Dodaj do ulubionych

Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek!

08.01.15, 13:02
Górnicy i Nauczyciele to kasta społeczna wywodząca się z GIERKOWSKIEGO ZAMORDYZMU!
Wszystko im się należy,gowno robić,drzeć mordy i palić opony.
Zwolnic wszystkich i na zasiłek,zobaczymy jak będą ćwierkać!
Szkoda że Kopacz nie ma nic wspólnego z Margaret Thatcher,powinna wziąć przykład,był by nareszcie św. spokój!!!
Obserwuj wątek
    • strefas Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 08.01.15, 14:32
      To miejsca pracy,to ludzie którzy mają rodziny.Kupują towary ,płacą za mieszkania ,podatki itp.Smutne jest to ,ze można dofinansować bezproduktywną świątynie opatrzności a dla zakładów pracy dotacje są zabronione.Zamknięcie kopalń to najgłupsze co można zrobić w takiej sytuacji ,ale najprostsze.Brakuje kogoś kto by potrafił określić ilu na jedną kopalnię jest potrzebnych urzędasów i się założę,że kopalnie zaczęły by prosperować (Jeszcze kilka związków zawodowych do zweryfikowania ,czy na pewno reprezentują górników czy partie polityczne)
    • adler26 Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 08.01.15, 19:36
      Co ma piernik do wiatraka,co za bzdury!
      Jak można utrzymywać coś co przynosi straty!
      Dostaną zasiłek,tak jak tysiące ludzi którzy stracili pracę i też mieli rodziny.
      Dopłata do ich pensji z podatków to chyba lekkie nieporozumienie, nie sądzisz?
      A propozycja odpraw to hucpa!
      Ile osób goowno dostało tracąc pracę z dnia na dzień,co Oni mieli powiedzieć..?
      Nie dostawali wypłat po pól roku i jakoś nikt z tego powodu medialnych awantur nie robił!
      Takich firm można wymieniać na pęczki.
      Powtórzę..zwolnić i na zasiłek!!!
      • strefas Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 08.01.15, 21:51
        Wiesz kiedyś Balcerowicz powiedział "kupujcie bez pośredników" -Dziś to nie ma sensu ,bo kupuje się w niemieckim sklepie z chińskim kodem kreskowym. Czesi robią duże pieniądze w polskich kopalniach www.wiadomosci24.pl/artykul/czesi_kupili_polska_kopalnie_zwiekszyli_zaloge_i_kopia_wegiel_232675.html .
        Ci powiem ,że wkur... mie taka polityka ,nie szanuje się tego co już jest zrobione ,niekiedy trzeba tylko coś zmienić i interes znów kwitnie.Inną rzeczą jest ilość urzędników którzy pracują w tym przedsięwzięciu,nie sprawdzałem ,ale przypuszczam ,że Czesi nie mają takiego zaplecza i zarazem balastu w postaci ,.nikomu nie potrzebnych "rad nadzorczych ",i innego rodzaju pismaków których los jest ważniejszy niż górnika na dole.
      • adler26 Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 11.01.15, 10:56
        Wystarczy prywatyzacja,kilka szkół straciło by w trybie natychmiastowym zarobek a osoby mianujące się
        ''Nauczycielem" pracę.
        Jakoś nie słychać by wymagało się od pracownika placówki oświatowej wyników,tłumaczenie jest zawsze takie same,to uczniowie są winni bo nic do nich nie dociera.
        Zasranym obowiązkiem tej placówki jest dotrzeć do "ucznia" ,ale po co?
        Szkoda czasu i nerwów, bo przecież 4h w ciągu całego przeznaczone na pracę to czysta udręka ,a pensja nauczyciela kontraktowego to 2331pln to żaden pieniądz .
        Nie wspominając i nadgodzinach i dodatkach .
        Trzyletni w pełni płatny urlop dla poratowania zdrowia,kilkadziesiąt dni wakacji,to tylko w polszy :-)
        Żadna komisja lekarska nie jest potrzebna,wystarczy ze lekarz POZ wypisze papierek i odpoczywają.
        Co w takim razie z innymi?
        Ludzie zapie...ją po kilkanaście godz. by związać koniec z końcem ,a tutaj proszę...takie profity.
        Dlatego krew mnie zalewa jak słyszę o dziejącej się krzywdzie w tym środowisku.
        Górnicy to samo,były wyjątki ale te już dawno na emeryturach,cztero lub sześcio godzinna szychta ,deputaty,barbórki etc.
        Każdy chce pracować,musi utrzymać siebie i rodzinę ale na litość boską, ile można ciągle "Chcieć"

• der-chef Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 11.01.15, 12:53
          Ja ten problem widzę inaczej choć masz rację co do nauczycieli. Największym problemem szkolnictwa zawodowego jest to że nikt nie wie jak je zreformować albo mu się normalnie nie chce. Niechciejstwo jest najbardziej prawdopodobne no bo qqoooorva trzeba by coś zrobić i nie będzie czasu na kawę. Widzisz zwykli pracownicy chcą reformować swoje firmy, mają na to pomysł, chcą coś robić bo wiedzą że los firmy od tego zależy ale kretyni wszelkiej maści z dziurą w dupie na kierowniczych stołkach nie pozwolą na to bo to nie ich inicjatywa i roboty dużo a profitów pod stołem zero. Miejsca pracy można tworzyć tylko trzeba chcieć. Ja chcę tylko funduszy brak, starostwo fundusze ma ale robić się nie chce.
          • robingut Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 11.01.15, 15:41
            Nie widzę żadnego problemu z nauczycielami ( poza jednostkami) . Problem leży w chorym podejściu do systemu i finansowaniu edukacji, na co nauczyciele a nawet dyrektorzy szkół nie mają żadnego wpływu.
            Najogólniej, szkoła ma nauczyć czytania, liczenia, myślenia i ogólnej wiedzy o świcie. Po to by ten uczeń jako pracownik potrafił przeczytać instrukcję u pracodawcy, umiał się posłużyć suwmiarką, obliczyć jak długo pojedzie z towarem i pomyślał kiedy zjechać na paliwo by nie utknąć w lesie i nie zgubić się za granicą. Całej reszty powinien go nauczyć pracodawca, a ci najmądrzejsi (podobno) chcą mieć profesora od wszystkiego, literata, językoznawcę, z kilkuletnim stażem i to za najniższą ewentualnie na "śmieciówce".

Jeśli szkoła średnia robi zaciąg w pierwszym roku 100 osób, to przez 3-4 do końca ma dostawać kasę na 100 osób, choćby w tym czasie odsiała 50 kapuścianych głów, czyli najczęściej tych, którym się po prostu nie chce, bo wiedzą wszystko "genetycznie". Teraz szkoły przeciągają głąbów, ze względu na kasę na głowę, czasem kandydata na biznesmana za 3 grosze a czasem nawet na początkującego bandytę. Rodzice do szkoły mają przychodzić na wywiadówkę, zapytać o coś jak już konieczne, nie popierać swoich osiołków - co to wolą na trawkę niż na lekcje - a gdy ich szkoła wezwie, przychodzą z podkulonym ogonem, słuchają na baczność, myślą i robią porządek w domu. Czyż nie inaczej jest na kazaniu w kościele? Czy tam ktoś pyskuje, że mu się wykład lub wykładowca nie podoba? Ze do niego nie trafił? Do kurii na skargi chodzi? A do piekła z takim!
            Z tego co piszą, powiat cienko przędzie, więc na cuda nie licz. Wystarczy że zarząd powiatu już poszerzyli. To troszkę zwęża im pole manewru choć cel do odstrzału mają.
            A tak bez urazy, jeśli liczysz na kasę z powiatu, czyli jak się to powiada "NASZĄ", to przecież na to samo liczą nauczyciele. Pomyśl sam, czy nie byłby to dla Ciebie dylemat: dać co nie Twoje mi na produkcję fortepianów, czy nauczycielowi za naukę gry na nich? Nawet Szopen miał nauczyciela, bo sam talent czasem nie wystarczy, choć i z samego bębnienia palcami po stole, też muzyki nie będzie:)
            • der-chef Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 11.01.15, 16:13
              Drogi robinie, co powiesz na to. Dałem gotowy projekt na rozwój szkoły z maszynami z uczniami i z produkcją na te maszyny. Produkcja miała te maszyny spłacić (dodam że ta produkcja była na eksport), załatwiłem firmę która miała uruchomić pracownię spawalnictwa za darmo gdyż ta firma sama pisała wniosek o fundusze unijne BEZZWROTNE I BEZ UDZIAŁU WŁASNEGO. Miało to odciążyć finansowo starostwo i przynieść określony zysk oraz dać zatrudnienie wielu ludziom. Jedyne co usłyszałem to "kto by to robił?"
              • robingut Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 11.01.15, 17:25
                Ja nie jestem wcale taki drogi. Mnie można zawsze kupić dobrym słowem. W tym przedstawionym tu stanie rzeczy, nie mam nic do powiedzenia, bo tego za bardzo nie pojmuję.
                Rozumiem, może źle, że fundusze EU byłyby, ale powiat musiałby jakiś procent dołożyć jak gmina do kanałów? Jeśli tak to, marne szanse. Z samym szpitalem nie potrafią sobie poradzić.
                Kwestię "kto by to robił" rozumiem w ten sposób, że powiat musiałby jakąś spółkę założyć w celach prowadzenia działalności gospodarczej, a z tym jest duży kłopot, może nawet - zabronione. Czasem diabeł tkwi w szczegółach, których nie znamy, czyli przepisach.
                Czasem pozwalają dofinansować monopolistę, potężny koncern prywatny, towarzystwo do przekręcania cudzej kasy, wiatraków, elektrowni atomowej bez własnego paliwa, ale turbinki na strumyku to już nie bardzo, nie mówiąc o zaporach wodnych. Nawet tych wałów przeciwpowodziowych nie potrafią usypać, choć ludzie do roboty a nawet sprzęt są. Rozumiesz, lepiej jak się ludziska poubezpieczają. Kasa jest, na Seszele można jechać a powódź...może się nie zdarzy i kto w końcu ustala wysokość odszkodowania?
                Tak to działa. Problem widze, przynudzać nie chcę, ale pomyśl, kończy się robótka z jakąs drogą, to zamiast zeby w ścianę, sypiemy wał. Trafi sie nowa droga, robimy drogę. Wiem, nie ma kasy na te wały.. Z to jest na podróż pani premier na manifę w Paryżu. Będzie tam z nas robić wała.
                Najogólniej, nie jestem przeciwko nikomu, nawet politykom, ale wkurza mnie gdy napuszczają nas na innych a ludzie dają się czasem na to nabierać.
                Twój pomysł to się na dziś nadaje dla jakiegoś przedsiębiorcy, albo ich grupy.
    • robingut Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 11.01.15, 14:43
      Górnicy sprzedają węgiel, rudy, glinę. Rolnicy kartofle, zboże, mięso, mleko. Oni mogą zostać. Cała reszta na zasiłek i niech wiążą koniec z końcem albo pętlę. Zwłaszcza politycy, nadzorcy, zarządcy i tabuny tzw. ekspertów psu na budę, którzy szczekają tylko o gruszkach na wierzbie i sieją wiatr.
      Człowiek musi tylko jeść, pić, mieć gdzie mieszkać i czymś się zimą ogrzać. Cała reszta to luksus opłacany z podatków górników i rolników. Książki, prasa, telewizory, pralki, lodówki, komórki, karabiny, samoloty, samochody, Pendolino jest niepotrzebna. Nawet apostołowie chodzili pieszo. Wszelka wiedza też jest zbędna, zwłaszcza głupkom zindoktrynowanym przez liberalną hołotę, która nie miała nic, ale się na tej głupocie dorobiła. Najpierw wyznawców i czcicieli, a potem ich kasy.
      Sprywatyzować wszystko? Już to zrobiono i sprywatyzowano wszelkie możliwe zyski nawet ze złomu a uspołeczniono koszty. Dlatego MY mamy bilion długu i żremy się między sobą o grosze, a „próżniacza klasa” nie wie już, czy ma tę kasę żreć, czy mielić.
      Za „Gierkowego zamordyzmu” nie było podatków (poza rzemiosłem prywatnym). Nie wiesz o tym? Ptaku, leć się uczyć albo spadaj, bo mało wiesz. Jak się nie będziesz uczył od mądrzejszych, to Cię zamkną kiedyś w klatce i nie wypuszczą tak długo aż zarobisz na bilet na wolny przelot i curig do klatki g...produkować i śpiewać hymny niewidzialnej ręce rynku.

W roku 1989 wydobywano 177,4 mln ton węgla kamiennego i zatrudniono 415,7 tys. pracowników = 0.43 mln ton/ 1 prac. W 2001 roku w 38 kopalniach wydobyto 100,4 mln ton węgla przy zatrudnieniu 136,4 tys. osób = 0.73 mln/ 1 prac. W 2013 roku w wydobyto ok. 87 mln ton, zatrudnionych było 106,7 tysiąca osób = 0.78 mln ton/1 prac.

Wzrost wydajności 2013/ 1989 = 181%
      Drogi Leszek, Januszek, Krzycho też osiągnęli taką wydajność? Tyrają po 48 godzin na dobę?
      Jak wynika z danych niemieckiego urzędu statystycznego (Statistische Bundesamt) w 2012 roku przeciętne miesięczne zarobki osób zajmujących się wydobywaniem węgla kamiennego i brunatnego wynosiły 3 946 EUR.
      W 2012 roku pracujący w sekcji wydobywanie węgla kamiennego i brunatnego otrzymywali przeciętnie 1 620 EUR miesięcznie.

Przyczyny zmniejszania wydobycia m.in.: względy zdrowotne i ekologiczne (redukcja emisji zanieczyszczeń m.in. dwutlenku siarki, tlenków azotu, pyłu, dwutlenku węgla

Polska wydobywa ok. 2.8 % ogólnoświatowego wydobycia, więc pytam Ptoku: Ile tej trucizny wypuszczamy Chinczykom którzy wydobywają 32% lub Amerykanom 26%?.

Pytanie dla zorientowanych: W jakim zakładzie produkcyjnym choćby mioteł lub na jakim warzywniaku przepracowali jeden dzień Balcerowicz, Lewandowski, Bielecki, Syryjczyk, Hausner?
      Pierwsze co tu trzeba teraz zrobić to wyplenić głupotę.
      • der-chef Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 11.01.15, 15:36
        Kiedy zaczęto myśleć o reformie górnictwa,powiedziałem, przekształcić kopalnie w spółki pracownicze, niech górnicy sami sobie rządzą. Jak im się będzie opłacało to dobrze a jak nie to sami zamkną kopalnię bez wypłacania odpraw a dyrektora bedą mieć takiego jakiego sobie sami wybiorą. Uznano mnie za "gupka".
        • robingut Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 11.01.15, 16:41
          Ten ktoś był po prostu niegrzeczny, niemniej to by się w górnictwie nie udało.To w Polsce i nie tylko, ciągle branża o strategicznym znaczeniu, więc nikt odpowiedzialny nie puściłby tego na żywioł, bo gdyby tego węgla z powodu plajty takich "spółek" brakło to nie byłoby nawet prądu do pompek na stacji paliw. Każda niemal kopalnia ma inne warunki wydobycia a ze względu na stan urządzeń też wszystkie niemal są inne. Resztę zrobiłaby tzw. "konkurencja".
          To by się sprawdzić mogło np. w prywatnej szkole lub fabryce samochodów. Gdy padną obie to cóż, będzie więcej analfabetów i pójdziemy pieszo do świetlanej RP II. Pracownicy niech myślą co ze sobą zrobić.
          I tak już właśnie zrobiono, nie używając do tego takich pracowniczych spółek. Poza tym nie bierzesz pod uwagę mojej chciwości i podatności na różne ... perswazje.
          Poza tym, jesteśmy w EU, ona daje zastrzyki wedle swych upodobań. Na likwidację kolei dała, na likwidację kopalni też da. A na ludzi - ochłapy. W USA państwo sponsoruje banki i prywatne firmy, a tu nie wolno nic poza np. LOTem.
          Nie jestem ani nauczycielem, ani górnikiem, ani nawet byłym pracownikiem firmy budującej "nasze" autostrady.

• robingut Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 11.01.15, 17:38
              Sledzisz co się dzieje z ropą? Wyobraź sobie taką "spółkę" na złożu łupków czy piasków bitumicznych choćby w USA czy Kanadzie. Koszty min. 50-60 dolców a na pustyni sika za 10.
              Nie chciałem Cie peszyć, ale powiedz mi czy pomyślałeś na jakiej zasadzie chciałbyś by załoga jakiejś kopalni budowanej przez wszystkich miała dostać ją w swoje ręce? Tak już poprywatyzowali np. banki włącznie z ich kasa, klientami, budynkami.
              Tu od 25 lat jest gospodarka hybrydowa, bezplanowa i zależna w niemal już 100% od czynników zewnętrznych. Nie jestem żadnym wariatem socjalistą, ale prywatny to dla mnie ktoś, kto wszystko stwarza od podstaw za swój kapitał, rozumem, wiedzą i swoją pracą, a swoich kucyków nie zajeżdża..
      • adler26 Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 11.01.15, 20:18
        Humorystycznie i absolutnie nieobraźliwie zacytuję fragment z filmu o Nikosiu :-)
        Pier...lisz jak Balcerowicz :-)
        A tak na poważnie.
        Masz rację przytaczając te wszystkie fakty, ale gro ludzi nie kuma tych wszystkich statystyk i wyliczeń,dla nich jest ważne by było co do gara włożyć.
        Widzą że co jakiś czas ,górnicy i nauczyciele pielgrzymują do Warszawy ,spalić oponkę bądź kukiełkę, i nigdy nie przyjechali z pustymi rękami :-)
        Gardłują mimo tego że maja się jak pączki na maśle, co z tego że to masło powoli się wytapia i będzie smród,ważne że szum jest, kasa pełna,co będzie jutro nikogo nie obchodzi.
        Jak będzie trzeba coś zamknąć to znowu się pojedzie i zrobi awanturę.
        • robingut Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 12.01.15, 00:31
          Wg danych MEN za rok szkolny 2012/2013 w systemie oświaty pracowało 662 tys. nauczycieli. w szkołach podstawowych - 232 tys.; w gimnazjach 133 tys. a w ponadgimnazjalnych 135 tys. nauczycieli. W przedszkolach 93 tys.. Część nauczycieli jest zatrudniona m.in. w placówkach oświatowo-wychowawczych, placówkach kształcenia nauczycieli, placówkach doskonalenia nauczycieli.

Minimalna stawka wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela stażysty - 2 182 zł, średnie wynagrodzenie - 2 618 zł. Nauczyciel kontraktowy nie może zarabiać mniej niż 2 246 zł, a średnia jego pensja to 2 906 zł. Najniższa stawka wynagrodzenia nauczyciela mianowanego to 2 550 zł, a średnia 3 770 zł. Jego dyplomowany kolega może zarabiać odpowiednio 2 995 zł i 4 817 zł. Wszystko brutto.

Za palenie opon wywalmy 200 tys tych po 4800 i podzielmy na 2 mln tych, co ich dym z opon w nosie kręci i nie mają co do gara włożyć, bo emigrantów na zmywaki nie liczymy. Wychodzi mi 480 zł na łebka – brutto. Jak myślisz, pokochają nas oni za to, gdy już tych palaczy opon zakopiemy? Nie? To zwolnijmy jeszcze 200 tys. Jakie to proste uszczęśliwić ludzi.
          A może byś się tak temu przyjrzał - "Unikanie opodatkowania jest problemem dziś i będzie problemem w przyszłości. Większość krajów OECD i rozwiniętych ma tego rodzaju klauzule" - powiedział Szczurek. Zaznaczył, że klauzula będzie spełniać funkcję prewencyjną. Chodzi o to, by zniechęcić koncerny do unikania opodatkowania np. poprzez transferowanie zysków za granicę, czy ukrywanie ich poza Polską”.
          Coś mi się wydaje że tę klauzulę wprowadzają po 20 latach, bo stąd już niewiele pozostało do transferu. Też i dlatego, niektórzy nie mają, co do gara włożyć.
          A prezes kompanii weglowej 960 tys odprawy za to że kompania pod kreską. Biedak, co on za to może, Niemcy i elektrownie za węgiel nie chcą więcej płacić, a my też chcemy tylko tylko po 800-1000 z tonę.
          Aż mi go szkoda, ale 12 pensji odprawy ma każdy taki prezio, członek zarządu więc karuzela może się kręcić, bo tego nie widać. Widać dym z opon.( Nie znam przypadku by nauczyciele palili opony, ale to są wykształceni ludzie, więc mogą się nauczyć, gdy dojdzie do draki.
          • robingut Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 12.01.15, 01:02
            Zarobki nauczycieli Dane 2012

Cypr - od 23 646 do 51 722 euro, czyli 99 313 - 217 232 zł
            Czechy: od 8900 do 12 170 euro, czyli 37 380 - 51 114 zł
            Dania: od 56 486 do 77 108 euro, czyli 237 241 - 323 853 zł
            Niemcy: od 38 214 do 63 985 euro, czyli 160 498 - 268 737 zł
            Estonia: średnio 9607 euro, czyli 40 349 zł
            Grecja: średnio 22 818 euro, czyli 95 835 zł
            Hiszpania: od 29 257 do 49 349 euro, czyli 122 879 - 207 265 zł
            Włochy: od 27 244 do 30 966 euro, czyli 114 424 - 130 057 zł
            Francja: od 22 430 do 47 477 euro, czyli 94 206 - 199 403 zł
            Łotwa: od 4889 do 8757 euro, czyli 20 449 - 36 779 zł
            Luksemburg: od 88 315 do 101 471 euro, czyli 370 923 - 426 178 zł
            Węgry: od 7690 do 10 156 euro, czyli 32 298 - 42 655 zł
            Słowacja: od 7622 do 9471 euro, czyli 32 012 - 39 778 zł
            Wielka Brytania: od 34 795 do 38 499 zł euro, czyli 146 139 - 161 695 zł
            Rumunia: od 5063 do 5508 euro, czyli 21 264 - 23 133 zł.

Najbardziej cenią nauczycieli w Luxemburgu. Może dlatego tam jest raj. Podatkowy, a u nas "transferowy". I nic się tu nie opłaca chyba że jesteś expert od mielenia ozorem jak Leszek, Krzycho i paru innych kapłanów Złotego Cielca którego tylko oni mogą dotykać.
            • adler26 Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 12.01.15, 12:46
              Żony górników jadą do Warszawy by reszta mogła blokować tory kolejowe i ulice,taki lokalny terroryzm.
              Brak kasy na 14-stki.
              Skoro Górnikom nie wystarczy to trzeba zabrać też Nauczycielom,porządek musi być,choć część już dostała po kilka tysi w grudniu.
              Jednak zawsze można wyjść na tory....żal dupsko ściska!
              • adler26 Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 12.01.15, 16:19
                Naczelny pisowiec prawi!
                "Górnicy!nie lękajcie się,walczcie a zwyciężycie,jak dojdziemy do władzy to wszystko się zmieni,będzie praca,tylko idźcie do urn wyborczych"
                Przebywanie na torach osób postronnych jest wykroczeniem,500zł mandatu.
                Gdzie SOK...
                Utrudnianie ruchu drogowego przez pieszych od 50 do 100zł
                Pała i lać!
                Gdzie były PiSiory jak podczas ich rządów ludzie tracili pracę,biedny chory człowiek!
                • robingut Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 12.01.15, 18:15
                  - Trwa walka o los górnictwa, o los Śląska - powiedział Jarosław Kaczyński do górników.

No patrzajcie ludzie! Prezio już nie walczy z „opcjom niemieckom”!

"Wielu ludzi, nic nie robiąc, wiele zarabia" powiada prezes Kaczyński.

Wie chłopina, co mówi, od 25 lat jest sztandarowym tego przykładem.

- Na was górników zaczynają szczuć - powiedział Jarosław Kaczyński

Zapomniał jak on i jego szczury zaszczuwali pielęgniarki, pakowali lekarzy i „wykształciuchów” w kamasze, nie wspominając już o personalnych ofiarach.
                  Nie pamięta jak klaskał wyjącym, gwiżdżącym na cmentarzach, inkasował wyroki za kłamstwa, pomówienie i insynuacje, łaził po nocach z pochodniami po ulicach Warszawy jak stare duchy z Norymbergi, dzielił nas na „prawdziwych i chyba nie prawdziwych Polaków”, chrzanił o jakimś kondominium, snuł bzdurne fantazje o Smoleńsku zamiast przygotować plan restrukturyzacji górnictwa, stawał na Majdanie obok banderowca i krzyczał „Sława” , gdy głosił tezy o fałszowaniu wyborów, ale już o tym zapomniał. Zapomniał też o tym jak wybudował 3 mln mieszkań i owieli, wielu innych swoich sprawkach.

Ale gdzie właściwie był ten mało-wielki mąż stanu Yaro gdy przez 25 lat bezczelnie, kawałek po kawałku likwidowano polskie banki, cukrownie, makarony, włókiennictwo, odzieżowy, przemysł chemiczny, samochodowy, przemysł elektroniczny, stoczniowy, Cegielskiego w Poznaniu, rybołówstwo, żeglugę morską itp. ?

Ale żeby go lać pałą? Nie można Synek. Płacimy przecież za jego ochronę prawie 2 melony rocznie. Poza tym on stoi tam gdzie stoi SOK, bo on zawsze stał tam, gdzie są konfitury. Gdy zdobędzia władzę stanie za SOkiem.
    • bulczanka Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 12.01.15, 16:24
      PO jak Balcerowicz:(
      Najbardziej szkoda Bytomia. Już dziś co piąty nie mo tam roboty a jak im jeszcze gruba zamkną to będzie tragedia. PO zapłaci za to w wyborach parlamentarnych. Musi być bardzo źle w górnictwie skoro trzeba zamknąć 4 gruby by ratować branżę. To i tak kupowanie czasu. Nasz węgiel jest za drogi, ma konkurencję ze wschodu i jest wydobywany starymi i drogimi metodami. Nie można tez zapomnieć o przerośniętej administracji w spółkach. Za późno się wszyscy kapli. Wszędzie dziadostwo. Kiedyś będzie trzeba pomyślec o atomie i wiatrakach.

• robingut Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 12.01.15, 18:49
        Jest bardzo źle bo musimy wydać 110 mld na uzbrojenie. 220 mln na 40 rakiet do naszych F16 itd. Musimy pomóc Ukrainie, kupić od nich węgiel, przeflancować stamtąd naszych rodaków, dać im mieszkania, zapewnić pracę i godne życie.
        Coś tam coś tam Schetyna pinkolił, że jeszcze z muzułmanami musimy dowalić w Afryce. Co, nic o tym nie słyszałeś?
        Szkoda Ci Bytomia? Trzeba tani węgiel w Australii kupić, już minister Pol tak proponował. Przywieźć i wsypać na dół. Będzie tańszy. Produkujemy już tanie wiatraki? Reaktory też? Paliwo do nich jest? Wybierasz się na dół do kopalni uranu? Kolego, napisz, że żartujesz.
    • bulczanka Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 12.01.15, 16:29
      Nauczycieli mi jakoś nie szkoda. Pracują krótko za przyzwoite pieniądze. Mają sporo wolnego, tkwią w durnym systemie uczącym głupot a nie rzeczy przydatnych i praktycznych. Niż demograficzny jest. Niech idą do prywaciarzy i zasmakują prawdziwej pracy w której ludziom płacą za to co zostało zrobione a nie za to co jest do zrobienia.
      • robingut Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 12.01.15, 19:20
        Mnie jest szkoda tylko biednych polityków. Ci z sejmu już od grudnia się nie mieli okazji razem zobaczyć, ale 22 tysiaki za miesiąc lecą,.Tak jest niemal cały rok i jeszcze jakiś laptop i miesiąc wakacji bo strudzeni bardzo podróżami po świecie w poszukiwaniu oleju do próżniaczych główek. A taki radny zwykły bez komisji też 1000 netto weźmie w miesiącu, za maks 16 godz roboty i nie przy żadnej tablicy z cudzymi rozwydrzonymi bachorami. W tym 6 obecności na sesji na której może nawet nie kichnąć jak nie chce..
        Jak jest niż, to nie ma pogody dla prawie wszystkich, Kolego. Dla pracodawców tęż, bo kupować nie ma komu, chyba że tani chiński badziew. No to jak oni mają zatrudnić tych nauczycieli?
        Prawą nogą dziś wstałeś, co? Jak sobie biskup, poseł lub radny przygotuje wieczorem godziną mówkę, to nie ważne do ilu na drugi dzień to gada. To samo jest z nauczycielami.
        Rozumiesz o co chodzi, czy prawą nogą dziś wstałeś?
      • korpaczek Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 12.01.15, 19:35
        Górnicy mają rację.
        Dla czego? Ponieważ bronią swoich miejsc pracy.
        Nigdy ten NIE RZĄD nie pomagał ludziom nie pomoże i dziś.Likwidował buzek wiadomo z jakim skutkiem,likwiduje kopacz.
        Jeżeli ktoś ma odrobinę wyobraźni wie jak będzie wyglądał np Bytom z większym bezrobociem.
        Niestety nikt na forum nie zdaje sobie sprawy że kopalnia to gigantyczne przedsiębiorstwo kooperujące z różnymi małymi mniejszymi firmami,ktoś produkuje młotki inny gumiaki kto inny kombajny tartak dostarcza drzewo,oni wszyscy padną.Dziwi fakt iż w durnych mediach mówi się tylko o bezrobotnych z kopalni...
        Jeżeli na kopalni pracuje 2.500 ludzi to bezrobotnych będzie 4.000 aczkolwiek naród dość ogłupiony więc nie zdaje sobie z tego sprawy.Wszelkie próby ściemy w postaci wypłaty odpraw to również pożywka dla otępiałego społeczeństwa,ponieważ odprawy w 80% nie zostaną zainwestowane,górnicy do doskonali pracownicy ale nie przedsiębiorcy,efekt będzie taki iż na ulicach pojawi się więcej Skód Fabia.
        Nie rentowne kopalnie?? Wina nie-rządu jak że jest ich właścicielem wiedział o tym od dawna nie robili nic kompletnie nic.Importujemy tańszy węgiel od rusa kogo wina? nie-rządu poniewarz to oni ustalili tak wysokie podatki,min naczelny kłamca RP donaldinio ,warto też wspomnieć o najnowszym podatku nałożonym na paliwa ponieważ są za tanie.
        Prawda jest tak że kopaczce i całej trzodzie nie wolno ufać ponieważ po zamknięciu kopalń ludzie zostaną pozostawieni sami sobie,kopalnie są jak Śląsk a Śląsk jak wycyckany cukierek albo zajechany koń.Świadomie zajechany a tera na rzeż. Mam nadzieje że chopy z gruby dają popalić eunuchom z wiejskiej.
        • robingut Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 12.01.15, 20:38
          W niespełna 160-tysięcznym dziś Bytomiu kop. Bobrek-Centrum jest ostatnią czynną kopalnią. Na początku rynkowych przemian było tam aż sześć takich zakładów. Od czasu likwidacji pozostałych, a także dwóch hut, elektrowni i wielu innych przedsiębiorstw, miasto boryka się z wysokim bezrobociem i związanymi z nim problemami społecznymi.
          Podczas transformacji zniknęło od 30 do 50 tys. miejsc pracy. Przekłada się to m.in. na wpływy podatkowe. Według ostatnich danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, stopa bezrobocia w Bytomiu wynosiła na koniec października ub. roku 19,1 proc. i była najwyższa w woj. śląskim.
          W obecnym kształcie kopalnia Bobrek-Centrum działa od 2005 r., po połączeniu zakładów Bytom III i Centrum. Według danych KW średnioroczne zatrudnienie w 2014 r. wynosiło 3,1 tys. pracowników.
          ...........................................................................................................
          Jak kopalnia na stratach jedzie, bo prezesom trzeba płaćić, to CITu nie płaci, ale po 37% podatku od dochodów osobistych zatrudnionych, wraca do miejskiego budżetu. Ale Bytom nikogo nie obchodzi. Restrukturyzacja?

„Jeden z najbogatszych Polaków chce kupić trzy z czterech zamykanych przez rząd kopalń. Firma Universal Energy Krzysztofa Domareckiego jest gotowa wyłożyć na nie pieniądze. – Widzimy w nich potencjał – stwierdził prezes spółki Waldemar Mróz”

I o to chodzi. Potem połowa na bruk, a młotki z Praktikera.
          ..................................................................
          Tak nawiasem, byłeś może ostatnio w elektrowni Szombierki? Piękny obraz planowej „restrukturyzacji” po polsku i liberalnie. Wiem, że takich jest więcej, ale ten jest monumentalnym pomnikiem 25 lecia debilizmu. Ale przecież wszyscy chcieli prywatyzacji. Bo „bardzo drogi” Leszek tak mówił i że wszyscy będziemy przez to bogaci. Buzek też mówił, że to nas zbawi od „komuny”. I inni też tak mówili ze znaczkiem wiadomym w klapie.
          Coś tam Korpaczku wiemy, ale nie wszystko piszemy. Ale tyle możemy - I dla Yara i dla Kopaczki - taczki.
          • adler26 Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 13.01.15, 11:13
            No i wszystko jasne:-)
            Kopacz chciała przekazać kopalnie na zasadzie spółdzielni...związkowcy...Nigdy w życiu!
            Trzeba by się było zabrać do pracy,wypłaty były by z tego co urobią,a wypie...ć wszystkich na zbity pysk.
            Teraz wiadomo o co chodzi,gó... robić,brać związkowa wypłatę i pierdzieć w stołek.
            Żal mi tylko Głupoty tej górniczej mafii,srają do własnego gniazda.
            Nie chcieli się zgodzić na restrukturyzację, szkoda wielka,teraz grożą zaostrzeniem konfliktu :-)
            Co zrobią?
            Nic,dalej będą drzeć ryja w Imię nieróbstwa tego Związku !!!!
            • robingut Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 13.01.15, 12:18
              Ze wszystkich kopalń chce zrobić tę spółdzielnię, czy tylko z tych doprowadzonych do plajty? Nie wystarczy nam ta spółdzienia POPIS i przystawki z całym partyjnym aparatem? Ładnie działa od 1989 r. Przypominam Ci, że oni też sobie robili spółdzielnie z nie swoich koni, zaprowadzili je do rzeźni, sobie zostawili żłoby, a nam gnój..
              Orlen, PGNiG, energetykę, Lotos, PKP z Pendolino itp , którzy nas strzygą bez umiaru tez do spółdzielni? A czemu nie NBP i F16 ? Ja bym se polatał. Co, tam nie ma ludzi chętnych na spółdzielczość? Ci górnicy to nie są może uczone chłopy, ale nie głupie, bo jak wszystko będzie takie spółdzielcze , to będzie jak w komunie. I wtedy o nich będą inni wrzeszczeli - Złodzieje! No bo jak to, Kopalni sami nie zbudowali i nie za swoje, więc czemu to oni sobię mogą "nasz" wongiel kopać a mnie bieda szybu zrobić nie wolno?
              Co do związków, są dwie drogi.
              !. Wprowadzić ustawę mandatową - za przynależność do związku pół pensji kary.
              2. Jeden związek obowiązkowy i przymusowo w każdym zakładzie pracy powyżej 10 pracowników, a z tych związków powołać nową CRZZ z Prezesem Lewiatana na czele..
              3. Zlikwidować i PIP też. Za zaoszczędzone pensje związkowych bonzów i środki na ten PIP kupić każdemu pracownikowi po Berylu (bo polski) z pełnym magazynkiem i niech sami pilnują warunków pracy i płacy.
              Kolego, wiele spraw w tym kraju jest chore i to nie ulega wątpliwośc, w tym i te związkii . Ale skoro wyżej przypomniałeś Teacher która górników wykończyła a we Francji zrobiono podobnie, choć mniej spektakularnie ( w Niemczech poniekąd też) to pomyśl sobie, że stratę z wydobycia dóbr własnych musiano tam jakoś zrekompensować. Czym? Wzrostem innej produkcji? Jakiej i kto ją kupił?
              A może praca stała tańsza czyli pensje śmalały ? Komu, Angolom? Też troszkę, ale głównie tym "przyjezdnym z dalekich krajów", co to wcale w liberalizm nie wierzą, bo mają swoich mułłów. I teraz są kłopoty, horrendalne wydatki i giną ludzie. Tak to jest, gdy zarządzają muły którym w oczach tylko zysk.
              Muły i osły. Żelazna Dama sprawiła że teraz Cameronowi miękną nogi, a innym też rury.
            • robingut Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 13.01.15, 13:39
              W Polsce mamy 87 tyś górników pracujących pod ziemią którzy wydobywają 76 mionów ton węgla rocznie, w Australii jest 55 tys górników którzy wydobywają , uwaga trzymać się to nie żart 527 milionów ton węgla ,łatwo policzyć że w Polsce na górnika przypada 873 tony na rok , w Australii przypada na górnika 9581 ton na rok , czyli prawie 11 razy więcej. I dlatego bardziej opłaca się kupować węgiel w Australii niż wydobywać w Polsce.
              ...............................................................
              My całe życie jesteśmy biedni bo całe życie musimy cieżko pracować na wasze emerytury, barbórki, trzynastki, czternastki itp nie życzę wam biedy, życzę wam żebyście wreszcie sami zaczęli na siebie opracować
              .................................................................
              Przepraszam, ale o jakie SWOJE walczą górnicy? Jest firma, wydobywa węgiel i powinna zarabiać na te ich SWOJE. Jeśli do każdej tony węgla reszta społeczeństwa musi dopłacać 6 mld to to nie jest walka o swoje tylko o cudze pieniądze.
              .......................................................
              Niech górnicy przestaną wyciągać rękę po cudze. Kasjerki w marketach nie mają takich cudów jak oni.
              .......................................................

Skąd się ta głupota bierze? Ano stąd, że żadnemu nauczycielowi nie wolno powiedzieć: Durniu! W Australii węgiel pochodzi z odkrywek a nie kopalń głębinowych. Kretynie! Za co chcesz kupić ten ich węgiel? Młocie! Masz maszynę do drukowania dolców? Ćwoku! Co ty produkujesz takiego, żeby oni chcieli pójść z tobą choćby na wymianę? Wełnę i oscypki? Oni mają swoje barany, maszyny, pociągi, statki. Myślisz, że czekają na twojego Gawrona z a miliard?
              Nie może nauczyć idioty, że 6mld podzielone na 20 mln, to aż 300 zł rocznie na łebka i że jak się ta „dopłata” skończy, to żaden łebek i tak tych 300 nie dostanie, ewentualnie ja, za to, żebym milczał. Nie powiem ci, więc cymbale, do ilu milionów ludzi tu i za granicą dopłacasz, w tym do banków, polityków, prezesów i ich d..u.pnych działów marketingu, które tego węgla sprzedać nie potrafią, ale kasę biorą, by ci potem mózg rozmiękczać.
              Tumanie! Teraz chcesz jeszcze dopłacać do kangurów? I zapamiętaj sobie matole, że ten węgiel nie jest własnością górników i nie tylko oni mają na nim robić „swój” biznes. Ciężko pracującej kasjerce też ty płacisz, bo jej pensja doliczana jest do każdego lizaka, który kupujesz ty i do każdego energetyzującego napoju. Chciałbyś taniej, to niech robi za darmo, bo przecież co ona robi? Przesuwa tylko towar nad licznikiem. Czy nie tak to dla klienta wygląda? No tak wygląda.
              Na biologii uczyłbym tak: jeśli 2 zł za pęczek rzodkiewki ci za drogo, to weż samą nać za darmo, a zapłać tylko za koszt transportu i obsługi.
              Na histori uczył bym że:
              W latach czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku, w USA rozpoczęła się masowa likwidacja linii tramwajowych. Było to spowodowane z jednej strony gwałtownym wzrostem zamożności i relatywnym spadkiem cen samochodów osobowych, co zmniejszyło drastycznie zapotrzebowanie na lokalny transport publiczny, a z drugiej strony polityką transportową wielu miast i stanów, których władze uznały utrzymywanie transportu tramwajowego za przeżytek. W wielkich miastach komunikacja tramwajowa, zajmująca zbyt wiele miejsca i blokująca ruch innych pojazdów, jak wówczas twierdzono, została zastąpiony metrem i liniami autobusowymi.
              Do upadku ogromnej liczby systemów tramwajowych przyczyniła się firma General Motors wspólnie z niektórymi koncernami paliwowymi i produkującymi ogumienie (Firestone Tire, Standard Oil California). Korporacje te powołały do życia spółkę National City Lines. Nieoficjalnym celem powołania spółki było wykupienie wszystkich amerykańskich linii tramwajowych i zastąpienie ich liniami autobusowymi, a przede wszystkim usunięcie konkurencji dla samochodów. Nie zawsze przejmowanie spółek tramwajowych było przeprowadzane zgodnie z prawem. W roku 1949 firmie General Motors udowodniono nielegalne działania monopolistyczne i ukarano grzywną w wysokości 5000 dolarów za każde przejęte przedsiębiorstwo – co było niewspółmiernie niską kwotą w stosunku do zniszczeń infrastruktury transportu publicznego. Doskonałe przygotowanie prawne tych wrogich przejęć spowodowało jednak, że „spisek antytramwajowy”, znany w historii jako wielki amerykański skandal tramwajowy, jako taki nie został udowodniony.

Na ekonomi sprzedałbym to:

W 2009 r. koncern GM ogłosił bankructwo i przeszedł w stan upadłości. 11 lipca 2009 r. GM zostało wykupione przez Departament Skarbu USA i od tego czasu prowadzi działalność jako General Motors Company. Po ponad 2 latach od ogłoszenia bankructwa i półtora roku od restrukturyzacji koncern wypracował 9 mld. USD zysku w 2011 roku (z czego 7 mld. w samej Ameryce Północnej) – najwięcej w swojej dotychczasowej historii.
              ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
              Pokaż to Leszkowi, Krzychowi i Januszkow i niech ci wytłumaczą, skąd ten departament stanu miał kasę na ratowanie oszusta giganta?

Tak by powiedział Robin, gdyby był nauczycielem. Potem dostał by kopa i musielibyście go w MOPSIE karmić za friko i to dobrze. Bo dziś najmniej dostępnym w tym kraju towarem jest olej. Olej do głowy. Tego nie zmienią, bo nie chcą ani Prezio, ani Psiapsiółki. To im się nie opłaca.
              ...................................................................
    • robingut Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 13.01.15, 14:04
      Chwila relaksu, bo my tu sobie gadu-gadu, o niegłodnych nędzy górnikach a inni uczty wyprawiają

Jest wolność, dobra nasza.
      Kto chce pomaszkeciś, zapraszam:

wiadomosci.onet.pl/swiat/skandaliczna-impreza-w-kijowie/kxckn
      A najgorsze, że w menu ni ma
      Tego idioty Putina.
      Skąd ta haniebna wpadka?
      Pytajcie Yara i Radka.
      • korpaczek Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 14.01.15, 22:54
        nic mu nie zaszkodziło próbuje na wszelkie sposoby dotrzeć do pustych po-wskich czerepów oderwanych od reali życia,a swoją drogą to przydało by się zawiesić kilku na ulicznych latarniach,może wtedy zdali by sobie sprawę z czyich pieniędzy mają wypłaty
        PO -wska watacha z botoxsową kopaczką, kobieta maska heh
        ojoj coś chyba cba i inne abc rano zapukają do mnie...
            • robingut Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 17.01.15, 23:50
              „Zawarte dziś porozumienie pokazuje, jak wielki poziom demagogii funkcjonował w ostatnich tygodniach w przestrzeni publicznej. Banda krętaczy i tumanów, którzy mówili, że ustawa likwiduje 4 kopalnie (co za bzdura niczego takiego w ustawie nie ma, kopalń, ani innych zakładów nie zamyka się ustawą! ) powinna wejść pod stół i odszczekać !!”

„Inaczej skonstruowany pakiet kopalń do wygaszenia, nowe rozwiązania w sprawie osłon i urlopów a także odpraw - to najważniejsze punkty porozumienia ze związkowcami. Jak powiedział TVP Info pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa Wojciech Kowalczyk, w porozumieniu zmieniono nieco skład kopalń, które będą przekazywane do Spółki Restrukturyzacji Górnictwa”

Więc się nie martw, tu już wiele wygaszono, czyli zlikwidowano po restrukturyzacji na amen.
            • robingut Re: Gruby do likwidacji ..Nauczyciele na zasiłek! 18.01.15, 10:48
              Minister Gospodarki Janusza Piechocińskiego wysłał mail do dziennikarzy w którym pisze, że „w obiegu publicznym krążą sprzeczne informacje na temat sytuacji w polskim, państwowym górnictwie węgla kamiennego i programu naprawczego”. Chcąc więc wytłumaczyć co chce zrobić rząd, w załączniku dodał prezentację przygotowaną w PowerPoincie pt. "Plan naprawczy dla Kompanii Węglowej S.A. Materiał na spotkanie Rady Ministrów".
              W dokumencie jako autorzy wymienieni byli Ministerstwo Gospodarki i Pełnomocnik Rządu do Spraw Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego. Jednak we właściwościach samego pliku jako autor nie figuruje ani żadne ministerstwo, ani kancelaria prezesa ministrów, ale firma The Boston Consulting Group (BCG). Nikt nie chce ujawnić kto i ile zapłacił za tę „prezentację”.

Kolejny raz wyszło szydło z wora. Setki ludzi po ministerstwach siedzi, pensje i premie biorą, głupiej prezentacji nie potrafią zrobić, a chcą restrukturyzować górnictwo, rządzić państwem i 36 mln ludzi.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka