• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Szkoła Podstawowa 209 im. Hanki Ordonówny - opinie

• 17.08.11, 17:00
    Witam serdecznie, sporo szukałem w necie ale nie znalazłem opinii rodziców o tej szkole.
    Syn od nowego roku szkolnego przeprowadza się do mnie i muszę znaleźć mu szkołę - idzie do 3 klasy.
    Z rejonizacji wynika, że musi iść do sp 223 na Kasprowicza, ale bliżej miał by do 209 i trochę "zna" już tą szkołę - podczas weekendów miło nam się spędzało czas na przyszkolnym boisku.

Mam pytanie, co sądzicie o tej szkole?
    Dziękuję :-)
    Sebastian
    Edytor zaawansowany
    • 26.08.11, 22:47
      Nasi przyjaciele mają tam syna w 2 klasie i sa zadowoleni.
      --
      Pozdrawiam
      Azyli
      • 10.01.12, 14:12
        Podbijam - może ktoś jeszcze się wypowie na temat tej szkoły?
        • 11.01.12, 20:48
          Moi synowie chodzili do 209. Młodszy skończył w zeszłym roku.
          Cóż: szkoła przeciętna. Ani zła, ani dobra. Z plusów: bardzo dobra świetlica ( dużo zajęć, dzieci się nie nudzą), fajna dyrekcja, bezpiecznie. Z minusów: wielu nauczycielom się nie chce robić nic poza tym, co muszą ( nie wszystkim, zastrzegam!, są wyjątki, ale moim zdaniem generalnie dyrekcja też widzi w tym problem). Nas bolało najbardziej, że nie ma tak naprawdę spójnego programu rozwoju dla dzieci uzdolnionych. Raczej kładzie się nacisk na tzw. wyrównywanie szans, czyli pomaganie tym z kłopotami.
    • 18.01.12, 18:21
      Zdecydowanie odradzam 209. Nauczyciele słabsi, szkoła w gorszym stanie technicznym, 223 zawsze miała fart do dobrych kierowników/vicedyrektorek i dość szybko przeszła gruntowne remonty. Ma nowe boisko i dużo więcej przestrzeni niż 209.
      --
      "Odwal się od moich kóz i pomidorów, ja to mam od dawna zaplanowane w szczegółach." (c)mathiola
      • 18.01.12, 22:26
        Polemizowałabym.
        Nie byłam nigdy w 223, ale 209 jest parę lat po remoncie. Co do warunków lokalowych nigdy nie miałam do niej zastrzeżeń. Zadbane i czyste sale, kolorowe panele na podłogach, w szatniach szafki dla każdego dziecka. Boisko duże, wydzielony plac zabaw dla dzieci młodszych. I - co ważne dalej od ulicy. 223 położona tuż przy Kasprowicza, która już teraz się korkuje, a prognozy związane z mostem północnym nie napawają optymizmem.
        • 19.04.12, 21:51
          POSŁANIE MOJEGO SYNA DO ZERÓWKI W TEJ SZKOLE TO MUJ ŻYCIOWY BŁĄD, DOSZŁO DO TEGO ŻE JA I MOIA ŻONA MAMY STRES ODPROWADZAJĄC DZIECKO DO SZKOŁY. UNIESZCZĘŚLIWIŁEM WŁASNE DZIECKO, TRAFIŁ NA WYCHOWAWCZYNIE KTURA SIE NADNIM POPROSTU ZNĘCA, TYLKO DLATEGO ŻE ZWRUCIŁEM JEJ KIEDYŚ UWAGE ŻE NIE DOKOŃCA ZGADZAM SIE Z JEJ SPOSOBEM ZAJMOWANIA SIĘ TAK MAŁYMI DZIEĆMI. DOSZŁO DO TEGO ŻE JA DOSTAJE ODNIEJ UWAGI W DZIENNICZKU MOJEGO SYNA... KONTAKTOWAŁEM SIE W TEJ SPRAWIE Z PSYCHOLOGIEM Z POZA SZKOŁY (PSYCHOLOG SZKOLNY WIDZI PROBLEM TYLKO W NASZYM DOMU I SPOSOBIE WYCHOWANIA DZIECKA) KTURY PRZEJŻAŁ TYLKO CZĘŚĆ NOTATEK, KTURE WYCHOWAWCA DO NAS PISZE, I PO WYSŁUCHANIU TEGO CZEGO DOŚWIADCZYLIŚMY OD TEJ PANI, STWIERDZIŁ JEDNOZNACZNIE ŻE NAUCZYCIEL POPROSTU SIE NIENADAJE DO TEJ PRACY,NIERADZI SOBIE Z DZIEĆMI PRZEZCO TWOŻĄ SIE KONFLIKTY I PROBLEMY POMIĘDZY DZIEĆMI, KTURE PANI PRUBUJE ZEPCHNĄĆ NA RODZICUW... WSZYSTKO TYLKO NIE 209!!!
          • 21.04.12, 01:42
            MUJ
            WYCHOWAWCZYNIE KTURA SIE NADNIM POPROSTU
            ZWRUCIŁEM
            NIE DOKOŃCA
            JA DOSTAJE ODNIEJ
            Z POZA
            KTURY PRZEJŻAŁ
            KTURE
            POPROSTU SIE NIENADAJE
            NIERADZI
            PRZEZCO TWOŻĄ SIE
            KTURE
            PRUBUJE
            RODZICUW

Ktoś, kto wali takie byki (plus fatalna interpunkcja plus pisanie samymi dużymi literami), najprawdopodobniej ma najgorszy możliwy wpływ na edukację własnego dziecka i moim zdaniem szkoła ma rację. Już sobie wyobrażam lekcję polskiego: – Kowalski, zrobiłeś tyle błędów w wypracowaniu, masz je poprawić.
            – Nie zrobiłem rzadnych błenduf, muj ojciec tak pisze i on wie lepiej!

Nie, świadome nieużywanie funkcji sprawdzania pisowni i celowe i świadome naciśnięcie capslocka przed pisaniem nie jest spowodowane żadną dys.
            • 23.04.12, 22:33
              TAK ,GRATULUJE TOBIE TWOJEJ POLSZCZYZNY, NA KTURYM BAZAŻE KUPIŁEŚ DYPLOM POLONISTY... SZKODA TYLKO ŻE NIE ZWRUCIŁEŚ UWAGI NATO CO MAM DO PRZEKAZANIA RODZICOM INNYCH DZIECI KTURE NIEBAWEM ZNAJDĄ SIĘ W TEJ SZKOLE... CIEKAW JESTEM CZY TY POD WPŁYWEM ADRENALINY, TAK BARDZO SKUPIASZ SIE NAD TYM, CZY NAPISZESZ POPRAWNIE KAŻDE SŁOWO...
          • 24.04.12, 19:06
            A do której szkoły zapisał pan dziecko do klasy pierwszej?
            • 24.04.12, 21:06
              Do klasy "0" , ale niechce nic więcej pisać, bo niechce żeby jakiś kołek znowu sprawdzał mi błędy... PRZECIEŻ NIE O TO TUTAJ CHODZI...
              • 28.04.12, 14:16
                ...najgorzej to jest, kiedy kołki wypowiadają się na tematy, o których sami nie mają pojęcia i podważają kompetencje tych, którzy się na tym znają.

Polecam SZKOŁĘ 209, w znacznej większości świetni i kompetentni NAUCZYCIELE.

..i niech gromią nieuków, bo taka ich rola!

Pozdrawiam
                Stanisław
    • 04.06.12, 20:11
      Kształcenie i opieka nad dziećmi w tej szkole w klasach 1-3 jest niezła, świetlica dobrze wyposażona, panie świetliczanki bardzo zaangażowane i miłe zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców (świetlica naprawdę godna pochwały). Niestety problemy zaczynają się w klasach starszych. Np. wychowawczyni mojego syna na zebraniach kreowała się na kulturalną osobę, oburzoną karygodnym zachowaniem dzieci (biegają podczas przerwy!), a podczas lekcji wyzywała dzieci od głupków i debili, waliła linijką w biurko,wielokrotnie objadała się owocami mlaskając, popijała soki. Gdy jedno z dzieci, zgłodniawszy na widok owoców pochłanianych przez nauczycielkę (lekcja była tuż przed przerwą obiadową) ugryzło kawałek kanapki, kobieta podniosła wrzask, że dzieciak niewychowany, "w ogóle cham" i nie ma żadnego jedzenia na lekcji! Poza tym w tej szkole nie ma problemu, gdy uczniowie dobrze się uczą, uczęszczają na lekcje i są "grzeczne", wszystko jest ok. Gdy dziecko ma sporo nieobecności (nieważne, że choruje) i do tego nie jest "orłem", cała pomoc większości nauczycieli ogranicza się do przepytania dziecka z zaległego materiału (zwykle bez zapowiedzi), nie ma szans na pomoc z ich strony w uzupełnieniu zaległości ("bo przecież za to im nie płacą"). Na zebraniach natomiast wysłuchiwałem jakimi to jesteśmy marnymi rodzicami bo dziecka często nie ma w szkole (w podtekście: "państwo o tym wiedzą i pozwalają"!) i sobie nie radzi. Z większości zebrań wychodziłem z poczuciem winy, jaki to ze mnie marny ojciec. Nigdy więcej tej szkoły.
      • 05.07.12, 16:30
        No tak nauczyciele odpowiadają za gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz, cha, cha, cha...
        ale to problem nie tylko tej szkoły. Ta jest OK!
        Tu kiedy trzeba przytulą, a kiedy indziej opieprzą!
        A co chcecie wychować jakieś mimozy?!?!..ale fakt wpychać przy innych nie wypada, niektórym przyda się trochę ogłady, jak widać nie ma nauczycieli doskonałych. W każdym zespole trafi się ktoś taki.
        Ogólnie jestem na TAK, moje dziecko lubi swoją szkołę, chociaż czasem oberwie..i ja też!
        • 13.08.13, 14:20
          Ja niestety muszę przychylić się do negatywnych ocen tej szkoły. To jest szkoła na pokaz dla kuratorium. Potwierdzam, że psycholog szkolny zajmuje się głównie szukaniem problemów w dzieciach i ich rodzicach broniąc nauczycieli. W klasie mojej córki panuje przemoc, która była przez 3 lata podsycana przez całkowicie niekompetentną i niedojrzałą nauczycielkę klas 1-3. Wszelkie uwagi są ignorowane. Szkoła oblepiona plakatami o nienoszeniu ciężkich tornistrów a plan tak ułożony, że dzieciaki w poniedziałki nosiły po 20 kg książek. Nauczycielka obrażona zwróceniem uwagi mściła się na dziecku. Kuriozalne obchody 50-ciolecia szkoły dla oficjeli kombatantów i nauczycieli - bez dzieci. Dzieci były zwolnione do domów. Potwiterdzam - świetlica świetna, pełne oddania i kompete świetliczanki, poza tym dno. Szukam dla dziecka nowej szkoły na bielanach lub żoliborzu. Proszę o podpowiedź, moja córka za nic nie chce tam wrócić. Sama googluje i codziennie prosi mnie, żebym jej znalazła nową szkołę.
    • 08.09.13, 15:07
      Witam, piszesz bzdury, albo jesteś nie poinformowana, obchody święta szkoły trwały kilka dni, z czego 2 godziny oficjalne z delegacjami uczniów, mój syn był w delegacji. Ja jestem zadowolona, moje dzieci chętnie chodzą do szkoły, Potwierdzam opinię o świetlicy.
      • 04.12.13, 00:16
        Z delegacjami uczniów? Czy rozumiesz, co piszesz? Jak to delegacja uczniów na święcie rocznicy szkoły? A reszta? Reszta była zwolniona do domu, bo szkoła świętowała bez dzieci. to jest dla mnie absolutne kuriozum. W szkole podmiotem powinni być uczniowie. Szkoła ma kształcić także postawy, w tej szkole uczy sie dzieci, że dla szkoły najważniejsze jest podlizywanie się władzom oświatowym. Niestety taka jest prawda o tej szkole.
    • 29.10.13, 13:16
      Drodzy Państwo, przeprowadzamy się w przyszłym roku do Warszawy z Krakowa i posyłam córkę do tej szkoły (209, Bielany) od 5 klasy (wrzesień 2014). Czy są na tym forum rodzice obecnych 10-latków?Jeśli ktoś ma chwilę, proszę opowiedzieć o tej szkole. Czy gdzieś w pobliżu jest dodatkowy francuski? A może w szkole?Jacy są nauczyciele, zwłaszcza z wiodących przedmiotów? Czy atmosfera w szkole jest ok? Opinie na forum są podzielone.
    • 29.09.14, 11:25
      Przeniosłam z 209 dziecko do 187 - różnica jest kolosalna. Dziecko, które było wyszydzane przez głupią nauczycielkę p. Stawarską ,która na przemoc zezwalała bo jej imponowały "moje słodkie łobuziaki" - nagle po zmianie szkoły przestało być rarogiem, chętnie uczy, nie ma bóli brzucha, ma na świadectwie czerwony pasek i nigdy nie pozwala nawet podejść do byłej podstawówki 209. Jeśli macie dzieci dobre i wrażliwe nie fundujcie im takiej opresji.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.