Dodaj do ulubionych

Gdzie wy,wasi sąsiedzi i znajomi płacą podatki ?

30.04.11, 13:05
No to skoro wszyscy chyba uporali się z PiTami i zapłacili podatki zapytajcie mieszkających na Bielanach znajomych i sąsiadów gdzie płacą podatki. Ciekawe statystycznie jaki procent mieszkańców Bielan płaci gdzie indziej i dlaczego ? Rzecz dotyczy szczególne nowych mieszkańców po jakim czasie decydują się wypełnić NIP-3 albo płacić w tut. urzędzie skarbowym
Edytor zaawansowany
 • slonce_bielan 30.04.11, 13:20
  moi znajomi z warszawy płacą w Warszawie - wiadomo

  natomiast przyjezdni w 99% płacą w miejscu skąd pochodzą - ich argumentacja: Warszawa i tak ma dużo kasy i sobie poradzi, a ja pochodzę z jakiegoś biednego "Pcimia Dolnego", gdzie nie ma funduszy nawet na porządne chodniki i wolę, żeby moje podatki tam szły, bo to moja rodzinna miejscowość, z którą się utożsamiam, a Warszawa służy mi tylko do zarabiania pieniędzy

  tak to mniej więcej wygląda

  ze 4 osoby powiedziały, że płacą tam skąd pochodzą ze zwykłego lenistwa, bo im się nie chce załatwiać tej zmiany w US i im to wisi
 • ryk.pat 30.04.11, 15:30
  Prawda jest taka, że gdyby dało się to załatwić kliknięciem, tak jak da się wypełnić PITa przez net, to duży odsetek tych, którym się nie chce płaciłoby w Warszawie.
 • slonce_bielan 30.04.11, 16:51

  mało jest u nasz rzeczy/spraw, które można załatwić jednym kliknięciem niestety

  i raczej prędko się to nie zmieni
 • arturwrzeciono 30.04.11, 21:54
  dokładnie
 • arturwrzeciono 30.04.11, 21:56
  no OK ale są i tacy co mają po 2 czy 3 mieszkania i pracują raz w tej raz w tamtej części kraju i w nich mieszkają - wtedy to nie jest tak łatwo wybrać - wiem bo sam tak miałem, dopiero od niedawna chyba na stałe wróciłem choć znów szykują mi się wyjazdy
 • slonce_bielan 01.05.11, 10:55

  Artur, ja chyba źle zrozumiałam - czy żeby płacić podatki w Warszawie to trzeba być tu zameldowanym?

  co do meldunku to wiele osób nie melduje się w Warszawie ze względu na wyższe ubezpieczenie pojazdów
 • arturwrzeciono 02.05.11, 08:29
  By płacić podatki nie trzeba być zameldowanym - ale ja chcę się zameldować, chcę płacić tu podatki itd. i tak by chciało wiele osób ale mamy takie czasy i społeczeństwo, że niestety trzeba im to ułatwić i ich zachęcić do tego.
  Niestety by ludzie poszli na wybory chcą 2 dniowe zrobić - bo frekwencja jest mała.

  Co do wyższego ubezpieczenia pojazdów to CHORE sam miałem auto zarejestrowane w rodzinnej miejscowości, a jeździłem po całym kraju więc nie rozumiem dlaczego 1 płaci mniej a 2 więcej - jest to niesprawiedliwe i to w dużej mierze powoduje to, że ludzie wszelkie formalne sprawy załatwiają w swoich rodzinnych miastach.

  Mogli by zrobić dla osób chcących przemeldować się i co za tym idzie wymienić D.O. i prawko, zapisać do tutejszego US zrobić dzień wolny bez urlopu( oczywiście max. raz w roku - gdyby ktoś ciągle podróżował) i wymienić dokumenty za darmo (teraz to koszt ponad 100zl) oczywiście obsługa na zapis jakiś bez-kolejkowa w 1 miejscu.

  Do tego przeciętny Polak boi się urzędów (szczególnie US) więc idzie tam gdzie już potrafi się poruszać. A taki dzień na załatwienie tych "pierwszych spraw" mógłby go pozytywnie zapoznać z nowymi realiami. • lkan 01.05.11, 22:51
  slonce_bielan napisała:
  > ze 4 osoby powiedziały, że płacą tam skąd pochodzą ze zwykłego lenistwa, bo im się nie chce załatwiać tej zmiany w US i im to wisi<

  I dopóki może im to wisieć, będzie jak dotychczas. Jeśli władzom Warszawy zależy na zmianie sytuacji, muszą na te osoby znaleźć sposób. Nie ma bata - koniowi się nie chce zadka ruszyć. Żeby nie było, że osobiście mam pretensję do tych leniwych. Ma prawo im się nie chcieć, a nawoływanie do obywatelskiej postawy w obecnych czasach już nie skutkuje, tylko śmieszy.

 • arturwrzeciono 30.04.11, 21:53
  Ja niestety też płacę gdzie indziej (choć sporo podróżowałem i mieszkałem ostatnio w kilku miejscach Polski przez 2 lata - praca). Nawet zameldowany tu nie jestem a bardzo bym chciał mieć wszystko tu w 1 miejscu niestety wiąże się to:
  1. z wizytą w paru urzędach (utrata godziny czy dwóch z wolnego popołudnia lub dnia urlopu - zgadam się jest to też lenistwo)
  2. Wymiana prawa jazdy to chyba 70zl D.O. ok 35zł + zdjęcia
  3. Wyższe OC i AC dla posiadaczy aut + przerejestrowanie (choć wg. mnie to głupie że jedni płacą więcej drudzy mniej).
  4. Jakby każdy "przyjezdny" zaczął tu płacić US by się nie pozbierały a US w mniejszych miastach maiłyby mniej roboty
 • m3rkury 02.05.11, 13:54
  Ja płacę podatki na Skalbmierskiej :)
  Myślę, że przydałyby się jakieś ulgi dla mieszkańców płacących podatki w tym mieście (tańsze parkowanie? tańsze bilety ZTM?). Mnie by wystarczyła zniżka na basen :)
 • arturwrzeciono 02.05.11, 14:12
  bilety ZTM, zniżka na basen to mało atrakcyjna propozycja dla mnie bo to załatwia karta Multisportu
 • m3rkury 02.05.11, 14:26
  Multisport chyba nie jest aż tak popularny.
  No to może zamiast zniżki jakiś konkret: 1 wejście na basen na kwartał, 2 wejścia do ZOO, 1 wejście do Muzeum Powstania, etc. To by było coś :) No chociaż darmowa kawa w jakimś urzędzie :)
 • azyli 04.05.11, 13:03
  Podatki zawsze placimy w miejscu zamieszkania, przy zmianie adresu wypełniam jeden druk i po sprawie. Dla podatków nie ma znaczenia adres zameldowania, a zamieszkania, nie pociaga to za sobą wymiany dokumentów, jesli ktos ma z tym problem.

  Niestety mało osób o tym wie i uwazam ze wszelkie kampanie mobilizujące mieszkanców do rejestrowania sie w urzedach skarbowych zgodnych z miejscem zamieszkania są bardzo potrzebne.

  --
  Pozdrawiam
  Azyli
 • grodek75 04.05.11, 21:46
  Płacę tam gdzie mieszkam - czyli na Bielanach.
  Meldunek mam na Żoliborzu i nie zamierzam tego zmieniać, ale uważam że nieuczciwe byłoby gdybym płacil tam podatki skoro np. moje dzieci uczęszczają do przedszkola i szkoły na Bielanach.
  --------------------------------------------------------------
  www.panoramio.com/user/2266955
  my.flightmemory.com/image/grodek75.gif
 • jc555511 05.05.11, 11:27
  Ja płacę na Bielanach, mieszkam tu od 5 lat (jestem tu również zameldowana), tak jak pisałam już w innym poście jestem napływem, mieszkającym 11 lat w Warszawie. Wielu moich znajomych z rodzinnych stron również tu mieszka i pracuje -część z nich ma własne mieszkania, ale pomimo tego nie chce im się wypełnić i wysłać formularza NIP-5, mimo iż dość często ten temat jest poruszany przez mnie i mojego męża. Myślę, że najlepszym argumentem, który skutecznie i bardzo szybko by ich przekonał to wysoka opłata za żłobek/przedszkole oraz umieszczenie ich dzieci na szarym końcu list. Dzieciaki moich znajomych bez problemu podostawały się do państwowych przedszkoli - gdyby przeszkodą okazał się brak płacenia podatków w Warszawie ich rodzice na pewno dopełniliby niezbędnych formalności w mgnieniu oka;))
 • arturwrzeciono 05.05.11, 12:04
  W moim przypadku to by nie poskutkowało (nie mam dzieci a jak będę miał to raczej nie będą chodziły do państwowego przedszkola) ale pomysł jest bardzo dobry.
 • jc555511 05.05.11, 12:26
  Większość moich znajomych ma po dziecku a w planach lub drodze kolejne, więc dla nich byłoby to bardzo mobilizujące:D
 • lukasz.1978 05.05.11, 21:20
  A moi rodzice mieszkają od paru lat na Bemowie, ale cały czas płacą na Bielanach :)
  --
  100% BIELANY - bielańskie forum dyskusyjne
 • beata_z_rudy 17.05.11, 09:16
  Podoba mi się ten pomysł (podobnie było z biletami na AC/DC):
  www.zyciewarszawy.pl/artykul/598952_Za-darmo-na-Iron-Maiden.html
  B.
 • lukasz.1978 17.05.11, 11:11
  Fajnie, że inne dzielnice zachęcają do płacenia podtatków u siebie. Mamy Bemowo, mamy też Wilanów:
  forum.gazeta.pl/forum/w,101706,123627493,123627493,moze_na_Bielanach_tez_takie_zasady_wprowadzic_.html
  A Bielany??? No właśnie, postawmy znak zapytania.
  --
  Fotoblog - zdjęcia z Warszawy
  100% BIELANY - bielańskie forum dyskusyjne
 • arturwrzeciono 17.05.11, 13:41
  Tak jak mówiłem trzeba ułatwić meldunek, bo jest to karta dla zameldowanych i jest to najprostszy sposób na zbadanie "przynależności" do danej dzielnicy. Nie rozumiem dlaczego ludzie nie chcieliby się przemeldować dla mnie jedyną przeszkodą są czas (konieczne dni wolne) i koszty (wymiana dokumentów).

  Kartę dającą zniżki w sklepach i restauracjach chcą wprowadzić dla zameldowanych mieszkańców dzielnicy władze Wilanowa. - W portfelu ludzie będą ją nosić między Visą a kartą Mastercard - marzy wiceburmistrz
 • slonce_bielan 19.05.11, 23:45
  Artur, dodatkową - jeśli nie główną - przeszkodą w meldowaniu się w stolicy są dużo wyższe koszty ubezpieczenia samochodów, przy których koszty wymiany dokumentów to "pikuś"

  tak słyszę od ludzi, po prostu wolą oszczędzić na ubezpieczeniu, i to niekiedy nawet znaczne kwoty
 • lukasz.1978 20.05.11, 09:19
  > Artur, dodatkową - jeśli nie główną - przeszkodą w meldowaniu się w stolicy są
  > dużo wyższe koszty ubezpieczenia samochodów, przy których koszty wymiany dokum
  > entów to "pikuś"
  >
  > tak słyszę od ludzi, po prostu wolą oszczędzić na ubezpieczeniu, i to niekiedy
  > nawet znaczne kwoty

  Wszystko to oczywiście racja, z tym że można płacić podatki w Warszawie, pracując tutaj, meldunek nie jest potrzebny. Więc wszystkie LLU i TSK (lub inne CLI) moga spokojnie płacić podatki w Warszawie, a ubezpieczać samochód "u siebie".
  --
  Fotoblog - zdjęcia z Warszawy
  100% BIELANY - bielańskie forum dyskusyjne
 • slonce_bielan 20.05.11, 19:14


  Łukasz, ja wiem, że nie trzeba być zameldowanym w miejscu, gdzie się płaci podatki, ale odniosłam się do kosztów przemeldowania w wątku Artura:

  "arturwrzeciono 17.05.11, 13:41 Odpowiedz
  Tak jak mówiłem trzeba ułatwić meldunek, bo jest to karta dla zameldowanych i jest to najprostszy sposób na zbadanie "przynależności" do danej dzielnicy. Nie rozumiem dlaczego ludzie nie chcieliby się przemeldować dla mnie jedyną przeszkodą są czas (konieczne dni wolne) i koszty (wymiana dokumentów)."
 • lukasz.1978 20.05.11, 22:29
  Ależ spoko, ja doskonale wiem, że Ty wiesz, tak sobie tylko to zaakcentowałem, żeby się może ktoś pracujący tutaj a niezameldowany wzruszył i zaczął płacić u nas podatki, chociaż to pewnie naiwna wiara :)
  --
  Fotoblog - zdjęcia z Warszawy
  100% BIELANY - bielańskie forum dyskusyjne
 • arturwrzeciono 23.05.11, 08:13
  No i wraca temat chcę się przemeldować by m.in. tu płacić podatki i moje pytanie może ktoś wie czy da się zameldować w nowym miejscu by mnie automatycznie wymeldowali w starym - i czy to coś kosztuje?
 • rybcia.rybcia 23.05.11, 08:49
  Ja też płacę na Bielanach na Skalbmierskiej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.