Dodaj do ulubionych

Bielańskie absurdy

19.03.11, 18:55
W tym wątku bedziecie mogli sobie do woli ponarzekać na różne bielańskie absurdy - począwszy od absurdów komunikacyjnych i drogowych a skończywszy na absurdalnych cenach benzyny i cukru :) (chociaż to ostatnie to absurd nie tylko bielański).

Dla mnie absurdem z mojej najbliższej okolicy jest przejazd tramwajowy przez ul.Wólczyńsą przy przystanku Aspekt. A absurdem jest dlatego, że jest to zorganizowane gorzej, niż w... PRL-u.

W PRL-u bylo tak, ze samochody miały zawsze zielone, gdy nie jechał tramwaj. Gdy tramwaj nadjeżdżał, wykrywała go fotokomórka, samochodom zapalało się czerwone, tramwaj sobie przejeżdżał. Mnie jako dzieciakowi sprawiał zresztą ten widok niezłą radochę, ta zmiana światła, gdy zbliżał się tramwaj. Z ogromną nowoczesnością to mi się wówczas kojarzyło w siermiężnym otaczającym świecie.

No ale potem to komuś ewidentnie bardzo przeszkadzało i skasowali to rozwiązanie. Teraz są zwykłe swiatła, a ich kolor nie ma żadnego związku z tym, czy tramwaj nadjeżdża czy nie. Efekt? Samochody często stoją na czerwonym, chociaż tramwaju na horyzoncie nie widać, za to tramwaje też muszą swoje odstać, nawet gdy akurat żaden samochód nie jedzie.

Jest to zatem jedna z tych niewielu sytuacji, kiedy należałoby się cofnąć do PRL-u :)

I od razu absurd drugi - całodobowy zakaz skrętu w lewo z Wólczyńskiej w Aspekt. Jasne, ze za dnia ten zakaz ma sens (samochody czekające na skręt kompletnie zablokowałyby ruch na Wólczyńskiej), ale w środku nocy jest to mocno upierdliwe. Czy nie mógłby ten zakaz obowiązywać tylko od 6 do 22?

No to na razie tyle na temat absurdów z mojej najbliższej okolicy.
--
BIELANY.BLOX.PL - bielański blog ------- FORUMBIELANY.WA.PL - bielańskie forum
Edytor zaawansowany
  • lukasz.1978 21.03.11, 10:04
    Kolejnym absurdem w moim odczuciu jest skrzyżowanie Wolumen/Kasprowicza/Lindego. Ulica Wolumen kończy się ścianą wejścia do metra Wawrzyszew, a ulica Lindego objeżdża to wejście jakimś dziwnym wężykiem. Przez to jedna ulica nei wchodzi płynnie w drugą. Taki kształ układu drogowego wymaga specjalnej regulacji świateł i generuje dodatkowe korki, których i tak jest tam sporo z uwagi na wąskie gardlo Kasprowicza.

Czy to już tak zostanie na wieki, czy tez sa jakieś plany "obcięcia" bazarku przy Wolumenie, aby Lindego płynnie przechodziła w Wolumen, bez tych wygibasów i łamańców? Ktoś coś wie?
    --
  • maresuav 21.03.11, 10:17
    Czy to już tak zostanie na wieki, czy tez sa jakieś plany "obcięcia" bazarku pr
    > zy Wolumenie, aby Lindego płynnie przechodziła w Wolumen, bez tych wygibasów i
    > łamańców? Ktoś coś wie?

Istnieje koncepcja, według której kiedyś miałoby zostać zbudowane rondo wokół południowego wejścia do stacji Wawrzyszew.
    --
    www.panoramio.com/user/3669500
    www.youtube.com/user/maresuav
    picasaweb.google.com/maresuav
  • lukasz.1978 21.03.11, 11:05
    Czyli wejście do metra miałoby byc na wyspie? No tego to jeszcze nie grali :)
    --
  • arinel 21.03.11, 11:20
    Nie, ja słyszałam, a konretnie oglądałąm kurierze warszawskim, że przebudują Kasprowicza tak , że nie będzie się zwężać przy szkole i wolumenie , tylko będzie taka szeroka jak przy początkowym odcinku. Także ten pas w kierunku Huty, (który się zwęża) będzie iść prosto przy lasku, a potem między nowym blokiem, a stacją metra. Podobno nie pociągneli odrazu w ten sposób tego odcinka Kasprowicza, gdyż nie starczyło pieniędzy. Mają to niby zrobić przed otwarcim mostu. O Lindego nie było mowy.
  • lukasz.1978 21.03.11, 13:05
    Wiem, że poszerzą kiedyś tam Kasprowicza (taką mam przynajmniej nadzieję), tym bardziej zatem musza przebudować wlot Wolumenu, bo inaczej nie da się skręcić z Wolumenu w lewo (w tę nowowybudowaną nitkę), na przeszkodzie będzie wejście do metra.
    --
  • ljezu 12.05.11, 13:48
    Zdaje się, że Kasprowicza poprawią już niedługo. Media warszawskie donosiły kilka tygodni temu, o obcięciu kilku inwestycji po prawej stronie Wisły. Przy okazji można było się dowiedzieć o przesunięciu tej kasy na Most Północny i dokończenie Kasprowicza. Pewnie niedługo znowu rozgrzebią tę okolice.
    Druga istotna kwestia - ostatnio znalazłem na stronie urzędu zawiadomienie. Nie znam się na tych procedurach, ale jak widać coś się dzieje. To miałoby sens jeżeli chodzi o rozładowanie korków po wybudowaniu Mostu Północnego. Być może cichaczem nam tutaj szykują dokończenie Reymonta! Za rok czy za 10 lat, dociągnięcie tej arterii będzie miało istotny wpływ na rozwiązania komunikacyjne okolic południowego wyjścia z Metra Wawrzyszew.
  • sibeliuss 21.03.11, 11:11
    Rudera na Nałkowskiej, na tyłach poczty. Taka działka się marnuje.
    --
    W życiu wszystko jest pożyczone
  • beata_z_rudy 23.03.11, 20:32
    z innej beczki, ale też absurd: piwnica na 21 piętrze.

B.
  • lukasz.1978 23.03.11, 20:36
    Chodzi o bloki na Klaudyny, te 20-piętrowce? Czy wszyscy mają piwnice pod samym niebem czy tylko niektórzy?
    --
  • beata_z_rudy 23.03.11, 20:41
    lukasz.1978 napisał:

> Chodzi o bloki na Klaudyny, te 20-piętrowce? Czy wszyscy mają piwnice pod samym
    > niebem czy tylko niektórzy?
    tamtych bloków nie znam, ale pewnie jest tak samo, jak przy Gwiaździstej (20-piętrowce).

Niektórzy mają piwnice w typowej lokalizacji ;)
  • lato1916 23.03.11, 20:48
    Na Klaudyny jest tak samo, część piwnic jest w piwnicy, część na strychu... mi to nie przeszkadza, akurat do swojej piwnicy mam bliżej w górę niż miałbym w dół :)
  • beata_z_rudy 23.03.11, 20:57
    a no widzisz, my mamy dalej i to sporo ;)
  • lato1916 23.03.11, 21:28
    Jedyny minus, to że przy ruchu jaki panuje w moim bloku (dwie windy, o ile akurat obie są sprawne, realizują raczej ruch w dół) i tak zawsze muszę najpierw zjechać na parter, a dopiero potem wjechać na 20 piętro... Więc jak muszę iść zabrać coś z "piwnicy" to korzystam ze schodów, gorzej, jak muszę coś do piwnicy wynieść :)
  • amoniak2 25.03.11, 09:13
    1. W dzielnicy mieszka tylko 20% osób w wieku emerytalnym - reszta to ludzie w wieku produkcyjnym i dzieciaki (info ze strony dzielnicy), a ma się wrażenie że Bielany to dzielnica emerytów.
    2. Newsletter z Dzielnicy wysyłany z opóźnieniem zaprasza nas na przebrzmiałe imprezy.
    3. Wrota do Metra Słodowiec - zamontowali jakieś drzwi słabej jakości non stop psujące się (obecnie jedne są wymontowane i wstawiona została "urocza" dykta).
    4. Dzielnica twierdzi, że jest czysto i fajniusio a jest:
    - Niby dużo drzew ale ogólna zieleń w większości nieestetyczno-rachityczna.
    - Śmieci walające się tu i tam.
    - Nic się nie robi w sprawie graffitoobszczyspreyomurków niestety

--
    War-sza-wa! Bie-la-ny!
  • lukasz.1978 25.03.11, 09:23
    > 4. Dzielnica twierdzi, że jest czysto i fajniusio a jest:
    > - Niby dużo drzew ale ogólna zieleń w większości nieestetyczno-rachityczna.
    > - Śmieci walające się tu i tam.
    > - Nic się nie robi w sprawie graffitoobszczyspreyomurków niestety

Eeee tam, w najbliższej okolicy ratusza jest abrdzo czysto :))

A co do reszty, to zgodzę się z Tobą w 100%, ze w naszej dzielnicy ciekawej oferty dla ludzi w wielu produkcyjnym po prostu brakuje, trzeba jeździć po innych dzielnicach. Wychodzi na to, ze centrum Bielan stała się... Arkadia.
    --
  • lukasz.1978 27.03.11, 23:32
    Tym razem absurdy chodnikowe, a raczej brako-chodnikowe z okolic metra Wawrzyszew.

Zdjęcie nr 1 - chodnik kończy się na... ścieżce rowerowej. Brakujące pare centymetrów ludzie sobie dodeptali.

Zdjęcie nr 2 - droga z wyjścia ze stacji Wawrzyszew w kierunku bloków mieszkalnych przy Kasprowicza. No tu już znaaaacznie więcej chodnika brakuje. Dopiero musi być "wesoło", jak solidny deszcz napada.

Kto w ogóle zatwierdza takie plany?????

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ri/td/f74i/KBv61mG1O14qEIbJ4X.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ri/td/f74i/SO5LSwbRHtFA36BBKX.jpg
    --
  • beata_z_rudy 18.04.11, 22:49
    Odkąd tu mieszkam (a za chwilę będzie 20 lat), można było - przechodząc przez Gwiaździstą na wysokości firmy Hector - spacerować chodnikiem po tej stronie kanałku (chodzi mi o drogę tuż przy wodzie, od strony ulicy, w kierunku Podleśnej).
    Można było, a teraz legalnie już nie można...
    Od czasu remontu Gwiaździstej nastąpiła zmiana organizacji ruchu pieszo-rowerowego. Odcinek, o którym piszę, można w tej chwili pokonać jedynie na rowerze (przynajmniej tak sugerują znaki).
    A ja się na to nie zgadzam. Dlaczego aby dojść nad kanałek na wysokości Podleśnej, część trasy muszę pokonywać chodnikami osiedla (między parkingiem a ul. Gwiaździstą)? Komu to przeszkadzało i po co zmiany?
    Ilekroć obchodzę kanałek, mam wrażenie, że nowe ustawienie znaków wymyślił człowiek nie znający zupełnie specyfiki terenu. Kępa i kanałek to rejon wręcz stworzony do spacerów. Dlaczego ktoś tu namieszał? Wkurza mnie to.
  • lukasz.1978 19.04.11, 00:06
    Też zwróciłem na to uwagę w niedzielę, gdy idąc od Trasy AK w kierunku Podleśnej (koło kanałku) zmuszony bylem nagle zmienić stronę ulicy. Przyznam i ja, ze nie rozumiem tego.

W praktyce pewnie wielu pieszych i tak chodzi ścieżką rowerową, więc co szkodziło dodać tam chodnik?
    --
    100% BIELANY - bielańskie forum dyskusyjne
  • beata_z_rudy 19.04.11, 00:14
    lukasz.1978 napisał:

> Też zwróciłem na to uwagę w niedzielę, gdy idąc od Trasy AK w kierunku Podleśne
    > j (koło kanałku) zmuszony bylem nagle zmienić stronę ulicy. Przyznam i ja, ze n
    > ie rozumiem tego.

Hmm, szliśmy tą samą trasą, w tym samym dniu :) Byłeś może z dziewczyną na rolkach? bo facet pstrykał, co się dało (oczywiście dziewczynę też) i od razu pomyślałam, że może szykujesz nowe, forumowe zagadki :D
  • lukasz.1978 19.04.11, 07:21
    > Hmm, szliśmy tą samą trasą, w tym samym dniu :) Byłeś może z dziewczyną na rolk
    > ach? bo facet pstrykał, co się dało (oczywiście dziewczynę też) i od razu pomyś
    > lałam, że może szykujesz nowe, forumowe zagadki :D

Eee nie, samemu się tam wybrałem.
    --
  • le.chujarek 12.05.11, 13:03
    > W praktyce pewnie wielu pieszych i tak chodzi ścieżką rowerową,
    ja właśnie tak robię w ramach obywatelskiego nieposłuszeństwa.
    tam powinien być wyznaczony ciąg rowerowo-pieszy, dokładnie taki jaki BYŁ popprowadzony po drugiej stronie kanałku.

wyboldowanie wynika z faktu że nie wszyscy rowerzyści tą zmianę zauważyli

--
    mężczyzna powinien zbudować dom, zasadzić drzewo i spłodzić syna.
    a sprzątanie domu, podlewanie drzewa i wychowywanie bachora to już babska robota.
  • lukasz.1978 12.05.11, 13:39
    Tylko z pieskami tam aby nie spacerujcie :)

Pieszy na scieżce rowerowej to pół biedy, najgorszy jest pieszy z psem. Z reguły jest tak, że pieszy drepcze sobie po jednej stronie ścieżki, pies po drugiej, a przez całą szerokość sciezki rozciągnięta smycz.
    --
  • stooki 28.04.11, 08:54
    Zdaję się, że u Nas na Bielanach ludzie maja przeróżne pomysły. Przeglądałem internet (zdjęcia na WP) i znalazłem coś takiego:
    nasygnale.pl/gid,13267576,img,13267617,page,8,title,Smieszne-zdjecia-Internautow,galeria.html
    Część z Was napewno natychmiast zorientuję się gdzie zostało to zrobione :)
  • stooki 28.04.11, 08:56
    Poprawka, chyba juz dobrze
  • lukasz.1978 28.04.11, 09:20
    Hehe, dobre :)
    --
  • arturwrzeciono 28.04.11, 21:39
    Dziś na rowerowej wycieczce zauważyłem nowe miejsce do odpoczynku podczas spaceru po Warszawie. Fot. może nie zbyt udane ale pomysł na spokojną "miejscówkę" do prywatnej rozmowy ciekawy :)

https://lh4.googleusercontent.com/_HxNs4v_s9SQ/Tbm_C4xv0XI/AAAAAAAAADY/oixcptG-bTQ/s512/28.04.2011%20074.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/_HxNs4v_s9SQ/Tbm_D5lYU6I/AAAAAAAAADc/OCoyZw1dVaw/s720/28.04.2011%20075.JPG
  • lukasz.1978 06.05.11, 10:42
    Gorzej, jak się dyskutanci pokłócą, bo wtedy jest abrdzo duża pokusa w takim miejscu, aby swojemu rozmówcy zaserwowac zimną kąpiel :)
    --
  • arturwrzeciono 06.05.11, 11:13
    bo trochę niebezpieczne można by na grodzicę go zrzucić :/
  • noold 11.05.11, 21:20
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/gf/vj/ys3h/ZpF153i9ay7sHXW3ZX.jpg
  • lukasz.1978 11.05.11, 22:22
    Chodzi o to, że droga dla rowerów nagle sie urywa? W Warszawie to nie tyle absurd, co norma niestety...
    --
  • noold 11.05.11, 22:51
    To też ,ale spójrz na pasy na ścieżce.Pijany malarz ,
    czy kostka z odzysku ułożona przez bardzo zdolnego brukarza?
  • arturwrzeciono 12.05.11, 08:54
    A niech te pasy malują jak chcą byle trasy były - jak najwięcej i szersze trochę :)

I najlepiej oddzielone od chodnika, bo niektórzy to idą grupami (rodzinami) całą szerokością (ścieżki i chodnika) - bo jak już idą te 400m z parkingu do bloku to niech każdy widzi
  • noold 13.05.11, 20:46
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/gf/vj/ys3h/Mcv4ubW2TSlCMLaL6X.jpg
  • lukasz.1978 13.05.11, 21:35
    Heh, ciekawe czy ktoś tamtędy próbował jeździć, że to postawili.
    --
    Fotoblog - zdjęcia z Warszawy
  • noold 13.05.11, 21:49
    Tylko na rowerach

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka