19.04.11, 10:37
Jedzie ktoś w kwietniu?

http://www.masa.waw.pl/media/wmk.jpg
Edytor zaawansowany
  • lukasz.1978 19.04.11, 10:40
    Najlepiej, jak wyjaśnisz forumowiczom, co to jest i podasz termin. Ja akurat wiem, co to takiego, ale nie każdy wie :)

No dobra, sam podam:
    www.masa.waw.pl/index.php/co-bedzie/168-kwietniowa-warszawska-masa-krytyczna

Nie, nie jadę. O 18 to dopiero będę z roboty wychodził...

Byłem 2 razy w życiu, nawet fajna sprawa.
    --
    100% BIELANY - bielańskie forum dyskusyjne
  • arturwrzeciono 19.04.11, 10:44
    no to problem by zdążyć, ale dam chyba radę się urwać by pojechać w tym miesiącu

Kwietniowa Warszawska Masa Krytyczna - 29 kwietnia, godzina 18, Plac Zamkowy.
  • ryk.pat 19.04.11, 12:25
    Ja w maju się wybieram, bo wstyd się przyznać ale mój sprzęt jeszcze w proszku.

Fajnie by było zrobić kiedyś forumową wycieczkę śladem "Bielańskich fotozagadek" :).
  • lukasz.1978 19.04.11, 12:36
    > Ja w maju się wybieram, bo wstyd się przyznać ale mój sprzęt jeszcze w proszku.
    >
    > Fajnie by było zrobić kiedyś forumową wycieczkę śladem "Bielańskich fotozagadek
    > " :).

Mój sprzęt tam samo w proszku, ale chyba nowy sobie kupię, bo tamten już rozklekotany. Albo wyremontuję i dziewczynie oddam, już się upominała nawet :)

Z samą wycieczką dobry pomysł, na pewno by się znalazło paru chętnych forumowiczów. Myślę, ze po weekendzie majowym (bo wczęśniej u mnie odpada) warto bedzie do tematu wrócić.
    --
  • arturwrzeciono 19.04.11, 13:07
    Sprzęty nie muszą być super, no chyba że będziemy robić wyścig - ale tu odpadnę raczej.

Ja też zamierzam kupić nowy (i przesiąść się z trekingowego na MTB) ale dopiero zimą bo teraz ceny skoczyły, więc trzeba stary rower "zajeździć". Poza tym formy trzeba nabrać :)
  • lukasz.1978 19.04.11, 13:11
    > Sprzęty nie muszą być super, no chyba że będziemy robić wyścig - ale tu odpadnę
    > raczej.

Nie muszą być super, ale musza jeździć - a mój ma tak pokrzywione koło od warszawskichkrawężniów, ze jeździc nie może, bo koło obciera o ramę :)
    --
  • arturwrzeciono 19.04.11, 13:17
    no niestety krawężniki to zmora dla rowerów
  • ryk.pat 19.04.11, 13:31
    U mnie też koła do prostowania + regulacja wszystkiego ;).

Co do jazdy wyścigowej. Kiedyś się zabrałem na wypad z ludźmi z masy krytycznej do Konstancina. Pierwszy i ostatni raz. Czułem się jakbym brał udział w jakimś wyścigu.

Generalnie jeżdżę wyłącznie rekreacyjnie, bez narzucania szaleńczego tempa.
  • stooki 19.04.11, 12:32
    Wczoraj rozwalił mi sie rower, na szczęście juz w serwisie jak zrobia go na czas to pojade :)
  • stooki 19.04.11, 12:37
    jak najlepiej dojechać rowerkiem na starówkę? W zdłuż Wisełki, czy jakaś inna trasa?
  • lukasz.1978 19.04.11, 12:39
    > jak najlepiej dojechać rowerkiem na starówkę? W zdłuż Wisełki, czy jakaś inna t
    > rasa?

Ja zawsze jeżdzę z Chomiczówki tak: Broniewskiego (droga dla rowerów na całym odcinku) - JP2 (też droga rowerowa), później drogą rowerową przez Stawki i Plac Bohaterów Getta do Anielewicza, dalej Anielewicza drogą rowerową do samej Starówki. Trasa od Broniewskiego aż do Bonifraterskiej drogami rowerowymi.
    --
  • ryk.pat 19.04.11, 13:06
    O, ja też tak często jeżdżę. Z tym, że z Wrzeciona:

Lindego do ścieżki przy Kasprowicza potem do Podczaszyńskiego, dalej Perzyńskiego aż do Broniewskiego i dalej tak jak kolega Łukasz.

A nadwiślańska trasa jest okej ale nie przepadam za odcinkiem po zjeździe z Dewajtis do Centrum Olimpijskiego.
  • arturwrzeciono 19.04.11, 13:03
    Ja wczoraj zrobiłem trasę Wrzeciono- Las Bielański - trasa rowerowa wzdłuż Wisły do Portu Czerniakowskiego - szczerze polecam

W okolicach tunelu wzdłuż Wisły są objazdy (budowa stacji Metra) oraz korzenie wysadzające kostkę chodnikową.
  • stooki 19.04.11, 13:46
    Racja z tymi utrudnieniami przy moście świętokrzyskim.
    Jakby kto jechał Belwederska przy ambasadzie rosyjskiej to niech rozejrzy sie za śruba mocującą pedał do korby ;P wczoraj taką zgubiłem i wracałem na Bielany awaryjnie.
  • lukasz.1978 19.04.11, 14:03
    warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,9461323,Rowerem_po_Warszawie__mocne_wrazenia_gwarantowane.html
    U nas na Bielanach, Nocznickiego.
    --
  • edyta95 19.04.11, 18:15
    wrrrr, maso krytyczna.
    Uwielbiam jeździć rowerem, na szczęście nie muszę ulicami
  • lukasz.1978 19.04.11, 20:01
    > wrrrr, maso krytyczna.

Nie lubisz Masy Krytycznej? :)

Chociaż oczywiście rozumiem, ze istnieje druga strona medalu - niektórzy rowerzysci też niepotrzebnie prowokują kierowców (i tak już często dostateczne nabuzowanych) lub wdają się w pyskówki z poeszymi próbującymi przejśc ulicą w poprzek masy.

Cóż, impreza fajna, acz przyznam, ze nieco kontrowersyjna :)
    --
  • edyta95 19.04.11, 21:37
    nie lubię masy oraz wszystkich manifestacji ulicami miasta, niezależnie od celu, od tego czy to pielęgniarki, czy górnicy, czy rowerzyści, niezależnie od tego czy się zgadzam z postulatami czy nie. Wszystko co mi przeszkadza jeździć po mieście mnie irytuje. Naprawdę mam mało czasu na życie prywatne, więc dodatkowe korki mi przeszkadzają.
    A co do roweru, to mam farta i mieszkam blisko Kampinosu, nie muszę wyjeżdzać na ulicę, żeby się tam dostać
  • lukasz.1978 19.04.11, 22:25
    > nie lubię masy oraz wszystkich manifestacji ulicami miasta, niezależnie od cel
    > u, od tego czy to pielęgniarki, czy górnicy, czy rowerzyści, niezależnie od teg
    > o czy się zgadzam z postulatami czy nie. Wszystko co mi przeszkadza jeździć po
    > mieście mnie irytuje. Naprawdę mam mało czasu na życie prywatne, więc dodatkowe
    > korki mi przeszkadzają.

Ja mam zawsze dziwne odczucia związane z manifestacjami - jak widzę je z boku, to troche mi przeszkadzają, ale jak znajdzę się w środku (nawet przez przypadek lub z czystej ciekawości, a nie jako uczestnik), to jakoś zaczynam inaczej na to patrzeć, rozumieć w jakiś sposób tych ludzi... Niezależnie od tego, czy akurat manifestują feministki czy zwolennicy Radia Maryja (jedno i drugie widziałem na własne oczy). Manifestacje to ogólnie temat-rzeka...

> A co do roweru, to mam farta i mieszkam blisko Kampinosu, nie muszę wyjeżdzać n
    > a ulicę, żeby się tam dostać

Niech zgadnę, Wólka Węglowa?
    --
  • edyta95 19.04.11, 22:35
    bingo:)
  • beata_z_rudy 20.04.11, 08:09
    jako że czasem pod latarnią najciemniej, czyli może nie wszyscy zaglądają do przyszpilonego wątku, wrzucam i tu:

forum.gazeta.pl/forum/w,101706,122684680,124495472,14_maja_Bielanski_Rajd_Rowerowy.html
    B.
  • lukasz.1978 20.04.11, 09:04
    Kurczę, a ja w ogóle nei wiedziałem, że taka impreza istneije. A teraz kto wie, czy się nie przejadę.
    --
  • arturwrzeciono 20.04.11, 10:58
    Jak zdążę kupić sobie nowy rower (obecny będzie dla żony która sporadycznie jeździ) to też na 90% pojadę :)
  • ryk.pat 20.04.11, 17:43
    Rok temu dorwałem w markecie coś takiego: e-map.pl/index.php?map=109 Niestety nakład jest wyczerpany, z resztą to wydawnictwo z 2007 roku. Przez ten czas odrobinkę ścieżek przybyło.
  • stooki 20.04.11, 17:16
    Szukałem w sieci mapek tras rowerowych ale nie znalazłem nic ciekawego, Zazwyczaj są umieszczone opisy tras rowerowych.
    Jeśli ktoś z Was znalazłby jakąś graficzną mapke to niech podrzuci linka
    Dzięki
  • arturwrzeciono 21.04.11, 09:04
    http://rowery.free.ngo.pl/wir/sciezki.gif
  • stooki 22.04.11, 13:38
    Znalazłem ciekawą stronę internetową: Tekst linka z różnymi szlakami, nie tylko rowerowymi, ogólnie turystycznymi. Można sobie wybrać lokalizację i rodza szlaku: rowerowy, pieszy itd. Dobrą stroną jest to, że na zdjęciu satelitarnym jest zaznaczony dany szlak. Mozna również dodawać swoje szlaki ale po zalogowaniu.
  • lukasz.1978 22.04.11, 12:15
    Załatwiałem parę spraw w okolicach Pola Mokotowskiego i zauważyłem zatrzęsienie rowerzystów. Chyba sporo ludzi pobrało sobie na dziś urlopy, a jednocześnie wymiksowało się od świąteczych przygotowań i ruszyło na rowerek :)

Ot takie spostrzeżenie.
    --
  • arturwrzeciono 22.04.11, 12:24
    no jest pogoda to trzeba korzystać z tego :)
  • ryk.pat 22.04.11, 19:03
    Jak w temacie. Od nadchodzącego wtorku będzie można zaopatrzyć się w kilka akcesoriów rowerowych:

www.lidl-pageflip.com/pl.html?kid=NqG5ll
  • lukasz.1978 22.04.11, 23:04
    Dużo ludzi? Był ktoś z forum Bielany?
    --
  • stooki 23.04.11, 09:12
  • lukasz.1978 23.04.11, 09:21
    Ten wątek tak nabił się treścią, że aż sobie w głowę wbiłem, ze ta masa to już wczoraj :))
    --
  • beata_z_rudy 23.04.11, 19:59
    www.tvn24.pl/-1,1700590,0,1,uwaga-rowerzysci-zmiana-przepisow,wiadomosc.html
  • lukasz.1978 23.04.11, 20:06
    Czytalem o tych zmianach, to ruch w dobrym kierunku, wprowadza rozwiązania znane z krajów cywilizowanych, gdzie wypadków rowerowych jest znacznie mniej niż u nas. Nic tylko pochwalić.
    --
  • stooki 26.04.11, 14:31
    Może zwołamy ekipe i pojedziemy wspólnie na WKM?
    Kto może nie sie zgłasza, ja jadę na 60%.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka