Dodaj do ulubionych

Most Północny - propaganda sukcesu i manipulacja

23.04.11, 13:57
No to teraz się wkurzyłem.

Na 1.stronie papierowego wydania Gazety Stołecznej jest sobie ten oto artykuł o rzekomym entuzjaźmie, jaki panuje w naszej dzielnicy w związku z rychłym otwarciem Mostu Północnego:
warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,9487743,Mieszkancy_Mlocin_i_Tarchomina_juz_sa_sasiadami_.html

Oto ciekawsze kawałki:

Lewobrzeżni: - Chcę wyrazić radość, że z tak miłym i sympatycznym sąsiadem zostaniemy połączeni mostem - pisze burmistrz Bielan Rafał Miastowski. - no to jeszcze rozumiem - oddanie mostu do użytku jest jakby nie było sukcesem HGW (wielu ich nie ma, więc każdy jest na wagę złota), więc czysto po ludzku rozumiem, że nasz(?) burmistrz w pełni popiera linię swojej szefowej. Ale dalej...

Lewobrzeżni: "Entuzjazm, jaki towarzyszył na początku 2009 r., wszyscy pamiętamy" - Tadeusz Olechowski, rzecznik prasowy urzędu Bielany, też odpisuje poważnie. "Dla Bielan ta budowa ma szczególne znaczenie, ponieważ prowadzona inwestycja znacznie poprawi komunikację między prawo- a lewobrzeżną częścią Warszawy". - tak panie rzeczniku, faktycznie ta budowa ma dla nas wielkie znaczenie. Wszak my praktycznie codziennie na Tarchomin śmigamy, bo tam jest mnóstwo rzeczy, których nie ma na Bielanach :))

No i parę starannie wyselekcjonowanych wypowiedzi mieszkańców Bielan wyrażających entuzjazm z otwarcia tego mostu. O nieorozwiązanych problemach takich jak niedostosowanie układu dróg na Bielanach do wzmożonego ruchu po otwarciu Most Północnego nie ma ani jednego zdania. Panie redaktorze, a może warto zajrzeć czasem na nasze forum i poczytać? :)

Reasumując... Ekipa HGW na gwałt potrzebuje sukcesu i otwarcie tego mostu sukcesem jest, nie neguję. Ale pisanie, jaki to rzemomo entuzjazm panuje z tego powodu w naszej dzielnicy, to już grube przegięcie. Gazeto, posunęłaś się za daleko.

My na Bielanach rozumiemy, że miasto musi się rozwijac. Rozumiemy, że inne części Warszawy bardzo potrzebują tego mostu. Akceptujemy to i dlatego nigdy przeciwko budowie Mostu Północnego nie protestowaliśmy. Przyjmujemy do wiadomości to, że musi powstać, bo wielu ludziom z prawego brzegu jest potrzebny. Szanujemy to.

Ale do jasnej cholery, nie wymagajcie od nas entuzjamzu! Od karpi też wymagacie entuzjazmu w związku ze zbliżającą się Wigilią???
--
100% BIELANY - bielańskie forum dyskusyjne
Obserwuj wątek
    • ryk.pat Re: Most Północny - propaganda sukcesu i manipula 23.04.11, 16:32
      "Lewobrzeżni: - Czego pani życzy Tarchominowi? - wołam na ul. Prozy do rowerzystki w zabawnej różowej czapce."

Proza życia to przyjaźni kat, pęka cienka nić jak mówi klasyk ;). Naprawdę niczego bardziej się nie mogę doczekać niż wypchanego po brzegi metra na pierwszej stacji i wszechobecnych korków rano i popołudniu.

Cieszmy się!
      • lukasz.1978 Wznieśmy toast :) 23.04.11, 16:50
        > "Lewobrzeżni: - Czego pani życzy Tarchominowi? - wołam na ul. Prozy do rowerzys
        > tki w zabawnej różowej czapce."
        >
        > Proza życia to przyjaźni kat, pęka cienka nić jak mówi klasyk ;). Napraw
        > dę niczego bardziej się nie mogę doczekać niż wypchanego po brzegi metra na pie
        > rwszej stacji i wszechobecnych korków rano i popołudniu.
        >
        > Cieszmy się!

Ja myślę, ze wręcz powinniśmy wznieśc toast, aby wyrazić swoją radość i entuzjazm :)

Żeby była jasność - nie mam nic do mieszkańców Tarchomina i rozumiem powody, dla których ten most musi zostać otwarty. Ale powodów do entuzjazmu nie widzę, już zwłaszcza w kontekście zapóźnień w inwestycjach drogowych na Bielanach.

Szkoda, ze pan dziennikarz zwłaszcza o tym ostatnim zapomniał. Co ciekawe, o problemie słabej przepustowosci bielańskich ulic pisze co jakiś czas tvnwarszawa.pl, tylko Gazeta jakoś przemilcza ten - przyznajmy, mało wygodny - temat...
        --
          • lukasz.1978 Re: Wznieśmy toast :) 23.04.11, 20:08
            > ja oczami wyobraźni widzę gigantyczne korki na Bielanach ale wtedy może HGW już
            > nie będzie i kto inny będzie się martwił...:(Tylko czy nie będzie już za późno

HGW czy nie HGW, problem powinien być rozwiązany. Do nazwisk sie nie przywiązuje, jak HGW skutecznie rozwiąże na te problemy, to sam na nią zagłosuję. Na razie cienko to widzę niestety, ale nikogo nie skreślam z góry.
            --
      • bladerunner Re: Most Północny - propaganda sukcesu i manipula 21.05.11, 10:17
        Ja bym nie przesadzał z tym wypchanym po brzegi metrem na pierwszej stacji. Większość ludności z Białołęki i przyległości wsiada na stacji marymont, po otwarciu mostu pewnie będą się przesiadać na młocinach. Rzadko jeżdżę metrem, ale ilekroć wsiadam na Słodowcu to wagoniki są i tak niemal puste (aczkolwiek nie jeżdżę przed 9, może wcześniej jest znacznie gorzej?), więc w najgorszym przypadku nie będzie na odcinku bielańskim tak łatwo o miejsce siedzące.. ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka