21:46
    No właśnie tongue_out ja tymczasowo Lublin, w bloku wschodnim camów niet wink
    A tak ogólnie Śląsk - i jakoś też nie widywałam...
  • martuska1982 28.09.15, 22:38
    Kkitka, link do grupy ustaw w sygnaturce, bo w poście to nie można. wink
    --
  • kkitka 30.09.15, 09:52
    Wiem, przez przypadek skasowałam ten fragment oddzielający smile ale dzięki
    --
    nowa grupa na FB - wszystko o wózkach www.facebook.com/groups/1609032309362004/
  • ela.dzi 29.09.15, 07:57
    Easywalker Sky ?
  • efjana 29.09.15, 09:16
    a britax affinty?! tylko rzuciłam okiem, więc jak powtarzam albo z d... piszę to sorry. ostatnio na olx pojawił się nowy versa gt, podobnież ma amortyzację, tylko znowu kwestia co do dla kogo jest amortyzacja, nazywa się bj city metro versa i będzie w sprzedaży w 2016 na wiosnę, te z olx są bez gwarancji, bo kobieta je kupiła na targach czy jakoś tak, jedna forumanka kupiła i czekam z niecierpliwością na recenzję tej amortyzacji i podbijalności
    --
    www.facebook.com/groups/1609032309362004/
  • ferrieha 29.09.15, 15:54
    No właśnie zastanawiałam się wcześniej nad BJCM GT, ale podobno brak amortyzacji sprawia, że nawet w wersji z gondolą nie do końca jest opowiedni dla niemowląt?
    Muszę zerknąć na ten metro versa, już gdzieś mi się to rzuciło w oczy smile

Będę patrzeć jeszcze na EW i britaxa smile
  • ferrieha 29.09.15, 16:10
    Aaach jeszcze jedna ważna kwestia, o której zapomniałam smile
    Szukam raczej wózków mniejszych niż większych. Nie chodzi tu o wymiary całego wózka, bo ten może być duży, ale o siedzisko spacerowe - syn jest malutkim dzieckiem (w tej chwili 2 mce i niecałe 4.5 kg!), więc jeszcze dłuuuugo nie będzie nam potrzebny wózek z dużym siedziskiem.
  • ferrieha 29.09.15, 18:40
    Spodobał nam się też britax affinity.
    Plusem jest to, że moglibyśmy kupić nowy wózek spacerowy i dokupić używaną gondolę, więc mielibyśmy gwarancję, minusem z kolei to, że jest troszkę cięższy od cama. Nie wiem który z wózkow lepiej sprawdziłby się w miejskich warunkach i którego kubełek byłby przyjaźniejszy dla drobnego dziecka.

No i pytanie bardzo dla nas ważne - jak wygląda dostępność części i serwisowanie britaxu affinity? Bo do cama jest dostępnych tysiąc części nowych i używanych, dokupić można wszystko, są nawet serwisy specjalizujące się w naprawach bugaboo, no i wózek jest w zasadzie modułowy, cokolwiek się nie zniszczy mogę wymienić to na nową część. A jak to jest przy britaxie?

Czy ktoś na forum jeździł britax affinity z maluszkiem w gondoli? smile
    Jakie gondole pasują na ten wózek? Czy tylko ta dedykowana czy jakieś inne romera/britaxu też?
  • efjana 29.09.15, 20:38
    jeśli chodzi o serwis britaxa w pl, to jest bardzo fajny pan, i ogólnie jest tak, że jak coś się stanie i on jest to w stanie zrobić tu w pl to robi, w przeciwnym razie wózek wysyła do niemiec, więc wtedy min. 3 tyg jesteś bez wózka, a i nic cie to nie kosztuje w sensie kurier przyjeżdża do ciebie pod wskazany adres i wózek zabiera.

--
  • ferrieha 29.09.15, 20:52
    3 tyg bez wózka to tak średniawo... ale z drugiej strony nie ma co na wstępie zakładać, że będzie się psuł.

A armadillo flip xt? Wygląda super, a jak w praktyce? I jak cenowo, chodzą jakieś używane albo bywają jakieś okazje? Chcielibyśmy max. w 2000-2200 się zamknąć razem z gondolą, przy czym gondola może być używana.

Chyba uda mi się sprzedać poprzedni wózek. Ze stratą 500 zł... a wózek jeździ od 1.5 mca na krótkie spacery, jest na gwarancji, jak nowy... tylko metek brak wink
  • gleana 29.09.15, 21:00
    A przyjrzałaś się Gessleinowi F4? Ma bardzo dobrą amortyzację, jest zgrabny i wąski. Do tego dwa rodzaje siedziska, dla młodszych dzieci odwracane i rozkładane na płasko a dla starszych dzieci Buggy (takie jak w S4).
  • ferrieha 29.09.15, 21:50
    Wizualnie trochę nie bardzo, bo... jest mega podobny z wozkiem, który mam tongue_out
    (sama zobacz: www.adamex.pl/media/show_photo/2346 )
    wiem, że to słaby argument i pewnie właściwości całkiem inne, ale co poradzę, jak "nie ma love" tongue_out jak już wydawać kupę kasy, to na coś, w czym się zakocham całkowicie i nie będę chciała za pół roku zmieniać tongue_out

Flip xt bardzo mi się podoba, tylko jak u niego z amortyzacją i czy takie koła dadzą radę?
  • n1eobecna 30.09.15, 10:10
    olx.pl/i2/oferta/wozek-dzieciecy-gesslein-f4-4w1-okazja-wart-4000zl-ideal-CID88-IDbH7Q5.html#:76aa1078f4
    Mimo wszystko warto się nad nim pochylić.
  • ferrieha 29.09.15, 21:54
    Drogie Panie smile
    A z tych 2:
    * britax affinity + gondola "twarda"
    * m&p armadillo flip xt + gondola miękka

który się lepiej sprawdzi i dlaczego? smile
    Gondolę miękką dopuszczam, bo kiedy przyjdą mrozy maluch będzie miał już spokojnie 3-4 mce, a i ja nie należę do zimnolubnych i przy dużym minusie nie będę zapuszczać się na wielokilometrowe spacery.
  • ferrieha 29.09.15, 22:09
    I już znalazłam wątek o flip xt to sobie poczytam wink ale widzę, że ktoś napisał, że amortyzacja słaba i kilkumiesięczniaka by w to nie wsadził... no to chyba dylemat rozwiązany. Zresztą mężowi się flip xt... nie podoba wizualnie. To straszne,bo wg mnie jest najładniejszy i najbardziej klasyczny ze wszystkich tych opcji tongue_out
  • acora 29.09.15, 22:13
    Armadillo to twardy wózek jest (niby ma amortyzację, ale nie wiem, jaką smile. I niski. I dla mnie prawie niepodbijalny. Może powyżej roku, to jeszcze, ale dla 2 miesięczniaka raczej średnio wink
  • acora 29.09.15, 22:19
    Kobieto, zostaw tego Adamexa, bo pewnie jest miękki, ma duże koła i pokonuje krawężniki. Przez następne 4 miesiące używania już nie stracisz na nim więcej wink A jak malutek usiądzie, kup lekką spacerówkę. Ciężko będzie znaleźć coś, co jest jednocześnie porządnym i miękkim wózkiem, a jednocześnie zwinnym i leciutkim, a do tego jeszcze w wersji z gondolą. Niestety większość wymagań wyklucza się wzajemnie. Jedyne leciutkie z fajną dla maluszka amortyzacją to Brio/Britax Go i Joolzy. Nie znajdziesz nic lepszego wink Ideały nie istnieją.
  • martuska1982 29.09.15, 22:24
    A ja tam mam ten jeden jedyny na długo tongue_out

no z tym jedynym to może nie do konca, bo mam też dodatkowego buzza, ale moja love4ever to brio go smile
    Nareszcie naprawiony i znów mogę się cieszyc zajebiscie wygodnymi spacerami i mega koszem na zakupy. smile

--
  • ferrieha 29.09.15, 22:30
    No właśnie nie ma opcji zostawić adamexa, mam do pokonania w bloku 1 półpiętro i jestem dużą, silną babką (serio), a wózek wnoszę na raty - osobno gondolę z dzieckiem, osobno ramę. A dziecko mam niecałe 4.5 kg!!! Za 3-4 miesiące będzie porażka.
    Zresztą mąż też posapuje wnosząc wózek, w dodatku jest tak sporym czołgiem (wózek, nie mąż big_grin), że nie ma go jak sensownie chwycić i ma całe udo w siniakach od ramy wink

Martuska - też bym go chciała. Tylko cena nowego britaxa go powala, a używanych niama big_grin tzn. jak są, to zaraz już nie ma tongue_out
  • efjana 29.09.15, 22:35
    współczuje ci dziewczyno, miałam to samo, każdy spacer to było rozbieranie wózka na raty, stelaż-gondola-dzieciak, najgorzej jak czegoś zapomniałam...a nie możesz zostawiać w piwnicy/komórce? moje dzieci usypiają w wózku, więc później kupiłam jakiś używany graco i trzymałam w garażu/piwnicy w bloku.
    --
  • ferrieha 29.09.15, 22:44
    Piwnicę mam dość małą i zagraconą, trzeba by spore przemeblowanie zrobić, żeby adamex tam wjechał, a z kolei potem nie ma co z tymi rzeczami zrobić - myślałam o tym. No i byłoby pod górkę mocno, bo z piwnicy do mieszkania też mam schody, więc dziecko + torba + zakupy jakieś i już się znowu sporo noszenia robi i rąk brakuje. Łatwiej byłoby to ponieść pół piętra zapakowane na lekkim wózku, niż nieść osobno rzeczy w rękach całe piętro wąskim korytarzykiem z piwnicy. Innych opcji nie ma, wózkowni, komórki i garażu brak.
    Po prostu chcę sobie kupić trochę wygody, przynajmniej minimum tongue_out

A britax affinity też dla maluszka 2m (w wersji z gondolą) nie będzie ok?
  • efjana 29.09.15, 23:12
    acora ma rację, jaki by lekki wózek nie był, dziecko+zakupy i waga wózka będzie przytłaczającawink ja mam dużo schodów w domu, i lekko mi się wnosi młodą (10miechów) w bj zipie, nawet z zakupami (lekkimi). Może wytrzymaj jeszcze te kilka miesięcy, a później kup sobie coś na wzór zipa? bo affinity lekki nie jest chyba coś ok. 12 kg, tyle tylko, że mogłabyś np. na zakupy wpinać tylko fotelik? i później targasz tylko fotelik z dzieciem, no a w drugiej ręce zakupy, stelaż do komórki, a w wolnej chwili wracasz po stelaż, właśnie ciekawe ile waży stelaż w affinity?

--
  • martuska1982 29.09.15, 23:15
    Bedę nudna - brio go jak na jego gabaryty i funkcjonalnośc jest lekki tongue_out
    --
  • ferrieha 29.09.15, 23:26
    ZIPa albo yoyo kupimy kiedy syn zacznie chodzić na spacerach, a nie tylko jeździć wink
    Affinity ma 11 kg. Powiedzmy, że mało to nie jest, ale jeszcze znośnie. Te leciutkie spacerówki zwykle są bez amortyzacji i z malutkimi plastikowymi kółkami, więc trudno znaleźć coś poniżej 10-11 kg z dobrą amortyzacją, dlatego taką wagę jeszcze traktuję jako akceptowalną tongue_out
    Ostatnio miałam okazję wnosić po wózek 11.5 kg z dzieckiem i bez problemu daję radę. Z zakupami (6,5l płynów + kilka rzeczy) już ciężko, ale myślę że bez tych napojów dałabym radę.

Komórki nie mam wink a w foteliku jeździmy w aucie, po sklepie wolę gondolę. Nie ma sensu niszczyć maluchowi pleców, no chyba, że miałoby to być pół godzinki. Stelaż z kółkami waży 8 kg.

No dobra, to ja już głupieję. Najpierw było 1000 propozycji różnych wózków różnych marek, a teraz w ogóle odradzacie mi kupno tongue_out
    Nie wytrzymam kilku miesięcy, bo jest mi ciężko i niewygodnie, więc nie widzę sensu zaciskać zębów. Zresztą za kilka mcy zipa i tak nie kupię, bo dla 6-7 mc dziecka brak amortyzacji też wcale nie jest dobry... to są jednak spacerówki dla starszych dzieci.
  • martuska1982 29.09.15, 22:42
    No własnie wiem uncertain
    Znaczy akpol dał mi niezłą ofertę na go next, ale to i tak duuuużo (około 3900 3w1), ja mam uzywanego naprawdę taniego (dziękuję Gosiu kiss ) tylko do powiedzmy pewnej reanimacji, ale i tak się kalkuluje, a będzie po tym zabiegu limited edition - jedyny taki. tongue_out
    Niemniej jednak pojawiają się około 1500-1800zł warto wtedy popytać.
    Jak możesz odezwij się do mnie na priv martuska1982@gazeta.pl

--
  • ferrieha 29.09.15, 22:48
    Odezwałam się wink

Go next moim zdaniem traci przez to, że jest cięższy. No i 4 tys za wózek to dla mnie cena nie do przyjęcia smile może gdybym miała w tym zestawie fotelik wysokiej klasy z bazą to bym przemyślała sprawę, ale mamy kiddy evo-lunafix i jesteśmy bardzo zadowoleni, więc żadne tam 3w1 nas nie kuszą smile
  • acora 29.09.15, 22:55
    Wiem, co czujesz. Ja przez 2 tygodnie, na czas remontu wyprowadziłam się do miejsca, gdzie miałam do pokonania jakieś 30 schodów. I to zakręcających. Koszmar. Najpierw brałam dziecko, potem schodziłam po gondolę, stelaż tylko chowałam za drzwiami (na szczęście schody były już tylko moje i mogłam tam zostawiać, co tylko chciałam).

Pamiętaj, że nawet, jeśli wózek będzie lekki, to jeśli wsadzisz zakupy, to już lekki nie będzie. Ja dziś targałam teoretycznie leciutkiego Bee z załadowanym po brzegi koszem i to bez dziecka w środku. Koszmar.

Poluj na Joolza. Pojeździsz troche i sprzedasz wink
  • martuska1982 29.09.15, 23:01
    joolz też lekki nie jest, taka krówka jak dla mnie.
    --
  • acora 29.09.15, 23:47
    Ale chyba najlżejszy z dobrze zamortyzowanych dostępnych uzywanych w tym zakresie cenowym.

Az sprawdzilam dostępność Brio Go. Sa dwa akurat na OLX. Tego z Łomianek nawet macalam i jest w bardzo dobrym stanie, z drobnymi mankamentami. I wlascicielka mega sympatyczna. Bierz go. To nawet jest wózek koleżanki jednej z forumek. Drugi Brio tez chyba sensownie wygląda. Jak nie Joolz to te Brio sie nadadzą.
  • martuska1982 29.09.15, 23:59
    Między joolzem a brio jest przepaśc. Joolz nawet pięt brio nie sięga.

--
  • arc-en-ciel 30.09.15, 00:03
    bierz brio, to najfajniejszy wozek evee jak dla mnie smile ja mialam go w zestawie z gondola i niestety kupilam jak moja mala miala 4 miesiace, czyli duzo za pozno, a i tak jezdzilam 4 miesiace gondola, ta gondola jest mega fajna, dla mnie to wozek taki z wyzszej polki, dopracowany i przemyslany, oprocz tego ladny, swietnie sie sklada , a amortyzacja bajka, sprzedalam zestaw i po tygodniu kupilam sama spacerowke britax go, bo zaden wozek mu do piet (kolek) nie dorasta niestety
    dostalam rabat w akpolu 10 %, czyli wyszlo 2600 (bez gondoli)
  • martuska1982 30.09.15, 00:22
    Mamy te same odczucia. smile
    Mój brio niestety stracił około miesiąc gondolowania, przez usterkę. No ale juz naprawiony, dziś był w terenie, a ja się ze szczęścia nie posiadam. Mała ma 4 miesiące i też mylę, że zimę w gondoli przejeździmy. smile

Chyba nigdy go nie sprzedam. smile
    Jeszcze sobie tak podrasuję siedzisko (jet do reanimacji), że będzie mega smile
    --
  • efjana 30.09.15, 00:23
    tutaj sama spacerówka za 2350 www.bajkowachatka.pl/WOZEK-SPACEROWY-GO-NA-BIALYM-STELAZU-firmy-BRIO/4684/

--
  • efjana 30.09.15, 00:45
    a widziały tobig_grin
    www.mimibazar.cz/foto.php?id=47903190&tab=10

--
  • efjana 30.09.15, 00:56
    tam też oszuści grasujątongue_out
    deti.bazar.sk/15858867-brio-go-berry
    deti.bazar.sk/13067469-sportovy-kocik-brio-go

--
  • marcik844 30.09.15, 03:11
    Mam ten sam problemsmile chcąc nie wydawać kasy kupiłam Froga i po 10 minutach placzu oddałam wyrozumialemu sprzedawcy! Dla mnie luzy w raczce nie do obejścia. Wczoraj zaczepiłam babkę na spacerze z camem(sic!zachowuje się jak własną matka)i było to samo,wiec BB definitywnie odpadł. Poza tym już wiem,że kupno używki bez macanią nie wchodzi w gre(przyszedl brudny,smierdzacy,ogolnie padaka) Zwiększyłam budżet i kupiłam na olx nowego BJ city METRO. Jak tylko dojdzie,dam znać, bo wymagania miałam podobne a syn 3 m-ce
  • efjana 30.09.15, 09:57
    konieczniebig_grin z niecierpliwością czekamy na recenzję, może ja się skuszę na ten brązowy, jak mnie podkupiłaś;P a kiedy do ciebie dojdzie?!?

--
  • marcik844 30.09.15, 10:05
    Ma być dzissmile Ale ta sprzedająca ma chyba jeszcze jeden taki,bo kupiłam z gondola,już zdjęta ze sprzedaży, a sama spacerowka jeszcze jest. Jak tylko dojdzie, to zdam relacjęsmile)
  • acora 30.09.15, 10:08
    Gdzie Wy macie tego Metro? Szukam, klikam i ni huhu.
  • efjana 30.09.15, 10:33
    tu masz ten granatowy co kupiła marcikolx.pl/oferta/baby-jooger-nowy-granat-spacerowka-z-mozliwoscia-wpiecia-gondoli-CID88-IDbQbr9.html#d5a41b0744 , a zaraz znajdę aktualnie ogłoszenia

--
  • efjana 30.09.15, 10:35
    voilatongue_out olx.pl/oferta/baby-jogger-nowy-spacerowka-gondola-CID88-IDbTDvZ.html#a553b6d75c

--
  • efjana 30.09.15, 10:36
    i że niby tam amortyzacja jest bardzo tego ciekawa, i tego czy się da zamontować koła forver air od gt albo selecta na tył, bo te oryginalne to bym sobie do galerii zakładała albo w niedziele do kościoła, jakby chodziła (no fencewink)

--
  • acora 30.09.15, 10:55
    Te koła mi się bardzo podobają. Lubię duże koła. One są gumowe, czy tylko rzeźbione? Nie mogę znaleźć info nigdzie.
  • efjana 30.09.15, 11:16
    nie wierzę acora, że ty czegoś nie potrafisz znaleźćtongue_out po prostu nie mieści mi się to w głowiewink no właśnie te koła są oldschoolowe, cokolwiek to znaczy, ale nie sądzę, żeby funkcjonalnetongue_out moim zdaniem gumowe, wiesz takim niewprawnym okiem początkującej wózkomaniaczki

--
  • acjali 30.09.15, 11:30
    wg tego bloga: www.barnvagnsblogg.com/baby-jogger-city-metro/ koła są z poliuretanu. Fajny ten wózek
  • acora 30.09.15, 11:45
    No własnie nie mogłam big_grin Google cos nie chcialo ze mna wspolpracowac.

No fajny jest. Teleskopowa raczka z hamulecem, wielkie kola, buda, regulowany podnozek, kosz wydaje sie obszerny, no podoba mi sie.

Martwilabym sie tylko o jedno, na tej fotce ponizej widac, ze maluch prawie dotyka nogami do konca podnozka. A co potem ma trzymac na tej metalowej rurce? Nie widac, zeby podnozek byl wypychany. Chyba bedzie to srednio wygodne, albo wozek do czasu, kiedy dziecko nie przerosnie podnozka.

http://img08.staticclassifieds.com/images_tablicapl/295748695_1_644x461_baby-jooger-nowy-granat-spacerowka-z-mozliwoscia-wpiecia-gondoli-lubon.jpg
  • ferrieha 30.09.15, 12:00
    Marcik ja też z niecierpliwością czekam na relację - widziałam na FB dyskusję o ogłoszeniu i Twoją informację, że zdecydowałaś się kupić i zaciekawiłaś mnie bardzo! smile Daj koniecznie znać jak przyjdzie jakie pierwsze wrażenie smile

My zdecydowaliśmy się na brio go, będziemy polować na odpowiednią dla nas ofertę big_grin mamy kilka opcji, więc na razie się nie poddajemysmile
  • efjana 30.09.15, 12:18
    Bravo WY!!Go Brio gotongue_out

--
  • efjana 01.10.15, 11:04
    jest już z nami nowy bj metro, doszedł do naszej forumanki, krzyczcie o recenzję. Acora podnóżek podobnież wysuwany, czyli starsze dziecko też by się tam odnalazło, przynajmniej na trochęwink
    --
  • acora 01.10.15, 11:16
    Krzyczymy o recenzję i powód, dla którego już jest sprzedawany smile
  • efjana 01.10.15, 11:19
    jak to już gdzie sprzedawany? ale z ciebie normalnie ormo acoratongue_out
    --
  • marcik844 01.10.15, 11:35
    Już odpowiadam - jako 2 w 1 na bank niesad(( Nie chciałam się reklamować,co by mnie nie zbanowano!
    Duży, masywny,a ja potrzebowałam małego ale z gondolą. Babie nie dogodziszsmile
    Już, już zakładam nowy wątek, a obiad to się chyba sam ugotujewink
  • acora 01.10.15, 11:54
    Hyhyhy wink No znalazłam. Co jakis czas w ciągu dnia, jak mam czas, to klikam sobie swoje linki szukanych produktów i czasem coś ciekawego znajdę wink
  • ferrieha 05.10.15, 14:30
    Hej smile dzisiaj przyszła zamówiona gondola.
    Przypominając historię gondoli: Zamówiłam ją na allegro za śmieszne 60 zł, bo szkoda mi było nie kupić, widząc taką cenę. Liczyłam się z tym, że może być kompletnie nie do użytku, albo że będę odsyłać do sprzedającego.
    No i... muszę powiedzieć, że nie jest z nią źle! Oczywiście jest zabrudzona, nie jest nowa, miała kilka lekko pordzewiałych śrubek na adapterze i zaciągnięcie materiału - małą dziurkę na pokrowcu materacyka. Gondolę wyprałam całą ręcznie razem z deską - teraz ocieka wodą, a potem będzie się suszyć - pewnie pomogę jej suszarką do włosów, żeby deska nie spęczniała (a może to plastik czysty, a nie sklejka? ktoś wie?). Nie rozkręcałam, bo mi się nie chciało pieprzyć z mikro śrubkami - no i nie wiem, czy potem bym ją skręciła z powrotem big_grin
    Buda też właśnie schnie, w następnej kolejności reszta - przykrycie na nogi i pokrowiec materaca.
    Rdza ze śrubek adaptera zeszła po umyciu - czym zakonserwować po osuszeniu? WD40 będzie ok?
    I czym wyczyścić materac? On jest z jakiegoś włókna (coś jak wełna mineralna, tylko nie gryzie aż tak wink ), więc do pralki raczej go nie wrzucę. Jakieś pomysły jak go odświeżyć nie tylko na sucho?

Na zamówienie ramy ze spacerówką nadal czekam, w sklepie się opóźnia dostawa towaru od ubiegłego czwartku.. wrr... mam nadzieję, że w ogóle będą te wózki mieli.
  • marcik844 05.10.15, 16:01
    W jakim sklepie kupiłaś?bo ja nadal szukam,choć trochę mi bliżej do bugaboo,bo lżejszy. .. Eh,pewnie i tak będę niezadowolona!
  • martuska1982 05.10.15, 17:39
    ej, ty masz tam deskę? Ja nie mam deski tylko plastik, dlatego bez obaw wsadziłam do wanny pod wodę.

--
  • martuska1982 05.10.15, 17:42
    ja nic nie rozkrecałam by zobaczyc co jest dnem - jest to gruba pleksa, jest pod materacykiem i materiałem z wysciółki.
    A materacyk prałam normalnie w pralce w niskiej temperaturze.

--
  • ferrieha 05.10.15, 20:32
    Od góry wygląda jak czarny plastik, ale czasem moża spotkać się ze sklejką, która od góry jest jakby zalaminowana plastikiem, więc wolałam się upewnić big_grin

Marcik, odezwij się na pw na chomiakow@gmail.com to podam Ci namiary na sklep, żeby tu nie robić reklamy smile no i jeszcze nie zamówiłam, wciąż czekam na dostawę towaru do sklepu...
  • ferrieha 06.10.15, 14:07
    Prawie wszystko się sprało tongue_out mydełko odplamiające i mokre chusteczki do pupy dały radę smile
  • ferrieha 08.10.15, 22:50
    Szit.
    Decyzja podjęta, gondola czeka, dostawa do sklepu nadal się opóźnia (! już tydzień). Dzisiaj ostatecznie sprzedaliśmy adamex, zostaliśmy w domu bez wózka - a dokładniej z jakimś śmieciem za 150 zł, który jedzie dobrze do przodu, ale ze skręcaniem ma już problem wink
    No i tak oglądam te wózki, oglądam... i myślę sobie... a może by tak BI? Lżejszy, bo 9 kg w wersji trójkołowej, cena podobna, bo za 2400 mam nówkę z gondolą, opinie same dobre, w terenie sobie radzi... A z drugiej strony już mam gondolę do brio, już się nastawiłam...
    Czy ktoś prowadził oba wózki i ma porównanie? big_grin
  • efjana 08.10.15, 22:57
    nie prowadziłam żadnego, ale oba bym przygarnęła bardzo, bardzo, oba są na szczycie mojej listy. a tak poza tym powiem ci, że od razu jak przeczytałam uderzyło mnie, że to świetne połączenie będzie, normalnie iluminacjawink na razie zostań przy tym brio, a później dokup BIbig_grin

• ferrieha 08.10.15, 23:01
    Hahahaha big_grin
    Efjana, patrz na tytuł wątku - ten JEDYNY big_grin jeeeden wózek, zostańmy przy jednym big_grin mąż mnie wyklnie, a pies z głodu zdechnie jak tak dalej pójdzie z tymi wózkami... wink

Eeech noo big_grin tak mi myśli krążą przez to, że jeszcze nie złożyłam tego zamówienia, kaska na wózek leży odłożona i świeżbiiii... A może jednak te 9 kg? Tak malutko, kusi... big_grin
  • efjana 08.10.15, 23:04
    no też napisałam zostań na razie przy brio, a później dokup BItongue_out
    i będzie jedyny ... przez jakiś czaswink
    --
  • ferrieha 08.10.15, 23:18
    Taaaa big_grin
    Dobra, forum mnie uleczyło, przeczytałam gdzieś tu w starych wątkach, że materiały BI jakby trochę tandetne i wróciła mi cierpliwość, poczekam na to brio. Tylko byle krótko, bo zdaje się, że przez najbliższe dni będę malucha głównie nosić wink
  • arc-en-ciel 08.10.15, 23:49
    a gdzie zamowilas? jak rozumiem britaxa go? zdradzisz jaki kolor? ja mam go i polecam, BI nie mialam, ale jak widze na zdjeciach aquamarine to zaluje troche, bo jest piekny, mnie odstraszalo troche to, ze dziewczyny pisaly, ze stelaz sie rysuje bardzo w BI, w britaxie akurat jest bardzo traly, przynajmniej bialy, bo taki mam, mysle, ze po adamexie britax wyda Ci sie super
  • ferrieha 09.10.15, 00:10
    no tak jak mówiłam, jeszcze nie zamówiłam, bo dostawa wózków do sklepu się przedłuża i nie mogę jeszcze kupić smile bierzemy jeszcze brio, a nie britax - i będę zamawiać tam, gdzie najtaniej - nie wiem, czy mogę tu taką "reklamę" robić? Chociaż link już wcześniej w wątku padł kilka dni temu, więc jeszcze raz zalinkuję: www.bajkowachatka.pl/WOZEK-SPACEROWY-GO-NA-BIALYM-STELAZU-firmy-BRIO/4684/ zdecydowaliśmy się na czarny na czarnym stelażu, chociaż zastanawialiśmy się jeszcze nad cool blue.

Mi w sumie nie zależy aż tak bardzo na tym czy się rysuje, i tak prędzej czy później będzie porysowany. Mam nadzieję, że wyda mi się super, bo w sumie wszyscy tak jadą po polskich markach i po adamexie też, ale widzę, że trochę wrzucają do 1 worka wszystkie modele spod częstochowy, a jak patrzyłam na amortyzację w go (na filmikach youtube) to barletta uginała się tak samo albo i mocniej wink
  • efjana 09.10.15, 00:18
    ferrieha ja też spod częstochowskiej gwiazdy miałam wózek, jedo fyn, i głośno chwalę, najwyżej mnie zlinczujątongue_out jedyne dla mnie wady to ciężar i składanie, a że się dużo przemieszczałam, więc trochę się go natargałam, no i u mnie w domu wszędzie schody. szkoda że wcześniej nie trafiłam na to forum, kupiłabym jakiś mniejszy do auta, nawet taki britax by wystarczył na wyjazdy
    --
  • ferrieha 09.10.15, 00:25
    No więc gdyby adamex ważył tak do 12 kg to też bym go nie sprzedała wink
    Rączka miała trochę luzu i gondola na zawiasach lubiła udawać, że jest "z klinem", tzn. troszkę pod kątem opadać. A poza tym nic, składanie spoko, prowadzenie spoko, jedną ręką też można było, wózek naprawdę mega miękki.
  • efjana 09.10.15, 00:33
    właśnie to co mi się podobało w moim jedo (siedzę u teściów, jeżdżę jedo no to mnie na sentymenty wzięło chybatongue_out) to brak luzów i skrzypienia, do dzisiaj wózek ma już 3 lata i naprawdę nie był oszczędzany, rączka nie lata, nic nie skrzypi, tego mi brakuje w britaxie, wszystko tam skrzypi, rączka dostała trochę luzu, nawet wydałam całkiem niezłą sumkę na ten cały teflon i miałam brysia normalnie całego spsikać, a tu pan z serwisu powiedział, że nie wolno, żebym spakowała i oddała do serwisu i chyba tak zrobię
    --
  • ferrieha 09.10.15, 00:44
    youtu.be/DcFv6Bu1zcc?t=540 o tu zerknij big_grin
    chyba nieźle jak na czołg, nie? tongue_out ha filmie inny wózek, ale na tym samym stelażu. No, ale to fakt, muszę przyznać, że z pełnym "wstaniem" do poziomu te amorki miały problem. tak opadły o centymetr i już nie chciały do końca wstawac wink więc być może za rok byłoby kiepsko.
  • efjana 09.10.15, 00:54
    eee to porządnego sprzęta miałaśtongue_out podwójne resory, ja miałam tylko przy tylnych kołach, i dopiero niedawno odkryłam tą regulację od amortyzacji, na szczęście miałam ustawioną na maxa, moja mama zawsze pierwsza była do usypiania dzieci w wózku, zresztą ona je tak rozpuściłatongue_out nawet moje starsze dziecko ledwo się już do wózka mieścił, ale pchał się jak babcia przyszła usypiać
    --
  • ferrieha 09.10.15, 00:58
    Hihi zaraz nam tu z wątku wyjdzie fanklub częstochowy big_grin
    A moje dziecko śpi w wózku świetnie, ale pod warunkiem, że wózek jedzie, a jeśli już musi stać, to na wolnym powietrzu... ;P w pomieszczeniach nie da rady, żeby tak spać leżąc w stojącym wózku, zapomnij big_grin
  • efjana 09.10.15, 01:04
    no też taka ciszawink
    --
  • ferrieha 09.10.15, 19:28
    No i nie ma wózka na stronie!!! Grrrrrrrrr!!!!
    Zastanawiam się czy nie zamówić z jakiegoś innego sklepu, ale jednak różnica w cenie to minimum 200-300 zł, więc chyba jeszcze kilka dni zaczekam. Tyle, że odkąd pozbyliśmy się wózka strasznie nam się dłuży czas, bo nie ma jak pójść na nie-noszony spacer. Ten wózek awaryjny, który mamy, jest koszmarny, nie da się nim jechać big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka