Dodaj do ulubionych

Mam pytanie o legalność pewnego procederu...

26.10.15, 21:48
Moje pytanie dotyczy oficjalnego odprowadzania ścieków do rzeki Stoły...
Tzn jeżeli jest rura którą odprowadzane są nie czystości bezpośrednio do rzeki to czy to jest legalne??? Bo jeśli tak to dla czego płacę mandat za wyrzucenie papierka na chodnik??
Pytam poważnie nie ironicznie czy można zrobić przekop na końcu którego rura i którym nie czystości wpływają do rzeki...
Edytor zaawansowany
  • adler26 26.10.15, 22:00
    Dz.U.2015.0.469 t.j. - Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo wodne
    Kto:
    1) zmienia stan wody na gruncie,
    2) grodzi nieruchomości przyległe do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu,
    3) nie przekazuje danych niezbędnych do prowadzenia katastru wodnego,
    4) nie stosuje się do zakazów, o których mowa w art. 39 wprowadzanie ścieków do wód, art. 40 zakazy w zakresie ochrony wód ust. 1 i art. 88n zakazy związane z zapewnieniem szczelności i stabilności wałów przeciwpowodziowych ust. 3a,
    5) rozcieńcza ścieki wodą w celu uzyskania ich stanu i składu zgodnego z przepisami,
    6) wykorzystuje ścieki w sposób niezgodny z ustawą,
    7) nie zapewnia ochrony wód przed zanieczyszczeniem zgodnie z wymaganiami, o których mowa w art. 42 ochrona wód przed zanieczyszczeniem, budowa systemów kanalizacji zbiorczej,
    8) nie usuwa ścieków ze statku do urządzenia odbiorczego na lądzie,
    9) nie stosuje koniecznego sposobu lub rodzaju upraw rolnych oraz leśnych w pasie gruntu przylegającym do linii brzegu,
    10) nie oznacza granic terenu ochrony bezpośredniej i ochrony pośredniej ujęcia wody,
    11) nie stosuje się do zakazów, nakazów i ograniczeń obowiązujących w strefie ochronnej ujęcia wody albo w strefie ochronnej urządzeń pomiarowych,
    12) niszczy, uszkadza, przemieszcza oznakowanie stref ochronnych ujęć wód albo stref ochronnych urządzeń pomiarowych służb państwowych,
    13) wykonuje na obszarach szczególnego zagrożenia powodzią roboty lub czynności utrudniające ochronę przed powodzią, zwiększające zagrożenie powodziowe lub zanieczyszczające wody,
    14) przemieszcza bez upoważnienia urządzenia pomiarowe służb państwowych,
    15) udostępnia osobom trzecim informacje, o których mowa w art. 110 zbieranie, przetwarzanie i udostępnianie informacji przez państwowe służby, ust. 3 i 4, w celu wykorzystania ich do celów komercyjnych
    - podlega karze grzywny.
  • korpaczek 26.10.15, 22:04
    aha....
  • korpaczek 26.10.15, 22:18
    to dziwna sprawa niby nie można a jednak można i jest to na tyle legalne iż nikt tego nie zabroni
    jakim służbom można zgłosić taką sytuację??
  • adler26 26.10.15, 22:25
    Straż Miejska z pisemnym potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia z zastrzeżeniem 14 dniowego terminu na odpowiedź na piśmie.
    Jeśli to nie przyniesie pożądanego skutku to również na piśmie do Burmistrza.
    Na samym końcu na piśmie do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska
  • korpaczek 26.10.15, 22:30
    dzięki
  • robingut 13.11.15, 21:37
    Nie dziękuj za ustawowe bzdety, tylko zwróć się bezpośrednio do tego co ma ekologię oblataną. Pilot się nazwa. Namiaru sam poszukaj, napisz i zobaczysz co będzie. Burmistrz wszystkich dziur nie załata, a straży do tego brakłoby ok. 50 jako asekuracja i świadkowie zdjęcia. Nie każdy do każdego rowu sam tu wlezie.To ciągle dziki kraj. Kapujesz?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka