Dodaj do ulubionych

otworzyli już ten basen na Lindego?

21.03.11, 15:50
Start był wielokrotnie przekładany, ale o ile pamiętam do połowy marca mieli się już ostatecznie wyrobić? Ktoś coś już wie? Albo i był?
Edytor zaawansowany
  • limah 21.03.11, 16:03
    Ja bywam codziennie i codziennie całuje klamkę.
    Znając nasze władz to otworzą za pół roku, ale wątek jest monitorowany przez admnia.
  • lukasz.1978 21.03.11, 16:12
    Zobacz cały dłuuugi wątek na ten temat:

forum.gazeta.pl/forum/w,101706,122415685,122415685,Na_Bielanach_pocwiczymy.html

W tej chwili zgłosiłem sprawę Gazecie Stołecznej i TVN Warszawa. Czy się zainteresują i podrążą, to już inna sprawa, nie mam na to niestety wpływu.
    --
    BIELANY.BLOX.PL - bielański blog ------- FORUMBIELANY.WA.PL - bielańskie forum
  • lukasz.1978 21.03.11, 20:17
    Im więcej osób wyśle, tym lepiej. Ja wysłałem:

Bardzo proszę, jeśli można, o zainteresowanie się basenem przy ul.Lindego na Bielanach. Basen jest już gotowy, ale wciąż nie jest otwarty, przy czym termin jego otwarcia przekładano już kilka razy. Basen miał być otwarty na ferie, ostatnio władze dzielnicy mówiły o 1.połowie marca, ale i ten termin dotrzymany nie został.

A piszę o tym, bo sprawa coraz bardziej bulwersuje mieszkańców, czemu dają oni wyraz na forach dyskusyjnych, w tym na Państwa portalu tvnwarszawa.pl oraz na bielańskim forum na portalu gazeta.pl.

Czy moglibyście Państwo "podrążyć" ten temat? Bo władze Bielan dziwnie milczą w tej sprawie.

Pozdrawiam
    Łukasz ....
    tel. ........

--
  • lukasz.1978 22.03.11, 06:56
    Otrzymałem taką odpowiedź od TVN Warszawa:

Panie Łukaszu,

otwarcie basenu będzie w najbliższy czwartek. Tego dnia od godziny 16:00 będą mogli z niego korzystać pierwsi klienci – taka informację otrzymałem od dyrektorki Centrum Sportu i Rekreacji. Zachęcam do śledzenia naszej strony internetowej tvnwarszawa.pl w najbliższym czasie szczegóły odnośnie otwarcia basenu

--
  • limah 22.03.11, 09:05
    Ja myśle!!!!!

Jak ten czwartek nie będzie otwarcia to muj (<---to po Bronku) gniew przekroczy poziom maxymalny i wtedy te jełopy z UD przekonaja sie czym grozi nieotwieranie na czas ważnych społecznie placówek.
    Tak na dzień dobry miłe słowo...
  • ryk.pat 24.03.11, 07:56
    Dokopałem się do cennika.

www.crs-bielany.waw.pl/obiekty.html
    Pozdrawiam,

pat
  • aniasliwka 24.03.11, 10:20
    www.bielany.waw.pl/page/index.php?str=43&id=1290
  • stooki 25.03.11, 08:58
    Wszystko pięknie i wspaniale, tylko parking przed kompleksem sportowym jest zawsze zapchany- powód??? Ano należy zwrócić uwagę n bliskość stacji metra i braku porządnego parkingu przy niej. Miejsca postojowe przy basenie powinny być dla osób kożystających z kompleksu. A nie jak ma to miejsce teraz przez prześiadkowiczów z samochodów do metra.
    JAKOŚ WCZORAJ NIKT NA TO UWAGI NIE ZARACAŁ, PONIEWAŻ BYŁO TAKIE PIĘKNE OTWARCIE
    Do władz dzielnicy postukajcie się w swoje puste główki i pomyślcie troche.
  • lukasz.1978 25.03.11, 09:11
    > Wszystko pięknie i wspaniale, tylko parking przed kompleksem sportowym jest
    > zawsze zapchany- powód??? Ano należy zwrócić uwagę n bliskość stacji metra i b
    > raku porządnego parkingu przy niej. Miejsca postojowe przy basenie powinny być
    > dla osób kożystających z kompleksu. A nie jak ma to miejsce teraz przez prześia
    > dkowiczów z samochodów do metra.
    > JAKOŚ WCZORAJ NIKT NA TO UWAGI NIE ZARACAŁ, PONIEWAŻ BYŁO TAKIE PIĘKNE
    > OTWARCIE
    > Do władz dzielnicy postukajcie się w swoje puste główki i pomyślcie troche.

Wydaje mi się, że zamiast sugerować władzom dzielnicy (nie przeczę, że dalekim od ideału) postukanie się w główki, powinieneś po prostu wystosowac do urządu dzielnicy pismo zwracające uwagę na problem o którym piszesz, ewentualnie dodatkowo powiadomic o problemie media w rodzaju tvnwarszawa. Może to coś da.
    --
  • stooki 25.03.11, 13:43
    Dobry pomysł z tym pisemkiem.
    Wyczaje jaki wydzdiał, tudzież jaki burmistrz ma piecze nad ta kwestią i wyczaruje coś nie skromnego. Może ktoś już wysyłał coś takiego do dzielnicy?
    Jeśli chodzi o media...hmmm...naprawdę może ich coś takiego zainteresować?
  • lukasz.1978 25.03.11, 13:56
    > Dobry pomysł z tym pisemkiem.
    > Wyczaje jaki wydzdiał, tudzież jaki burmistrz ma piecze nad ta kwestią i wyczar
    > uje coś nie skromnego. Może ktoś już wysyłał coś takiego do dzielnicy?

Tu nie ma co wyczarowywac, można opisać problem własnymi slowami i tyle. Sam w końcu znasz problem najlepiej. Ja go nie znam, bo jeszcze an tym basenie nie byłem. Kieruj pismo po prostu na Urząd Dzielnicy, oni już sobie to przekeirują według kompetencji poszczególnych wydziałów.

Urząd Dzielnicy Bielany
    ul. Żeromskiego 29, 01-882 Warszawa

Ewentualnie mail: e-mail: bielany@poczta.bielany.waw.pl

> Jeśli chodzi o media...hmmm...naprawdę może ich coś takiego zainteresować?

Zależy które. Dla Stołecznej najwyrazniej Warszawa kończy się na Żoliborzu, oni się lubują w pisaniu o żoliborskich problemach zastępczych w rodzaju budy z kawą na Placu Wilsona lub wymowie nazwy tegoż węzła komunikacyjnego/wspaniałego placu (niepotrzebne skreślić) - czy przez "w" wymawiać czy przez "ł". Na Bielany nie zaglądają, chyba dla nich za daleko z Czerskiej :)

Natomiast TVN Warszawa wykazuje autentyczne zainteresowanie sprawami Bielan i tam warto napisać. Mail: warszawa@tvn.pl
  • stooki 25.03.11, 13:58
    Dzięki
  • ryk.pat 25.03.11, 11:37
    Najlepszy to jest ten prywatny autokar, którego właściciel najwyraźniej wyczaił wolne miejsce i stoi sobie co noc przed kompleksem ;). Wątpię, że jest to pojazd należący do szkoły.

Co do otoczenia basenu to spodziewałem się, że może ktoś okaże się wspaniałomyślny i puści kawalątek ścieżki rowerowej wzdłuż szkoły. Znacznie ułatwiłoby to życie rowerzystom. Sam zawsze śmigam Lindego po ulicy ale czasem z przerażeniem patrze jak wąskim chodniczkiem obok matek z dziećmi pchają się amatorzy dwóch kółek.

Sprawa trzecia to poprowadzenie chodnika. Nie wiem w jaki sposób chcą zachować choćby źdźbło trawy przy samym skrzyżowaniu, tam gdzie wcześniej kończył się prowizoryczny chodnik a teraz ma rosnąć zieleń i postawili barierki. Wszyscy chodzą po trawniku, bo nikomu się nie chce obchodzić parkingu w drodze do metra.

Pozdrawiam,

pat
  • szait_anka 24.03.11, 23:53
    a ja dziś znalazłam taki nius dotyczący basenu
    www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,na-basen-pieniadze-sie-znalazly-na-remont-szkoly-juz-zabraklo,145262.html
    nie brzmi to zachęcająco, chociaż przyznam, że sama sie się wybieram na basen lub fitness
  • beata_z_rudy 25.03.11, 08:45
    www.zyciewarszawy.pl/artykul/581612_Kompleks-przy-Lindego-otwarty.html
  • lukasz.1978 25.03.11, 14:05
    bielany.waw.pl/page/index.php?str=43&id=1293

„Ten nowo otwarty obiekt sportowy, tak okazały i nowoczesny to efekt pracy i życzliwości wielu osób od działaczy środowisk lokalnych, przez urzędników, po Panią Prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz. Właśnie dzięki wsparciu Pani Prezydent Bielany cieszą się dzisiaj kolejną wspaniałą inwestycją” – tymi słowami burmistrz Bielan Rafał Miastowski przywitał zebranych gości na czele z Prezydent m.st. Warszawy, która dokonała uroczystego otwarcia obiektu.

No i bardzo ładnie Pan Burmistrz pokadził Pani Prezydent, szkoda tylko, że pod tym samym linkiem, skupiając się na peanach na cześć HGW, zapomniano podać... głębokości basenu.
  • scorpionikus 25.03.11, 18:49
    Byłem lustrowałem na razie tak na szybciora :
    1. Mega ilość szerokich i zbędnych korytarzy – kto to będzie sprzątał, ogrzewał i płacił
    za powierzchnię
    2. Mega mała ilość siedzeń na trybunach przy hali radykalnie ogranicza liczbę widzów
    w czasie meczy,
    3. Malutka sala fitness – kobitki się poduszą ćwicząc w większym gronie,
    4. Mała siłownia – kilkunastu bicepsów i się zaklinują, sprzęt tanie badziewie
    5. Brak jakiegokolwiek SPA, szczególnie sauny a przy basenie to teraz standard
    6. Brak basenu dla dzieci nieumiejących pływać
    7. Przydałyby się jakieś dodatkowe atrakcje (ślizgawki, jackussi, natryski
    8. Brak uzupełniających funkcji przy takiej kubaturze obiektu
    9. Mała liczba miejsc parkingowych
    9. Teren przed obiektem tak przekombinowany, że ani usiąść razem po pływaniu i pogadać
    ani posadzić grupę jak czeka na swój termin
    10. Jak na tak duży obiekt to projektowany przez amatorów (znajomych królika)
    a nie przez firmę z doświadczeniem w tej branży
    11. Popytajcie fachowców to może powiedzą wam dużo więcej
    tyle na razie strzałka
  • igapaw 30.03.11, 10:47
    Słuszne uwagi, podpisuję się wszystkimi kończynami.
    Szkoda, że tacy beznadziejni amatorzy/krewni/znajomi królika projektowali te labirynty korytarzy. A to mógłby być taki fajny obiekt...

Z pobasenowym bulem (bul, bul, bul) dorzucę kilka uwag co do basenu (na razie tylko tam ćwiczyłem):

1. Ktoś zupełnie oderwany od łopaty projektował basen. Jest to basen z założenia niby sportowy a mniejsze boki basenu są wyłożone śliskimi, takimi szkliwionymi kafelkami (szersze boki oraz dno są w porządku). I jak tu sportowo ćwiczyć - ciężko tam zrobić nawrót lub skoczyć do stylu grzbietowego - łatwo się pośliznąć.

2. W łazience naprzeciwko pryszniców sporo miejsca, jest duża ściana ale bez żadnego haczyka na ręczniki... Na mokrej podłodze mam kłaść ręcznik albo do szatni mokry biegać?

3. Szkoda, że prysznice to ściana z kranami, bez przegródek (poza jednym wyjątkiem). Akurat ja lubię mieć trochę "swojej" przestrzeni. A miejsca jest sporo.

• lukasz.1978 30.03.11, 10:56
    > 2. W łazience naprzeciwko pryszniców sporo miejsca, jest duża ściana ale bez ża
    > dnego haczyka na ręczniki... Na mokrej podłodze mam kłaść ręcznik albo do szatn
    > i mokry biegać?

Serio???

> 3. Szkoda, że prysznice to ściana z kranami, bez przegródek

Serio??????

Sorry, ze tak głupio pytam, ale wprost do głowy mi nie przychodzi, ze może byc bez haczyków i przegródek. w 21.wieku?
    --
  • igapaw 30.03.11, 11:45
    "Seriom" to po projektantach od 7 "buleści" !

A tak na poważnie, to ściana z prysznicami, bez przegródek, to dość częste rozwiązanie - najbliższe na Conrada oraz Oławskiej. Na Potockiej są przegródki - pełna kultura...

Może jeszcze dadzą haczyki - w końcu to niewielki koszt i dość prosta instalacja.

Mnie najbardziej zabolały te śliskie kafelki...

I dodatkowo za gorąca woda w prysznicach - to do regulacji...
  • amoniak2 30.03.11, 12:55
    Powiem tak: w głowach Wam się poprzewracało z tego dobrobytu :)
    --
    War-sza-wa! Bie-la-ny!
  • lukasz.1978 30.03.11, 13:18
    Może warto napisać pismo (choćźby nawet maila) do zarządcy basenu, w sprawie tych haczyków i kafelków (z kafelkami raczej trudneijsza sprawa, ale próbować warto)?

Bo z doświadczenia wiem, że zarządcy, urzednicy itp. często nie dostrzegają jakiegoś problemu, dopóki się go nie wskaze palcem.
    --
  • beata_z_rudy 30.03.11, 20:29
    lukasz.1978 napisał:
    > Bo z doświadczenia wiem, że zarządcy, urzednicy itp. często nie dostrzegają jak
    > iegoś problemu, dopóki się go nie wskaze palcem.
    No a my mamy misję, aby wskazywać ;))
  • lukasz.1978 30.03.11, 21:09
    > No a my mamy misję, aby wskazywać ;))

Misję to może nie, ale mamy możliwość :)

Ja tam mam misję bielanizacyjną :))
    --
  • igapaw 27.04.11, 11:01
    Po kolejnej wizycie na basenie zauważyłem, że jednak ktoś reaguje na krytyczne uwagi - w łazience pojawiły się haczyki na ręczniki.
    Na Bielańskiej Ligi Pływackiej mogłem też zaobserwować działanie elektronicznego pomiaru czasu z wyświetlaniem wyników na tablicy (no, raczej takiego ze wspomaganiem ręcznym - czas dopłynięcia łapany był ręcznie - ale to i tak o połowę lepiej niż przy pomiarze wyłącznie ręcznym). Taka tablica bardzo uaktrakcyjnia obserwowanie zawodów pływackich - widać czas na bieżąco. Co prawda, parę razy cosik poszło nie tak i sędziowie ratowali się pomiarem tradycyjnym, ale i tak było b. fajnie.
    I na tych zawodach widać było, że śliskie ściany sprawiają problemy zawodnikom, gdy się nie trafi idealnie z nawrotem...
    I z okazji tych zawodów - przyjezdni często pytali się jak dojść, gdzie kasa - przydałoby się jakieś jasne oznakowanie/informacja na parterze przy wejściu.
    Potwierdzam też opinię o sympatycznej obsłudze - gdy grzecznie poprosiłem o możliwość poćwiczenia skoków (tor był wolny), panowie ratownicy nie stawiali przeszkód (choć uważnie obserwowali, czy wypływam po skoku...). Na innych basenach często są z tym problemy, nawet gdy są wolne tory, spotykam się z argumentacją nie bo nie...
  • lukasz.1978 27.04.11, 11:11
    Może nasze forum czytają i stąd zmianyna lepsze :))
    --
    100% BIELANY - bielańskie forum dyskusyjne
  • m3rkury 02.04.11, 13:24
    Dziś postanowiłem przetestować nowy basen. Zwykle wcześniej korzystałem z basenu na Oławskiej (OSiR Bemowo) i ostatnio na Conrada (ten sam zarządca co na Lindego). Jestem zwykłym użytkownikiem basenu. Najbardziej lubię chodzić 3 razy w tygodniu i w miarę komfortowo przepłynąć sobie 20-30 długości.

Plusy basenu na Lindego:
    + lokalizacja (mieszkam na Młocinach), blisko metro
    + parking (byłem w sobotę, bez problemu zaparkowałem), chociaż wydaje mi się, że bliskość metra może spowodować, że parking stanie się nieoficjalnym Park and Ride, zwłaszcza po otwarciu mostu północnego, może w tygodniu jest trudniej
    + sympatyczna obsługa
    + dobra temperatura wody
    + przestronna szatnia
    + ceny są ok

Minusy basenu:
    - wspomniana śliskość ściany, od której się odbijamy w niecce - mimo, że nie pływam wyczynowo, to wyraźnie to przeszkadza
    - schody i korytarze, które trzeba pokonać od wejścia do budynku do pływalni
    - brak niecki dla dzieci - szkoda, bo byłoby to fajne miejsce do nauki pływania niemowląt
    - brak jakichkolwiek dodatkowych atrakcji jak choćby jacuzzi (sauny chyba też nie ma!) - przy tak dużym budynki mogli by cokolwiek wstawić
    - jeden wieszak na ręcznik przy prysznicach (jeden na wszystkie kilka natrysków!)
    - stojąca woda na podłodze pod prysznicami (ewidentnie źle ułożona podłoga)
    - woda w szatni na podłodze (może akurat źle trafiłem)
    - nieobecny szatniarz przy wyjściu (czekałem 5 minut, niby krótko, bo się nie spieszyłem akurat w sobotę, ale bardziej martwiły mnie pozostawione bez opieki okrycia i laptop szatniarza :))
    - obiekt jest mało nowoczesny - może to ogólnikowe stwierdzenie, ale odnosi się wrażenie, że wykonawca nie ma doświadczenia w bieżących trendach wykończenia tego typu obiektów
    - kiepskie oznakowanie wewnątrz budynku

Ok - więcej wyszło wad. Chyba jednak pozostanę przy basenie na Conrada, który wydaje się być dużo lepiej dopracowany i ogólnie przyjemniejszy. Najważniejsze jednak, że jest jakaś alternatywa i na basen nie musimy jeździć do innych dzielnic :))
  • lukasz.1978 02.04.11, 13:38
    > Ok - więcej wyszło wad. Chyba jednak pozostanę przy basenie na Conrada, który w
    > ydaje się być dużo lepiej dopracowany i ogólnie przyjemniejszy.

Ja chyba też. Mam trochę bliżej i nigdy nie narzekałem tam na cokolwiek. Inna sprawa, że na basen chodzę tak czy owak rzaaadko.

> Najważniejsze jednak, że jest jakaś alternatywa i na basen nie musimy jeździć do innych dzielnic :))

O to to to! :)
    --
  • m3rkury 27.04.11, 14:35
    Po poprzednim wpisie byłem kilka razy. Co się zmieniło:
    +szatnia działa perfekcyjnie
    +są dodatkowe haczyki na ręczniki :))

Do poprawy
    - niech karnet z Conrada działa tez na Lindego (podobno jest to w planach). Ja obecnie w zależności od dnia korzystam naprzemiennie z tych dwóch obiektów

Niedorobka
    - drzwi do szatni męskiej nie maja żadnej "śluzy" i dość często zdarza się, ze przez niedomkniete drzwi widać z recepcji przebierajacych się użytkowników pływalni
  • ambasador-bielan 26.04.11, 00:44
    Bardzo atrakcyjna sadzawka i salki dla liliputów, ale warto pamiętać o obietnicy budowy na AWF prawdziwego basenu olimpijskiego na 50 m z możliwością urządzania międzynarodowych zawodów
  • krysen03 04.05.11, 05:59
    Najlepsze jest to ,że tyle się trąbi o osobach niepełnosprawnych a urzedasy z wydziału infrastruktury dzielnicy Bielany nie wymalowały kopert dla osób niepełnosprawnych pod nowym basenem .Albo to olewanie niepełnosprawnych albo lenistwo i tzw zasiedzenie za biurkiem.
  • amoniak2 05.05.11, 09:40
    Czy napisałeś do swojego burmistrza w tej sprawie? miastowski_r@poczta.bielany.waw.pl

Przypominajka
    Podpisujemy się z:
    - imienia i nazwiska
    - adresu.

--
    War-sza-wa! Bie-la-ny!
  • jc555511 05.05.11, 11:31
    Mylisz się, jedno miejsce na pewno jest, a czy więcej to nie wiem bo nie zwracałam na to uwagi. Jest znak naprzeciwko wejścia
  • najlepszypodatnik 05.05.11, 21:05
    Dużym minusem jest brak możliwości płacenia kartą, na Conrada tez nie można, a podobno mamy XXI wiek.
  • lukasz.1978 05.05.11, 21:10
    > Dużym minusem jest brak możliwości płacenia kartą, na Conrada tez nie można, a
    > podobno mamy XXI wiek.

No proszę, zupełnie jak na Poczcie Polskiej :)
    --
    100% BIELANY - bielańskie forum dyskusyjne

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.