Dodaj do ulubionych

Nosidełko czy Nosidełko chusta

14.05.12, 10:35
Które z nosidełek jest lepsze dla Maluszka 2 miesiące :
www.womar.com.pl/section2.php?page=produkty&zm2=nosidelka&zm3=4
czy
www.womar.com.pl/section2.php?page=produkty&zm2=nosidelka&zm3=0
w jednym i drugim malec znajduje się w pozycji leżącej.
a niestety ze względu na brak możliwości codziennego korzystania z wózka zmuszona jestem zakupić nosidełko by móc normalnie funkcjonować.

Proszę o podpowiedź

Edytor zaawansowany
  • rulsanka 14.05.12, 11:32
    To pierwsze absolutnie odpada, jest sztywne, nie zapewnia fizjologicznej pozycji żabki. Widać, jak nóżki wiszą.
    Jeśli nosidło to tylko nosidło miękkie, z szerokim panelem pod pupą np. Manduca, Tula. Kolana muszą być co najmniej na poziomie bioder lub nawet wyżej. Dobre nosidło nie daje możliwości noszenia przodem do świata (womar daje).
    Drugie nosidło - nie ponosisz w tym długo, bo ci plecy wysiądą. Ale po domu, na chwilę - chyba może być.
  • wazka84 14.05.12, 12:28
    To jakie będzie najlepsze nosidełko dla niemowlaka od 2 miesięcy ???
  • rulsanka 14.05.12, 12:55
    Chusta wiązana.
    Ewentualnie może być taka kołyska, jak z linku, ale to dla ciebie będzie raczej wysiłkowe. Na spacer się z tym nie wybierzesz, ale po domu ok. Dla dziecka ok.
    Dla dziecka od około pół roku dobre są miękkie nosidła, które wymieniłam oraz nosidła typu mei tai.
  • wazka84 14.05.12, 14:28
    a jaką chustę elastyczną, kieszonkę czy kółkową żeby nosić maleństwo w pozycji leżącej
  • rulsanka 14.05.12, 15:01
    Jeśli chcesz nosić w pozycji leżącej to albo tkaną, albo kieszonkę, kółkową.
    Natomiast noszenie w pionie w chuście, to nie to samo co noszenie pionowo na rękach, czy posadzenie na fotelu. Przy dobrze dociągniętej chuście kręgosłup i ciało dziecka jest równomiernie podparte i nie występują nadmierne obciążenia. Ja nosiłam w elastycznej i w elastycznej nie da się na leżąco. W tkanej chyba tak.
  • aleksandra1357 14.05.12, 19:02
    Ruslanka dobrze pisze!
    Przede wszystkim dużo lepiej nosić w chuście w pionie. W pionie w kieszonce można nosić od urodzenia. Jest to wbrew pozorom zdrowsze i dużo wygodniejsze dla matki i dziecka. Dziecko ułożone w chuście na leżąco jest zwykle pokrzywione, broda dociśnięta do mostka, matkę boli ramię, dziecko się kołysze - dla mnie było to bardzo niewygodne. Dobra chusta tkana wiązana od urodzenia lub dobre nosidło ergonomiczne od ok. 4 miesiąca chyba.
    Dziecko w chuście jest w pionie, cały kręgosłup podtrzymany, przysznurowane do mamy tak, że ciężar równomiernie się rozkłada, mama ma ręce wolne.
    Moi obaj synowie nie znosili pozycji leżącej w chuście.
    I wbrew pozorom wiązanie chusty jest naprawdę łatwe.
  • wazka84 15.05.12, 11:41
    www.feebee.pl/pl/p/Nosidelko-Lodger-Denim/661
    a ewentualnie coś takiego ???
    jakoś nie mam przekonania do chust
  • kaszunia 15.05.12, 16:56
    Takie coś posłuży ci maksymalnie miesiąc, bo dziecko zacznie ci się buntować, że nie chce na leżąco.
    Najlepsza będzie chusta tkana skośnokrzyżowa (Nati, Lennylamb).
  • wazka84 15.05.12, 19:09
    a jeszcze takie cos

allegro.pl/womar-nosidlo-nosidelko-ergonomiczne-eco2-design-i2335402817.html
    i

allegro.pl/womar-nosidlo-nosidelko-ergonomiczne-eco1-kaptur-i2326699715.html
  • kaszunia 15.05.12, 20:46
    Może być, pod warunkiem, ze dziecko już siedzi. Żadne nosidło nie da takiego oparcia dla kręgosłupa jak chusta.
  • wazka84 15.05.12, 20:49
    dziękuję za podpowiedzi
    w przyszłym tygodniu będziemy przymierzać i uczyć się wiązać chusty zobaczymy co z tego wyjdzie
  • kaszunia 15.05.12, 22:42
    Dobra decyzja, powodzenia :)
  • rulsanka 16.05.12, 11:34
    Co do tych nosideł womar eko - wyglądają całkiem fajnie. Rzeczywiście do dłuższego noszenia to raczej dziecko powinno być starsze, ale jeżeli po pół godzinki dziennie, to może nie być źle. Tak czy inaczej nosidło jest fajne i do rozważenia na później. Ja nosiłam malucha w chuście a później w manduce. Jednak nosidło to duży komfort zakładania i wygoda dla starszego dziecka. Za to nic tak nie otula maluszka jak dobra chusta (trzeba przymierzyć kilka, bo nie w każdej jest wygodnie. Ja mierzyłam jedną a kupiłam inną. Tą drugą źle mi się nosiło, zamieniłam ją na jeszcze inną, która była cudowna)
  • cotti 23.05.12, 09:45
    Dawno nie oglądałam nosidełek Womaru wychodząc z założenia, że wszystko co z Womaru to zło. A tu się pokazuje taka seria "eco" - wizualnie całkiem fajne nosidełka, tylko gdzieś doczytałam, że zewnętrznie te nosidełka są wykonane z bawełny, a w środku jest jakiś sztuczny materiał - dzieciaki się nie pocą bardzo w czymś takim?
    W mojej manduce dzieciak w upalne dni potrafi nieźle się spocić (nie mówiąc już o mnie), a manduca w całości jest z bawełny.
  • anga1976 03.08.12, 21:26
    Ja tez nie mialam przekonanania - pierwszego nie nosiłam w chuście - nawet nie próbowalam. Z drugim spróbowalam dla świętego spokoju i ... zachwyciłam sie. Mam chuste tkaną i jestem zachwycona bliskością jaka daje takie noszenie maluszka. sprobuj:)
  • 0-jus-tyna 23.07.12, 12:35
    Własnie kupilam takie nosidelko dla prawie 3 miesieczniaka i teraz sie zastanawiam czy nie pospieszylam sie z decyzja. Jakie jest wasze zdanie? allegro.pl/babybjorn-nosidelko-synergy-biale-wys-0zl-i2480703216.html
  • rulsanka 23.07.12, 13:24
    To wisiadło, oddaj póki możesz a kup nosidło ergonomiczne z prawdziwego zdarzenia.
  • 0-jus-tyna 23.07.12, 13:41
    Kurcze zastanawiam sie kto wydaje te certyfikaty atesty,opinie. podobno jest najnowszy wypust tej firmy rekomendowany przez pediatrow a dziecko mi w nim wiszczy. mam nadzieje ze uda mi sie zwrocic do sklepu
  • emma6666 23.07.12, 23:02
    O rany, 5 stów na wisiadło. Ale bym sobie pluła w brodę.
  • mamawczesniaka37t 24.07.12, 13:42
    Ło boż! 5 stów w plecy. Wg mnie najlepsze są chusty skosnokrzyżowe. Są zdrowe dla maluszka jak i mamuchy. Nie obciążają kręgosłupa, dziecko jest idealnie przypasowane do ciała mamuchy, czuje bliskość, jest spokojniejsze, czuje bezpieczeństwo i więź z mamuchą, poznaje z lepszej pozycji świat, ładnie śpi...i można tak wymieniać i wymieniać. Wszelkiego typu nosidełkom mówię stanowczo nie!
    Noszę prawie 6 miesięcznego maluszka od 1 mies życia. Ułatwia życie, a maluszek jets bardzo zadowolony i szczęśliwy, że może przytulony z mamusią wszędzie chodzić.
    Polecam chustę azimi
    allegro.pl/chusta-azimi-skosno-krzyzowa-4-6m-kolory-poradnik-i2485066902.html
  • 2kurkadomowa 25.07.12, 10:38
    Znalazłam blog mam, które testują nosidełka i chusty. Jak ktoś ma dylemat które wybrać ;) www.serceprzysercu.blogspot.com/
  • matka_karmiaca 28.07.12, 00:50
    2kurkadomowa napisał(a):

> Znalazłam blog mam, które testują nosidełka i chusty. Jak ktoś ma dylemat które wybrać ;) rel="nofollow">www.serceprzysercu.blogspot.com/

To nie blog, tylko reklamówka Womaru
  • 2kurkadomowa 09.08.12, 14:55
    Chodziło mi o noszenie dzieci w nosidełku ergonomicznym a w chuście i ich reakcje bo są tam w różnym wieku. A to jaką firmę ktoś sobie wybierze to przecież wolna wola ;)
  • wynajmownia 12.04.13, 12:23
    Dziewczyny, jak macie chusty czy nosidełka, których wasze dzieci już nie potrzebują (a jednak trzymacie je w domu, bo szkoda wyrzucić - chusty, nie dzieci:)), to moze wystawicie je na Wynajmowni.pl? Wpadnie wam trochę grosza, a inne mamy będą mogły trochę taniej przejść przez etap nosidełkowo-chustowy:)) Zachęcam! Oczywiście wszelkie inne sprzęty tez. Trzeba sobie pomagać, prawda?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka