Dodaj do ulubionych

powitalne halo

08.11.17, 11:45
Jeden ze znajomych w pracy zamiast "dzień dobry", "cześć", "witam" itp. na powitanie mówi "halo". Nie przez telefon, tylko na żywo. Nie jest cudzoziemcem, nie jest niepełnosprawny, nie mówi tego żartobliwie. Po prostu taki ma sposób witania się. Jak to ocenić?
Edytor zaawansowany
  • 08.11.17, 11:58
    A po co oceniac? W koncu to fajnie brzmi, dobre slowo na przywitanie.
    Ty odpowiadaj jak tobie pasuje - troche luzu zawsze dobrze robi.
    Kiedys czesc bylo na wykletym, a teraz juz klasyka.

--
    Gdyby nos Kleopatry był trochę krótszy, cały świat wyglądałby inaczej.
  • 08.11.17, 19:54
    asia.sthm napisała:

> Kiedys czesc bylo na wykletym, a teraz juz klasyka.

Trochę nie w temacie, ale zaciekawiło mnie bo nie mieszkam od 10 lat w Polsce. Czy teraz mówi się "cześć" do osób, z którymi nie jest się "na ty"? Bo dawiej tak własnie było, ze tylko do takich osób mówiło się owo powitanie i ale to było w porządku, nawet w powaznej pracy.
  • 09.11.17, 08:35
    No raczej tak - "cześć" jest do osób, z którymi jest się na ty. Jak widzę, także tych, z którymi jest się na ty "z urzędu" - czyli w danej firmie/branży wszyscy są na ty z założenia.

--
    Korcia
    "droga ekspresowa do serca faceta nie wiedzie wcale przez żołądek...Jest hmmm nieco poniżej .. na mapie- oczywiście smile"
  • 08.11.17, 11:58
    A po co oceniac? W koncu to fajnie brzmi, dobre slowo na przywitanie.
    Ty odpowiadaj jak tobie pasuje - troche luzu zawsze dobrze robi.
    Kiedys czesc bylo na wykletym, a teraz juz klasyka.

--
    - Halo, pralnia?
    - Sralnia,k... Ministerstwo Kultury, słucham.(podobno autentyczne)
  • 08.11.17, 12:02
    > Jak to ocenić?

Nie oceniaj, - odpowiedz "priwiet" i po sprawie! wink
    --
    Naucz się śmiać z samego siebie.
    Będziesz miał ubaw na całe życie...
  • 08.11.17, 12:21
    Nie oceniaj. Odpowiadaj takim powitaniem jakie Ty uznajesz za właściwe.
  • 08.11.17, 12:46
    Nijak, tak ma smile

--
    Korcia
    "droga ekspresowa do serca faceta nie wiedzie wcale przez żołądek...Jest hmmm nieco poniżej .. na mapie- oczywiście smile"
  • 08.11.17, 13:02
    A to przypadkiem nie z niemieckiego? Gracze online z krajów niemieckojęzycznych tak się witają i tam jest to uznawane za normę, odpowiednik naszego "cześć".
  • 08.11.17, 22:30
    Zależy od miejsca pracy. W jakimś poważnym biurze gdzie wszyscy "dzień dobry" i na pan/pani to jest to ciut brak wyczucia sytuacji. Jeśli praca jest na tyle luźna, że "cześć" jest standardowym powitaniem, to wszelkie inne luźne powitania też są na miejscu, także te specyficzne czy mniej popularne i nie ma się co tego "halo" czepiać.
    (btw ja mówię "cześć czołem" i jeden z kolegów mi odpowiada "cześć pietą/kolanem/ect" dbając by za każdym razem była to inna część ciała. Nie mogę się doczekać, aż mu się skończą te przyzwoite wink)

--
    "Do what you want cause a pirate is free
    You are a pirate!"
  • 09.11.17, 01:29
    Trzeba koniecznie widocznie zesztywniec i z buzia w ciup pouczajaco wysyczec dzdzdzien ddobrrrry.

Minnie

--
    * Można tak powiedzieć, ale po co tak mówić. *
    Stanisław Tym
  • 09.11.17, 15:51
    Mam koleżankę w pracy, ktora wchodząc do budynku i witajac się z nami, mówi: hejo, tak śmiesznie akcentujac i przedłużajac e i o .Wyglada to przezabawnie, a ja za kazdym razem czuje sie tak jakby ogladala bajkę Krecika. Dziewczyna jest młoda rodosna, pełna uroku, usmiechieta.Nie widzę w tym nic zlego, trochę luzu.

--
    http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=45894d84f088a205d.png
  • 15.11.17, 01:23
    Tzn mowi tak po Polsku Halo czy raczej z angielska Hallo ("Helloo")?
  • 15.11.17, 15:23
    Mówi po polsku, dokładnie tak jak mówimy odbierając telefon, czyli "halo".
  • 15.11.17, 23:15
    to chyba sobie szpanuje.. smile

Minnie

--
    * Można tak powiedzieć, ale po co tak mówić. *
    Stanisław Tym

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.