Dodaj do ulubionych

Klatka piersiowa dzwonowata u 14 mięs dziewczynki.

19.08.18, 17:26
Witam! Moja córka jak skończyła pół roku wtedy zaniepokoił mnie wygląd jej żeberek, skosultowalam to wtedy z pediatra ktora stwierdziła że to jej taka uroda i ona rośnie i z czasem to zniknie. Jak córka zaczęła chodzić wydawało mi się że źle stawia nóżki i poszłam do ortopedy który stwierdził że ok i jak pokazałam mu jej żeberka stwierdził że mają kształt dzwonowaty i to nie patologia i tak już zostanie. Zapytałam o ćwiczenia to stwierdził że nie pomogą. Mam pytanie czy ktoś tak miał i czy minęło i czy są jakieś ćwiczenia lub rechabilitacja . Proszę o pomoc.
Edytor zaawansowany
  • paulina_budzinska 24.09.18, 19:48
    Witam serdecznie,

układ żeber, który Pani opisuje może być cechą osobniczą córeczki. Zdarza się jednak, że taki obraz klatki piersiowej obserwowany jest także u dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym. Aby to zweryfikować, korzystna mogłaby okazać się wizyta u fizjoterapeuty, który specjalizuje się w rehabilitacji dziecięcej. U małego dziecka w pewnym stopniu można wpłynąć na kształt ciała poprzez wprowadzenie indywidualnych ćwiczeń.

Pozdrawiam!

--
    Paulina Budzińska-Ławrowska
    dzieci-rehabilitacja.pl
  • komyt 11.10.18, 17:07
    Dziękuję za odpowiedź, czy w domu mogę sama z córką ćwiczyć. Np brzuszki? czy inne ćwiczenia? Czy to nic nie da.? Tylko wizyta u fizjoterapeuty?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.