gimnazjum w rybnej Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Hej! Co sadzicie o Gimnazjum nr 5 w TG (Rybna)? Warto tam polsac
    dziecko czy moze gdzie indziej?
    • Gość: otto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.07, 17:51
      Okolica ładna,powietrze czyste,tubylcy uczciwi i pracowici w
      granicach normy.Jeżeli tam mieszkasz(to pewne)nie szukaj dalej.
      Chyba,że gdzieś poza śląskiem.
      • Gość: roofi IP: 83.1.71.* 02.12.07, 21:44
        z wlasnych obserwacji - mlodziez gimnazjalna okropna, mieszkam w poblizu szkoly
        od dawna i mam porownanie jak bylo przed zmiana systemu a teraz
        kiedys to byla wspaniala szkola a po tym jak do Rybnej wkroczyli mlodzi ze
        strzybnicy i pniowca...szkoda gadac

ale to chyba problem kazdego gimnazjum - 3letniej przystani miedzy podstawowka a
        szkola srednia
        • Gość: mama IP: *.stk.vectranet.pl 03.12.07, 15:59
          ja sie zawsze obawiam ze w szkolach na obrzezach miasta jest nizszy poziom i
          wogole o wiele ciezej jest sie potem wkupic tym dzieciom do gimnazjum czy liceum
          w centrum miasta...
          • Gość: ks IP: 83.1.71.* 03.12.07, 18:11
            ze niby na zasadzie sa gorsi bo ze wsi?
            ktosmadry kiedys powiedzial, ze wies to nie miejsce gdzie zyjemy tylko to co w
            nas mieszka

ale nie sadze by pobieranie nauki w "malo-miejskich" szkolach bylo powodem
            pozniejszych problemow z integracja z tymi "miastowymi"

to kwestia osobowosci i etapu rozwoju inteligencji socjalnej dziecka
    • Gość: kisia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.07, 22:51
      nie,naprawde widze po moim dziecku i poziomie w jego klasie. tak,
      poziom jest niższy i to znacznie. nie chodzi tu o to że "ze wsi" ale
      przekonania wpajene dziecku...poprostu nie
      warto...naprawde....wczesniej czy pozniej te braki wyjdą...i może
      byc ciezko...
      • Gość: roofi IP: 83.1.71.* 04.12.07, 07:50
        a ja twierdze ze akurat w rybnej jest wysoki poziom, mam tam dziecko wiec sie
        orientuje
        moze dlatego ze moja corka jest w dobrej, grzecznej klasie
        bo fakt faktem, to co niektore dzieci tam wyrabiaja wola o pomste do nieba
        jak wychowali ich rodzice?
        a propos podczas jednej wywiadowki bylem swiadkiem jak rodzic darl sie na
        nauczyciela, bo ten smial go wezwac do szkoly z powodu zlego zachowania
        dziecka... paranoja...
        rodzice wychowywac swoje dzieci a nie uwazac je za swiete krowy ktorym wszytsko
        wolno!!!
        • Gość: 23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.07, 09:05
          Zgadzam się,to wszystko prawda.Największy wpływ na wychowanie
          dziecka mają rodzice.Szkoła to tylko uzupełnienie,istotne,ale
          jedynie uzupełnienie.Ważne są oczywiście geny.Kretyni na ogół nie
          wychowają geniusza.Większość dzieci w gimnazjum w Rybnej to
          progenitura jej mieszkańców,ich poziom moralno-intelektualny jest mi
          nieznany.Może wypowie się ktoś kto tam mieszka.
          • Gość: a. IP: 83.1.72.* 04.12.07, 17:31
            Jestem zbulwersowana:/ kto z Was chodził do tego gimnazjum?! NIKT! no własnie,
            więc może lepiej wypowie się ktoś kto tam uczęszczał jeszcze niedawno...Należy
            pamiętac, że to co kto wyniesie ze szkoły zależy od osoby a nie od środowiska w
            jakim przebywa, ja ukończyłam to gimnazjum 3lata temu i aktualnie kończę
            edukację w Sempołowskiej aczkolwiek dostałam się też bez problemu do Staszica,
            również moi znajomi. Fakt im późniejszy rocznik tym gorzej...aktualnie sama boję
            iśc na autobus mijając gimnazjalistów, ale z drugiej strony w którym gimnazjum
            tak nie ma? Myślę, że to kwestia roczników...im póżniej tym gorzej! Polecam
            jednak grono pedagogiczne pomimo wszystko wiedzą co robią i ich wiedza jest
            równie dobra. Polecam zwłaszcza chętnych lubiących biologię...z tego co wiem, od
            nas z gimn. był najwięcej olipijczyków z tego własnie przedmiotu! I proszę nie
            obrażac i jeśli ktoś nie wie to RYBNA to nie wieś, to zwyczajnie dzielnica
            Tarnowskich Gór.
            • Gość: ks IP: 83.1.71.* 04.12.07, 19:39
              Droga a.
              tak sie sklada, ze skonczylam ta szkole 4 lata temu
              chyba nieprzyjemnie by Ci bylo gdybym jawnie stwierdzila, ze gdy nadeszla era
              gimnazjum (a wiec juz Twoja) 'stara 14tka' stoczyla sie na dno

i nie zgodze sie ze otoczenie w ktorym obraca sie czlowiek nie ma na niego wplywu
              to kwestia jednak do szerszej dyskusji

a co do poziomu w Rybnej.. wiem ze nauczyciele robia tam co moga
              mlodziez tylko juz jakas nie ta

czego to moze byc przyczyna?
              skad tyle agresji, cwaniactwa i braku kultury?
              jakies pomysly?
            • No tak z Waszych wypowiedzi można wywnioskować tylko jedno: wyścig szczurów
              najlepiej zacząć już w żłobku. Odizolować od dzieci, bo ze wsi, od biednych, bo
              patologia. Może po prostu stworzyć klasy w odrębnym budynku, dla tych, którzy są
              "lepsi" czyli nie chcą sie zadawać z hołotą, która ma czelność zaniżać poziom w
              jakiejkolwiek szkole.
        • Gość: byla uczennica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.07, 19:42
          ja jestem swiezo co po tym gimnazjum i to co tam sie dzieje to jest tragedia, na
          przerwach na holu smierdzi papierosami, mlodziez sie doslownie zuca jedzeniem.
          Chamscy uczniowie, zero kultury, zero szacunku, totalny brak moralnego
          wychowania. Teraz chodze do liceum salezjanskiego w Tarnowskich Górach i
          szczerze zaluje ze nie chodzilam tam do gimnazjum. Wysoki poziom, pelna kultura.
      • Gość: dimowa IP: *.ticom.pl 05.12.07, 13:43
        A tak nawiasem to czy kisia wypowiadala sie o szkole w Rybnej czy
        jakiejkolwiek innej?Czy tewoje dziecko uczy sie tam czy nie?
    • Gość: dimowa IP: *.ticom.pl 05.12.07, 13:42
      Tak właściwie to było to zbadanie opinii o szkole.,Chodze tam od
      miesiaca i nie podoba mi sie. Jednej nauczycielce chce sie co chwile
      spac,polonistka narzeka na swoj zawod,fizyk i technik sie obija,a na
      sali gimnastycznej jest czesto po 2 nauczycieli - 1 mozna by
      spokojnie wykopac.Wiecznie jest cos zle zorganizowane nie wiadomo
      bylo na poczatku roku szkolnego wszystkiego dokladnie. Co do
      przemocy to ja jej nie uswiadczam i nie widze, ale nie wiem jak jest
      tak dokladniej. Powiedzccie cos jeszcze, moze cos o nauczycielach?
      Chce sie dowiedziec, moze to ja jestem zle nastawiony... A co do
      czyjegos postu: ludzie, ktorzy przychodza z Pniowca zachowuja sie
      skandalicznie.Probuja wyludzac pieniadze, szarogesza sie i rzadza,
      przemadrzaja i prostacko sie zachowuja. W 13 bylo lepiej.
      • Gość: a. IP: 83.1.72.* 06.12.07, 20:54
        no to wracaj tam...bo to głównie ludzie z 13 i z Pniowca zmienili tą szkołę na
        dużo gorszą, kiedyś była elitarna, a teraz...ŻAL!!
        • Gość: 23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.07, 21:07
          Drogie dzieci bierzcie się za zadanie domowe i spać.
        • Gość: id IP: *.ticom.pl 07.12.07, 18:43
          To po co w ogole gimnazjum robili? O przepraszam, ja bym takiego
          marazmu po raz drugi nie zniosl
        • Gość: IRYD IP: *.ticom.pl 07.12.07, 18:50
          Elitarna? Chyba 100 lat temu. Cala sie sypie, bieda jak byk,
          nauczycielom niekotrym sie nic nie chce.Wiecznie wsyzstko na osatnia
          chwile, nikt nic nie wie. Prezytocze dialog:
          -A wie pani na ktora jutro mam przyjsc?
          -A ja nie wiem.Idz do sekretariatu sie zapytac. Teraz ide obiad
          zjesc,bo glodna jestem.
          W sekretariacie:
          -Na ktora jutro mamy przyjsc?
          -A nie wiem.A nie jest tam napisane? Hmm,dziwne. To ja sie pojde
          zapytac.
          Potem
          -No my jeszcze nie wiemy tak dokladnie.
          -Aha,a tak mniejw eicej
          -A to tak na 11
          -A jak mamy przyjsc ubrani?
          -A to nie wiem dokladnie.

LUDZIE ZłOCI!
          • Gość: 23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.07, 19:26
            Co to za zawracanie głowy nauczycielom,trzeba ruszyć głową i się
            domyślić.Dzieci nie krytykujcie pedagogów bo uciekną ze wsi,a ksiądz
            proboszcz sam nie da rady nieść kagańca oświaty.
            • Gość: byl auczennica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.07, 19:49
              ja jestem swiezo co po tym gimnazjum i to co tam sie dzieje to jest tragedia, na
              przerwach na holu smierdzi papierosami.
              Chamscy uczniowie, zero kultury, zero szacunku, totalny brak moralnego
              wychowania. Teraz chodze do liceum salezjanskiego w Tarnowskich Górach i
              szczerze zaluje ze nie chodzilam tam do gimnazjum. Wysoki poziom, pelna kultura.
              Z chemii i z fizyki nei wynioslam z tej szkoly NIC. Jedynie biologiam
              matematyka i polski to dobre strony tej szkoly.
              • Gość: dublu IP: 83.1.71.* 07.12.07, 21:18
                a z kim mialas chemie i fizyke:>? z Pania M:>?
                wprrowadzenie gimnazjum w polskiego szkolnictwa to byl jeden wielki blad,
                ucierpieli na tym wszyscy, zarowno uczniowie jak i nauczyciele

a wracajac do gimnazjum w Rybnej...porazka
                nauczyciele cieszacy sie powazaniem jeszcze 4 lata temu, teraz nie daja sobie
                rady z ta banda niewychowanych bachorow i rownie niewychowanych rodzicow owych
                nastolatkow...:/
                • Gość: 23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.07, 22:27
                  1.Uczyć można się wszędzie,trzeba tylko chcieć.
                  2.Skąd informacja,że nauczyciele nie dają sobie rady?
                  3.Gimnazjum to doskonały pomysł na wyizolowanie ni to dzieci ni
                  młodzieży.Nie szkodzą maluchom i nie denerwują podrośniętych.
                  4.Kto chciał mógł iść do salezjanów(jeśli miał olej w głowie)
                  5.Oxford i tak czeka na absolwentów z Rybnej.
                  • A czy w salezjanach jest "normalnie" czy religia co druga lekcję?
                    • Gość: 23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.07, 23:48
                      Modły dodatkowe są rano przed lekcjami,poza tym indoktrynacja
                      katolicka jak w innych gimnazjach,amen.
                      • 23 liczyłam na nico poważniejszą odpowiedź.
                        • Gość: 23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.07, 10:41
                          Lekcje rel.odbywają się w normalnym wymiarze godzin jak w innych
                          szkołach.Przed lekcjami(rano) przeprowadzane jest tzw.słówko,krótka
                          modlitwa-taka myśl dnia.
                          Zakonnice nie katują młodych ludzi.
                          Czarownice mają zgodę na przeprowadzanie sabatów.
                          Sataniści mają spotkania w środy.
                          Kółko dewiantów gromadzi się w poniedziałki.
                          Młodzi terroryści ćwiczą po lekcjach na sali gimnastycznej.
                          Komuniści organizują wiece w szatni na długiej przerwie.

Czyli zupełnie normalna Tarnogórska szkoła.
                          Czy potrzeba więcej szczegółów?
                          W razie czego służę informacjami.
                          • Gość: inkwizycja IP: *.ticom.pl 08.12.07, 14:48
                            Jesli twoje posty nie mają nic wnosic dot ematu,to moze lepiej,zebys
                            wcale nie pisal? To co? Moze chlopak/dzieewczyna mial isc na 7:30 i
                            do 11 laskawie czekac az ktos sie odezwie? Zawracanie glowy, jasne,
                            lenistwo innych i tyle! Jakby sie chcialo. to wszystko by na czas
                            bylo. A nie, polonistka narzeka, ze musi co dzien siedziec 8 godzin
                            i o polskim klepac- wy (uczniowie)to przynajmniej macie
                            urozmaicone! Fajne mi podejscie.Nie mnowiac o tym, ze wraca do domu
                            okolo 5-6 wieczorem.Moja mam musi do samej 19 pracowewac, jeszcze
                            zanim do domu dojedzie. A nauczyciele to co? Caly czas siedza na
                            tych swoich dupach, narzekaja. A co? Maja wolne weekendy, wakacje I
                            co niby tacy biedni? To niech wyjada w cholere! (mowie ogolnie)
                            • Gość: 23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.07, 15:40
                              Trzeba się było kmiotku uczyć i zostać nauczycielem.
                              • Gość: inkwizycja swieta IP: *.ticom.pl 08.12.07, 15:58
                                wyobraz sobie,ze jeszcze sie ucze i to akurat w szkole, ktora jest
                                tematem tej dyskusji. a ty co? do salezjanow, a nie do salezjan? hm?
                                • Gość: heh IP: 83.1.71.* 08.12.07, 16:21
                                  ciekawa opinia niedouczonego bachora
                                  • Gość: KIM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.07, 19:19
                                    Ja również uważam, że postawa nauczycieli jest delikatnie mówiąc niewłaściwa!!! Nie mam pojęcia czemu ma służyć to ciągłe narzekanie - przecież znowu dostaną podwyżkę. A skoro im tak źle to niech oni zmienią pracę na inną, zobaczymy co wtedy będą mówić. Podejrzewam, że większośc chciałaby pracować tyle co oni i dostawać tyle co oni, ale przeciez najłatwiej jest biadolić.
                                    A tak na marginesie nie uważacie,że to dziwne, że nauczycielka polskiego ma pretensje do całego świata, że przez parę godzin dziennie klepie na temat polskiego????No cóż ja zawsze uważałam,że to najnudniejsze zajęcie na świecie być właśnie nauczycielem, dlatego nim nie jestem i może dlatego nie chodzę rozczarowana i nie narzekam, hahahha.
                                  • Gość: zazdrość IP: *.ticom.pl 08.12.07, 21:16
                                    czyja i ktora to opinia?
                                    • Gość: 23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.07, 23:29
                                      Salezjanów!Oj kiepska ta nasza edukacja.Dzieci ni pisać,ni czytać
                                      nie umieją.Moje szczęście,że nie jestem nauczycielem.Za takie grosze
                                      męczyć się z matołkami(nieważne czy w Rybnej czy gdziekolwiek)a
                                      efekty takie mizerne.Zresztą nie ma co pisać,dzieci już pewnie śpią.
    • Gość: wtajemniczona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.07, 13:59
      Więc tak:
      1. Jeśli chodzi o spadek poziomu szkoły, owszem. Z roku na rok jest to zauważalne. Myśle że przyczyna leży w pewnym stopniu w strzybnickiej 13. To tam nie radzą sobie z dziećmi. Trzeba przyznać że istnieją patologie. Kiedyś podstawówki były oddzielnie. A teraz wszyscy chodza tam i potem przychodza do Rybnej. Żadnej zmiany, nowych ludzi.
      2.) Nauczyciele, zależy którzy. W każdej szkole się znajdą marudy i lenie.
      3. Nie można także uogólniać. Rybna to kultura a Strzybnica patologia. Bo to 3/4 uczniów z Rybnej paliło.
      4.) Jeśli chodzi o Salezjan to nie modlą się tam 24h/dobę. Tak jak ktos napisał mają te "słówko "rano i tyle. a tak to msze na rozpoczecie i zakonczenie(tak jak w rybnej czy strzybnicy tylko ze musza isc do kosciola a tamci maja kaplice).
      • Gość: 23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.07, 17:39
        Strzybnicki ksiądz proboszcz powinien odprawić egzorcyzmy w szkole
        nr 13 i wygnać demony,które widocznie opanowały to miejsce.
        • Gość: OLGA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.07, 20:33
          nie mogę zrozumieć dlaczego się tak czepiacie 13 ja ukończyłam ta szkołe ,w
          technikum też nie miałam żadnych problemów i znam mnóstwo osób którzy wyszli na
          ludzi wystarczy wejść na naszą klasę ile osób z tej szkoły jest na studiach lub
          już ukończyło a ludzie z Rybnej mają chyba kompleks niższości to nieładnie
          zwalać wszystko na Pniowiec lub Strzybnicę chyba nie umieją odnależć się we
          współczesnym świecie zresztą zawsze byli jacyś inni... DO 23 zostaw kościół w
          spokoju
    • Gość: wtajemniczona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.07, 18:49
      Wszyscy chyba się zgodza że utworzenie gimnazjum nie było dobre. Nie można zwalać tylko na strzybnicę bo mogłabym podac kilkanaście przykładów jak ktoś jeszcze w 13 był miły, grzeczny, przyjacielski a bedac przez rok w gimnazjum zrobil sie wulgarny, chamski itd
      • Gość: 23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.07, 19:31
        Zrobił się?To jedynie kwestia" małpiego" wieku,to chemia i biologia
        młodych organizmów.
        Cudów nie ma.
        Nawet w katolickiej Rybnej czy Strzybnicy.
        • Gość: szaa IP: 83.1.71.* 10.12.07, 20:00
          nie zgodze sie z tym 'malpim wiekiem' jako jedynym czynnikiem majacym wplyw na
          to co sie tam dzieje
          po utworzeniu gimnazjum w jednym miejscu nagle zderzyla sie mlodziez z Rybnej,
          Strzybbicy i Pniowca
          kazda grupa chciala pokazac swoja odrebnosc i wyzszosc
          i jeden przez drugiego....
          wyscig...ale nie w nauce tylko w wymyslaniu coraz to glupszych i chamskich akcji
          a wszystko to doprowadzilo do tego, ze nawet Ci wczesiej grzeczni zaczeli sie
          dostosowywac do poziomu, ktory powstal

• Gość: 23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.07, 23:05
            1.Nie młodzież, tylko wyrośnięte dzieci.
            2.Nie zderzyła, tylko zaczęła uczęszczać do jednej szkoły.
            3.Nie wymyślanie, tylko naśladownictwo.
            4.Nie akcje, tylko szczeniackie wygłupy.
            A generalnie milusińscy przynieśli do gimnazjum głównie to czym
            nasiąknęły ich główki w porządnych domach Rybnej,Strzybnicy i
            Pniowca.
            Zaprawdę powiadam wam,ostatni będą pierwszymi.
            • Gość: limbonic art IP: 83.1.71.* 11.12.07, 07:57
              > 1.Nie młodzież, tylko wyrośnięte dzieci.
              > 2.Nie zderzyła, tylko zaczęła uczęszczać do jednej szkoły.
              > 3.Nie wymyślanie, tylko naśladownictwo.
              > 4.Nie akcje, tylko szczeniackie wygłupy.

23 - piszesz juz tylko po to by cos pisac?
              • Gość: Kristianek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.07, 15:11
                A mi się wydaje, że szkoła w Rybnej jest ... (cenzura) może to i prawda, że
                problemy zaczęły się od tego czasu jak zaczęły chodzić do 5 dzieci z 13, ale to
                nie świadczy o tych dzieciach... tylko o szkole... Pozdrawiam... i nie
                rozpisujcie się tak :P
                • Gość: 23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.07, 17:47
                  Piszę aby uświadomić niektórym "baranim łbom",że ta szkoła jest
                  zbiorowiskiem ich własnych dzieci.Dzieci,które wychowali,dawali im
                  przykład własnym życiem,uczyli zachowań.Mali mieszkańcy
                  Strzybnicy,Pniowca i Rybnej jeżeli są kołtunami to jedynie
                  dlatego,że tacy są ich rodzice.
                  Nawet modlitwy księdza proboszcza tego nie zmienią.
                  Amen.
                  • Gość: limbonic IP: 83.1.71.* 11.12.07, 18:05
                    23 - licz sie ze slowami

upraszczasz sprawe, zle wychowanie w domu nie jest jedyna przyczyna takich a nie
                    innych zachowan tych malolatow

• Gość: 23O IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.07, 21:58
                      Oczywiście,że nie jest jedyną przyczyną.Jest jeszcze coś takiego jak
                      geny(przekazywane czy tego chcemy czy nie)
                      Nie twierdzę,że wszystkie dzieciaki w naszej okolicy są złe,uważam
                      jedynie,iż te dobre mają zbyt małą siłę intelektualnego
                      oddziaływania i dlatego toną w powodzi miernoty.
                      Można im pomóc,i tutaj potrzebni są mądrzy dorośli i
                      nauczyciele,których "na wsi" można znaleźć.

ps.ze słowami liczę się bardzo,lecz nikt nie zmusi mnie do
                      czołobitności wobec wielebnych.
      • Gość: KtoŚ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.08, 21:36
        Powiem Wam tylee ze najlepsze dzieci przychodza z Pniowca..
        Przykladem jest np to ze w Szkole Podstawowej w Pniowcu nikt nie
        Pali!! Nikt!!
    • Gość: kksia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.12.07, 10:46
      Moja córka chodzi do tego gimnazjum. Nie mam większych zastrzeżeń. Uważam tylko,
      że dyscyplina w szkole mogła by być większa, chociażby w sprawie ubioru. Choć,
      jeśli dojazd nie stanowi problemu, to chyba warto rozważyć salezjanów. Ja
      wybrałam Rybną ze względu na bliskość - nie mogę odbierać dziecka, bo pracuję, a
      nie chciałabym ją narażać na dojazdy autobusem i stanie na przystankach. Uważam,
      że to niebezpieczne.
      • Gość: otto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.07, 23:27
        Całe życie jest niebezpieczne.Wypieszczanie i chuchanie na dziecko
        tylko mu szkodzi.Trzeba było posłać córkę do salezjanów,przez sam
        dojazd nabrałaby samodzielności
        Niestety popełniłaś błąd,który odbije się w przyszłej edukacji
        twojego dziecka.
        • Gość: kksia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.12.07, 12:15
          Mam nadzieję, że się nie odbije... Jeżeli córka dostanie się do wybranego
          liceum, to chyba nie ma co żałować? Ma w tym gimnazjum przyjaciółki, a i kilku
          fajnych nauczycieli też. Sądzę, że powinna sobie poradzić, i na egzaminach, i w
          życiu;-)
          A dojazd to naprawdę nic fajnego. Będzie miała z tym do czynienia już w
          przyszłym roku - bo liceum w Rybnej nie ma. Oceniam, iż aby dojechać na 8 do
          szkoły, z domu będzie musiała wyjść ok. 7. Czyli wstać krótko po 6 rano! A
          czasami lekcje (przynajmniej w gimnazjum) są na 7.30. Dla mnie i mojej rodziny
          to jest środek nocy. Późno wracamy z pracy (około 19), więc czas na życie
          rodzinne jest dopiero wieczorem. Nie raz nam trochę zejdzie... I potem nie
          możemy wstać. Czy ten wyższy poziom w Salezjanach zrekompensował by wszystkie
          straty? W moim mniemaniu nie. Ale oczywiście można mieć odmienne zdanie.
          • Gość: 23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.07, 22:32
            Jeżeli córka jest zadowolona,szkoła się podoba, to jest ok.
            Jeżeli stwierdzasz,że ilość i jakość uzyskanej w tym gimnazjum
            wiedzy jest wystarczająca do dostania się do dobrego liceum,to jest
            ok.
            Jeżeli masz kwalifikacje do takiego stwierdzenia,to jest ok.
            Nie jest ok,jeżeli się mylisz.
    • Gość: Paweł Kubanek IP: *.strong-pc.com 27.01.08, 13:03
      "Obyś cudze dzieci uczył"
      To powiedzenie było przez wieki uważane za klątwę, ale dopiero dzisiaj przyjmuje prawdziwy charakter. Jak czytam tutaj te Wasze posty to mam wrażenie, że większość z Was pisze o czymś nie mając pojęcia o co chodzi. To żałosne że piszecie "jak tam chodziłam/em to było lepiej. Teraz to dno. Słyszałam/em od koleżanki/kolegi". Jak możecie się wypowiadać o czymś czego nie widzieliście i nie znacie całości sprawy. I te hasła w stylu "to Strzybnica/Pniowiec psują szkołę. Przedtem była elitarna". Absolutnie się z tym nie zgadzam. WSZĘDZIE znajdą się tacy, którzy będą postępować negatywnie. I zwalanie winy na kogoś kto nie jest z mojej najbliższej okolicy, bo to nie jest "mój ziom" tylko pogarsza sytuację. Popatrzcie na siebie. Nigdy nikogo nie nazwaliście jakimś epitetem, nie było zadnych zaczepek. A to też przemoc. A Wy to traktujecie to jako normalność. TO NIE JEST NORMALNOŚĆ. Rzucanie sięśnieżkami na korytarzu szkolnym, palenie papierosów w ubikacje, czy picie alkoholu na każdej dyskotece również. Jak szkoła ma być "normalna". A brak reakcji to współudział w przestępstwie. Polecam Wam wszystkim do poczytania: www.szkolabezprzemocy.pl/.
      I jeszcze jedno. Gimnazjum, poziom tego typu szkół i atmosfera będzie się pogarszać, chyba że odwróci się pewien trend. Trend dawania uczniom tego typu szkoły więcej luzu i ufania w ich samodzielność czy też dorosłość. Ale tu muszą zrozumieć Wszyscy: Nauczyciele, Dyrekcja, Rodzice i Wy. JESTEŚCIE DZIEĆMI I NIMI POZOSTANIECIE. ŻADEN LUZ, CZĄSTKA DOROSŁOŚCI WAM NIE PRZYSŁUGUJĄ. Tylko wtedy gdy dzieci z gimnazjum będą kontrolowane i dotkliwie karane za swoje występki, będą świadome jak powinny się zachować, wtedy kultura, atmosfera i poziom szkoły będzie lepszy.
      • Gość: 23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.08, 15:17
        Witam Ligę Polskich Rodzin,która po przejściu do podziemia
        zakonspirowała się jak myślę w okolicach Strzybnicy lub Rybnej.
        Wam dzieciaczki przysługuje tylko jedno prawo(wg wielebnego)
        prawo do życia.
        • Gość: olga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.08, 19:58
          23 jesteś z każdym dniem coraz bardziej żałosny spadaj z tego forum bo psujesz
          nerwy każdemu kto wchodzi na to forum bez imienny bez płciowy 23...
          • Gość: 23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.08, 20:45
            Miło napotkać partyzantkę LPR.Siedzicie pewnie w leśnych ziemiankach
            i śpiewacie nabożne pieśni.
            Pozdrawiam serdecznie!
      • Gość: ehehe IP: *.ticom.pl 28.01.08, 17:11
        A jakie dotkliwe kary proponujecie?
        • Gość: 23 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.08, 18:40
          Asortyment kar jest bogaty.Łamanie kołem,wyrwanie języka,miażdżenie
          goleni,nabijanie na pal,gotowanie w oleju,to tylko niektóre z
          dobrych,sprawdzonych przez katolicką inkwizycję metod upominania.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.