Dodaj do ulubionych

Jak w dzielnicy TG. Kowoliki?

08.01.12, 15:36
Witam!
Jak w dzielnicy TG. Kowoliki teraz wygląda z działkami budowlanymi?
Będąc od dłuższego czasu poza naszym miastem nie jestem w stanie odpowiedzieć koledze jakie są tam możliwości budowy domku jednorodzinnego. Jego rodzice wyjechali za granicę z T. Gór przed ok. 30 laty, a teraz on chce wrócić do krainy swych przodków i pobudować tam jakaś posiadłość. Wiem, że to jest fajne miejsce, dookoła las i polany, oraz do zalewu nie daleko.
Kto coś więcej na ten temat wie, proszę o INFO.
Pozdr.
Edytor zaawansowany
  • strefas 08.01.12, 15:46
    Ostatnio znajomy kupował po 140zł za m/2 ,przy lesie ,do zalewu ok 5-6 km
  • dzik0 08.01.12, 22:59
    Dzielnica Kowoliki?
    Pierwszy raz słyszę taką nazwę.
  • strefas 08.01.12, 23:24
    Szczerze też :)
  • lubosik 09.04.19, 08:26
    bo to nie dzielnica T.G. ale stara nazwa przysiółka przy Nakle Śl.
  • net.kielonek 09.01.12, 12:11
    Oklejanie witryn prowadzi nielegalną z punktu widzenia regulaminu tego forum
    kampanię reklamową. Jako stały bywalec sklepów całodobowych i forów dyskusyjnych
    spotykam ten spam wszędzie gdzie zaglądam.
    W koszyczek klikać takiego drania.
    Zdrówko.
    PS. Takiej dzielnicy po prostu w TG nie ma. Komuś coś się pokićkało.

--
    znowu do internetu się dorwałem!!!
  • robingut 09.01.12, 16:26
    Obszar na wschodzie od TG, niemal nad Nakłem. Na mapach z 1893 pod nazwą – Forst Kowolliken. Prowadziła do niego od Czarnej Huty na wschód tzw. Alter Rose Bahn Damm. Częściowo istnieje jako ulica, ale nazwy nie znam. ( prawdopodobnie wcześniej był to nasyp kolejki drzewnej do fabryki celulozy ).Nad nią od północy jest ul.Leśna i chyba jest tam lub była leśniczówka.
    Na mapach z 1933 – Kowoliki, z 1943 – F. Kowolliken.
    Na mapie sieci kolei wąskotorowej z 1948 r. jest też jakiś posterunek, stacyjka o nazwie Kowoliki oraz krótki tor pokrywający się z nasypem, o którym wyżej wspomniałem.
    Nie są więc Kowoliki dzielnicą, a czy były to nie wiem.
    ................................................................................................................
    Piny czy pingi?

Eine Pinge - de.wikipedia.org/wiki/Pinge

• pezza 09.01.12, 21:05
    Ul.Leśna jest w Lasowicach, więc chyba jednak nie o TG chodzi. Te Kowoliki to te kilka domów przy lesie za obwodnicą za ogródkami działkowymi? To już chyba Nakło jest albo Chechło...
  • kazeta.pl55 10.01.12, 15:12
    robingut napisał:

> Obszar na wschodzie od TG, niemal nad Nakłem. Na mapach z 1893 pod nazwą –
    > ; Forst Kowolliken. Prowadziła do niego od Czarnej Huty na wschód tzw. Alter Ro
    > se Bahn Damm. Częściowo istnieje jako ulica, ale nazwy nie znam. ( prawdopodobn
    > ie wcześniej był to nasyp kolejki drzewnej do fabryki celulozy ).Nad nią od pół
    > nocy jest ul.Leśna i chyba jest tam lub była leśniczówka.
    > Na mapach z 1933 – Kowoliki, z 1943 – F. Kowolliken.
    > Na mapie sieci kolei wąskotorowej z 1948 r. jest też jakiś posterunek, stacyjka
    > o nazwie Kowoliki oraz krótki tor pokrywający się z nasypem, o którym wyżej w
    > spomniałem.

No cóż, są jeszcze tu ludzie co coś wiedzą o naszym mieście.
    Właśnie w tym rejonie byliśmy w ubiegłym roku na wyciecze rowerowej z potencjalnym kupcem działki budowlanej. Przypomniały mi się wtedy tamtejsze pingi (istnieją do dzisiaj) do których zjeżdżaliśmy w młodości na sankach. Te doły to nic innego jak wyrobiska po otwartej eksploatacji rudy, lub próbne wykopy poszukiwawcze rudy. Na bardzo dokładnych mapach miasta gdzieś z okolic 1960 roku też znaleźć można nazwę Kowoliki, - a więc jest to żadna tajemnica.

> Nie są więc Kowoliki dzielnicą, a czy były to nie wiem.

To zależy jaką definicję dzielnicy przyjmiesz.

Pozdr.
  • strefas 10.01.12, 15:19
    No to ci odpowiem ,że w latach 60 tych ,pozwolenia na budowę tam byś nie dostał :)
  • sini5t3r 13.01.12, 11:40
    Robingut, strefasta - odezwijcie się do mnie na maila w sprawie pewnego projektu.
  • robingut 13.01.12, 13:09
    Teraz Twoja kolej.
  • strefas 13.01.12, 17:02
    Jestem cały czas dostępny na stronie
    www.narodowe.cal24.pl
    tam też można bezpośrednio rozmawiać na czacie
    Po rejestracji i zaproszeniu mnie do znajomych .(napisałbym ci tu na emaila tylko nie mam tu konta z adresem )
  • kazeta.pl55 09.01.12, 13:47
    chilligroup napisał:

> gdzie to dokładnie jest ?

Witam!
    INFO dla niezorientowanych ludzi spoza T. Gór.
    Dzielnica Kowoliki jest na niektórych mapach miejskich, jest to teren w okół pingów mniej więcej we wschodniej części miasta. W mym pytaniu nie chodzi o cenę działek, bo facet ma dosyć pieniędzy, ale o łatwość uzyskania zezwolenia na budowę w tamtym miejscu.
    Pozdr.
  • dzik0 09.01.12, 14:32
    Nie ma w TG czegoś takiego jak Pingi.
    Są Piny.
    chyba miasta pomyliłeś, albo znasz TG jedynie z opowieści.
  • strefas 09.01.12, 17:49
    Piny ,są raczej na południu miasta .Jak ja ci mam odpowiedzieć skoro bawisz się ciuciubabkę? tak w nawiasie mamy rok 2012 więc postaraj się zaktualizować ten obszar zainteresowania potem pytaj jak tam "z"? no i właśnie tu kolejna nie wiadoma ,pozwolenie ,ale na co ? domek jedno rodzinny ,kamienica, supermarket ,tankshtela ? poza tym wszystkiego się dowie przy zakupie tego terenu, bo sprzedawca musi poinformować jakie są plany zagospodarowania przestrzennego ,a najlepiej jak sam spyta w UM.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka