Dodaj do ulubionych

Lekki wózek 2w1 - dylematy niedoświadczonej

03.02.18, 23:33
Cześć dziewczyny,
jestem tu nowa i w dodatku kompletnie zielona w temacie wózków. Znajoma poleciła mi Was jako najlepsze doradczynie w sprawach wózkowych, więc po wstępnych oględzinach (i przeczytaniu wielu wątków na tym forum) postanowiłam poprosić Was o poradę.
W maju pojawi się na świecie moje pierwsze dziecko. Szukam wózka, który:

- zmieści się do małego bagażnika samochodu - stelaż będę trzymać niestety w bagażniku ponieważ mieszkam na 4. piętrze bez windy
- ma dużą gondolę (ale raczej lekką bo będę ją nosić na 4. piętro). Duża bo oboje jesteśmy raczej wysokimi ludźmi, a moje dziecko już teraz uznawane jest za duże.
- będziemy używać go przeze wszystkim w mieście

Facet w sklepie Entliczek polecił nam dwa modele:

jakiś XLander (nie zapamiętaliśmy modelu bo nie za bardzo nam się spodobał)

oraz MUTSY EVO. Ten drugi jest fantastyczny (szczególnie ta skórzana brązowa rączka big_grin). Ale wyczytałam, że budka w rozłożonej spacerówce jest fatalna i trochę zrobiło mi się żal sad

Natomiast mamy możliwość wziąć za darmo (od rodziny) BUGABOO CAMELEON. Wiem, że za darmo i nie powinnam się nad tym zastanawiać, ale... nie jestem do niego przekonana. W dodatku jest w kolorze, którego wyjątkowo nie lubię (czerwony) wink

To ma być mój pierwszy wymarzony wózek dla pierwszego wymarzonego dziecka wink Same wiecie jak to jest. Rozsądek podpowiada, żeby brać tego Cameleona, ale serce chciałoby coś ładniejszego. Mutsy zachwycił mnie swoim wyglądem, ale nie chcę, żeby mój synek (który na zimę przesiądzie się do spacerówki) miał zawsze wiatr i deszcz w oczy.
Ach. No i widziałam, że to Cameleona można dokupić inne nakładki. Spacerówka jest całkiem fajna! Ale ta gondola taka prostokątna... wink Nie wiem.

Dlatego chciałam Was zapytać co myślicie o tej sytuacji, tak na chłodno, nie będąc w mojej skórze. Mam na myśli właściwości techniczne tych wózków bo jeśli chodzi o gust to nikt przecież za mnie nie wybierze smile
Mam jednocześnie nadzieję, że w żaden sposób nie skopiowałam wątku, który już istnieje.

Edytor zaawansowany
  • ancia777 04.02.18, 14:41
    Cześć, ja osobiście nie używałam Bugaboo Cameleona, bo bardzo mi się nie podoba wizualnie. Ale jeśli Twoje obiekcje dotyczą tylko koloru to się nie zastanawiaj, wez go i zainwestuj w nową tapicerkę. Każdy na tym forum Ci poleci ten wózek jako najlepszy z tych, które wymieniłaś. Zdecydowanie smile
  • polinezja00 04.02.18, 16:53
    Gondola Cameleona bardzo mi się nie podoba wink Jest taka nieprzyjazna wizualnie, kanciasta. Nie jest to szczyt moich marzeń. Spacerówka już na szczęście ujdzie. Natomiast interesowały mnie właśnie kwestie techniczne - który wózek ma możliwie najmniejszy stelaż i jednocześnie jest uznawany za dobry pod innymi względami. Ciężko jest znaleźć w sklepach te wózki o których najczęściej piszecie na forum. Dlatego facet w Enliczku pokazał nam tylko Mutsy i XLandera jako jedyne małe, które ma w ofercie. Będę szukać dalej, a jeśli nic nie znajdę to wezmę tego prostokąciaka Cameleona i jakoś przecierpię pół roku tongue_out
  • fala86 04.02.18, 22:19
    Ja kupilam nowe mutsy evo, moja siostra za tyle samo uzywanego cameleona. Ja jezdze mutsy z 1.5 rocznym dzieckiem - syn urodzony w czerwcu, na zime przesiadalismy sie do spacerówki, a moja siostra cameleona zajechala i kupila snapa. Jesli porownujemy cama i mutsy to ja milion razy bardziej wolę mutsy. Moim zdaniem ten wozek dobrze jezdzi, lekko ma zwarty stelaż, cam (moze to kwestia tego, ze byl uzywany) mial jakis taki ruchomy stelaż. Nie chcialabym tego wozka za darmo. Gondola jest nisko , jest brzydki, tapicerka na maca plowieje. Ona miala bude taka jakby polarowa, moj mutsy wyglada jak nowy. Tapicerka jest bardzo ładna. Minusy w mutsy - nie jest to najlzejszy wozek (ale z camem porownywalnie) ma dosc mala gondole, naladowany koszyk szura o kraweznik. Budka przeszkadzala mi na poczatku. Teraz z duzym dzieckiem nigdy jej nie rozkladam do konca. Mutsy jezdzi bardziej lekko niz valco snap.
  • gochalodz 05.02.18, 14:05
    Mutsy jest ciężki , nie porównywalny z cameleonem. To istna krowa ! Baby jogger city mini gt z gondola kompaktowa lub deluxe. Snap tez ma teraz gondole . To najlżejsze wózki .
  • adelapadela 09.02.18, 14:58
    Ja polecam Emmaljunga nxt90 my mamy i wnosimy go na 4 piętro bez problemowo. Jak na wózek jest stosunkowo lekki. Rozkładamy go na 2 części i niesiemy.
  • annulka79 09.02.18, 18:54
    adelapadela jeszcze raz Ci napiszę: to NIE jest lekki wózek. Waga niemal 14 kg (wg. producenta) również w wersji spacerowej nie stawia go w gronie lekkich a PRZECIĘTNYCH.
  • ela.dzi 09.02.18, 21:47
    Wręcz ciężkich
  • kasiamamaani 10.03.18, 00:07
    14kg to dla mnie waga super ciezka, lekki wozek wazy do 8 kg, sredni do 10, a powyzej zaczynaja sie ciezarowki 😉 co kto lubi..
  • copykat 12.02.18, 21:18
    A musisz kupować 2w1? Gondola w Mutsy jest ok (chociaż nie jest zbyt duża, ale lekki wózek z duża gondolą ciężko będzie znaleźć), spracerówka z tego co pamiętam ze sklepu jest rzeczywiście mała i wygląda dość pokracznie na tym wielkim stelażu.
    Też szukałam lekkiego wózka bo musiałam go wnosić po schodach do mieszkania i kupiłam Jane Muum, może nad nim się zastanów? Stelaż się składa bardzo fajnie, gondola też się składa na płasko (ale nie jest zbyt duża, córka jeździła w niej równo 6 miesięcy i wyrosła), spacerówka też jest ok. Jest moim zdaniem lżejszy od Mutsy (siostra ma mutsy i porównywałam). WErsja ze spacerówką waży ok. 12,5 kg, z gondolą chyba mniej. Tak czy inaczej, mimo że byłam zadowolona z Muuma, to jak córka miała 8 miesięcy sprzedałam go i kupiłam valco snap wink jakbym drugi raz miała kupować wózek, wzięłabym używana gondolę z tych lżejszych i od razu potem lekką spacerówkę typu valco czy joie
  • adelapadela 22.02.18, 13:44
    My mamy emmaljunga nxt90 i gondola starczyła nam do 7 miesiąca więc myślę, że jest spora jak dla mnie duża zaleta.
    Ja brałam wózek 2 w 1 bo szczerze po 7 miesiacach nie chciałoby mi się szukać kolejnego godnego polecenia wózka big_grin
    A ten przypadł nam bardzo do gustu smile
  • annulka79 22.02.18, 19:20
    Adela, nie spamuj smile
  • oluska1302 22.02.18, 22:46
    Miałam ten sam dylemat... też mieszkam na 4 piętrze bez windy.. . I podobne wymagania. Uwierz, że i bugaboo nie będziesz wnosić, w okresie połogu nawet Ci nie wolno. Pokombinuj czy mogłabyś zostawić stelaż na dole. My przypinamy do rury tongue_out
    Mnie na początku też się nie podobał, ale za wagę, lekkość prowadzenia i podbijanie daję mu pierwsze miejsce.
    Jeśli masz możliwość posiadania bugaboo za darmoszkę to bierz smile
  • oluska1302 22.02.18, 22:48
    Miałam ten sam dylemat... też mieszkam na 4 piętrze bez windy.. . I podobne wymagania. Uwierz, że i bugaboo nie będziesz wnosić, w okresie połogu nawet Ci nie wolno. Pokombinuj czy mogłabyś zostawić stelaż na dole. My przypinamy do rury tongue_out
    Mnie na początku też się nie podobał, ale za wagę, lekkość prowadzenia i podbijanie daję mu pierwsze miejsce.
    Jeśli masz możliwość posiadania bugaboo za darmoszkę to bierz smile
  • adelapadela 08.03.18, 12:18
    dokładnie 4 piętro to jest przerąbane ;P
    Obecnie mieszkam i też nie mam windy i jest ciężko, jak nie mam siły to zostawiam wózek w bagażniku i mąż nosi.
    Jak nie to najpierw zanoszę małą i wracam po wózek ;D
    Jak ja daję radę z naszą emmaljunga na 4 piętro to każdy da ;D
    Miałam porównanie z adamexem katrine i jego nie byłam w stanie wnieść także emmaljunga na pewno wagowo jest spoko.
  • blueaha 08.03.18, 20:59
    Jeśli chodzi o gondole to ta z cameleona należy do najlżejszychsmile przy takim dylemacie ja ci napisze jedno- bierz tego cameleona, pouzywasz go, zobaczysz co się sprawdza w twoim przypadku a co nie i na jesień dokupisz sobie jakiś mniejszy wózeczek, zgrabniejszy do wnoszenia z dzieckiem na ręku . I wtedy ten drugi sobie kupisz fikuśny i wymarzony plus extra dodatki . Gondola w cameleonie długa jest i w sumie fajne na lato, amortyzacja tez niezła . Ja ten wózek bardzo lubiłam w mieście. Teraz mam brio go i brakuje mi przekłamanej rączki- ta w cameleonie jest super przy wietrze czy słońcu

--
    Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się mawink
  • annulka79 09.03.18, 08:49
    Blueaha dobrze pisze.
    Bierz cameleona na początek. Potem będzie czas pomyśleć nad kolejnym a będziesz już bogatsza w doświadczenie.
    Piszę to właśnie z doświadczenia bo miałam "przyjemność" wnoszenia wózka na piętra. Nawet spacerówka ważąca niewiele ponad 12kg nie była lekka (nie słuchach "pudzianów co 14-15 kg przy wzroście 152 wnoszą jak to wyżej bo to zwykła ściema).
    .
    Cameleon nie jest ciężki. Jeśli nie będzie opcji zostawienia wózka na dole to gondola z dzieckiem w ręce jednej a w drugiej rozłożony stelaż wciągany/sprowadzany po schodach na tylnych kółkach i to było moje sprawdzone rozwiązanie. Nie wyobrażam sobie zostawić dziecko samo na 4 piętrze i biec po wózek. Uwierz, to nie trwa 5 sekund.
    Wkładanie wózka do bagażnika tuż po porodzie tez jest wyzwaniem i jeśli będziesz robiła to często to im mniej wazy tym lepiej oczywiście kompromis z amortyzacją i wygodą dla dziecka być musi.
  • adelapadela 22.03.18, 15:37
    Z maleńkim dzieckiem bez problemu da się wnieść gondole z dzieckiem na 4 piętro. Ale ja mimo, że mój emmaljung ważył ok. 13 kg nigdzie nie pisałam, że noszę cały wózek na raz. Nosiłam gondole z dzieckiem teraz spacerówkę i dziecko a potem lecę po stelaż. Ewentualnie biorę sam wózek rozłożony na dwie części. Ja zostawiam dziecko w kojców i myślę, że przez chwilę jak idę po schodach nic mu się nie stanie. Do łazienki też wychodzę - nie biorę dziecka ze sobą więc nie widzę w tym problemu.
  • asi.ulak 22.03.18, 19:43
    O matko, lekki to nie jest 13 kg... a że znam tą 60 to na pewno nie jest lekka. Rozumiem zadowolenie ale to nie ten wątek.

Pytanie mam właśnie o lekki wózek.
    Czy ktoś zna Concord Soul?
    Niby lekki a waga niemal 10 kg to raz piszą stelaż a raz wózek, no i właśnie wózek to byłoby super bo wygląda na mały, zgrabny i całkiem amortyzowany jak na takie maleństwo smile
    Ktoś, coś?
  • adelapadela 05.04.18, 15:44
    No lekki to może za dużo powiedziane żeby był emmaljung ale miałam porównianie z Adamexem który ważył 20kg i tego to dopiero było cięzko nieść tongue_out
    Spacerówka zawsze jest dużo lżejsza bo od 3 miesięcy używam i widzę dużą różnicę.
    P.S asi.ulek zwracaj też uwagę na koła i teren po jakim będziesz jeździła big_grin bo ja mam w "parasolce" piankowe i po chodniku idą super ale jak wjechałam w śnieg to nieźle się namęczyłam big_grin
  • asi.ulak 05.04.18, 16:22
    Dzieki za radę, ale ja mam juz pewne doświadczenie i domyślam sie ze koła parasolki w śniegu to złe połączenie.
    Niemniej jednak prosze Adelapadela nie wciskaj tej Emmaljungi jako wózka lekkiego (teraz doczytałam ze masz 90 nie lzejszą 60) bo jest cieżki. To że znasz jeszcze ciezsze to jeszcze za mało żeby twierdzić to co twierdzisz. Brak Ci zwyczajnie wiedzy i doświadczenia. Spacerówka nie zawsze jest jak piszesz dużo lżejsza, zwykle wazy podobnie a czasem to nawet ciezsza. W Twoim wózku np w zależności od siedziska wazy podobnie lub wiecej. Wnoszenie takiego kolosa gdziekolwiek to jak parkowanie sporym suvem na wąskim parkingu - no da się ale trudno polecać, a za argument podawać przykład że są wieksze.

Coś w temacie wspomnianego Concord Soul ktoś wie?
  • tomekokil 14.06.18, 10:54
    Każdemu pasuje co innego jeśli chodzi o wózki. Ja sobie chwalę Dorjan-a i ich rzeczy, marka ma swój portal na dorjan.com.pl. Robią wózki nowoczesne i funkcjonalne ale z drugiej strony ładne, dopracowane pod względem szaty graficznej, kolorystyki itp.
  • patrycjak 12.02.19, 18:28
    My zdecydowaliśmy się na Bertica - bardzo lekki i uniwersalny, gondola przekształcana w spacerówkę smile
  • tosia_s 13.09.19, 11:13
    Na Mutsy sie nie zawiedzieszsmile Ja też kiedyś chciałam Mutsy i zwyciężył rozsądek mojego męża,a potem sie męczyłam z nieporęcznym i ciężkim wózkiem. Odwiedź sklep, w którym pokazują spacerówki to sama będziesz mogła ocenić, jak jest z ta budką. Mutsy ma tez inne modele. Bardzo popularny jest Nio i i nowy Igosmile Ten to dopiero jest fantastyczny.Widziałam te wózki w sklepie tosia. Zapytaj się od razu o dopasowanie fotelika dla niemowlaka, żebyś nie musiała jeździć dwa razy. Bo bez fotelika ani rusz w szpitalu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka