Re: Zapraszający, a goście Dodaj do ulubionych

Napisałaś aquo cyt:" Wyjaśniam nieporozumienia. Solenizant po odmowie nie kontynuował zaproszenia, przyjął do wiadomości, na zasadzie nie teraz, to spotkamy się kiedyś przy innej okazji."
Ale "przyjął do wiadomości" to nie to samo, co "powiedział, ze w takim razie przy innej okazji". Myślę, że to jest źródło bardzo niezręcznej sytuacji. Bo zapewne tak jak celnie zauważyła matylda1001- osoby zapraszane osobno uznały, że impreza się odbędzie i nie chcąc sprawiać przykrości swoja nieobecnością stanęły na głowie by wygospodarować czas, o podobnej postawie innych zaproszonych nic nie wiedząc.
Byłam w podobnej syt. odmawiającego gościa i następnego dnia po pierwszym zaproszeniu, gospodarz po prostu zaprosił na inny termin. Myślę, że właśnie z powodu innych odmów lub przewidując podobną sytuację, która mogła się zdarzyć bo się zdarzała, że ktoś w ostatniej chwili zadzwonił z pytaniem "robicie tę imprezę? Bo jednak możemy przyjść."
Takie pytanie zamiast stwierdzenia "przyjdziemy" byłoby też na miejscu ze strony gości, którzy wcześniej odmówili.

Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.