Dodaj do ulubionych

Co sądzicie o Hannie Gronkiewicz-Waltz?

09.03.11, 21:32
Co sądzicie o Hannie Gronkiewicz-Waltz? Czy dobrze sprawuje swoją funkcję? Czy dobrze rządzi Warszawą?

Do zadania tego pytania zainspirował mne ten artykuł:
warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,9228865,Bunt_w_dzielnicach__chca_w_referendum_odwolac_prezydent.html
Jeśli komuś nie chce się czytać, to powiem w skrócie, o co biega - lokalne komitety dzielnicowe, współrządzące niektórymi dzielnicami (np. Ursynów, Rembertów) zbierają siły, aby zorganizować referendum w sprawie odwołania HGW.

Prawda jest taka, że ile bysmy nie pisali o naszych bielańskich urzędnikach, radnych itp., to tak naprawdę prawie nic od nich nie zależy, gdyż ustrój Warszawy jest skrajnie scentralizowany i prawie każda sprawa dotycząca Bielan wymaga zgody HGW i jej dworzan.

A więc co sądzicie o HGW? Czy podpisalibyście się pod wnioskiem o referendum w sprawie jej odwołania? Bo ja bym się chyba jednak podpisał...

PS. Prosilbym tylko, żeby całą sprawę analizować nie w kontekście polityki krajowej (czytaj: naparzanki PO kontra PiS), tylko w kontekście spraw lokalnych - warszawskich i naszych bielańskich.
--
BIELANY - nasza dzielnica, nasze forum
Edytor zaawansowany
  • 0ffka 09.03.11, 23:56
    lukasz.1978 napisał:

> A więc co sądzicie o HGW? Czy podpisalibyście się pod wnioskiem o referendum w
    > sprawie jej odwołania? Bo ja bym się chyba jednak podpisał...

Według mnie ona nie nadaje się prezydenta Warszawy, ponieważ źle pełni swoje obowiązki, etc
    Pewnie że podpisałabym się :)

--
    Kiedy miłość umiera...
  • lukasz.1978 10.03.11, 07:53
    > Według mnie ona nie nadaje się prezydenta Warszawy, ponieważ źle pełni swoje ob
    > owiązki, etc
    > Pewnie że podpisałabym się :)

Już abstrahując od spraw bielańskich, to mnie strasznie ostatnio wkurzyła u HGW i jej urzędników jedna rzecz - stałe rzucanie kłód pod nogi nowowybranym władzom dzielnic, które nie wywodzą się z PO. Piękny przykład to Ursynów. Nie jestem wrogiem PO (zwolennikiem też nie - od krajowej naparzanki politycznej już dawno się zdystansowałem), tylko po prostu uważam, że przegrać też trzeba umieć, choćby tylko w skali jednej dzielnicy (bo przecież w skali miasta PO i HGW zdecydowanie wygrały).
    --
  • 0ffka 10.03.11, 20:00
    Łukasz ja nie mogę jej znieść za jej hołubienie Ruty w ZTM, który totalnie niszczy stołeczną komunikacje. Poza tym za tolerancje dla przekrętów, np wygórowane podwyżki opłat gruntowych, wygórowane czynsze na Starówce.
    PS
    Napisałam do Ciebie maila na prv.
    --
    "Folwark Zwierzęcy" Orwella na forach gazety
  • lukasz.1978 10.03.11, 21:18
    > Łukasz ja nie mogę jej znieść za jej hołubienie Ruty w ZTM, który totalnie nisz
    > czy stołeczną komunikacje. Poza tym za tolerancje dla przekrętów, np wygórowane
    > podwyżki opłat gruntowych, wygórowane czynsze na Starówce.

Ruta to w ogóle jest dla mnie zagadka. Ja nie wiem, czy ten facet postawił sobie za punkt honoru zmuszenie pasażerów do maksymalnej ilości przesiadek czy co... Czasem wręcz myślę, że on jest opłacany potajemnie przez koncerny samochodowe, skoro swoimi działaniami zachęca ludzi do jeżdżenia samochodem zamiast zbiorkomem.

A ta polityka czynszowa to też jest chora, tyle sklepów i usług w centrum przez to poupadało...

PS. Na maila odpisałem :)
    --
  • wikul 09.04.11, 19:11
    00ffka napisała:

> Według mnie ona nie nadaje się prezydenta Warszawy, ponieważ źle pełni swoje ob
    > owiązki, etc

A źle pełni obowiązki, ponieważ nie nadaje się na prezydenta Warszawy.
    Argumenty nie do podważenia. Genialne !
  • limah 10.03.11, 09:40
    Co ja sądze o Pani prezydent...?
    Odpowiedź:HGW ten skrót można inaczej rozwinąć nie koniecznie imieniem i nazwiskiem pani bufetowej...
  • aprilis7 13.03.11, 19:13
    limah napisała:

> Co ja sądze o Pani prezydent...?
    > Odpowiedź:HGW ten skrót można inaczej rozwinąć nie koniecznie imieniem i nazwis
    > kiem pani bufetowej...

A ja uwazam, ze z dotychczasowych prezydentow Warszawy jest najlepsza, pewnie, ze nie wszystko do robi urząd miasta mi sie podoba ale cenie ja za to, ze podejmuje decyzje i bierze na siebie odpowiedzialność za swoje decyzje. Strasznie latwo krytykowac ale jakby nie robic to i tak zawsze znajdzie sie ktos komu sie nie bedzie podobalo to co ktos zrobi.
    Ostatnio mam przesyt ludzi, zajmujacych stanowiska a bojacych sie podejmowac decyzje bo im notowania spadna wiec na wszelki wypadek lepiej nic nie robic.

Doceniam ludzi z pasja.
  • lukasz.1978 13.03.11, 20:46
    > A ja uwazam, ze z dotychczasowych prezydentow Warszawy jest najlepsza, pewnie,
    > ze nie wszystko do robi urząd miasta mi sie podoba ale cenie ja za to, ze podej
    > muje decyzje i bierze na siebie odpowiedzialność za swoje decyzje.

Czy w skali warszawy HGW rządzi dobrze, to można dyskutować, natomiast patrząc z perspektywy Bielan to nie wygląda to moim zdaniem dobrze i tutaj trudno jest dyskutować o czymkolwiek, tak ja to przynajmniej oceniam. Dlatego, już abstrahując od osoby HGW, jestem zwolennikiem daleko idącej decentralizacji, to jest znacznego zwiększenia kompetancji poszczególnych dzielnic (i budżetu!!!) kosztem władz ogólnowarszawskich - tak, aby władze Bielan miały _realny_ wpływ na to, co się dzieje w dzielnicy.
    --
    BIELANY.BLOX.PL - bielański blog
  • aprilis7 13.03.11, 21:39
    lukasz.1978 napisał:

> Czy w skali warszawy HGW rządzi dobrze, to można dyskutować, natomiast patrząc
    > z perspektywy Bielan to nie wygląda to moim zdaniem dobrze i tutaj trudno jest
    > dyskutować o czymkolwiek, tak ja to przynajmniej oceniam. Dlatego, już abstrahu
    > jąc od osoby HGW, jestem zwolennikiem daleko idącej decentralizacji, to jest zn
    > acznego zwiększenia kompetancji poszczególnych dzielnic (i budżetu!!!) kosztem
    > władz ogólnowarszawskich - tak, aby władze Bielan miały _realny_ wpływ na to, c
    > o się dzieje w dzielnicy.

Tez jestem za tym by dzielnice mialy wieksza samodzielność. Kiedys ten brak samodzielnosci odczulam na wlasnej skorze, gdy musialam czekac pol roku na odbior mieszkania bo w dzielnicy nie bylo kumu podpisac pozwolenia na uzytkowanie bloku bo prezydent nie wyznaczyl pelnomocnika do tych spraw.

Bielany moim zdaniem niestety maja pecha do wladz dzielnicowych, sledze to co sie dzieje na stronie Bielan i dla mnie to jest przykladem braku zaangazowania w dzilalnosc dzielnicy. Czy slyszeliscie by jakikolwiek burmistrz Bielan walczyl o cos na Bielanach? Czy w jakikolwiek sposob staraja sie cos uzyskac dla Dzielnicy? Jak czytam info to nasi burmistrowie sa najbardziej ugodowi ze wszystkich nie walcza o nic, nie maja wizji i planow rozwoju a jak nie wiedza dokad by chcieli dojsc to nie maja o co walczyc i czego sie domagac i tu dla mnie jest glowna przyczyna braku inwestycji na Bielanach.
    Wiem jak to jest w duzej organizacji gdy ktos siedzi cicho to niech nie liczy, ze szef mu sam cos zaproponuje i niech nie ma pretensji, ze nikt go nie zauwaza i sie z nim nie liczy.
    Powinnismy naciskac na nasze dzielnicowe wladze by wykazaly sie jakims dzialaniem bo mam wrazenie, ze Bielany sa poczekalnia do lepszych posad.
  • lukasz.1978 13.03.11, 22:02
    > Czy slyszeliscie by jakikolwiek burmistrz Bielan walczyl
    > o cos na Bielanach? Czy w jakikolwiek sposob staraja sie cos uzyskac dla Dziel
    > nicy? Jak czytam info to nasi burmistrowie sa najbardziej ugodowi ze wszystkich
    > nie walcza o nic, nie maja wizji i planow rozwoju a jak nie wiedza dokad by ch
    > cieli dojsc to nie maja o co walczyc i czego sie domagac i tu dla mnie jest glo
    > wna przyczyna braku inwestycji na Bielanach.
    > Wiem jak to jest w duzej organizacji gdy ktos siedzi cicho to niech nie liczy,
    > ze szef mu sam cos zaproponuje i niech nie ma pretensji, ze nikt go nie zauwaza
    > i sie z nim nie liczy.

Hmmm, w sumie to chyba uchwyciłaś sedno, zwłaszcza tym zdaniem, które pozwoliłem sobie wytłuścić. Ustrój jest do bani, ale w sumie masz rację, że na niedoskonały ustrój wszystkiego zwalić nie można...

PS. Co do wizji i planów, to Ty miałaś ciekawe pomysły, choćby z tym nawiązaniem do bielańskiej karuzeli, bo to fajna tradycja jest i dobra do promowania dzielnicy. Nie chciałabyś o tym napisać na blogu w wolnej chwili? Bo jak już pisałem, nie chcę, aby ten blog był tylko moim autorskim, lecz aby była to platforma wymiany poglądów i pomysłow, które na forum "przewiają się" zbyt szybko, a na blogu powisialyby sobie i były łatwiejsze do znalezienia. Do tego mogę walnąc tłustym drukiem w nagłówku, że poglądy zawarte na blogu są tylko i wyłacznie pogladami poszczególnych piszących, coby nikt Cię nie utożsamiał z moim najeżdżaniem na HGW :)
    --
  • tomjani 13.03.11, 21:41
    aprilis7 napisała:

> Doceniam ludzi z pasja.

Których HGW z upodobaniem niszczy, gdy w grę wchodzi kasa.
    --
    Bufet sam się wyżywi!
    Tomek Janiszewski
  • bomamcoco 10.03.11, 11:41
    Podpisałbym się pod takim wnioskiem,a jeszcze gdyby za tym wnioskiem poszło odwołanie dwóch najwiekszych szkodników tego miasta:Galasa i Ruty-byłoby świetnie.
    Ale nie wierze,że to referendum dojdzie do skutku.Chęć utrzymania się przy żłobie zmusi Panią Płezydent do działań pod publiczkę i,obawiam się,ciemny lud to znowu kupi,tzn. da sobie wmówić po raz kolejny ze "Hanka,baba z jajami" jest najlepszym prezydentem Warszawy w całej historii miasta.Rozwali sie jakis bazar,przetnie parę wstęg i będzie gites majonez.
    Albo My Ich
    Albo Oni Was
  • 0ffka 10.03.11, 20:18
    bomamcoco napisał:

> Podpisałbym się pod takim wnioskiem,a jeszcze gdyby za tym wnioskiem poszło odw
    > ołanie dwóch najwiekszych szkodników tego miasta:Galasa i Ruty-byłoby świetnie.

o właśnie ,właśnie! :)

> Ale nie wierze,że to referendum dojdzie do skutku.Chęć utrzymania się przy żłob
    > ie zmusi Panią Płezydent do działań pod publiczkę i,obawiam się,ciemny lud to z
    > nowu kupi,tzn. da sobie wmówić po raz kolejny ze "Hanka,baba z jajami" jest naj
    > lepszym prezydentem Warszawy w całej historii miasta.Rozwali sie jakis bazar,pr
    > zetnie parę wstęg i będzie gites majonez.
    > Albo My Ich
    > Albo Oni Was

Niestety to prawda... :(

--
    Kiedy miłość umiera...
  • elfkabezhaltera 10.03.11, 13:22
    No, za sam brak drugiego pasa Kasprowicza bym grube babsko psami poszczuł!
  • miroslaw7 15.03.11, 10:00
    Metro na Kasprowicza było budowane za PiSu. Chyba już teraz wiesz kto nie rozbudował tej ulicy.
  • lukasz.1978 15.03.11, 10:14
    > Metro na Kasprowicza było budowane za PiSu. Chyba już teraz wiesz kto nie rozbu
    > dował tej ulicy.

PiS tez nie rządził, patrząc z perspektywy Bielan, szczególnie dobrze. Ogólnie chyba leżymy za bardzo na uboczu i mamy za mało przebojowe władze lokalne, nie upominające się o nasze interesy w ratuszu ogólnowarszawskim. Ale cóż, sami takie wybraliśmy.

Obecna kadencja nie trwa długo, więc cały czas mam nadzieję, że jednak coś się jeszcze rozkręci w kwestii upominania się wladz dzielnicowych o nasze interesy.
    --
  • elfkabezhaltera 15.03.11, 14:43
    To, że Kasprowicza nie rozbudował tzw. Męczennik Smoleński to ja świetnie wiem!
    Ale HGW - idą jego sladami - ponownie skresliła tę inwestyjce z planu.
  • miroslaw7 15.03.11, 15:01
    Przypatrz się tej ulicy, tam gdzie powinien przebiegać drugi pas stoją jak byk stacje metra. Wyburzyć je teraz? Cała praktycznie wina za taki stan Bielan spada na męczennika- centralizacja władzy na skutek zmiany ustroju Warszawy to jego sprawka.
  • lukasz.1978 15.03.11, 15:09
    > Przypatrz się tej ulicy, tam gdzie powinien przebiegać drugi pas stoją jak byk
    > stacje metra. Wyburzyć je teraz?

Zmieści się spokojnie drugi pas między pawilonami stacji a domami.
    --
  • miroslaw7 15.03.11, 15:31
    Przeznaczenie tych gruntów jest inne. Zabraniaja też tego przepisy, chodzi chyba o odległości od budynków.
  • lukasz.1978 15.03.11, 15:45
    Tu się nie ma co pieścić, to się musi zmieścic :)

Ja wprost nie wyobrażam sobie sytuacji, że zostalo to zaprojektowane tak, że druga jezdnia się nie zmieści, z uwzględnieniem przepisów oczywiście.
    --
  • elfkabezhaltera 15.03.11, 16:36
    lukasz.1978 napisał:

> Tu się nie ma co pieścić, to się musi zmieścic :)
    >
    > Ja wprost nie wyobrażam sobie sytuacji, że zostalo to zaprojektowane tak, że dr
    > druga jezdnia się nie zmieści, z uwzględnieniem przepisów oczywiście.

Jak sie zmieści, to będzie to jeden z Cudów potrzebnych do beatyfikacji ...
    :)

• lukasz.1978 15.03.11, 16:39
    > Jak sie zmieści, to będzie to jeden z Cudów potrzebnych do beatyfikacji ...
    > :)

Hmm, coś w tym jest. To, co w wielu miejscach na ziemi jest najnormalniejszą normalnością, u nas czasem zakrawa na cud...
    --
  • tomjani 10.03.11, 14:01
    U mnie HGW i cały jej bufet ma przechlapane za podatek denny nałożony na były Port Czerniakowski, w wyniku czego musiałem pod koniec 2009 roku ewakuować żaglówkę na drugi brzeg Wisły, gdzie pazerne na kasę łapska bufetu jeszcze nie sięgają. I to wszystko przy wtórze medialnej propagandy o "przywracaniu Wisły warszawiakom" czy "zwróceniu się miasta FRONTEM do Wisły". O tym ile haubic oraz ckm-ów przypada na kilometr tego "frontu" oraz o tym że po jego drugiej stronie są wodniacy którzy od zawsze potrafili korzystać z Wisły bez pomocy bufetu - lemingowa propaganda milczy.
    Mógłby pisać jeszcze o wielu innych rzeczach, np. chaotycznym zapaskudzaniu developerskimi gargamelami cennych przyrodniczo terenów w tym klinów napowietrzających lub otoczenia Jeziorka Czerniakowskiego - ale już pierwszego powodu wystarczy aby domagać się przepędzenia Bufetowej i jej świty z Pełnomocnikiem ds Wyrzucenia Wodniaków znad Wisły na czele.
    --
    Spławmy Hannę jak Marzannę!
    Tomek Janiszewski
  • 2-bielanka 12.03.11, 15:19
    tak a'propos Portu Czerniakowskiego. W jakimś Echo przeczytałam, że jakiś hobbysta (polski) kupił bardzo cenną starą polską barkę (już unikat na skalę europejką) i chciał ją remontować właśnie teraz i w tym porcie ale HGW nie dała zgody bo jesienią mają wkroczyć z ciężkim sprzętem i coś budować. A barka niszczeje....
  • lukasz.1978 12.03.11, 17:52
    > tak a'propos Portu Czerniakowskiego. W jakimś Echo przeczytałam, że jakiś hobby
    > sta (polski) kupił bardzo cenną starą polską barkę (już unikat na skalę europej
    > ką) i chciał ją remontować właśnie teraz i w tym porcie ale HGW nie dała zgody
    > bo jesienią mają wkroczyć z ciężkim sprzętem i coś budować. A barka niszczeje..

Chyba chodzi o niejakiego Przemka Paska, który chce remontować tzw. Dworzec Wodny, unikat na skalę europejską.
    www.mmwarszawa.pl/362881/2011/3/11/trzeba-usunac--ton-lodu-z-zabytkowej-barki?category=news
    Ale że podpadł urzędnikom, wytykając im liczne błedy lub opieszałość, no to teraz rzucają mu kłody pod nogi. Inna sprawa, że gość tez jest ponoc trudny we współpracy, cóż trafił uparty na upartego... Popytaj Mirosława7, on wie dużo o tej sprawie, nawet w gazecie się wypowiadał na ten temat.
    --
  • lukasz.1978 12.03.11, 17:54
    O, tu się Mirosław wypowiada o tej sprawie:
    wyborcza.pl/1,75248,9162938,Ratusz_chce_utopic_Dworzec_Wodny__Na_zlosc_Paskowi.html
    --
  • 2-bielanka 12.03.11, 18:42
    tak, o to mi chodziło
  • tomjani 12.03.11, 18:56
    O złej woli ale też i niekompetencji owego Pełnomocnika HGW ds Wyrzucenia Wodniaków znad Wisły świadczy żądanie pod adresem Przemka Paska, wysunięte podczas plenerowego posiedzenia Komisji Dialogu Społecznego ds Wisly na pływającej siedzibie Fundacji. Pełnomocnik domagał się ni mniej ni więcej tylko... zarejestrowaia barki "Herbatnik" w Urzędzie Żeglugi Śródlądowej oraz uzyskania Świadectwa Zdolności Żeglugowej. Nic to że ta kompletnie dziurawa i nie nadająca się do remontu a conajwyżej do rekonstrukcji barka została ustawiona na stałe na twardym gruncie i na wodę już nigdy nie spłynie. Dla bufetowego biurokraty ważny był fakt że jest to jednostka pływająca znajdująca się na terenie portu.
    --
    Bufet sam się wyżywi!
    Tomek Janiszewski
  • lukasz.1978 12.03.11, 19:06
    >Pełnomocnik domagał się ni mniej ni więcej tylko... zarejestrowa
    > ia barki "Herbatnik" w Urzędzie Żeglugi Śródlądowej oraz uzyskania Świadectwa Z
    > dolności Żeglugowej. Nic to że ta kompletnie dziurawa i nie nadająca się do rem
    > ontu a conajwyżej do rekonstrukcji barka została ustawiona na stałe na twardym
    > gruncie i na wodę już nigdy nie spłynie. Dla bufetowego biurokraty ważny
    > był fakt że jest to jednostka pływająca znajdująca się na terenie po
    > rtu.

Hmmm, ale jak ten urzędnik wyobrażał sobie uzyskania jakiegoś wiadectwa dla czegoś, co się do pływania nie nadaje? Trochę nie ogarniam.
    --
  • tomjani 12.03.11, 20:30
    Oczywiście został z miejsca zjechany przez wszystkich zebranych. Wtedy zaczał się plątać w zeznaniach, że skoro to nie jednostka pływająca - to konstrukcja budowlana, zatem należy uzyskać pozwolenie na budowę i płacić podatek od nieruchomości. Typowe urzędnicze szykany, ot co.
    --
    Bufet sam się wyżywi!
    Tomek Janiszewski
  • tomjani 12.03.11, 18:01
    2-bielanka napisała:

> tak a'propos Portu Czerniakowskiego. W jakimś Echo przeczytałam, że jakiś hobbysta
    > (polski) kupił bardzo cenną starą polską barkę (już unikat na skalę europejską)

Niechybnie chodzi o Dworzec Wodny, a ten hobbysta to Przemek Pasek, szef Fundacji Ja Wisła. Ten sam który przez ostatnie lata urządzał dla warszawiaków wycieczki łodziami po Wiśle.

> i chciał ją remontować właśnie teraz i w tym porcie ale HGW nie dała zgody

Bo Przemek nie zapłacił haraczu za tzw. bezumowne korzystanie z terenu komunalnego. Jak żoole obalali denaturat w krzakach - płacić nie musieli. Przemek wraz ze swoimi ludźmi społecznie uporządkował teren, wyciągnął zatopioną barkę z wody i zaadaptował na scenę (słynny "Herbatnik") ustawił na wodzie tratwę z domkiem będącym siedzibą fundacji i wokół nej zorganizował mini - przystań dla swoich łodzi. Za to bufet domaga się aby płacił za to wszystko jak włlaściciel hotelu lub siłowni. Ponieważ nie chce być traktowany jak właściciel dochodowego interesu (bo to co robi to oczywiście żaden interes) jest przez bufet szykanowany.

> bo jesienią mają wkroczyć z ciężkim sprzętem i coś budować.

Taaaaa, już w IV kwartale ub. roku mieli wybudować sieć kanalizacyjną na potrzeby uwięzionych w byłym porcie barek mieszkalnych. Nie kiwnęli palcem, ograniczając się do obstawienia całego terenu tablicami że postój na tym akwenie jest płatny. Absolutnie za nic!

> A barka niszczeje...

Co tam barka, bufet już 250 tys zł publicznych pieniędzy wyrzucił w błoto na konkurs zagospodarowania byłego portu, którego wyniki można spokojnie w sraczu zawiesić :-( Bo wbrew urojonym wizjom wykształciucha z Piaseczna który zwycięski projekt opracował - ani nie uda się w nasączone jak gąbka wodą nadwiślańskie grunty zagłębić budynku na 3 kondygnacje, ani nie będą do Warszawy przypływać z całej Europy "łodzie i barki warte setki tysięcy euro". Bo tak kosztownym sprzętem pływa się po uregulowanych kanałach, a nie po zasypanych gruzem rzekach. Warto zapoznać się tak z artykułem, jak i z komentarzami:

warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,8945302,Z_Warszawy_lodzia_do_Paryza__To_mozliwe__Potrzebny.html
    Dla bufetu jednak nie ma to znaczenia, grunt że konkurs się odbył, konsultacje społeczne niniejszym zostaly upozorowane, i teraz wymachując tym bezwartościowym świstkiem papieru jakim są wyniki konkursu można postawić kolejny hotel, apartamentowiec lub cokolwiek co przyniesie władzy konkretną kasę w przeciwieństwie do hobby jakiegoś tam maniaka.

A o Dworcu Wodnym przeczytasz choćby tu:

wyborcza.pl/1,75248,9162938,Ratusz_chce_utopic_Dworzec_Wodny__Na_zlosc_Paskowi.html
    Jesxcze tylko huczne Święto Wisły się urządzi aby warszawiacy na własne oczy zobaczyli jak HGW "docenia" Wisłę. Ale mnie na tym święcie pod rządami tej władzy już nikt nie ujrzy, tak jak to było jeszcze w 2009 roku gdy żywiłem resztki złudzeń że bufetowi chodzi o cokolwioek innego niż tylko o kasę z kieszeni jeszcze jednej kategorii obywateli, tej mianowicie co kochają wodę:

www.warszawa.pl/Encyklopedia_Warszawy/Geografia/Wisla/91,4093,2,1,0,30-Żeglarska_inauguracja_w_Warszawie.html
    --
    Bufet sam się wyżywi!
    Tomek Janiszewski
  • miroslaw7 15.03.11, 08:33
    Nie dokładnie znasz temat. Wina leży po obu stronach. Co do Tomka. Wiem, że chcesz wszystkiego za darmo i bez jakiegoś porządku ale tak poprostu się nie da. Urzędników prawo zmusza do podjęcia pewnych kroków.
  • tomjani 15.03.11, 09:27
    miroslaw7 napisał:

> Co do Tomka. Wiem, że chcesz wszystkiego za darmo i bez jakiegoś porządku ale tak
    > poprostu się nie da. Urzędników prawo zmusza do podjęcia pewnych kroków.

A co masz na myśli że za darmo? To sami wodniacy zorganizowali sobie przystań, ponosząc wszelkie koszty (prądu, bieżącej wody, ścieków, wywozu śmieci). Uważasz że niezależnie od powyższego powinni jeszcze płacić miastu haracz za to że znaleźli sobie ambitniejszą rozrywkę niż obalanie piwa w nadwiślańskich krzakach? A Paskowi należy policzyć wieczyste (oczywiście po stawkach ze ścisłego centrum miasta, po ostatnich tysiąc i więcej procentowych podwyżkach) za domek na wodzie?
    --
    Bufet sam się wyżywi!
    Tomek Janiszewski
  • miroslaw7 15.03.11, 09:57
    Paskowi maksymalnie obniżono stawkę czynszu. Teren jest własnością miasta tak jak i port. Wbrew prawu było by to co chcesz, czyli port za darmo, bez regulaminu. Znajdż mi taki port będący własnością podmiotu samorządowego, który jest zobligowany do przestrzegania prawa. Doskonale wiesz, że z Paskiem trudno się pracuje. Wszystko musi być tak jak On chce, trzeba czasami coś wypośrodkować. Nie każdy mecz wygrywa się do zera, czasem trzeba nawet zremisować.
  • tomjani 15.03.11, 11:28
    miroslaw7 napisał:

> Paskowi maksymalnie obniżono stawkę czynszu.

A z jakiej paki w ogóle naliczono mu czynsz? Za oddychanie powietrzem? Za chodzenie po ziemi?

> Teren jest własnością miasta tak jak i port.

Miasto ogłosiło się właścielem terenu w następstwie inwestycji - przekrętu prezia Piskorskiego który postawił Watergate i odebrał Cyplowi Czerniakowskiemu i innym terenom sąsiadujacym z byłym Portem Czerniakowskim status terenów zalewowych, z długofalowym planem spieniężenia tych terenów pod developerkę. Wcześniej należały one do skarbu państwa, a na państwowe akweny wykorzystywane do celów sportu, rekreacji i amatorskiego połowu ryb (a w tej kategorii mieści się działalność wszelkich podmiotów które bufet chce stamtąd wyrugować) przepisy nie pozwalają na nakładanie podatku dennego. Władze miasta przejmując akwen uznały że nie tylko te przepisy ich nie obowiązują, ale mogą nakładać podatki w dowolnej wysokości po uważaniu.

> Wbrew prawu było by to co chcesz, czyli port za darmo, bez regulaminu.

Kluby wodniackie same sobie stworzyły porty na tym akwenie, i ustanowiły własne regulaminy. Więc jest zgodnie z przepisami. Miasto dopuszcza się ordynarnego wyłudzenia żądajac i pobierając opłaty za nieistniejące usługi, w tym wywóz ścieków z barek mieszkalnych który dotąd jest technicznie niemożliwy, jako że miasto wbrew zobowiązaniom nie wybudowało kanalizacji ani urządzeń asenicyjnych. Cały "port" w rozumieniu miasta to niezagospodarowany akwen obstawiony tablicami stanowiącymi że to jest port i należy płacić. Taki to "port" jak "ochrona" osiedlowego sklepiku przez miejscowego bandziorka.

> Znajdż mi taki port będący własnością podmiotu samorządowego

Ten "podmiot samorządowy" zachowuje się jak haraczownik a nie jak gospodarz.

> lktóry jest zobligowany do przestrzegania prawa.

A ja poproszę o przykład portu gdzie jachty należy cumować do błotnistego, obrywającego się brzegu lub do jeszcze bardziej niebezpiecznej pionowej ściany z larsenów. Gdzie nie ma technicznych możliwości zabezpieczenia jachtów na zimę. Gdy ostatni wodniacy pójdą w moje ślady - wtedy bufet zacznie ich tropić po przystaniach zlokalizowanych na praskim brzegu, i też ogłosi się właścicielem tych przystani aby nałożyć na nie haracz?

> Doskonale wiesz, że z Paskiem trudno się pracuje.

Nie wiem bo z nim nie pracuję, nie licząc spontanicznego udziału w niektórych imprezach. Nie ma obowiazku z Paskiem pracować - wystarczy aby tępawi biurokraci odpindolili się wreszcie od niego, on sobie bez nich poradzi.

> Wszystko musi być tak jak On chce, trzeba czasami coś wypośrodkować. Nie każdy
    > mecz wygrywa się do zera, czasem trzeba nawet zremisować.

Zatem zapytam meczowym językiem: a Pan - w czyich majtkach grasz?
    --
    Bufet sam się wyżywi!
    Tomek Janiszewski
  • miroslaw7 15.03.11, 12:45
    Gram w majtkach praworządności i nie chcę godzić się na łamanie prawa przez działaczy społecznych pod egidą takiej działalności. Jeśli nie odpowiadają Ci warunki w porcie to nikt Cię tam siłą nie trzyma. Im mniej tam bałaganu tym lepiej.
  • tomjani 15.03.11, 14:05
    miroslaw7 napisał:

> Gram w majtkach praworządności

Czy za "praworządność" uważa Pan wywalenie dosłownie w błoto 250 tys. zł publicznych pieniędzy na nagorody w konkursie którego efektem okazały się nierealne projekty zagospodarowania byłego portu? Jakże śmiesznie na tym tle wyglądają roszczenia bufetu pod adresem Ja Wisła, nawet te pierwotnie, na 36 tys. złotych.

> i nie chcę godzić się na łamanie prawa przez działaczy społecznych pod egidą takiej
    > działalności.

A gdzie nastąpiło złamanie prawa? Tam gdzie Pasek nie chce płacić pieniędzy które usiłują od niego wyłudzić urzędnicy?

> Jeśli nie odpowiadają Ci warunki w porcie to nikt Cię tam siłą nie trzyma.

Warunki w porcie mi odpowiadały skoro korzystałem z niego przez 8 sezonów. Nie odpowiada mi przymus podwójnej opłaty: na rzecz klubu za korzystanie z portu (jak to było dotychczas) oraz dodatkowo na rzecz miasta - za korzystanie z akwenu, bo taki charakter mają ustanowione przez bufet tzw. opłaty portowe będące w istocie podatkiem dennym.

> Im mniej tam bałaganu tym lepiej.

Rozumiem że w czasach gdy Paska jeszcze na terenie byłego portu nie było, natomiast były sterty śmieci oraz pijani żoole w krzaczorach - panował porządek? A obecny bałagan stworzył Pasek i inni wodniacy? Skoro obecnie panuje bałagan - to może porządek będzie wtedy gdy stytuacja rozeinie się zgodnie z wizją Palikononowicza: Nic nie będzie! Znany tenisista a obecnie biznesmen Wojciech F. wystąpił wszak z propozycją zasypania basenu byłego portu gruzem i komercyjnej zabudowy cennego terenu.
    --
    Bufet sam się wyżywi!
    Tomek Janiszewski
  • miroslaw7 15.03.11, 14:20
    Czy korzystanie z cudzej nieruchomości bez zgody właściciela jest zgodne z prawem. Jeśli się coś takiego robi trzeba liczyc się z konsekwencjami. Nie ma portów za darmo, chcesz korzystać płać albo idż gdzie indziej. Chodzi mi o bałagan prawny.Bardzo dobrze, że robi się z tym porządek. W normalnym kraju prawo obowiązuje wszystkich i nic nie dostaniesz darmo. Wszak to nie Białoruś.
  • tomjani 15.03.11, 16:06
    miroslaw7 napisał:

> Czy korzystanie z cudzej nieruchomości bez zgody właściciela jest zgodne z prawem.
    > Jeśli się coś takiego robi trzeba liczyc się z konsekwencjami.

Więc jak się Pasek już stamtąd wyniesie - to niech bufet zbija wtedy kasę na krzakach jakie zaczną wówczas korzystać z tego terenu. A opłaty denne nałoży na kaczki i żaby. Oczywiście, wg stawek komercyjnych - jakby tam była siłownia, klimatyzowany salon fitness i SPA. Bo wszelkie komercyjne inwestycje na tym gruncie wychodzą dobrze tylko na konkursowych wizualizacjach.

> Nie ma portów za darmo, chcesz korzystać płać albo idż gdzie indziej.

Już ponad rok temu popłynąłem gdzie indziej, do portu gdzie płacę za korzystanie z niego, ale port nie płaci bufetowi. Jakby tym władzom naprawdę zależało na wodniackim ożywieniu Wisły - to raczej wspierałyby finansowo tych co chcą pływać po tak kapryśmym akwenie a nie kombinować pod jakim pretextem ściągnąć z nich kasę.

> Chodzi mi o bałagan prawny.Bardzo dobrze, że robi się z tym porządek. W normalnym kraju > prawo obowiązuje wszystkich i nic nie dostaniesz darmo.

Czekam tylko aż ktoś napisze że najwyższy czas abym zaczął płacić za pływanie własną żaglówką. Bo nie ma nic za darmo, ten co musi ją wynając - płaci.

> Wszak to nie Białoruś.

Owszem, JESZCZE nie Białoruś. Poznałem osobę pochodzenia białoruskiego na początku lat 90-tych, zaświadczyła że tam pływanie jachtami było rozrywką zarezerwowaną tylko dla elity ludu pracującego miast i wsi. Całkiem możliwe że ta elita sama na siebie opłat nie nałozyła, bo i po co?
    --
    Bufet sam się wyżywi!
    Tomek Janiszewski
  • joaszkaa 10.03.11, 14:09
    sądzę, że TA Pani próbuje kosztem innych się wykazać.
    Dzieki niej administracja szkół ma zamrożone pensje drugi rok.
    a Targówek nie dostał pieniedzy na remonty placówek tyle ile było potrzeba...
    teraz losowanie bedzie komu zrobic komu nie...
    koszmar sie robi..
  • lukasz.1978 10.03.11, 17:23
    Gratka dla tych, kórzy nie darzą HGW szczególną estymą:
    hgw-watch.pl/
    --
  • 2-bielanka 12.03.11, 19:01
    a czy nas ktoś będzie pytać? Jeżeli tak to ja jestem z odwołaniem HGW jak i jej ekipy. Przeczytajcie jeszcze to: www.zw.com.pl/artykul/577257_Wyblakla-oferta-stolicy.html
  • lukasz.1978 12.03.11, 19:16
    Bo za promocję powinni brać się pasjonaci. Ludzie, którzy tym żyją, którzy kochają Warszawę. A ratusz powinien takich ludzi odnaleźć i wysłać ich na te targi, oczywiście płacąc im też godziwie, bo za samą pasję do garnka niczego się nie włoży.

A tu odnoszę wrażenie, że biorą się za to zwykli szarzy urzędnicy, ludzie przypadkowi, którzy szukali jakiejkolwiek pracy - a że akurat był nabór do działu promocji miasta tudzież biura turystyki i mieli szczęście w procesie rekrutacyjnym, no to pracują w dziale promocji (równie dobrze mogliby pracować gdzie indziej, gdyby tam był akurat nabór i powiodło im się podczas rekrutacji), nie wkładając w to serca, bo nie lubią swojej pracy, mają taką a nie inną pracę z przypadku, chcą odfajkować robotę i tyle.

Zamiast pasjonatów można też wynająć profesjonalną agencję reklamową, która dysponuje dobrze opłacanymi fachowcami lubiącymi to, co robią, tacy ludzie swoją robotę wykonaj a po prostu dobrze. O ile ratusz wynajmie profesjonalną agencję a nie agencyjkę szwagra Bardzo Ważnego Urzędnika.

A na razie jest jak jest i jeszcze dlugo będzie.
    --
  • lukasz.1978 12.03.11, 22:59
    www.tvnwarszawa.pl/stolica,news,metro-wciaz-bez-pozwolen-beda-opoznienia-w-budowie,132891.html#
    Ale z drugiej strony patrząc, to poprzednicy HGW też nie mieli imponujących osiągów w tym zakresie, budowa metra zdaje się przerastać każdą władzę :(
    --
  • lukasz.1978 17.03.11, 09:55
    www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,rada-miasta-wiecej-aptek-mniej-inwestycji,139901.html

Z kolei więcej pieniędzy za zajęcia pasa drogi mają płacić kioskarze, kupcy i właściciele ogródków piwnych. Już na czwartkowym posiedzeniu Rady Warszawy Ratusz chce przeforsować wzrost opłat naliczanych od metra kwadratowego za dzień.

Mówią, że w Warszawie niewiele się dzieje, że miasto jest nudne, że nie kwitnie życie na ulicach, że ludzie siedzą w domach przed telewizorem, zamiast bawić się na mieście. A tymczasem widzę próbę zarżnięcia tego, co mimo wszystko istnieje i żyje.

Szkoda.
    --
    BIELANY.BLOX.PL - bielański blog ------- FORUMBIELANY.WA.PL - bielańskie forum
  • stooki 24.03.11, 11:11
    Myślę, że Warszawa mogłaby mieć lepsze władze, nasza dzielnica również.
  • 2-bielanka 25.03.11, 00:32
    ale skąd ich wziąć i poznać, że oni będą lepsi?
  • czaki58 25.03.11, 06:54
    Przed ostatnimi wyborami szukałem informacji w internecie kto jest kim ,jak wygląda ,jakie ma osiągnięcia itd . Znalazłem bardzo niewiele ( o niektórych nic ) na temat kandydatów startujących w wyborach .
  • lukasz.1978 25.03.11, 07:28
    Anonimowość to chyba po prostu ogólnie bolączka wielkich miast, jeśli chodzi o wybory lokalne. Stąd niezbyt duża rola lokalnych komitetów, bo głównie głosuje się jednak na szydy partyjne. Chociaż w niekórych dzielnicach kolakne komitety uzyskały duże znaczenie - co zrodziło tylko problemy, gdyż ekipa HGW rzuca tym komitetom kłody pod nogi, utrudniając efektywne sprawowanie władzy w dzielnicach - klasyczny przykład to Ursynów.

A co do samych kandydatów, to pewnie przed następnymi wyborami wpadną na to forum i będą obiecywać przyywrócenie linii 520 :))
    --
    BIELANY.BLOX.PL - bielański blog ------- FORUMBIELANY.WA.PL - bielańskie forum
  • elfkabezhaltera 10.04.11, 11:35
    Pewnym lekarstwem byłyby jednomandatowe okręgi wyborcze.
  • lukasz.1978 10.04.11, 11:42
    > Pewnym lekarstwem byłyby jednomandatowe okręgi wyborcze.

Kiedyś z takim hasłem szła do wyborów PO. Potem "zapomnieli".
    --
    Co sądzisz o HGW? Wypowiedz się!
  • danuta49 10.04.11, 17:00
    W tej chwili jest już marionetką swojego urzędniczego dworu. Tam naprawdę obowiązują dworskie stosunki, w których funkcja typu garderobianej ;-) jest ważniejsza od wiceprezydenta. Ona tych swoich urzędasów rozmaża i otacza opieką, daje b.sowite premie oraz nie ocenia za jakość pracy, pozwalając wyrzucać w błoto nasze, podatników pieniądze. Jednoczesnie tworzy bałagan kompetencyjny powołując licznych pełnomocników.W ciągu jej rządów przybyło ich aż 1500 (czyli 20%)!!!. W ratuszu zatrudnienie wzrasta nawet, gdy większość obowiązków przekazano do dzielnic(tam oczywiście też rośnie!). Za jej rządów żaden wysoki urzędnik ratusza (wiceprezydent, dyrektor biura czy jego zastępca) nie został ukarany mimo częstych kompromitujących tą instytucję "wpadek".
    Dlatego warszawskie sprawy idą tak jak idą-urzędnicy dbają wyłacznie(!) o swoje interesy i mają interesy miasta gdzieś... Tych co "odstają" sekuje się i eliminuje na różne sposoby..
    Wykrycie przestępstw, nawet potwierdzone przez dzielnicową i miejską kontrolę, skutkuje kłopotami tego co je wykrył, a sprawcy mają się dobrze.
  • lukasz.1978 10.04.11, 20:11
    > Jednoczesnie tworzy bałagan kompetencyjny powołując
    > licznych pełnomocników.W ciągu jej rządów przybyło ich aż 1500 (czyli 20%)!!!.

Ojoj, toż to cała armia... Ciekawe, jak się to przekłada na jakość zarządzania miastem.
    --
    Janosikowe? Pozbądźmy się go!
  • lukasz.1978 12.04.11, 09:24
    Grupa ludzi chce protestować przed ratuszem (czwartek, godz. 16) przeciwko polityce władz miasta dotyczącej zarządzania nieruchomościami. Szczegóły tutaj:
    forum.gazeta.pl/forum/w,290,123953316,124200739,Re_sm_Gorczewska_kontra_Ratusz_w_sprawie_oplat_g.html
    --
    Czy warto stawiać na tramwaje?
  • limah 12.04.11, 11:41
    i przynależność partyjna jednoznacznie określa co mozna myśleć o HGW....
    Oczywiście notorycznie rozkraad mienie warszawskie.
  • lukasz.1978 12.04.11, 11:49
    Eee, co Ty z tym ukrywanym imieniem? To raczej jakaś plotka, nie związana z oceną merytoryczną działań HGW.

Nie popieram znacznej części działań HGW, ale imię ma raczej niewiele wspólnego z tymi działaniami.
    --
  • limah 12.04.11, 12:02
    Nie eeeee... tylko głęboko zakonspirowana żydo-komunistyczna zgraja złodziei/ji (wersja dla Bronka), która rozkrada majątek Polski.
    Proponuje złożyć nowy wątek: Żydzi w Polsce. ?????
  • lukasz.1978 12.04.11, 12:12
    Zawsze można założc wątek "Żydzi w Polsce", ale co niby miałoby się w tym wątku znaleźć? Rozmowy o historii polskich Żydów, tradycjach itp. czy też demaskowanie "ukrytych" Żydów?

Osobiście wolałbym jednak to pierwsze.

Co do "rozkradania majątku Polski", to zagadnienie jest ciekawe, ale staraj się operować konkretami, bo samo hasło neiwiele mi mówi i ciężko się do niego odnieść w dyskusji. Konkrety, przykłady - proszę bardzo.
    --
  • limah 12.04.11, 13:13
    To samo co w pozostałych wątkach, to znaczy co kto zechce napisać to napisze.
    Np o L. Wałęsie jak pomógł na początku lat 90-tych powrotowi zydów do Polski, albo zwrot mienia żydowskiego, prawdziwe pochodzenie byłych prominetnych polityków, którzy pozmieniali sobie nazwiska na lepiej brzmiące.
  • lukasz.1978 12.04.11, 13:24
    > To samo co w pozostałych wątkach, to znaczy co kto zechce napisać to napisze.
    > Np o L. Wałęsie jak pomógł na początku lat 90-tych powrotowi zydów do Polski, a
    > lbo zwrot mienia żydowskiego, prawdziwe pochodzenie byłych prominetnych polityk
    > ów, którzy pozmieniali sobie nazwiska na lepiej brzmiące.

Wątek zakładaj, ja nie widze problemu. Natomiast fajnie by bylo, aby te historie, o których piszesz, były poparte faktami. Bo samo napisanie, że ktoś sobie kiedyś zmienił nazwisko, niewiele wnosi. Nawet jak zmienił to zmienił - i co ma niby z tego wynikać.

Z drugiej strony, gdybyśmy mieli miec keidyś świetnego prezydenta Warszawy, to dla mnie mógłby sie nazywać choćby i Icek Apfelbaum i miec pejsy. Mi nie przeszkadza, byleby się w działaniu sprawdził :)

Zresztą Żyd może być polskim patriotą - przykładem jest Bronisław Wildstein.
    --
  • ambasador-bielan 26.04.11, 00:11
    Jako dyplomata nie mogę się wypowiedzieć a bardzo bym chciał
  • lukasz.1978 26.04.11, 07:45
    > Jako dyplomata nie mogę się wypowiedzieć a bardzo bym chciał

No to już się chyba domyślam :)
    --
    100% BIELANY - bielańskie forum dyskusyjne
  • moleno 22.04.16, 11:21
    Sądzi że Polacy są antysemitami ale czy to prawda?
  • wojtek_z_pracowni_balonowej 23.03.19, 20:04
    Było - minęło ;) A tak na poważnie to sprawy lokatorskie dno. Rozwój miasta? Chyba każdy widzi, że jest nieźle :)

--
    Balony z helem - sklep w Warszawie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka