Dodaj do ulubionych

Dlaczego TYLKO zagraniczne wózki są dobre?

04.09.17, 14:21
Cześć dziewczyny! W listopadzie spodziewam się córki, myślałam, że temat wózka mam załatwiony ale widzę, że wg tego co tu piszecie to nic polskie tym bardziej częstochowskie nie nadaje się do użytku.. Serio?Co jest takiego w wózkach z zagranicy?
Edytor zaawansowany
  • majkusia08 04.09.17, 14:29
    Nie widziałaś,że Roan i Jeda też są polecane?
    Serio?

--
    smile
    Monika
  • majkusia08 04.09.17, 14:31
    Jedo miało być

--
    smile
    Monika
  • weeroni_kaa 04.09.17, 14:49
    Nie wiedziałam, ze Jedo to polska marka, natomiast o Roanie też jest wiele słabych opinii,w skrócie 'kolejny częstochowski szmelc na chińskich częściach'
  • gochalodz 04.09.17, 22:50
    Roan Bass tak, ale Marita, Sofia, Emma to nie przypominają tych seryjnie sprowadzanych czołgów. To są ładne, solidne pojazdy.

Navington też fajne, ale ciężkie . No i X lander jakościowo jest ok, ale wg mnie brak im należytej amortyzacji.

A czemu większość polecanych wózków to nie polskie wózki ?
    Jak mam polecić mamie mieszkającej w bloku bez windy wózek klasyczny o wadze 15kg ? Ja w bloku mam windę, moja koleżanka nie, to choćby jednej wózek pasował nie będę jej wciskać ciężkiego klasyka.

Jeździsz komunikacją miejską to nie kupuj wózka, który się może nie zmieścić do autobusu.

Ostatnio były pytania o Bebetto. Wcześniej wózki były pod marką ARO i nie miały dobrej sławy. Ani wózki, ani serwis.
    Tak jak Adamex, który lubi zmieniać nazwy modeli, by się nie można było połapać i znaleźć negatywów.
  • gochalodz 27.09.18, 17:10
    Złe opinie o Roan nie dotyczą klasyków typu Marita, a tych modeli ze skrętnymi kołami.
  • thea19 04.09.17, 20:32
    bo 99% polskich wozkow to nie polskie wozki a chinskie skladaki z jednej fabryki, niestety nie tej samej co te lepsze wozki. jedna firma co sie namolnie usiluje tu reklamowac to nawet ukrainska jest.
  • kazimierzwielki1984 05.09.17, 10:03
    Też się zastanawiam nad tą całą nagonką na polskie wózki, jakby to było jakieś zło, a tylko są wymieniane wózki Mutsy, Quinny i cała masa innych których zapamiętać nie mogę. Przyznam się szczerze, że znajomi mają wózek zagraniczny i amortyzacja skrzypi jak nie wiem co, materiał wypłowiał jest ciężki jak ciężarówka, ale idą w zaparte że jest świetny. Przyznam się szczerze, że polskie wózki wizualnie bardziej mi się podobają. Co do skrzypienia, jest takie magiczne cudo co się nazywa sylikon w spreju. Też się spodziewam syna niebawem i zdecydowaliśmy się wozić go w polskim wózku. Zdecydowaliśmy się na Jumpera 5 firmy tako. Nie ma tam żadnych spawów tak więc nic nie pęknie, elementy są łatwe do naprawy jeżeli coś się zepsuje i przyjemnie się składa, a cenowo też nie wyszedł najgorzej.
  • thea19 05.09.17, 10:15
    jeszcze dziecka nie masz a juz wozek chwalisz? pogadamy jak nim rok pojezdzisz.
  • kazimierzwielki1984 05.09.17, 10:24
    Nie ma sprawy, równo za rok wejdę i napiszę opinię wink Powiedziałem co mi się spodobało, jak czytałem to wiem że spawy pękają, tak się działo między innymi w tako u niejednego innego producenta. Zauważyłem że ten model nie ma spawów co mi się spodobało i przekonało do zakupu. A reszta, wyjdzie w praniu smile
  • thea19 05.09.17, 10:36
    czekam z niecierpliwoscia za relacje okraszona fotkami. chcialabym jeszcze zasugerowac mozliwosc sprawdzenia chociazby ktoregos z polecanych tu wozkow. bedzie wtedy mozna porownac tako z czyms przyjemniejszym w obsludze. majac tylko jeden wozek ciezko okreslic czy sie dobrze podbija, prowadzi, czy ma dobre materialy, czy kola nie osemkuja, czy waga faktycznie przyjazna a rozmiar po zlozeniu nie sugeruje zakupu busa a dziecko siedzi wygodnie a nie zwisa.
    ps wyguglalam sobie tego jumpera 5. nie wiem czy wiesz ale to klon spod czestochowy - wszyscy producenci zlomkow maja ten stelaz, ktory jest zywcem zerzniety z cybexa, pewnie bys go nie chcial bo zagraniczny.
  • weeroni_kaa 05.09.17, 12:58
    Zgadzam się z Tobą, Tako akurat do mnie nie przemawia ale to kwestia gustu. Jestem z Częstochowy i w Tako mają szkołę rodzenia, pooglądałam sobie te wózki dokładnie ale nie jeździłam nimi. Nie wiem też skąd ten upór, że to wszystko to chińskie stelaże.. Wystarczy przejrzeć youtuba żeby zobaczyć, że stelaż jest produkowany na miejscu w firmie...
  • martuska1982 06.09.17, 12:08
    weeroni_kaa napisał(a):

> Zgadzam się z Tobą, Tako akurat do mnie nie przemawia ale to kwestia gustu. Je
    > stem z Częstochowy i w Tako mają szkołę rodzenia, pooglądałam sobie te wózki do
    > kładnie ale nie jeździłam nimi. Nie wiem też skąd ten upór, że to wszystko to c
    > hińskie stelaże.. Wystarczy przejrzeć youtuba żeby zobaczyć, że stelaż jest pr
    > odukowany na miejscu w firmie...

Na miejscu w fabryce w Częstochowie to jest składany z podzespołów sprowadzanych z Chin. Drobny szczegół. wink

--
    zapraszam na grupę smile

web.facebook.com/groups/450372261976241/
  • weeroni_kaa 07.09.17, 14:13
    Drobny szczegół wink te które tak zawzięcie promujecie na pewno nic chińskiego nie mają wink
  • thea19 07.09.17, 16:24
    wszystko jest w chinach robione. pytanie tylko wg jakich standardow. wozki czestochowskie sa z jednej fabryki, roznia sie nazwa.
  • martuska1982 08.09.17, 17:18
    thea19 napisała:

> wszystko jest w chinach robione. pytanie tylko wg jakich standardow. wozki czes
    > tochowskie sa z jednej fabryki, roznia sie nazwa.

Dokładnie tak. Znane marki tez produkują w Chinach, ale maja inne standardy jakości używanych do produkcji materiałów.

--
    zapraszam na grupę smile

• hello_sunshine 10.09.17, 09:01
    I znowu ty- wielka "znawczyni". Pożal się boże "blog" i koszmarne wózki. Masakra, żałosne, zadufane babsko.
  • ela.dzi 10.09.17, 09:06
    Pochwal się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat wózków ekspercie.
  • annulka79 11.09.17, 16:00
    hello_sunshine zamiast obrażać innych, wypowiedz sie na temat ...
  • martuska1982 12.09.17, 09:36
    hello_sunshine napisał(a):

> I znowu ty- wielka "znawczyni". Pożal się boże "blog" i koszmarne wózki. Masakr
    > a, żałosne, zadufane babsko.

koszmarny to jest jad, w którym się topisz. smile

--
    zapraszam na grupę smile

• cool_mamuniaa 12.09.17, 11:17
    Dziewczyny i chłopaki, bez hejtu, w punktach, co na plus, co na minus. Interesują mnie konkrety, co zagraniczne mają lepszego od polskich i odwrotnie, ktoś ma porównanie?
  • annulka79 12.09.17, 14:09
    Mam porównanie i już wcześniej pisałam (nie tylko ja) że to nie da sie zrobić tabelki +zachodnich -polskich.
  • martuska1982 12.09.17, 14:14
    Jak dla mnie cały temat jest zbytnim uogólnieniem, bo nie wszystkie zagraniczne i nie wszystkie polskie. Niemniej z polskich marek mało który jest wart uwagi, dobrej jakosci. Z zagranicznych tez, ale nie znamy wszystkich zagranicznych (tych lokalnych). Idę o zakład, ze każdy kraj ma jakieś swoje tutki i coneco.
    A odpowiadajac - jakość. Wózki bugaboo, mountain buggy, ale nawet quinny te starsze to wózki w zasadzie niezniszczalne, a tymczasem dwuletni coneco potrafi być rozklekotany, potrafi pęknąc mu stelaż czy odpaśc koło.

--
    zapraszam na grupę smile

• cool_mamuniaa 13.09.17, 15:37
    Zgadzam się co do coneco, brat miał tego pomarańczowego i normalnie się składał na każdym krawężniku, dobrze ,że Błażek jakoś się tak zaasekurował rączkami, że nic mu się nie stało. Bubel
  • kasiamamaani 15.09.17, 16:40
    to forum jest dowodem na to, że można mówić szczerze o wadach i zaletach. Są zagraniczne wózki, które nie są tu polecane, mimo, że są docyś popularne na naszych ulicach. Bardzo często widuję w Polsce Inglesinę Trip. Nie przypominam sobie, żeby ktoś polecał ten wózek. Miałam Inglesinę Zippy i mimo tego, że dalej jest produkowana we Włoszech i tam uwielbiana nie jestem w stanie tego wózka polecić, bo pomimo, że jest bardzo ładny, materiały są świetnej jakości, nie blakną i są miłe w dotyku, to ten wózek po dwóch miesiącach niezbyt intensywnego użytkowania na zmianę z innym pojazdem robi się rozklekotany. Bebetto Nico - król forów facebookowych, zachwalany chyba wszędzie jest także moim zdaniem totalnym nieporozumieniem - klamociasty, stelaż pomalowany tak miękkim lakierem, że znajomi po miesiącu mieli na nim masę rys. Siedzisko użytkowane przez drobne dziecko po kilku miesiącach było "wysiedziane" i wyglądało o wiele gorzej, niż siedzisko BJCM 4w po dwóch latach użytkowania przez moją córkę ważącą 15-18kg. Słynie ten wózek z wysokiego oparcia, a ono ma ledwie 50cm. W BJCM 57cm i mogłabym tak wymieniać i wymieniać... Większość spacerówek w tych polskich cudach to komplene nieporozumienie. Uwielbiałam naszego Roana Maritę, ale spacerówka była w tym wózku beznadziejna i skończyła się kiedy córka miała rok. Jest to rzecz, na którą w ogóle mało kto zwraca uwagę, widzę notorycznie dzieci śpiące (w spacerówkach w których siedzenie można rozłożyć) na siedząco! Z głową opartą o budkę po jednej lub drugiej stronie. Za parę lat rodzice tych dzieci będą z nimi chodzić na rehabilitację i zastanawiać się skąd u nich skolioza. A nie chce im się poszukać (w dobie internetu, kiedy informacje są na wyciągnięcie ręki!!!) jaki wózek ma wyższe oparcie, w którym dziecko może komfortowo i bezpiecznie dla rozwijającego się kręgosłupa spać. Najczęściej to właśnie oni są zachwyceni tymi polskimi czołgami.
  • annulka79 15.09.17, 16:43
    Ja polecałam Inglesinę Trip smile zupełnie szczerze, miałam i opisywałam wady i zalety. Ale do Zippy się nie mogłam przekonać i już.
  • cool_mamuniaa 18.09.17, 10:33
    Aż sobie popatrzę na te co napisałaś, teraz były konkrety.
  • kazimierzwielki1984 14.09.17, 12:22
    A tak pozwolę sobie zapytać skąd taka pewna informacja?
  • beata402 07.09.17, 17:40
    trzy lata jeździłam roanem i złego słowa nie powiem po plaży i w bieszczadach nie zawodny potem przy następnym miałam emmę nie umywała się do tamtego jak narzekałam to znajoma powiedzała bo poprzedni miałam za dobry
  • cool_mamuniaa 11.09.17, 10:50
    a roan tez dwa w jednym?
  • kasiamamaani 15.09.17, 16:21
    no widać, że komentarz sponsorowany... aż żal, że takie coś na forum, gdzie próbujemy się wymieniać naszymi prawdziwymi odczuciami.
  • martuska1982 05.09.17, 10:37
    kazimierzwielki1984 napisał(a):

> Też się zastanawiam nad tą całą nagonką na polskie wózki, jakby to było jakieś
    > zło, a tylko są wymieniane wózki Mutsy, Quinny i cała masa innych których zapam
    > iętać nie mogę. Przyznam się szczerze, że znajomi mają wózek zagraniczny i amor
    > tyzacja skrzypi jak nie wiem co, materiał wypłowiał jest ciężki jak ciężarówka,
    > ale idą w zaparte że jest świetny. Przyznam się szczerze, że polskie wózki wiz
    > ualnie bardziej mi się podobają. Co do skrzypienia, jest takie magiczne cudo co
    > się nazywa sylikon w spreju. Też się spodziewam syna niebawem i zdecydowaliśmy
    > się wozić go w polskim wózku. Zdecydowaliśmy się na Jumpera 5 firmy tako. Nie
    > ma tam żadnych spawów tak więc nic nie pęknie, elementy są łatwe do naprawy jeż
    > eli coś się zepsuje i przyjemnie się składa, a cenowo też nie wyszedł najgorzej
    > .

Za granicą tez robią tanie szajsy z linii ekonomicznych. wink moze twoja znajoma ma własnie taki "zagraniczny" wózek. wink ide o zakład, ze nie ma wózka z zadenj z polecanych tu marek.

--
    zapraszam na grupę smile

• gochalodz 05.09.17, 11:41
    Obstawiam Chicco. Ostatnio wciskają je blogerom i blogerkom, słynna para Youtube ma wózek tej marki.
  • gochalodz 05.09.17, 11:48
    Mnie wizualnie podoba się taki wózek i co z tego ? tongue_out
    https://jolly-cdn4.azureedge.net/storage/ma/9dfd5bbe6f664234bb4a47ff75a557c8/716cfd29f438459eb8425aa581bf8a25/1200-883-0-jpg.Jpeg/DF9B583FCF47A4C81B312E59DC42B6846EE25B55/380881.jpeg
    Uważasz, że jest praktyczny ? Nadaje się do manewrowania między alejkami sklepowymi ?
    Da się go spokojnie spakować w 1 kawałku do samochodu średniego/ miejskiego czy wjadę nim do autobusu ?

Wygląd to niestety nie wszystko i szybko się o tym przekonasz.
    Taka postawa przypomina mi parę w mojej rodzinie, która się upierała przy polskim wózku i nie chciała słuchać rad bardziej doświadczonych, ignorowała fakt konieczności znoszenia/ wnoszenia czołgu w bloku z wąsku klatką. Nie minęły 3 miesiące, a już szukali lekkiego wózka, nawet chcieli parasolkę! dla takiego malucha.
    Nie spojrzeli też przy zakupie na spacerówkę, bo założyli błędnie, że nie może być mniejsza niż gondola.
  • mloda-matka 05.09.17, 13:20
    A czy można byłoby stworzyć listę polecanych na forum wózków? Można byłoby podzielić je na gondole, spacerowe lub (jeżeli spacerówka byłaby dobra) to dopisać 2 w 1.
    Trafiając pierwszy raz na forum, chciałam zobaczyć jakie marki wózków są polecane. Potem przyjrzeć się poszczególnym markom, wybrać 2 wózki i prosić o opinie na forum (przeszukując najpierw stare wątki na ich temat).
    Zdaję sobie sprawę, że stworzenie takiej listy, to ogrom pracy. Jednakże na pewno zaowocowałoby to w późniejszym okresie smile
  • annulka79 05.09.17, 17:00
    To nie jest tak, że polecana jest marka. Tu chodzi o MODEL, konkretny i odpowiedni dla danego dziecka i rodziców. Są marki polskie które mają modele godne polecenia (np. Xlander, starsze modele Roan, Jedo chyba też starsze modele, Nawington). Tu chodzi o jakość materiałów, trwałość. Te wózki nawet i 8 - 10 letnie jeżdżą i są w lepszym stanie technicznym niż kilkumiesięczne złomexy i inne co jakość mają jakotako wink

Są oczywiście zachodnie nie warte złotówki np. Chicco (choć mieli udane modele), Graco (choć koleżanka miała jakis stary model kupiony w stanach i bardzo ok) kiedyś był masakrycznie skrzypiący i płowiejący Bebecar.

Piszę tu o JAKOŚCI ale wiadomo, dla jednych wózek będzie super bo jeżdżą po mieście a inni stwierdzą że ten model ma za słabą amortyzację jak na ich teren albo inne oczekiwania wobec wagi ... Modele nie marka.
  • mloda-matka 05.09.17, 17:55
    annulka79- właśnie to miałam na myśli- modele wózków. Źle sprecyzowałam swoją wypowiedź pod tym względem smile

Nadal uważam, że warto spisać modele wózków. Każdy mógłby przejrzeć ten spis, poczytać o tych wózkach. Dobrać wózek do swoich potrzebsmile
  • weeroni_kaa 06.09.17, 13:10
    Czyli co, model Roan wyprodkowany w tym roku będzie gorsz jakościowo niż ten sprzed 5lat? tongue_out
  • gochalodz 06.09.17, 13:36
    Roan Marita jest na rynku naście lat i nadal w produkcji. Tego co dobre się po prostu nie zmienia!
    Tak samo jak Navington i Jedo mają modele w produkcji od lat.
    Gorsze są te nowe modele o dziwacznych stelażach, bliźniaki chińskie.
  • weeroni_kaa 06.09.17, 14:17
    Wszystko sie zmienia.. nie uwierzę, że od nastu lat nie zmienil chociażby np dostawców tkanin..
  • kasiamamaani 17.09.17, 23:54
    jest coś takiego jak konstrukcja. Konstrukcja Marity jest bezbłędna. Mimo tego, że miałam masę wózków i jeszcze wiele przede mną zapewne, to do gondoli Marita wracam z sentymentem. Ten wózek wynalazł dla mojej pirworodnej mój tata, sprawdził, przetestował i nie mogłam mieć żadnych zarzutów. Spacerówka okazała się mieć niskie oparcie, ale tak poza tym wózek był super.
    Materiały na tych współcześniejszych Maritach widziałam ładne i dobrej jakości.
  • weeroni_kaa 06.09.17, 13:08
    Właśnie, te niektóre wątki są stare przez co też w większości nieaktualne..
  • marcik844 06.09.17, 06:23
    Mutsy, Quinny? Raczej nie. Chyba musisz zglebic forum. Milej lektury😀

--
    www.kupujebolubie.pl/
  • cool_mamuniaa 05.09.17, 13:40
    Też jestem ciekawa dlaczego. Polscy producenci są aż tak źli? Mam doświadczenia z Baby Jogger i bez rewelki, kółka przednie wykręcają się na wszystkie strony albo latają w powietrzu, wkurza jak nie wiem. Wózek "do biegania" miał być, tylko kto wybite zęby pozbiera? Moje, bo dziecko,jeszcze nie ma.
  • janes84 05.09.17, 15:15
    O którym Baby Joggerze mówisz? Bo model przeznaczony do biegania ma akurat jedno kółko z przodu. Wszystkie modele z dwoma kołkami z przodu tej firmy wózkami do biegania nie są. BabyJogger to nazwa firmy a funkcjonalność to zupełnie co innego.
  • annulka79 05.09.17, 17:02
    Nie każdy wózek Baby Jogger jest do biegania a te co mają "kółka przednie" czyli dwa to absolutnie do biegania nie są! cool_mamuniau do biegania to kółko z przodu, jedno i to zablokowane albo lepiej sztywne prosto!
  • cool_mamuniaa 06.09.17, 10:15
    Może to hasło "do biegania" trochę na wyrost, bo kółka świrują przy normalnej jeździe i to mnie wkurza, że reklamują jako wózek do biegania, a normalnie jeździć się nie da.
  • cool_mamuniaa 06.09.17, 10:17
    Żeby nie być wyłącznie krytycznym, powiem, że fajnie się baby joggera składa i mało miejsca zajmuje, ale to już większość wózków "umie".
  • martuska1982 06.09.17, 12:11
    cool_mamuniaa napisał(a):

> Może to hasło "do biegania" trochę na wyrost, bo kółka świrują przy normalnej j
    > eździe i to mnie wkurza, że reklamują jako wózek do biegania, a normalnie jeźdz
    > ić się nie da.

O tery! A gdzie ty widziałas reklamę czterokołowego baby joggera jako wózka do biegania? surprised

--
    zapraszam na grupę smile

• annulka79 06.09.17, 17:05
    Żadnego wózka z "kółkami" dwoma z przodu nie reklamują jako do biegania!!!! To ze w nazwie firmy jest Jogger to nie znaczy że wszystkie wózki z ich oferty są do biegania!
    Rozumiem, ze analogicznie rozumując możemy mieć pretensję że Mountain Buggy Nano nie poradził sobie na górskiej ścieżce a nawet w dolince ... no przecież w nazwie jest Mountain czyli cool_mamunia stwierdzi że to wózek w góry...
  • cool_mamuniaa 07.09.17, 11:40
    annulka79 nie stwierdzę, że to wózek w góry, ironicznie napisałam co do nazwy Baby Jogger, a przeszkadzają mi kółka, które świrują na prostej drodze, podczas normalnego spaceru. Niby te skrętne koła lepsze, lepiej podbijaja krawężniki, itp. ale lepiej jeździło mi się wózkiem no name u brata, ciężkim "czterokołowcem".
  • annulka79 07.09.17, 18:02
    O rany ... przecież przednie skrętne koła czy nie nie mają wpływu na podbijanie ...
    Zwyczajnie źle dobrałaś wózek do powierzchni po której jeździsz i tyle.
  • cool_mamuniaa 08.09.17, 12:28
    chciałabym mieć wózek, który jeździ co najmniej dobrze po każdej powierzchni, przekonuję się tylko, że ideałów nie ma, nie ważne, czy chińskie/polskie/amerykańskie, każdy ma jakieś wady
  • kasiamamaani 15.09.17, 16:45
    Mam City Versa Gt i nie zauważyłam nigdy żeby koła świrowały, co miało miejsce w Bugaboo Bee i było bezpośrednim powodem sprzedania przeze mnie tego wózka
  • klaudyna92 06.09.17, 09:46
    witam tez jestem na etapie wózka po paru wizytach w sklepach dziecięcych spodobały mi się wózki egg, cybex priam z siedzieskiem lux ale jedno co mnie martwi to słaba amortyzacja i małe gondole choć priam ciut wieksza, no i cena, czy jest jakiś polski tańszy wózek który możecie polecić
  • gochalodz 08.09.17, 07:43
    Ja bym się raczej spacerówkom przyjrzała, bo to spacerówki używa się najdłużej.

Polsko/ chińskie wozy mają spore gondole, ale beznadziejne, maleńkie spacerówki.

Polskie polecane marki to tu wymienione Roan (marita, Emma , sofia), Jedo, Navington czy X-Lander.

Z takich bardziej nowoczesnych to może Maxi Cosi Stella
    www.sklep-tosia.eu/maxi-cosi-stella_p3022_k96_m8
    lub polski Navington (stelaż ma klasyczny, ale to elegancki i nowoczesny wózek)
    www.sklep-tosia.eu/navington-corvet_p1779_k96_m142
    www.outlet-wozki.pl/kategoria-produktu/wszystkie/?filter_marka=navington
    badź Jedo
    www.sklep-tosia.eu/jedo-nevo_p3357_k96_m172
    www.sklep-tosia.eu/jedo-trim_p50_k96_m172
    Zakładam, że nie szukasz lekkiego wózka i nie będziesz go nosić, bo żaden wózek z dużą gondolą i amortyzacją lekki nie jest.
  • klaudyna92 12.09.17, 09:25
    z tego co widziałam to jedo jest na tym samym stelażu co każdy inny wózek polskiego producenta. Dlaczego jest lepszy od innych?
  • annulka79 12.09.17, 14:11
    Które jedo? bo stelaży jedo jest kilka bo Jedo to firma a nie konkretny model. Polecane to najczyściej te starsze Fyn i Bartatina i owszem są podobne, ale nie takie same jak inne.
  • ela.dzi 12.09.17, 15:39
    Bo Jedo jest prawdopodobnie składany w Polsce i na pewno jest wykonany z lepszych części i materiałów. Z czasem Jedo naprawdę się aż tak nie niszczy. Mój Fyn ma ponad cztery lata, cały czas wygląda jak nowy kolejne dziecko go zalicza. Nie mogę tego powiedzieć o Tako, Camarelo czy Tutku, którymi jeździły sąsiadki i które dawno już poszły na złom.
  • ela.dzi 08.09.17, 14:25
    Nie tylko, ale jakość wykonania większości pseudopolskich wózków do tej pory pozostawiała wiele do życzenia. Moja szwagierka po 2 latach wyrzuciła na złom Baby Design Sprint. Sąsiadkom pękł stelaż podczas jazdy z dzieckiem w Tako Captiva Mohican i Tutek Grander. Chcesz mieć takie przygody ? Nie wspomnę jak te wózki wyglądają po 2 latach. Szczerze za to mogę polecić Jedo jako gondolę, po 4 latach wygląda jak nowy mimo, że dwójkę dzieci zaliczył. Spacerówka była do pupy, ale od 2014 jest dużo lepsza. Przekonałam swoją koleżankę do modelu z 2014 za parę stów i po roku cały czas jest zadowolona, a wózek dalej jak nowy.
  • annaijacek 11.09.17, 22:44
    A nie zastanawia Cię dlaczego jest taki ogrom ogłoszeń: Sprzedam wózek używany 4 czy 6 miesięcy z nową spacerówką nawet z kartonu nie wyciągniętą, na gwarancji jeszcze 1,5 roku? To są właśnie te super wózki, wyglądają bardzo podobnie mimo różnych producentów, dlaczego się wszyscy ich pozbywają za połowę ceny jak są takie super?
  • lily_123 14.09.17, 09:11
    Coś jest w tym, że polskie wózki często słabo wypadają na tle konkurencji. Ja miałam np. kiedyś X-landera, a to właśnie polska firma, i choć był raczej dobry jakościowo, to miał jak dla mnie sporo minusów. I przy drugim dziecku kupiłam już wózek "zagraniczny" - bo Chicco Urban Plus Crossover. Czyli produkt włoski smile Używam około roku i jestem z niego bardzo zadowolona - zwrotny, stosunkowo lekki, a bieżnikowane koła dają radę na moich wiejskich drogach. Gdy córka miała ok. 7-8 mcy bardzo przydała się funkcja szybkiego zmieniania spacerówki w gondolę (i odwrotnie). Gdy widziałam na spacerze, że jest senna, w kilku ruchach zmieniałam jej wózek ze spacerówki w gondolę, by mogła spać w pozycji leżącej. Oczywiście spacerówkę też można rozłożyć, jednak to nie to samo, co gondolka wink Fajne jest też to, że można wymieniać Color Packi - czyli budkę, siedzisko i inne części, dzięki czemu wózek zyskuje zupełnie nowy wygląd niskim kosztem.
  • gochalodz 14.09.17, 11:03
    Wstaw zdjęcie, bo coś nie chce mi się wierzyć w ten nagły wspólny zachwyt nad tą marką. Od kiedy ten wózek ma amortyzację ? To taka sama lipa jak w graco evo xt.
  • annulka79 14.09.17, 11:08
    Znam xA znam chicco urban i nie zgodzę sie z opinią. Xa kilkuletni jeździ i działa, chicco roczny trzeszczy i chwieje się a siedzisko/gondola to hmmm ... akurat w tym przypadku nasz xlander wypada znacznie korzystniej.
    ale ja używałam różnych firm a czytając posty lily_123 można stwierdzić że ma wózek chicco, fotelik chicco, sznureczek do smoczka chicco ... itd itp
  • gochalodz 14.09.17, 11:11
    Chyba firma kiepsko przędzie, że muszą tak nachalnie spamować. Youtuberzy też nagle wychwalają ten szmelc.
  • gochalodz 14.09.17, 11:10
    A tak na marginesie to nowa wersja kół Urbana , o której piszesz weszła do sprzedaży dopiero w tym roku, więc nie mogłaś SPAMERKO go używać ponad rok!
  • annulka79 14.09.17, 11:26
    Lily_123 zdecydowałaś juz czy teraz masz córeczkę czy synka? big_grin

forum.gazeta.pl/forum/w,101614,164442690,164442690,Xlander_xpulse_czy_jedo_trim.html

• klaudyna92 15.09.17, 09:59
    mam wrażenie że tu sama walka o te wózki, a przecież codziennie na spacerze widzę mamy spacerujące z polskimi wózkami coletto, roan, adamex, anex itp. czyli chyba nie mogą być takie straszne, mima piękna ale cena zabójcza. Dajcie proszę przykład czegoś w rozsądnej cenie
  • gochalodz 15.09.17, 10:45
    klaudyna92 napisała:

> mam wrażenie że tu sama walka o te wózki, a przecież codziennie na spacerze wid
    > zę mamy spacerujące z polskimi wózkami coletto, roan, adamex, anex itp. czyli c
    > hyba nie mogą być takie straszne, mima piękna ale cena zabójcza. Dajcie proszę
    > przykład czegoś w rozsądnej cenie

Rozsądnej cenie ? Chyba kiepsko się wczytałaś w ten wątek, bo ja już linki do tanich, a dobrych wózków podawałam.

Na szczęście ja nie spotykam na osiedlu w Łodzi takich "wózków" jak wymieniłaś. Może u mnie ludzie biedniejsi i nie stać ich wydać 2tys zł na 6 miesięcy, bo po 6 szukaliby już normalnej spacerówki.
    Zagraniczne, tańsze wózki dominują Quinny, Maxi Cosi czy Britax, a z polskich X Lander, Roan i Jedo.
    Nikt nikomu nie broni kupować złomu, Wasza kasa. Szkoda tylko, że potem forum jest zalewane nowymi wątkami o spacerówkach dla 6 czy 8 miesięczniaków, takie same zadowolone mamusie są tutków, tako, dymexów czy anexów tongue_out
  • thea19 15.09.17, 10:48
    anex jest ukrainski
  • weeroni_kaa 15.09.17, 11:01
    Nie kłam wink
  • thea19 15.09.17, 11:05
    Lypak Volodymyr Prezes Zarządu
    Prushko Ivan Wiceprezes Zarządu
    ot takie polskie nazwiska
  • thea19 15.09.17, 11:07
    anex jest tak samo polski jak Polski Bus czy Winiary
  • gochalodz 15.09.17, 11:22
    I jak pięknie używają tłumacza google, pamiętacie z pewnością ten wątek big_grin
  • martuska1982 20.09.17, 14:04
    gochalodz napisała:

> I jak pięknie używają tłumacza google, pamiętacie z pewnością ten wątek big_grin

kiedys napisałam do nich na ich fp i odpisali tak łamana polszczyzną, ze z laskami na grupie wózkomaniaczek sie brechałysmy dośc długo. wink

--
    zapraszam na grupę smile

• gochalodz 20.09.17, 14:40
    Mnie nie było do śmiechu gdy ten pojazd widziałam na wystawie w dużym i wydawałoby się solidnym sklepie z branży w 3mieście! Takie ukraińskie g! na wystawie, to nie dziwne, że się ludzie o nie pytają.
  • cool_mamuniaa 25.09.17, 10:47
    czyli Ukraina, to nie zagranica?bo patrząc na tytuł, te tez powinny być dobre, skoro spoza Polski...
  • martuska1982 27.09.17, 18:24
    to jest wlaśnie ten przykład, ze nie wszystkie zagraniczne sa takie super wink

--
    zapraszam na grupę smile

• cool_mamuniaa 15.09.17, 15:53
    no to idąc tym tropem jest lepszy...ha ha ha, bo zagranicznywink
  • thea19 15.09.17, 16:03
    Ma tez najdluzsza gwarancje ze wszystkich - az rok. Ciekawe dlaczego.
  • weeroni_kaa 15.09.17, 10:59
    No i dalej żadnych konkretów. Jedynym argumentem jest 'bo to nie polskie, tylko wszystko chinskie'. Zastanawia mnie skąd Ci wszyscy znawcy i eksperci mają takie informacje ja dopóki nie mam pewności to nie rozpuszczam informacji dalej. I muszę niektórych z Was rozczarować frma Anex i Bebetto (bo nie wiem jak inne) wszystko mają z Polski, składne jest w Polsce, kontrola jakości też Polska wink. No więc ten jeden argument możemy juz obalić. Może zatem chodzi o reklamę? i sugerujemy się, że jak ' z zagranicy' to lepsze, hm?
  • agrafa83 15.09.17, 15:36
    Bo mają małe spacerowki,z niskim oparciem, podwojna amortyzacja osiada pod ciezarem dziecka- zła konstrukcja i dziecko wisi krokiem na pasach,pasy mają kiepską regulacje i się zsuwaja, np anex,adamex nierozkladane na plasko- spacerowka pod kątem.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvclb1x9dzmepl.png
  • annulka79 15.09.17, 16:49
    Akurat reklamę Anex ma rozwiniętą i co z tego...
    Nie wczytałaś sie specjalnie w to forum, bo inaczej zauważyłabyś że argumenty były podawane często. Rzeczowe i konkretne, za i przeciw niezależnie od kraju produkcji. Mało tego ten sam wózek jest doradzony w jednym wątku a odradzony w innym bo osoby które się na tym znają wiedzą ze nie nie jest zgodny z potrzebami użytkowników itp itd.
  • kasiamamaani 15.09.17, 16:49
    nie dziwi Cię nic a nic, że wszystkie wyglądają praktycznie tak samo, że nowy Roan, Adamex czy Inny Tutek jakby zdjąć im tabliczki to nawet "producent" nie byłby w stanie rozpoznać swojego produktu? Nie dziwi Cię, że na Ukrainie, w Czechach czy na Słowacji można spotkać dokładnie identyczne wózki pod innymi nazwami rodzimych "producentów"?
  • kasiamamaani 15.09.17, 16:56
    " Anex i Bebetto (bo nie wiem jak inne) wszystko mają z Polski, składne jest w Polsce, kontrola jakości też Polska"
    słowo klucz to "składane". Nie ma w tych wózkach żadnych oryginalnych rozwiązań, żadnego indywidualnego pomysłu. Wszystkie gondole to mydelniczki z jednej sztancy. Wyróżnia się Navington, XLander, Jedo i Roan (tu starsze modele). Dlaczego BJ wygląda zupełnie inaczej niż Nipper, Nuna, Gesslein, Buaboo czy TFK? Bo to są oryginalne pomysły. Bo możesz sobie wybrać który producent najlepiej trafił w Twój gust i potrzeby. Znajdź mi proszę jakiś innowacyjny model w tych wózkach o których piszesz, który ma coś niepowielone a zrobione w jakiś fajny, nowatorski sposób.
  • jaggurt 07.10.17, 08:42
    Nie zgadzam się, zanim kupiłam wózek oglądałam i zagraniczne i drogie wózki i wózki polskich producentów, jakość jest różną u jednych i drugich ale zdecydowałam się jednak na polski amelis hugo bo wygląda pięknie,tak jak dużo droższy, jest dobrze wyposażony i funkcjonalny a kosztuje połowę tego co zagraniczne
  • thea19 07.10.17, 08:51
    a czym on sie rozni od tutka, tako czy bebetto?
  • annulka79 07.10.17, 17:33
    No dobra. Piszesz wszędzie, że to cudo jest cyt: śliczne, piękne, funkcjonalne i doskonałe a w dodatku dobrze wyposażone ... a konkretnie?
  • jaggurt 09.10.17, 11:56
    Konkretnie to co do mnie najbardziej przemawia czyli duże pompowane koła, podwójna amortyzacja, łatwe do czyszczenia wstawki z ekologicznej skóry, regulowana rączka, łatwo dostępny zamykany kosz, obracają spacerowka, duża budka z okienkiem, uchwyt na kubek, moskitiera do gondoli,torba z przewijakiem, pokrowce przeciwdeszczowy i na nóżki itd, nie miałam niczego oddzielnie dokupowac i to jest ogromny plus
  • annulka79 09.10.17, 15:00
    Zdajesz sobie sprawę, ze ten "konkretny" opis pasuje do większości częstochowskiej produkcji?
  • annulka79 09.10.17, 15:12
    Znajdź różnie:

(dla ułatwienia podpowiem że to wózki różnych firm i do każdego pasuje powyższy opis)

.
    http://baby-toys.pl/341-large_default/adamex-barletta.jpg
    http://hugo.amelis-colour.com/assets/img/kolorystyka/hugo_dream1.jpg
    http://www.petto.cz/images/sklady_parametry/brano_ecco_11.jpg
    https://mkskimgmodrykonik.vshcdn.net/0szNOz4GqGO_s1600x1600.jpg
    http://www.youngsmartees.com/image/prod_pic/thumbs/big_1844309813.png
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSPKvofeL9dyKUbvkRY8hH_gUYHdA8wVTOzIdPqCfKNZuQxnUMU

Sporo takich jeszcze by sie znalazło, to tak na szybko smile
  • kasiamamaani 09.10.17, 23:28
    Jejku,mpotrzebna mi oczu kapiel 😔 To az boli

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.