Dodaj do ulubionych

może na Bielanach też takie zasady wprowadzić?

25.03.11, 21:09
Burmistrz Wilanowa proponuje:

warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,9318677,Znizkowa_karta_tylko_dla_zameldowanych__Bedzie_modna_.html

szczególnie na żłobki, szkoły, baseny ... oj chciałoby się jeszcze trochę dodać.....
Edytor zaawansowany
 • lukasz.1978 25.03.11, 22:06
  Poprawny link:
  warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,9318677,Znizkowa_karta_tylko_dla_zameldowanych__Bedzie_modna_.html
  Ogólnie pomysł niegłupi, ale wydaje mi się, że warto go wdrażać w skali ogólnomiejskiej. Bo nie oszukujmy się, mieszkańcy Bielan stołują się i kupują nie tylko na Bielanach, dotyczy to też innych dzielnic. Więc dopiero wdrożenie programu w skali ogólnowarszawskiej przyniosłoby w mojej ocenie realne korzyści posiadaczom tego typu kart.
  --
  BIELANY.BLOX.PL - bielański blog ------- FORUMBIELANY.WA.PL - bielańskie forum
 • szlufkaa 26.03.11, 09:05
  Nie do końca to sprawiedliwe.
  Jest wiele osób, które w ogóle nie mają meldunku z różnych powodów - nie tylko przyjezdni, którzy są zameldowani gdzie indziej. Poza tym, może wreszcie ktoś ten idiotyczny obowiązek ewidencji zniesie i co wtedy?
  --
  SZLUFKA
 • waku69 26.03.11, 09:37
  tu nie chodzi o meldunek tylko miejsce rozliczenia pit.
  meldunek jest potrzebny do statystyk..tzn. jesli wystepuje o dotacje na przedszkole/zlobek musze miec odpowiednia ilosc dzieci zameldowanych na danym terenie.
  tak naprawde wystarczy zlozyc nip3 i rozliczyc sie w US wlasciwego dla miejsca zamieszkania (ba, jest nawet taki wymog)
 • lukasz.1978 26.03.11, 10:16
  Też się zgadzam z przedmówca, ze podstawą powinien być nie tyle meldunek, co miejsce rozliczania PIT. Ja sobie zdaję sprawę, że nie każdy ma mozliwosć zameldowania się tutaj (np. gdy wynajmjuje mieszkanie), ale jeśli tu pracuje, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby płacił podatki w Warszawie.
  --
  BIELANY.BLOX.PL - bielański blog ------- FORUMBIELANY.WA.PL - bielańskie forum
 • krolowa-mroku 13.06.11, 16:49
  szlufkaa napisała:

  > Nie do końca to sprawiedliwe.
  > Jest wiele osób, które w ogóle nie mają meldunku z różnych powodów - nie tylko
  > przyjezdni, którzy są zameldowani gdzie indziej. Poza tym, może wreszcie ktoś t
  > en idiotyczny obowiązek ewidencji zniesie i co wtedy?

  Popieram w 100%.
  Mieszkam w Warszawie od urodzenia (pomijając krótki czas nauki w innym mieście), a w tej chwili nie mam meldunku (choć mam hipoteczne mieszkanie) z przyczyn ode mnie niezależnych. Natomiast podatki zawsze płaciłam tylko tutaj, więc nie meldunek (idiotyczny przeżytek), a miejsce płacenia podatków powinno być kryterium zniżek wszelakich.
  Też czekam z utęsknieniem na zniesienie idiotycznego meldunku, nasza władzunia obiecała to zrobić zaraz po poprzednich wyborach parlamentarnych i nie jest to jedyna niedotrzymana przez nich obietnica.
 • arturwrzeciono 14.06.11, 14:16
  Ciekawe jak się wtedy będzie niektóre dokumenty wyrabiać :)

  Dziś dzwoniłem do urzędów gdzie zajmują się paszportami (wakacje tuż tuż a ja zapomniałem o temacie) i niestety muszę go wyrobić w miejscu zameldowania nawet jakbym płacił TU podatki to na nic mi się to nie zda! Oczywiście nie mogę się tak z marszu tu w swoim własnym mieszkaniu zameldować bo najpierw muszę wymeldować się w rodzinnym mieście - chore!

  Po co są meldunki i płacenie podatków w różnych urzędach? Skoro 99% moich znajomych którzy tu przyjechali jest zameldowanych i płaci podatki w rodzinnym mieście bo nie ma czasu na załatwienie formalności (konieczna jest strata kilku dni urlopu) ani nie chce na to tracić pieniędzy (przejazd).

  Zatem jak władze chcą by mieszkańcy TU płacili podatki gdzie mieszkają muszą zachęcić ich prostą procedurą załatwienia formalności OD RĘKI i NA MIEJSCU do tego BEZ OPŁAT!

  Może by to trochę kosztowało ale zwróciłoby się z nawiązką, bo gdyby wymienili komplet dokumentów dla 1 osoby (prawko D.O. paszport) to koszt 240zł + zdjęcia za free to może 270zł. A ta ile osoba zapłaci podatku??? W 1 miesiąc się taka inwestycja zwróci przy średniej pensji, przy gorszej w 2 miesiące. Warto się nad tym zastanowić!

  Wg mnie to lepsze niż bilety na koncert czy darmowy net.
 • lukasz.1978 14.06.11, 16:09
  > Oczywiście nie mog
  > ę się tak z marszu tu w swoim własnym mieszkaniu zameldować bo najpierw muszę w
  > ymeldować się w rodzinnym mieście - chore!

  Tak, jest to chory przepis i co gorsza luka w prawie. Bo zgodnei z prawem jest przymus meldowania się. Więc jak ktoś się wymelduje w Szczecinie, a jeszcze się nie zamelduje w Warszawie (ciężko to ogarnąć jednego dnia), to... narusza przepisy meldunkowe.

  A może powinien się tymczasowo zameldować na ten czas w pociągu ze Szczecina do Warszawy :)

  Generalnie tzw. meldunek powinien już dawno trafić do kosza.
  --
  Fotoblog - zdjęcia z Warszawy
  100% BIELANY - bielańskie forum dyskusyjne
 • arturwrzeciono 15.06.11, 10:18
  Z tego co słyszałem to jak się wymeldujesz w 1 miejscu to w ciągu 4 dni musisz w kolejnym się zameldować. Czyli jak wezmę urlop 22.06.2011 i wybiorę się do rodzinnego miasta odwiedzić rodziców (długi weekend) i się w środę wymelduję 22.06.2011 (zakładam że urząd może być 24.06 nieczynny - odpracuje czy coś) i wrócę 27.06.2011 (data nowego meldowania) to będzie 5 dni - ciekawe czy by mi za coś takiego mandat jakiś nałożyli przy meldowaniu?
 • krolowa-mroku 18.06.11, 13:10
  Nie przesadzaj, nikt nie nakłada mandatu za brak meldunku, nawet policja przy przypadkowym legitymowaniu tylko spytała o ostatni adres zameldowania i ani słowa pytania dlaczego nie mam meldunku, a tym bardziej żadnego mandatu. Idąc tokiem rozumowania idiotycznych przepisów, najwięcej mandatów wlepialiby bezdomnym;)
  Kiedy dopisywałam się do listy na wybory (jako niezameldowana musiałam to sama zrobić gdyż nie figuruję na stałe w żadnym spisie) pani z urzędu dzielnicy spytała czemu tak jest, odpowiedziałam zgodnie z prawdą i pani to przyjęła ze zrozumieniem nie wypisując żadnej kary.
  Meldunek dawno powinien być zniesiony.
 • lukasz.1978 19.06.11, 18:03
  > Idąc tokiem rozumowania idiotycznych przepisów, najwięcej mandatów wlepialiby bezdomnym;)

  Coś w tym jest. I to jest najlepszy dowód na absurdalność przepisow o meldunku. Zastanawia mnie tylko, czemu przez ostatnie lat nikt tego nie zniósł. Ze zniesieniem przepisów meldunkowych jest chyba tak, jak z zabudową Placu Defilad - niezależnie, kto rządzi, "niedasię" i już.
  --
  Fotoblog - zdjęcia z Warszawy
  100% BIELANY - bielańskie forum dyskusyjne
 • arturwrzeciono 20.06.11, 07:43
  Nie ma a powinny być, bo skoro jest jakiś przepis/nakaz/zakaz/obowiązek to trzeba go albo egzekwować albo znieść / zmienić. To tak jakby policja nie karała mandatami kierowców złapanych na Wisłostradzie za przekroczenie prędkości (tylko stwierdziła iż do 130 km/h jest OK i nie dajemy mandatów bo przepis jest bez sensu).

 • najlepszypodatnik 26.03.11, 11:28
  Bielany nie dają swoim prawdziwym, placącym podatki mieszkańcom nic!!!!Wystarczy porównać z dzielnica Bemowo, dlatego dla mnie nie mam żadnej zachęty do dlaszego płacenia tutaj podatków i bez żadnych skrupułów po wyprowadzce wymeldowuje się, skandalem jest że żeby wyrobić paszport trzeba jeżdzić do śródmieścia, gdzie na Żoliborzu można zrobić to w Urzędzie Dzielnicy, niech tak dalej postępują to tylko emeryci w tej dzielnicy zostaną.
 • lukasz.1978 26.03.11, 12:03
  > Bielany nie dają swoim prawdziwym, placącym podatki mieszkańcom nic!!!!Wystarcz
  > y porównać z dzielnica Bemowo

  A co takiego oferują na Bemowie?

  Zupełnie poważnie pytam,bo chciałbym zainteresować władze naszej dzielnicy tym, co oferują w innych dzielnicach, ale potrzebuję ku temu konkretnych informacji.
  --
  BIELANY.BLOX.PL - bielański blog ------- FORUMBIELANY.WA.PL - bielańskie forum
 • najlepszypodatnik 26.03.11, 13:08
  może to banalne ale podam przykładowo, że choćby bilety na różne imprezy plenerowe np. koncert AC/DC, koncert Madonny, znajomi zameldowani na Bemowie dostali takie bilety bez większych problemów, lodowisko przy Urzedzie Dzielnicy itp. najlepiej jakby wypowiedzieli się ludzie z Bemowa bo wiedzą najlepiej na co mogą liczyć...
 • najlepszypodatnik 26.03.11, 13:14
  1) bezpłatne zajęcia
  2)radio bemowo
  3)internet bezprzewodowy
  4)konkursy
  wystarczy wejść na stronę Dzielnicy i porównać ją z tą Bielańską...

  www.bemowo.waw.pl/sport_i_rekreacja/aktualnosci/zapisy_na_bezplatne_zajecia_ta,1049/
  www.bemowo.waw.pl/administracja/aktualnosci/konkurs_fotograficzny_bemow,995/
  sms.bemowo.waw.pl/
  www.bemowonet.pl/portal.php
  www.bemowo.fm/
 • lukasz.1978 26.03.11, 14:30
  Dzięki za info i za linki.
  --
  BIELANY.BLOX.PL - bielański blog ------- FORUMBIELANY.WA.PL - bielańskie forum
 • ljezu 15.06.11, 10:27
  Sporo tych rzeczy znajdziesz też na Bielanach (bezpłatne zajęcia, lodowiska, konkursy, eventy większe i mniejsze, gra internetowa).
  Co do biletów na wielkie koncerty to Bielany chwilowo nie maja lotniska koncertowego, więc nie mają biletów. Pocieszające jest to, że nie mają też wszystkich tych utrudnień związanych z ogromnymi koncertami. Szczególnie jak ktoś nie jest zainteresowany.
  Ale trzeba przyznać, że Bemowo jest jedną z najlepiej zarządzanych dzielnic Warszawy. IMO to kwestia dobrego upozycjonowania tamtejszego burmistrza w strukturach PO. Ale dla mieszkańców Bemowa to żaden zarzut :) Najwyżej my Bielańczycy możemy wyrzucać naszym burmistrzom słabe układy w "mieście"
 • strasznabryndza 13.06.11, 20:01
  Zacznijmy od postawienia rogatek na przeprawie przez Wisle zwaną Mostem Połnocnym i pobieranie oplat od mieszkańcow Tarchomina Białołęki bo koszta zniszczenia ulic na Bielanach będą ponośić tylko mieszkańcy Bielan.Chory kraj ,chorzy politycy oraz internauci na forum Bielany..Jak to jest że Europa w latach 80-siątych dążyła do zniesienia granic i wreszcie to jej się udalo ,a my Polacy pragniemy za wszalką cene wrócić do do lat kiedy każdy wyjeżdzający za granice kraju musiał mieć paszport .Teraz każdy wyjeżdzający poza swoją dzielnice będzie musiał mieć przynajmiej dużo kasy ewentualnie 30 meldunków.,plus do tego kwitek z Urzędu Skarbowego że podatek został na czas opłacony .PRL prz tym to był pikuś Mały Pikuś.
 • lukasz.1978 14.06.11, 07:42
  Granice to coś naturalnego, w każdym człowieku tkwi naturalne dążenie do wyodrębnienia swoje przestrzeni. W tym sensie to właśnie Unia Europejska jest czymś sztucznym, nienaturalnym.
  --
  Fotoblog - zdjęcia z Warszawy
  100% BIELANY - bielańskie forum dyskusyjne
 • ljezu 15.06.11, 10:33
  Dokładnie.
  Zresztą na naszym kontynencie jest zdaje się regres w tym temacie. Układ z Schengen jest coraz częściej podważany w coraz istotniejszych gremiach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka