Dodaj do ulubionych

co/gdzie/kiedy - kulturalnie i nie tylko

28.02.11, 00:25
Łukaszu, jeśli jest już zbliżony wątek, prośba o podpowiedź. Ja na taki ogólny nie trafiłam, ale może coś przeoczyłam.

Chodzi mi o to, abyśmy mogli w jednym miejscu wpisywać zapowiedzi czegoś wartego uwagi. I jeśli pozwolisz, nie ograniczałabym wiadomości tylko do ścisłych Bielan.

Wiadomość dotycząca kina Wisła:

'Z początkiem roku wprowadziliśmy niezwykle atrakcyjną ofertę promocyjną. W poniedziałki za dwuosobowy bilet do Wisły zapłacicie tylko 20 zł! Oferta obejmuje wszystkie filmy z wyjątkiem tytułów premierowych!

W najbliższy poniedziałek - 28 lutego promocja obejmie filmy:

•Sekret jej oczu
•Ludzie Boga
•Safari
•Jak zostać królem
•Social Network'

cena atrakcyjna i jak balsam dla duszy po tym, jak dwa ulgowe bilety w Arkadii na seans przedpołudniowy w dzień powszedni kosztowały 48 pln.

ps. a swoją drogą, Wisła zaczyna faktycznie cienko "przędnąć". W tygodniu na seans przedpołudniowym dla dzieci sprzedano tylko dwa bilety (a przecież są ferie). Na seansie wieczornym miałam wrażenie, że kino jest słabo ogrzewane. Nie należymy do zmarźluchów, a wyszliśmy dość mocno zziębnięci. Duża szkoda. A może to tylko pojedyncze incydenty i 'jeszcze będzie przepięknie'?

B.
Obserwuj wątek
    • lukasz.1978 W sprawie kina Wisła 28.02.11, 07:58
      Takiego wątku jeszcze nie było, jesteś pierwsza :)

> ps. a swoją drogą, Wisła zaczyna faktycznie cienko "przędnąć". W tygodniu na se
      > ans przedpołudniowym dla dzieci sprzedano tylko dwa bilety (a przecież są ferie
      > ). Na seansie wieczornym miałam wrażenie, że kino jest słabo ogrzewane. Nie nal
      > eżymy do zmarźluchów, a wyszliśmy dość mocno zziębnięci. Duża szkoda. A może to
      > tylko pojedyncze incydenty i 'jeszcze będzie przepięknie'?

Skoro już wkraczasz na tereny Żoliborza, to pozwolę sobie zauważyć, że w moim odczuciu na Żoliborzu nie rozumieją pewnych elementarnych rzeczy. We współczesnych czasach elementarnym standardem jest możliwość dogodnego zaparkowania samochodu i tego na Placu Wilsona nie ma, dlatego kino Wisła obumiera i obumierać będzie, takie są prawa rynku. Siedzą sobie na Żoliborzu idealiści i myślą naiwnie, że kino Wisła jest tak wielkie i wspaniałe (tak jak cała dzielnica zresztą), że ludzie pokonają każdą przeszkodę, pojadą chocby zbiorkomem z dwoma przesiadkami (nie każdy mieszka przy metrze!) i do Wisły dotrą. No niestety, mogą sobie tak myśleć, a praw rynku się nie przeskoczy. Nie da się zaparkować, to się jedzie gdzie indziej. Abstrahując juz od tego, że kino jest, tak jak piszesz (nie wiem, daaaawno nie byłem) nieogrzewane. Może dla niekórych jest to "klimatyczne", z punktu widzenia przeciętnego widza jest to odpychające.

Nawiasem mówiąc na forum żoliborskim notorycznie kasowano moje posty mówiace o tym, że kino Wisła obumiera wskutek braku możliwości dogodnego parkowania. Jak widać, jeśli fakty przeczą wyznawanej na żoliborskim forum antysamochodowej ideologii, tym gorzej dla faktów.

Inna sprawa, że kino Wisła mimo wielu wad ma jedną zaletę - po prostu _jest_. No tu neistety Bielany nie mają się pochwalić. Miejsce na Serku wciąż czeka, ale jak długo?
      --
      BIELANY - nasza dzielnica, nasze forum
      • beata_z_rudy Re: W sprawie kina Wisła 28.02.11, 08:14
        'Skoro już wkraczasz na tereny Żoliborza, to pozwolę sobie zauważyć, że w moim odczuciu na Żoliborzu nie rozumieją pewnych elementarnych rzeczy.'

No ale przecież nie jest tak, że tam rozumieją mniej, a gdzieś indziej więcej. Nie przepadam za uogólnieniami.
        Nadal wolę wychodzić z kina na ulicę i tam 'budzić' się ze świata, do którego przeniósł mnie film; dlatego wybieram Wisłę (tak jak wolę Muranów i Feminę od multipleksowych masówek).

udanego tygodnia wszystkim :)
        • lukasz.1978 Re: W sprawie kina Wisła 28.02.11, 09:11
          > No ale przecież nie jest tak, że tam rozumieją mniej, a gdzieś indziej więcej.
          > Nie przepadam za uogólnieniami.

A ja odnoszę wrażenie, że we niektórych miejscach jednak rozumieja mniej. Przekonanie o wyjątykowości swojej okolicy w połączeniu z tradycjami społecznikowski-spółdzielczymi to podatny grunt do tego, aby ignorować prawa rynku. Nie zrozum mnie źle, nie twierdzę, że te tradycje są złe same w sobie, po prostu trzeba je przykrawać umiejętnie do praw rynku i wymogów 21.wieku, a tego - odnoszę wrażenie - czasem na Żoliborzu brakuje. Tam chcieliby zjeść ciastko i mieć ciastko - chcieliby mieć idealny świat nie skażony samochodami, a jednoczesnie mieć prosperujące kino. Mogę życzyc powodzenia, ale cieżko będzie.

> Nadal wolę wychodzić z kina na ulicę i tam 'budzić' się ze świata, do którego p
          > rzeniósł mnie film; dlatego wybieram Wisłę (tak jak wolę Muranów i Feminę od mu
          > ltipleksowych masówek).

No i OK, co nie zmienia faktu, że większość wybiera multipleksy z wygodnym parkingiem. Abstrahujac od tego, czy to dobrze czy źle, rodzi to pewne negatywne następstwa dla kin niszowych w rodzaju Wisły. I albo takie kina znajdą fajny pomysł na siebie, albo...
          --
            • lukasz.1978 Re: W sprawie kina Wisła 28.02.11, 09:49
              > prywata: mnie na razie w Wiśle urzeka, gdy wpadając 3 minuty przed seansem, sły
              > szę czasem w barku: "jak zwykle kawa?" :)

A dobrą mają kawę? Dobra kawa to podstawa :)
              --
              • waku69 Re: W sprawie kina Wisła 11.03.11, 16:38
                kiedys mieli niezla, zreszta barek w wisle zawsze byl dosc dobrze zaopatrzony.
                pamietam jak z mama na poranki tam chodzilem, tam widzialem pierwszy raz wszystkie czesci gwiezdnych wojen oraz ich "odnowiona" wersje. tam zabieralem na kreskowki dzieciaka....tam sie chodzilo z dziewczyna "do kina"...(bo z kolegami chodzilo sie do tenczy a z towarzystwem do relaxu, luny lub moskwy) pamietacie, byly tam dwa barki - pawel i gawel?...:D
                a pamietacie takie kina jak elektornik i swiatowid (dobre studyjne kino)?
                • lukasz.1978 Re: W sprawie kina Wisła 11.03.11, 18:04
                  > a pamietacie takie kina jak elektornik i swiatowid (dobre studyjne kino)?

Ja Światowida pamiętam, raz nas zabrali w podstawówce do tego kina. Klimatyczna lokalizacja - pamiętam, jakoś tak w podwórzu na Mickiewicza się mieściło.
                  --
                  BIELANY.BLOX.PL - bielański blog
    • beata_z_rudy Re: Mediateka w marcu 28.02.11, 08:20
      Wtorek 01.03.2011

godz.12.00 Akademia Małego Odkrywcy – dzieci w wieku 2-3 lat

godz.15.30-16.30 Wydział Prewencji Straży Miejskiej - zajęcia w ramach projektu „Ochrona marzeń” realizownego w programie Akademia Orange

godz.16.00 Akademia Małego Odkrywcy – dzieci w wieku 4-6 lat

godz.16.30-17.30 Kinoterapia - projekt realizowany w ramach programu Akademia Orange – „Nauczyciel muzyki”

Czwartek 03.03.2011

godz.10.30-12.30 Kino Seniora w ramach BAF „Rozważna i romantyczna”

godz.11.00-12.00 Szachy, karty, warcaby dla Seniorów

godz.15.30-17.30 Warsztaty z fotografem, stylistką i psychologiem - zajęcia w ramach projektu „Ochrona marzeń” realizownego w ramach programu Akademia Orange

godz.17.30 Akademia Małego Odkrywcy – dzieci w wieku 4-6 lat

Sobota 05.03.2011

godz.10.00 Bielańska Akademia Filmowa – Sobotnie poranki filmowe dla dzieci – „Niania”

godz.11.00 Akademia Małego Odkrywcy – dzieci w wieku 4-6 lat

Wtorek 08.03.2011

godz.10.30-12.00 „Spotkanie z płytą winylową” Anna Jantar

godz.17.00 BAF – kino dla kobiet – „Sex w wielkim mieście 2”

Czwartek 10.03.2011

godz.10.30-12.00 Kino Seniora w ramach BAF „Hawana miasto utracone”

godz.15.30-17.30 Warsztaty z fotografem, stylistką i psychologiem - zajęcia w ramach projektu „Ochrona marzeń” realizownego w ramach programu Akademia Orange

godz.17.30-18.30 Wydział Prewencji Straży Miejskiej - zajęcia w ramach projektu „Ochrona marzeń” realizownego w ramach programu Akademia Orange

Sobota 12.03.2011

godz.09.00 Turniej Warhammera 40000

Wtorek 15.03.2011

Czwartek 17.03.2011

godz.10.30-12.30 Kino Seniora w ramach akademii BAF „Królowa”

godz.15.30-17.30 Warsztaty z fotografem, stylistką i psychologiem - zajęcia w ramach projektu „Ochrona marzeń” realizownego w programie Akademia Orange

Sobota 19.03.2011

godz.10.00 Bielańska Akademia Filmowa – Sobotnie poranki filmowe dla dzieci – „Dobry piesek”

Poniedziałek 21.03.2011 godz.17.00 Spotkanie autorskie z p. Tomaszem Konatkowskim

Wtorek 22.03.2011

godz.17.00 Bielańska Akademia Filmowa - „Plac zbawiciela”

Czwartek 24.03.2011

godz.10.30-12.30 Kino Seniora w ramach akademii BAF „Chicago”

godz.15.30-17.30 Warsztaty z fotografem, stylistką i psychologiem - zajęcia w ramach projektu „Ochrona marzeń” realizownego w programie Akademia Orange

Sobota 26.03.2011

godz.10.00 Bielańska Akademia Filmowa – Sobotnie poranki filmowe dla dzieci – „O!Rety!”

Wtorek 29.03.2011

Czwartek 31.03.2011

godz.10.30-12.30 Kino Seniora w ramach akademii BAF „Coco Chanel”

[źródło: fanpage na FB]
    • beata_z_rudy Salon Edukacyjny Perspektywy 2011 03.03.11, 08:53
      'Perspektywy Press, organizator XV Miedzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2011, serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznym Salonie, który będzie miał miejsce 3-5 marca 2011 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.'

www.salon.perspektywy.pl/
    • lukasz.1978 Fotografie chińskich metropolii-metro Młociny 04.04.11, 20:02
      www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,zobacz-chinskie-metropolie-na-zdjeciach-ztm,155524.html
      Jeśli ktoś lubi wielkomiejskie klimaty, z pewnością zainteresuje go wystawa fotografii na terenie węzła Młociny. Aż się muszę sam wybrać, żeby zobaczyć, jak też ci Chińczycy budują z rozmachem :) Pewnie w dzień oddają do użytku tyle inwestycji w jakimś tam mieście, niż u nas na Bielanach przez rok.
      --
      To my, NARÓD BIELAŃSKI!
      • lukasz.1978 Przypomniał mi się... 14.04.11, 09:07
        Przypomniał mi się kolega z liceum, który był wielkm fanem Jacka Kaczmarskiego, znał chyba każdą jego pisoenkę, a że miał talent, to gral na gitarze i śpiewał te piosenki na imprezach czy przy ognisku, miało to swój klimat. Raz zaciągnął większą grupę na koncert Jacka Kaczmarskiego i wtedy raz jeden widziałem go na zywo. Całe lata temu to było, chbya w 96 czy 97 roku.
        --
    • lukasz.1978 Casrrefour Bemowo - jarmark żywności regionalnej 20.04.11, 07:52
      Jeśli lubicie dobre nieprzemysłowe jedzenie, pyszną prawdziwą szynkę, smaczne sery czy tradycyjne pieczywo, to w dniach 20-22.04 (czyli od dziś do piątku) w pasażu handlowym koło bemowskiego Carrefoura odbędzie się jarmark zywności regionalnej.

Kupowałem wiele razy wyroby z takich jarmarków, szczerze polecam!
      --
      100% BIELANY - bielańskie forum dyskusyjne
    • beata_z_rudy 14 maja - Bielański Rajd Rowerowy 20.04.11, 08:06
      "14 maja · 09:30 - 16:00

Lokalizacja AWF
      Stworzone przez: Dzielnica Bielany

Bielański Rajd to impreza z tradycjami. Organizowana nieprzerwanie już od dwunastu lat. Impreza ta ma charakter rodzinny. Należy jednak pamiętać, iż dzieci i młodzież poniżej 16-tego roku życia mogą uczestniczyć w rajdzie pod opieką rodziców lub opiekunów. Czas trwania imprezy i dobór tras został tak dokonany, aby w godz. 14.00 – 16.00 wszyscy mogli się spotkać na mecie tj. Polanie Jakubów, gdzie na uczestników czekać będzie ognisko i pieczenie kiełbasek oraz losowane upominków.

W zależności od stopnia zaawansowania uczestników, mogą oni wybrać dystans:

Trasa GIGA 70 - 100 km. start godz. 9.30 (zapisy od godz. 9.00).
      AWF – Dąbrowa Leśna – Mogilny Mostek – Cmentarz Palmiry - Roztoka - Sosna Powstańców – Nart - Roztoka (odpoczynek) – Pociecha – Sieraków – Izabelin (Polana Jakubów obok dyrekcji KPN) – zakończenie rajdu

Trasa MEGA 50 - 70 km. start godz. 10.00 (zapisy od godz. 9.30).
      AWF – Dąbrowa Leśna – Mogilny Mostek – Palmiry – Zdrojowa Góra – Wiersze Roztoka (odpoczynek) – Dębowa Góra – Zaborów Leśny – Mogiła Powstańców – krzyż Jerzyków – Pociecha – Sieraków – Izabelin (Polana Jakubów obok dyrekcji KPN) – zakończenie rajdu

Trasa MINI 20 - 30 km start godz. 10.30 (zapisy od godz. 10.00 ).
      AWF - Dąbrowa Leśna – Sadowa – wieś Palmiry – Droga Palmirska – Cmentarz Palmiry – Krzyż Jerzyków – Pociecha – Sieraków – Izabelin (Polana Jakubów obok dyrekcji KPN) – zakończenie rajdu

Start zgodnie z ww. harmonogramem z terenu Akademii Wychowania Fizycznego przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.
      Wpisowe wynosi 5 zł. Udział w rajdzie odbywa się na podstawie karty uczestnictwa. W ramach wpisowego organizator zapewnia opiekę instruktorską, ubezpieczenie NNW oraz ognisko z kiełbaskami i napoje.

Zapraszamy serdecznie całe rodziny, grupy przyjaciół i kluby rowerowe."

źródło: FB
    • beata_z_rudy Park Fontann 20.04.11, 12:52
      www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,ostatnie-proby-multimedialnej-fontanny,171984.html
      ps. zastanawia mnie tylko jedno - czy fontanna nie będzie za bardzo odwracała uwagi kierowców jadących Wisłostradą? Po ciemku wygląda to dość intrygująco (sądząc po filmie). Ciekawe, czy nie przybędzie tam stłuczek.
      • lukasz.1978 Re: Park Fontann 20.04.11, 13:51
        > ps. zastanawia mnie tylko jedno - czy fontanna nie będzie za bardzo odwracała u
        > wagi kierowców jadących Wisłostradą?

Pewnie będzie, ale niekórzy nasi kierowcy robią takie numery (np. pisanie SMS-ów w czasie jezdy), że ta fontanna to i tak mały pikuś :)
        --
        100% BIELANY - bielańskie forum dyskusyjne
    • ryk.pat I Młocińska Pętelka - 30.04.2011 29.04.11, 18:29
      Coś dla fanów biegania.

"I MŁOCIŃSKA PĘTELKA" - SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA POŚWIĄTECZNE ŚCIGANIE DO PARKU BIELAŃSKIEGO.
      ZAWODY ODBĘDĄ SIĘ NA DYSTANSIE OK 10 KM - TRZY PĘTLE NA ZNANEJ WIĘKSZOŚCI BIEGACZY TRASIE. SPOTYKAMY SIĘ W SOBOTĘ 30 KWIETNIA W PARKU BIELAŃSKIM, WJAZD OD ULICY PAPIRUSÓW. BIURO ZAPISÓW OTWARTE BĘDZIE OD 8:30 START BIEGU GODZ. 10:00.
      WPISOWE - SYMBOLICZNE 15 ZŁ.

www.biegi.waw.pl/
    • apteros PARK DOBREJ WOLI 18.05.11, 16:58
      W niedzielę, 29 maja, w parku Harcerskiej Poczty Polowej Powstania Warszawskiego przy ulicy Gwiaździstej (obok kościoła) odbędzie się mini-piknik zorganizowany przez Fundację Osobom Starszym i Niepełnosprawnym "Zawsze Potzrebni"

Zaprezentują się m.in.:

Zespół Psychoterapii Likarez (bezpłatne porady i konsultacje psychologów i psychoterapeutów)

Wydawnictwo Naukowe Sub Lupa (promocja książek)

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego - Oddział Warszawski

Fundacja Sport Active (ciekawe pokazy)

i wiele innych ważnych organizacji...

Fundacja zaprasza od godziny 10

--
      jutro może nigdy nie nadejść ale za takie dzisiaj jestem głęboko wdzięczna
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka