Dodaj do ulubionych

Spis powszechny i... naród bielański :)

02.04.11, 16:55
Czytając Gazetę Wyborczą zauważyłem,że środowisku GW z jakichś nieznanych mi przyczyn strasznie zależy, aby ludzie podczas zbliżającego się spisu powszechnego podawali narodowość inną, niż polska. Oto próbka tekstów z GW:

wyborcza.pl/1,90913,9364242,Sztuczny_____narod_slaski.html
lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,9364150,Boja_sie_przyznac_do_narodowosci__Jak_spisac_mniejszosc_.html

Nie wiem, jakie motywy kierują środowiskiem GW i nawet nie chcę w to wnikać, ale skoro tak im zależy, to wyjdę im na przeciw i tak totalnie dla jaj zadeklaruję... narodowość bielańską :) Niech się w redakcji cieszą, że przybyła w Polsce kolejna mniejszość narodowa, będzie bardziej wielokulturowo, nowocześnie, europejsko :)

I teraz Was namawiam, abyście i Wy podawawali w spisie narodowość bielańską. To nie ma być jakakolwiek manifestacja czegokolwiek, po prostu potraktujmy to na luzie i zróbmy to dla jaj. Jak wyjdzie chociaż 10 przedstawicieli narodu bielańskiego, to i tak będzie wesoło i może nawet ktoś to zauważy w jakichś statystykahc i opisze.

To co, zadeklarujecie narodowość bielańską? :)

PS. W spisie można deklarować dwie narodowości, więc śmiało deklarujmyzarówno polską jak i bielańską, nie ma problemu.
--
BIELANY.BLOX.PL - bielański blog ------- FORUMBIELANY.WA.PL - bielańskie forum
Edytor zaawansowany
  • rozmodlonydokwadratu 03.04.11, 09:40
    bo polska tak naprawdę jest jej klęczącą kolonia
  • lukasz.1978 03.04.11, 09:47
    Może być i watykańska, w walce o wielokulturowość i prawdziwą europejskość każdy taki drobny gest się liczy :)
    --
    To my, NARÓD BIELAŃSKI!
  • plastelina2005 03.04.11, 10:18
    Dla wyjaśnienia. "Lud pisowski" (pojęcie autorstwa Ludwika Dorna) to inaczej "ciemny lud" (pojęcie Jacka Kurskiego). Elektorat PiS, który "kupuje" każdą brednię swojej partii. Np. o zakamuflowanej niemieckości Ślązaków.
  • lukasz.1978 03.04.11, 11:42
    > Dla wyjaśnienia. "Lud pisowski" (pojęcie autorstwa Ludwika Dorna) to inaczej "c
    > iemny lud" (pojęcie Jacka Kurskiego). Elektorat PiS, który "kupuje" każdą bredn
    > ię swojej partii. Np. o zakamuflowanej niemieckości Ślązaków.

Szanowna Plastelino, a gdzie ja niby napisałem o Niemcach, he?

Mam nadzieję, że jak otwierasz lodówkę, to nie wyskakują z niej ani Niemcy ani pisowcy :)
    --
    To my, NARÓD BIELAŃSKI!
  • plastelina2005 04.04.11, 09:13
    Gdyby prezes nie dał wykładni narodu polskiego to jego wyznawcy nie zaśmiecaliby internetu takimi wątkami.
    Ps. Warto byś wiedział, że na to forum przeniósł mnie twój link, który zamieściłeś na forum Ciechanowa. Skoro zatem pochodzisz z Ciechanowa, a do Warszawy jedynie dojeżdżasz do pracy wpisz narodowość "ciechanowską".
    forum.gazeta.pl/forum/w,557,123903605,123903605,Spis_powszechny_deklaruj_narodowosc_ciechanowska_.html
  • lukasz.1978 04.04.11, 09:31
    Nie słońce drogie, nie pochodzę z Ciechanowa, a podobna odezwę wkleiłem jeszcze w wielu innych miejscach - jak poszukasz, to znajdziesz :)

PS. Czy wszędzie widzisz też Ojca Dyrektora czy jedynie Prezesa? :))
    --
    To my, NARÓD BIELAŃSKI!
  • plastelina2005 04.04.11, 16:54
    lukasz.1978 napisał:

> Nie słońce drogie, nie pochodzę z Ciechanowa, a podobna odezwę wkleiłem jeszcze
    > w wielu innych miejscach - jak poszukasz, to znajdziesz :)

Ulżyło mi. Jestem ciechanowianinem.
    Ps. Jesteś na etacie? Ile ci płacą za wklejanie tej "odezwy"? To jakaś nowa strategia jedynie słusznej partii?
  • lukasz.1978 04.04.11, 17:11
    > Ps. Jesteś na etacie? Ile ci płacą za wklejanie tej "odezwy"? To jakaś nowa str
    > ategia jedynie słusznej partii?

A która jest jedynie słuszna?

PS. Wklejam za darmo :)
    --
    To my, NARÓD BIELAŃSKI!
  • pomysl.po.wypiciu 05.04.11, 11:16
    ukasz.1978 napisał:

> Nie słońce drogie, nie pochodzę z Ciechanowa, a podobna odezwę wkleiłem jeszcze
    > w wielu innych miejscach - jak poszukasz, to znajdziesz :)

czyli spamujesz
    --
    jeżeli uważasz się za 100% obiektywnego
    to znaczy że nie posiadasz własnych poglądów
  • slavecky4 03.04.11, 22:11
    Szacun! ;-)))
    S.
  • krzysztofsf 03.04.11, 10:29
    To nie zabawa.
    Nawet podajac wymyślona narodowośc, jednocześnie zmniejszasz ilosc osób deklarujacych polskosć. Co pogarsza statystyczne relacje pomiedzy Polakami a innymi nacjami w naszym kraju.
    --
    Petycja - stop cenzurze internetu
    Polecam Linuxeducd - uruchamiasz z plyty bez szkody dla ukochanego Windowsa
  • lukasz.1978 03.04.11, 11:44
    > To nie zabawa.
    > Nawet podajac wymyślona narodowośc, jednocześnie zmniejszasz ilosc osób deklaru
    > jacych polskosć. Co pogarsza statystyczne relacje pomiedzy Polakami a innymi na
    > cjami w naszym kraju.

1. W spisie można podawać dwie narodowości, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby podać zarówno polską jak i jakąś inną, np. bielańska.

2. Zabawę zapoczątkowała pani Jędrysik z GW (pierwszy link z pierszego postu w tym wątku), która chce się bawić w śląskość, chociaż sama przyznaje, że ze Śląskiem ją niewiele łączy. Więc ja się ochoczo do proponowanej zabawy przyłączam i pobawię się w bielańskość - zwłaszcza, że mnie z Bielanami jednak co nieco łączy :)
    --
    To my, NARÓD BIELAŃSKI!
  • slavecky4 03.04.11, 22:22
    Jest zasadnicza różnica w pojęciu narodowości a miejsca/okolic urodzenia...
    Ślązacy to etnograficze określenie grupy ludności urodzonej i mieszkającej na Śląsku.
    Rdzennych mieszkańców Bielan, wywodzących się z ludności wiosek wchodzących w skład dzisiejszcy Bielan ( tj. Warzyszew, Piaski, Młociny, Chomiczówka, Marymont, Młociny, etc...) jest pewnie góra kilka-kilkanaście procent....
    Trudno więc mówić o narodowości...
    Tym bardziej, że nawet przed wojną nie charakteryzowała się ona specjalnie kulturalną, językową czy kulturową autonomicznością wybitnie inną w stosunku do reszty Mazowsza czy nawet reszty Polski...
    S.
  • lukasz.1978 03.04.11, 22:32
    W sensie teoretycznym masz rację. W sensie prakltycznym, jeśli jakas pani robi sobie ze spisu powszechnego jaja i pisze, że zadeklaruje narodowość śląską, chociaż nie ma nic wspólnego ze Śląskiem, to ja też mogę sobie zrobić jaja i zadeklarowac narodowość bielańską - zwłaszcza, ze z Bielanami coś wspólnego jednak mam.

Wyborcza zachęca do zabawy, no to dam się wciągnąć.
  • slavecky4 03.04.11, 22:01
    Jestem z Żoli...
    I spis mnie nie boli...
    S.
  • lukasz.1978 03.04.11, 22:08
    > Jestem z Żoli...

Nie przejmuj się, nikt nie jest doskonały :))
    --
    To my, NARÓD BIELAŃSKI!
  • slavecky4 03.04.11, 22:10
    A nie cierpisz może na białołecko-bielańskie rozdwojenie jaźni? :-)
    S.
  • lukasz.1978 03.04.11, 22:14
    > A nie cierpisz może na białołecko-bielańskie rozdwojenie jaźni? :-)

Nie, będę cierpiał dopiero wtedy, jak co drugi samochód zaparkowany na Bielanach będzie miał rejestrację WA, ale to dopiero po otwarciu Mostu Północnego :)
  • slavecky4 03.04.11, 22:27
    WA nie równie się Białołęka :-)
    S.
    ps. Białołęka ma jedna wielką zaletę...
    W weekendy, Wszystkich Świętych, w Długie Weekendy etc wszyscy "warszawiacy" wyjeżdżają do domów, do rodzin i jest cicho, spokojnie, jest gdzie zaparkować..... :)))
  • lukasz.1978 03.04.11, 22:33
    > ps. Białołęka ma jedna wielką zaletę...
    > W weekendy, Wszystkich Świętych, w Długie Weekendy etc wszyscy "warszawiacy" wy
    > jeżdżają do domów, do rodzin i jest cicho, spokojnie, jest gdzie zaparkować....
    > . :)))

Tylko po co? :))
    --
    To my, NARÓD BIELAŃSKI!
  • slavecky4 03.04.11, 22:45
    Po co jadą?
    Wiadomo.., normalnie po weki, mleko, jajka, kartofle, zapłacić podatki poza W-wą, odwiedzić braci, siostry, rodziców, teściów...
    Po co mnie to cieszy? :)
    Bo można normalnie zaparkować, na spacer wyjść bez przepychanie się na rachitycznych chodnikach. Bo osiedla "satelity" typu Skarbka z Gór czy Regaty wyglądają wtedy jak niemalże jak miasto Prypeć.. (pl.wikipedia.org/wiki/Prype%C4%87_%28miasto%29) - aż miło popatrzeć :)))

S.

S.
  • slavecky4 03.04.11, 22:46
    Lin się źle skopiował..
    pl.wikipedia.org/wiki/Prype%C4%87_%28miasto%29
  • lukasz.1978 03.04.11, 22:50
    W sumie to się muszę kiedyś wybrać na Zieloną Białołękę w sobotę właśnie, bo zaintrygował mnie Twoj opis. Chcę aż zobaczyć te wymarłe osiedla.
    --
    To my, NARÓD BIELAŃSKI!
  • slavecky4 03.04.11, 22:56
    POlecam :-)
  • amoniak2 04.04.11, 09:44
    slavecky4 tak to już jest że ktoś musi być gorszy żebyś czuł się lepszy.

--
    War-sza-wa! Bie-la-ny!
  • slavecky4 05.04.11, 00:43
    Nie kumam do czego pijesz men...
  • plastelina2005 04.04.11, 09:16
    Jest gorzej. To kompleks ciechanowski. :)
  • amoniak2 04.04.11, 09:49
    Jako ciekawostkę warto przypomnieć, że w niektórych krajach jako wyznanie podawano Jediizm . To dopiero byłaby jazda: bielańscy rycerze jedi :)
  • plastelina2005 04.04.11, 16:58
    amoniak2 napisała:

> Jako ciekawostkę warto przypomnieć, że w niektórych krajach jako wyznanie podaw
    > ano Jediizm . To dopiero byłaby
    > jazda: bielańscy rycerze jedi :)

Też słyszałem. Tyle, że dyskusja jest nie o wyznaniu lecz o mniejszościach etnicznych.
  • amoniak2 05.04.11, 12:21
    hmmm... wyluzuj? Jest takie słowo: dygresja.
    --
    War-sza-wa! Bie-la-ny!
  • lukasz.1978 05.04.11, 12:28
    Po prostu Plastelina jest jednym z tych, którzy chcą na siłę wpleść całą ideę (ośmieszającą w założeniu napuszone komentarze GW) w kontekst politycznej walki, czyli naparzanki między PO a PiS. Tymczasem w moim odczuciu nie warto brać w tej naparzance udziału, szkoda czasu i zdrowia :)
    --
    To my, NARÓD BIELAŃSKI!
  • amoniak2 05.04.11, 14:29
    Ty tak serio plastelino2005?
    --
    War-sza-wa! Bie-la-ny!
  • joaszkaa 05.04.11, 12:58
    moze tak byś się zajął czymś pożytecznym a nie takimi "durnotami"
  • lukasz.1978 05.04.11, 13:03
    W odóznieniu od tzw. kanonu lektur szkolnych, lektura forum bielańskiego nie jest przymusowa. Aczkolwiek jest zalecana i wskazana :)
    --
    To my, NARÓD BIELAŃSKI!
  • joaszkaa 05.04.11, 13:07
    oczywiscie, że nie ma. tylko gdzie człowiek nie zajrzy tam Łukasz..
    Ja aż tyle czasu wolnego nie mam.
  • lukasz.1978 05.04.11, 13:09
    > oczywiscie, że nie ma. tylko gdzie człowiek nie zajrzy tam Łukasz..

Mówią na mnie TurboDymoMan :)

Już w drugiej pracy tak mówią, serio. Mam czas i na obowiązki i na forum i na parę innych rzeczy :)
    --
    To my, NARÓD BIELAŃSKI!
  • joaszkaa 05.04.11, 13:12
    ciekawe co na to Twoj pracodawca.. komu poświęcasz czas pracy..
    pracodawcy czy forum.. :)
  • lukasz.1978 05.04.11, 13:16
    > ciekawe co na to Twoj pracodawca..

Pod koniec każdego dnia rozlicza mnie z zadań, które mi zlecił. Jeśli ilość i jakość się zgadza (a najczęściej się zgadza), jest OK. Jeśli się nie zgadza, to siedzę dłużej w pracy, aż zrobię.
    --
    To my, NARÓD BIELAŃSKI!
  • angelfree 16.04.11, 10:52
    W moim przypadku to nawet się zgadza.
    --
    O mojej nieudanej wycieczce do Egiptu z nieuczciwym biurem podróży
  • lukasz.1978 16.04.11, 10:54
    > W moim przypadku to nawet się zgadza.

Co się zgadza? Znaczy się jesteś dumnym przedstawicielem narodu bielańskiego?
    --
    Bielańskie bazarki - co z nimi zrobić?
  • klosowski333 16.04.11, 11:04
    Republika Zoliborska nigdy nie pogodzi sie z utrata odwiecznie zoliborskich Bielan. Bedzie WOJNA!
  • lukasz.1978 16.04.11, 11:10
    > Republika Zoliborska nigdy nie pogodzi sie z utrata odwiecznie zoliborskich Bie
    > lan. Bedzie WOJNA!

Bardzo mi przykro, ale kiedy Bielany odwiedzali królowie polscy, Żoliborza jeszcze nie było :)

bielany.blox.pl/2011/03/O-paczkowaniu-z-nicosci-slow-kilka.html
    --
    Bielańskie bazarki - co z nimi zrobić?
  • ambasador-bielan 26.04.11, 00:20
    My naród, My lud bielański, My chcemy chleba i ziemi

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka