Dodaj do ulubionych

Gdzie wy,wasi sąsiedzi i znajomi płacą podatki ?

30.04.11, 13:05
No to skoro wszyscy chyba uporali się z PiTami i zapłacili podatki zapytajcie mieszkających na Bielanach znajomych i sąsiadów gdzie płacą podatki. Ciekawe statystycznie jaki procent mieszkańców Bielan płaci gdzie indziej i dlaczego ? Rzecz dotyczy szczególne nowych mieszkańców po jakim czasie decydują się wypełnić NIP-3 albo płacić w tut. urzędzie skarbowym
Edytor zaawansowany
  • slonce_bielan 30.04.11, 13:20
    moi znajomi z warszawy płacą w Warszawie - wiadomo

natomiast przyjezdni w 99% płacą w miejscu skąd pochodzą - ich argumentacja: Warszawa i tak ma dużo kasy i sobie poradzi, a ja pochodzę z jakiegoś biednego "Pcimia Dolnego", gdzie nie ma funduszy nawet na porządne chodniki i wolę, żeby moje podatki tam szły, bo to moja rodzinna miejscowość, z którą się utożsamiam, a Warszawa służy mi tylko do zarabiania pieniędzy

tak to mniej więcej wygląda

ze 4 osoby powiedziały, że płacą tam skąd pochodzą ze zwykłego lenistwa, bo im się nie chce załatwiać tej zmiany w US i im to wisi
  • ryk.pat 30.04.11, 15:30
    Prawda jest taka, że gdyby dało się to załatwić kliknięciem, tak jak da się wypełnić PITa przez net, to duży odsetek tych, którym się nie chce płaciłoby w Warszawie.
  • slonce_bielan 30.04.11, 16:51

mało jest u nasz rzeczy/spraw, które można załatwić jednym kliknięciem niestety

i raczej prędko się to nie zmieni
  • arturwrzeciono 30.04.11, 21:54
    dokładnie
  • arturwrzeciono 30.04.11, 21:56
    no OK ale są i tacy co mają po 2 czy 3 mieszkania i pracują raz w tej raz w tamtej części kraju i w nich mieszkają - wtedy to nie jest tak łatwo wybrać - wiem bo sam tak miałem, dopiero od niedawna chyba na stałe wróciłem choć znów szykują mi się wyjazdy
  • slonce_bielan 01.05.11, 10:55

Artur, ja chyba źle zrozumiałam - czy żeby płacić podatki w Warszawie to trzeba być tu zameldowanym?

co do meldunku to wiele osób nie melduje się w Warszawie ze względu na wyższe ubezpieczenie pojazdów
  • arturwrzeciono 02.05.11, 08:29
    By płacić podatki nie trzeba być zameldowanym - ale ja chcę się zameldować, chcę płacić tu podatki itd. i tak by chciało wiele osób ale mamy takie czasy i społeczeństwo, że niestety trzeba im to ułatwić i ich zachęcić do tego.
    Niestety by ludzie poszli na wybory chcą 2 dniowe zrobić - bo frekwencja jest mała.

Co do wyższego ubezpieczenia pojazdów to CHORE sam miałem auto zarejestrowane w rodzinnej miejscowości, a jeździłem po całym kraju więc nie rozumiem dlaczego 1 płaci mniej a 2 więcej - jest to niesprawiedliwe i to w dużej mierze powoduje to, że ludzie wszelkie formalne sprawy załatwiają w swoich rodzinnych miastach.

Mogli by zrobić dla osób chcących przemeldować się i co za tym idzie wymienić D.O. i prawko, zapisać do tutejszego US zrobić dzień wolny bez urlopu( oczywiście max. raz w roku - gdyby ktoś ciągle podróżował) i wymienić dokumenty za darmo (teraz to koszt ponad 100zl) oczywiście obsługa na zapis jakiś bez-kolejkowa w 1 miejscu.

Do tego przeciętny Polak boi się urzędów (szczególnie US) więc idzie tam gdzie już potrafi się poruszać. A taki dzień na załatwienie tych "pierwszych spraw" mógłby go pozytywnie zapoznać z nowymi realiami.

• lkan 01.05.11, 22:51
    slonce_bielan napisała:
    > ze 4 osoby powiedziały, że płacą tam skąd pochodzą ze zwykłego lenistwa, bo im się nie chce załatwiać tej zmiany w US i im to wisi<

I dopóki może im to wisieć, będzie jak dotychczas. Jeśli władzom Warszawy zależy na zmianie sytuacji, muszą na te osoby znaleźć sposób. Nie ma bata - koniowi się nie chce zadka ruszyć. Żeby nie było, że osobiście mam pretensję do tych leniwych. Ma prawo im się nie chcieć, a nawoływanie do obywatelskiej postawy w obecnych czasach już nie skutkuje, tylko śmieszy.

• arturwrzeciono 30.04.11, 21:53
    Ja niestety też płacę gdzie indziej (choć sporo podróżowałem i mieszkałem ostatnio w kilku miejscach Polski przez 2 lata - praca). Nawet zameldowany tu nie jestem a bardzo bym chciał mieć wszystko tu w 1 miejscu niestety wiąże się to:
    1. z wizytą w paru urzędach (utrata godziny czy dwóch z wolnego popołudnia lub dnia urlopu - zgadam się jest to też lenistwo)
    2. Wymiana prawa jazdy to chyba 70zl D.O. ok 35zł + zdjęcia
    3. Wyższe OC i AC dla posiadaczy aut + przerejestrowanie (choć wg. mnie to głupie że jedni płacą więcej drudzy mniej).
    4. Jakby każdy "przyjezdny" zaczął tu płacić US by się nie pozbierały a US w mniejszych miastach maiłyby mniej roboty
  • m3rkury 02.05.11, 13:54
    Ja płacę podatki na Skalbmierskiej :)
    Myślę, że przydałyby się jakieś ulgi dla mieszkańców płacących podatki w tym mieście (tańsze parkowanie? tańsze bilety ZTM?). Mnie by wystarczyła zniżka na basen :)
  • arturwrzeciono 02.05.11, 14:12
    bilety ZTM, zniżka na basen to mało atrakcyjna propozycja dla mnie bo to załatwia karta Multisportu
  • m3rkury 02.05.11, 14:26
    Multisport chyba nie jest aż tak popularny.
    No to może zamiast zniżki jakiś konkret: 1 wejście na basen na kwartał, 2 wejścia do ZOO, 1 wejście do Muzeum Powstania, etc. To by było coś :) No chociaż darmowa kawa w jakimś urzędzie :)
  • azyli 04.05.11, 13:03
    Podatki zawsze placimy w miejscu zamieszkania, przy zmianie adresu wypełniam jeden druk i po sprawie. Dla podatków nie ma znaczenia adres zameldowania, a zamieszkania, nie pociaga to za sobą wymiany dokumentów, jesli ktos ma z tym problem.

Niestety mało osób o tym wie i uwazam ze wszelkie kampanie mobilizujące mieszkanców do rejestrowania sie w urzedach skarbowych zgodnych z miejscem zamieszkania są bardzo potrzebne.

--
    Pozdrawiam
    Azyli
  • grodek75 04.05.11, 21:46
    Płacę tam gdzie mieszkam - czyli na Bielanach.
    Meldunek mam na Żoliborzu i nie zamierzam tego zmieniać, ale uważam że nieuczciwe byłoby gdybym płacil tam podatki skoro np. moje dzieci uczęszczają do przedszkola i szkoły na Bielanach.
    --------------------------------------------------------------
    www.panoramio.com/user/2266955
    my.flightmemory.com/image/grodek75.gif
  • jc555511 05.05.11, 11:27
    Ja płacę na Bielanach, mieszkam tu od 5 lat (jestem tu również zameldowana), tak jak pisałam już w innym poście jestem napływem, mieszkającym 11 lat w Warszawie. Wielu moich znajomych z rodzinnych stron również tu mieszka i pracuje -część z nich ma własne mieszkania, ale pomimo tego nie chce im się wypełnić i wysłać formularza NIP-5, mimo iż dość często ten temat jest poruszany przez mnie i mojego męża. Myślę, że najlepszym argumentem, który skutecznie i bardzo szybko by ich przekonał to wysoka opłata za żłobek/przedszkole oraz umieszczenie ich dzieci na szarym końcu list. Dzieciaki moich znajomych bez problemu podostawały się do państwowych przedszkoli - gdyby przeszkodą okazał się brak płacenia podatków w Warszawie ich rodzice na pewno dopełniliby niezbędnych formalności w mgnieniu oka;))
  • arturwrzeciono 05.05.11, 12:04
    W moim przypadku to by nie poskutkowało (nie mam dzieci a jak będę miał to raczej nie będą chodziły do państwowego przedszkola) ale pomysł jest bardzo dobry.
  • jc555511 05.05.11, 12:26
    Większość moich znajomych ma po dziecku a w planach lub drodze kolejne, więc dla nich byłoby to bardzo mobilizujące:D
  • lukasz.1978 05.05.11, 21:20
    A moi rodzice mieszkają od paru lat na Bemowie, ale cały czas płacą na Bielanach :)
    --
    100% BIELANY - bielańskie forum dyskusyjne
  • beata_z_rudy 17.05.11, 09:16
    Podoba mi się ten pomysł (podobnie było z biletami na AC/DC):
    www.zyciewarszawy.pl/artykul/598952_Za-darmo-na-Iron-Maiden.html
    B.
  • lukasz.1978 17.05.11, 11:11
    Fajnie, że inne dzielnice zachęcają do płacenia podtatków u siebie. Mamy Bemowo, mamy też Wilanów:
    forum.gazeta.pl/forum/w,101706,123627493,123627493,moze_na_Bielanach_tez_takie_zasady_wprowadzic_.html
    A Bielany??? No właśnie, postawmy znak zapytania.
    --
    Fotoblog - zdjęcia z Warszawy
  • arturwrzeciono 17.05.11, 13:41
    Tak jak mówiłem trzeba ułatwić meldunek, bo jest to karta dla zameldowanych i jest to najprostszy sposób na zbadanie "przynależności" do danej dzielnicy. Nie rozumiem dlaczego ludzie nie chcieliby się przemeldować dla mnie jedyną przeszkodą są czas (konieczne dni wolne) i koszty (wymiana dokumentów).

Kartę dającą zniżki w sklepach i restauracjach chcą wprowadzić dla zameldowanych mieszkańców dzielnicy władze Wilanowa. - W portfelu ludzie będą ją nosić między Visą a kartą Mastercard - marzy wiceburmistrz
  • slonce_bielan 19.05.11, 23:45
    Artur, dodatkową - jeśli nie główną - przeszkodą w meldowaniu się w stolicy są dużo wyższe koszty ubezpieczenia samochodów, przy których koszty wymiany dokumentów to "pikuś"

tak słyszę od ludzi, po prostu wolą oszczędzić na ubezpieczeniu, i to niekiedy nawet znaczne kwoty
  • lukasz.1978 20.05.11, 09:19
    > Artur, dodatkową - jeśli nie główną - przeszkodą w meldowaniu się w stolicy są
    > dużo wyższe koszty ubezpieczenia samochodów, przy których koszty wymiany dokum
    > entów to "pikuś"
    >
    > tak słyszę od ludzi, po prostu wolą oszczędzić na ubezpieczeniu, i to niekiedy
    > nawet znaczne kwoty

Wszystko to oczywiście racja, z tym że można płacić podatki w Warszawie, pracując tutaj, meldunek nie jest potrzebny. Więc wszystkie LLU i TSK (lub inne CLI) moga spokojnie płacić podatki w Warszawie, a ubezpieczać samochód "u siebie".
    --
  • slonce_bielan 20.05.11, 19:14

Łukasz, ja wiem, że nie trzeba być zameldowanym w miejscu, gdzie się płaci podatki, ale odniosłam się do kosztów przemeldowania w wątku Artura:

"arturwrzeciono 17.05.11, 13:41 Odpowiedz
    Tak jak mówiłem trzeba ułatwić meldunek, bo jest to karta dla zameldowanych i jest to najprostszy sposób na zbadanie "przynależności" do danej dzielnicy. Nie rozumiem dlaczego ludzie nie chcieliby się przemeldować dla mnie jedyną przeszkodą są czas (konieczne dni wolne) i koszty (wymiana dokumentów)."
  • lukasz.1978 20.05.11, 22:29
    Ależ spoko, ja doskonale wiem, że Ty wiesz, tak sobie tylko to zaakcentowałem, żeby się może ktoś pracujący tutaj a niezameldowany wzruszył i zaczął płacić u nas podatki, chociaż to pewnie naiwna wiara :)
    --
  • arturwrzeciono 23.05.11, 08:13
    No i wraca temat chcę się przemeldować by m.in. tu płacić podatki i moje pytanie może ktoś wie czy da się zameldować w nowym miejscu by mnie automatycznie wymeldowali w starym - i czy to coś kosztuje?
  • rybcia.rybcia 23.05.11, 08:49
    Ja też płacę na Bielanach na Skalbmierskiej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.