Dodaj do ulubionych

A takie zachowanie - winda w operze.

12.01.15, 15:23
Tak sobie jeszcze przypomniałam odnośnie opery. W Krakowie w budynku opery jest przeszklona winda. Po koncercie (jest bardzo dużo osób, nie wszyscy się mieszczą w windzie więc są kolejki do windy) wsiadamy w końcu do windy, wraz z nami mała grupka (z 3 osoby) starszych Pań (oprócz tego inne osoby oczywiście), Panie naciskają przycisk na najwyższe piętro i podziwiają widoki (nie wysiadają na tym piętrze, chciały po prostu obejrzeć sobie Kraków, co same wspomniały w rozmowie między sobą, co Wy na to? Niegrzeczne zachowanie? Dodam, że naprawdę wtedy były tłumy i długo czekało się na windę (byłam z mocno starszą osobą z rodziny i mimo niskiego piętra schody nie wchodziły w grę), pozdrawiam.
--
http://www.suwaczki.com/tickers/979kzmeax1s3w2um.png
Edytor zaawansowany
  • robeenek 12.01.15, 15:29
    Pewnie, że niegrzeczne, i to bardzo. Spowodowane brakiem wyobraźni, albo "wd...innychmam"źmie"...
  • aqua48 12.01.15, 15:32
    Bardzo niegrzeczne.
  • gazeta_mi_placi 12.01.15, 15:32
    Dziękuję, Panie z wyglądu bardzo eleganckie, no i w operze człek się raczej spodziewa nieco innej mentalności niż u "Zenków" spod budki z piwem.

--
  • aqua48 12.01.15, 15:42
    gazeta_mi_placi napisała:

> Dziękuję, Panie z wyglądu bardzo eleganckie, no i w operze człek się raczej spo
    > dziewa nieco innej mentalności niż u "Zenków" spod budki z piwem.

Elegancki wygląd nie wyklucza bezmyślnego i niegrzecznego zachowania.
  • robeenek 12.01.15, 15:43
    I "Zenki" spod budki z piwem potrafią czasami zaskoczyć dobrym wychowaniem, a przynajmniej życzliwością i zrozumieniem dla potrzeb innych... big_grin
  • aqua48 12.01.15, 15:53
    robeenek napisała:

> I "Zenki" spod budki z piwem potrafią czasami zaskoczyć dobrym wychowaniem, a p
    > rzynajmniej życzliwością i zrozumieniem dla potrzeb innych... big_grin

Oj tak, częściej niż ci pozornie "eleganccy ludzie".
  • majaa 12.01.15, 16:01
    Nieliczenie się z innymi jest bardzo niegrzeczne. I niestety, elegancki strój nie gwarantuje jednocześnie znajomości dobrych manier.
  • chris1970 12.01.15, 15:41
    Takich sytuacji jest wiele, gdzie ludzie myślą tylko o sobie.
    Na przykład w autobusach Polskiego Busa obserwuję nagminnie taką sytuację.
    Młodzi ludzie szybko zajmują sobie miejscówki w pierwszym rzędzie na górze, aby mieć śliczny widok na trasę. Kwadrans po wyruszeniu w trasę, towarzystwo układa się do snu.
    Tak więc osoby, które nie mają ani zamiaru spać, a obserwować krajobraz, szans nie mają.
    --
    www.halonet.pl/dzdp.php?p=chris1970
  • agulha 12.01.15, 17:00
    Skąd wiesz, że oni to robią po to, żeby mieć widok na trasę? Jeśli tak mówią między sobą, to OK. A może tam jest więcej miejsca na nogi albo na klamoty, albo nie chcą mieć przed sobą innych osób (z dowolnego powodu). Albo mieli zamiar podziwiać krajobrazy, ale sen ich zmorzył. Prawo do widoku nie należy do praw człowieka, więc ja bym nie przesadzała smile.
    Ja na przykład, jeżeli mam możliwość, w pociągu wybieram miejsce przy oknie (wcale niekoniecznie po to, żeby podziwiać widoki, głównie po to, żeby mieć stoliczek), a w samolocie przy drzwiach, a jeżeli to wielka maszyna transatlantycka - to w rządku pod ścianą, od przejścia (pod ścianą, a nie pośrodku, z powodu niskiego wzrostu, przez co nie mogę dosięgnąć półek bagażowych tych pośrodku).
  • dar61 12.01.15, 22:19
    Funkcja windziarza/ -rki to nie był taki głupi i niedzisiejszy pomysł.
  • minniemouse 14.01.15, 09:53
    A ja nie rozumiem z ta winda. przeciez winda ma przyciski, kazdy moze i powinien wcisnac
    swoj.
    czy te panie winde jakos zatrzymaly?

Minnie
    --
    Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej.
    Oscar Wilde
    krakowskasucha.blox.pl/html
  • gazeta_mi_placi 14.01.15, 10:37
    Weszły jako pierwsze z grupy wchodzącej do windy, nacisnęły przycisk najwyższego piętra,, pozostałe osoby przycisk parteru.
    Ja tam Panie po części rozumiem, sama mieszkałam głównie w blokach bez windy (tak się jakoś złożyło) i kiedyś wstyd przyznać już jako osoba z 25 letnia jak byłam z wizytą u znajomej mieszkającej w wieżowcu wsiadłam i sobie chwilę pojeździłam windą bez celu.
    Ale moim zdaniem jak są naprawdę tłumy do windy (a naprawdę wtedy były prawdziwe tłumy - popularny koncert) to chyba można by pomyśleć o tłumach ludzi czekających na swoją kolej? Na koncercie średnia wieku oscylowała 70-80 lat, w tym wieku windą jeździ się często z konieczności, nie z wygody.
    Ja niestety jestem osobą empatyczną i myślę o innych.

--
  • minniemouse 14.01.15, 23:21
    Wiesz no... faktycznie za empatycznie ani grzecznie z ich strony to nie bylo.
    Powinne byly usiasc sobie, i zaczekac az wszyscy zjada na dol i wtedy pojechac
    ta winda na gore, i napatrzyc sie do woli.
    Z drugiej strony, czekajacy na dole powinni byli asertywnie wciskac guziki aby winda zjechala,
    nie dac sie zaskoczyc wiekiem i zachowaniem pan.
    I wreszcie z trzeciej, po koncercie to czlowiek powinien byc zreklasowany, w dobrym humorze,
    wypoczety bo przeciez siedzial chyba? godzine czy dwie,
    i milosiernie, wyrozumiale wybaczyc taka fanaberie dwom starszym paniom.

Nota bene zaciekawilas mnie - a co to byla za koncert na ktorym byly tlumy i to staruszkow??

Minnie
    --
    Oscar Wilde
  • gazeta_mi_placi 15.01.15, 11:50
    Krakowski koncert noworoczny, po bilety stoi się jak za komuny miesiąc lub dwa wcześniej na kilka godzin przed oficjalnym otwarciem kasy, w ten sam dzień już nie ma żadnych biletów, często już w pierwszych dwóch godzinach.
    Wierz mi Kochana ze względu na kolejkę i tłumy naprawdę naczekaliśmy się na tę windę, z 10 minut na samo wejście, bez kitu sad Gdyby nie fakt niepełnosprawności pewnie w tym czasie zdążylibyśmy z 10 razy lub więcej zejść normalnie schodami.
    Koncert ten kończy się dość późno, a starsze osoby mogą (nawet jeśli się wygodnie siedzi) być zwyczajnie zmęczone i chcieć najszybciej do domu pójść spać.

--
  • minniemouse 15.01.15, 23:41
    Acha, dziekuje smile

No tak, to to bylo nie za ladnie..

Minnie
    --
    Oscar Wilde
  • dar61 18.01.15, 20:35
    1. wersja:
    Zasada lekceważenia windy do późnej starości to nie jest taki głupi i niesportowy pomysł.
    Nawet w sukniach pre-/ ponoworocznych.

2. wersja:
    [...]

Preambuła:
    Czytanie ze zrozumieniem tego wersu:
    ... Gdyby nie fakt niepełnosprawności pewnie w tym czasie zdążylibyśmy z 10 razy lub ...
    jest sposobem na unikanie wpadek.
    Unikał wind, nie raz zaprzyjaźnioną osobę uwózkowaną tydzień bez mała po PL wożąc, nie uniknąłby wpadki
    [- - -]
    [podpis niewyczytywalny]

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka