Dodaj do ulubionych

Wózek głeboki

15.07.17, 18:02
Szukam, czytam i jestem chyba głupsza niż byłam. Szukam wózka tylko w wersji głębokiej (na razie, na spacerówkę przyjdzie czas smile) Maluch ma się pojawić w pierwszej polowie września.
Mam trzy główne wymagania:
1. Gondola ma być duża, przynajmniej 80-85 cm
2. Calość (gondola+stelaż+koła) musi być względnie lekka (max. 13 kg) ze względu na 4 piętro bez windy i możliwości zostawienia wózka na parterze.
3. Dobra amortyzacja.
Poratujecie? smile
Edytor zaawansowany
  • 16.07.17, 12:53
    Ktoś? Coś?
  • 16.07.17, 14:12
    Żadnego wózka z dużą gondolą nie wniesiesz na czwarte piętro. Jeśli naprawdę nie ma opcji zostawienia wózka lub samego stelaża na dole, to brałabym Britax B-Motion 3 z gondolą, ale i tak nie wyobrażam sobie tego na co dzień. Wnosiłam taki wózek po kilku schodkach i codziennie miałam tego serdecznie dość.
  • 16.07.17, 17:56
    No i jak gondola ma być w środku 80 cm czyli jedo,roan marita i emmaljungi to nie ma szans zeby konstrukcja ważyła mało, gondola jakoś do 9 kg wagi dziecka,to wszystko ma być bezpieczne,stelaż musi utrzymać i gondole i pasażerasmile

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvclb1x9dzmepl.png
  • 17.07.17, 10:23
    właśnie zaczęłam czytać opinie o britaxach i coraz cieplej o nich myślę, chociaż chodzi mi jeszcze po głowie emmaljungi (zwłaszcza, że można kupić używany w dobrej cenie)
    jeśli chodzi o wagę to cóż...będę szukać życzliwych ciotek, sąsiadów, listonosza tongue_out, mąż będzie dostępny po powrocie z pracy smile
  • 17.07.17, 10:57
    Ja też zdecydowałabym się na coś lżejszego. Po doświadczeniach z dwójką dzieci wiem, że kręgosłup może dokuczać naprawdę mocno. A w pobliżu nie zawsze jest ktoś, kto pomoże wtargać wózek na górę. Przy poprzednich dzieciach miałam xlandera xa i 5 schodów do pokonania. Na początku i to było dla mnie problemem. Emmaljungi są naprawdę olbrzymie i, szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie codziennego targania jej na górę, nawet z pomocą drugiej osoby.
  • 16.07.17, 23:01
    Sama mieszkam na 4-tym pietrze bez windy i teoretycznie bez możliwości zostawiebia wozka na dole.
    W praktyce gondole z dzieckiem wnosilam, stelaz zostawialam w aucie lub w piwnicy (nawet nie swojej(cale metr na metr), tylko po prostu na korytarzu za zamykanymi na klucz drzwiami). Mialam Navingtona Caravel smile
  • 16.07.17, 23:06
    Dodam jeszcze: szanuj swoj kręgosłup! Po ciazy i przy opiece nad malenstwem
    dostatecznie go nadwyrezysz, nie dokladaj mu jeszcze codziennego wnoszenia 16 kilo i więcej (dzieci przybieraja nawet 1kg miesiecznie).
  • 17.07.17, 11:54
    zdaję sobie z tego sprawę i dlatego tak trudno mi wybrać... zwłaszcza, że czasem zdana będę tylko na siebie

• 16.07.17, 23:56
    Zrezygnowałabym z dużej gondoli i kupiła lekką spacerówkę z przyzwoitą amortyzacją i na nią gondolę. Oczywiście o ile nie masz możliwości zostawienia wózka np. w samochodzie.
  • 17.07.17, 10:52
    Samochód odpada, bo mąż jeździ nim do pracy. Być może byłaby możliwość zostawienia stelaża na dole, ale trudno powiedzieć na razie. O spacerówce myślałam później, bo wiadomo z niej korzysta się dłużej, poza tym trudno przed porodem przewidzieć jak będzie rozwijał się maluch i czego będzie potrzebował (i tu ukłony dla mojej szwagierki, która wybiła mi pomysł kupowania wózka 2w1 smile)
    Zależy mi na gondoli, bo czeka nas zima, za którą u nas ciężko nadążyć i niewiadomo jak będzie to wyglądać... Wiem, że muszę pójść na jakiś kompromis, ale może uda się znaleźć najlepszy z możliwych smile
    Ogólnie wpadły mi w oko: bugaboo cameleon, emmaljungi nitro, britax affinity, bumbleride indie, joolz day
  • 17.07.17, 14:06
    Jeśli tylko byłaby możliwość zostawienia stelaża na dole, to by Ci naprawdę wiele ułatwiło. Raz wnosiłam spacerówkę 8 kg z dzieckiem 8 kg i różnymi bambetlami i myślałam, że ducha wyzionę.
  • 19.07.17, 00:11
    Mam podobny dylemat. 2. piętro bez windy, poród początkiem września, mąż w pracy, nikogo do pomocy plus trzylatek na stanie. Mam możliwość zostawiać wózek na dole (wózkownia lub pod schodami - wszystko piwnica). Chodziłam, oglądałam, zastanawiałam się i ostatecznie chyba zdecyduję się na Cameleona. Stelaż zostaje a dole, a gondola z dzieckiem na górę. Jednak moje serce skradł Bugaboo Bee ze sztywną gondolą. Mega miła, a do tego super lekka. Gdyby nie to, ze jest dość mała i możliwość dostania zarówno jej jak i samego Bee na rynku wtórnym jest niewielka to brałabym Bee.
  • 19.07.17, 09:56
    No ja właśnie mam Bee 3 z szytywna gondolą. II piętro bez windysmile I drugie dziecko. Tyle ze wiosenne.
    Nie wniesiesz , nie będziesz wnosić całego wózka na 4 piętro. Jak pisały dziewczyny wyzioniesz ducha i Ci siądzie kręgosłup. A jak będziesz miała nieplanowaną cesarkę?

Z własnego doświadczenia patrz na stelaże które płasko się składają i można je oprzeć o ścianę. Plus jak najlżejsza gondola łatwo wypinana.
    Ja przerabiałam:
    1) Jane Muum plus gondola- stelaz super się składał i gondola w miarę duża i lekka ( 6 kg plus 4 kg)
    2) Bee 3 plus gondola - może być za mała dla Ciebie , ale w moim przypadku się sprawdza ( 6 kg plus 3 kg)
    3) Nowy BI plus gondola - rozważałam bo super amortyzacja i uwaga producent podaje ze gondola wazy jedynie 2 kg. I jest całkiem duża smile I co ważne stelaz tez samoczynnie stoi.

Piszę Ci z własnego doświadczenia - nie będziesz wnosić dużej wygodnej gondoli na 4 piętro. Znienawidzisz spacery, dziecko i cały świat. Ja przy 2 pietrze czasami mam serdecznie dość i teraz szukam nowego mieszkania wyłącznie z windasmile
    Pamiętaj ze dziecko bardzo szybko rośnie i jeszcze czasami musisz wnieść zakupy. Dodaj jeszcze wagę spiworkow, kocykow torebki. W tym przypadku musisz pójść na kompromis.
  • 19.07.17, 10:08
    P.S. Ja Bee 3 kupiłam w Polsce a gondole na ebay UK. Co prawda przesyłka kosztowała 100 zł ale całość wyszła 400 zł zamiast 1000 złwink
    Jane Mumm w ogóle tanio kupisz a jak nawet jak ktoś chciałby Ci zwinąć to nie będzie żalwink
    BI można polować na używany ( jest nawet teraz na OLX za 2 tys nowka ) i dokupić gondolę.
    Albo Britax jak pisałam dziewczyny.
    Moja Mała wazy teraz 6,5 ( równe 4 miesiące ) i razem z gondola to już prawie 10 kg. I już teraz czasami mi się nie chce taragac gondoli wiec biorę ją samą. No i kręgosłup zmęczony po dwóch ciążach.
    A dzieci też są rożne , akurat moje córki były /są drobne (wagowo 25-50 centyl) a może Ci się trafić większe dziecko.

Masz jeszcze trochę czasu. Jak masz okazję to pooglądaj wózki i sprawdź jak składają się stelaże i wypinają gondole. Mi np Cameleona się średnio składało.
    Samych słusznych wyborów i przede wszystkim lekkiego porodu i zdrowia !!!!
  • 19.07.17, 14:36
    Z porodem nie wiadomo jeszcze jak będzie, ale biorę pod uwagę to, że może być cesarka. Na razie myślę, że Cam da radę. Wnosić zamierzam samą gondolę. Myślę też nad takim rozwiązaniem, aby dokupić sobie taką miękką gondolę a'la kokon jak te z Hartana czy Teutonii. A z Bee jest taka sprawa, że jest on dość odkryty w wersji spacerowej i to mnie trochę zniechęca. Gdyby dziecko urodzilo mi się chociaz w maju to nie byłoby sprawy, byłby Bee. Poza tym mam na stanie jeszcze bjcm i yezza. Na wiosnę, najpóźniej w marcu, zmieniamy mieszkanie na takie z windą. Byle do wiosny! Chociaż dzisiaj pół nocy nie spałam, bo zaczęłam rozkminiać, co to będzie jak mi przyjdzie zmienić gondolę na spacerówkę. Eh...
  • 19.07.17, 12:44
    Ja mieszkam na 4p bez windy i na początku nosiłam na górę córkę w gondoli a stelaż w bagażniku. Wybrałam wózek anex sport bo nie był za ciężki za to dobrze amortyzowany, więc na spacerach sprawdza się rewelacyjnie. Jak córka podrosła to cały wózek wylądował w samochodzie a ja znosiłam córkę w nosidełku. Więc polecam aby wózek był komfortowy i znaleźć mu miejsce niżej, nie nosić. Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.