Dodaj do ulubionych

Oscara za najlepszy str贸j otrzymuje... (lajt 馃槃)

02.03.19, 09:13
... Christian Siriano za suknie-smoking Billy Portera!!! 馃憦馃憦馃憦

~ watek lajtowy o Oskarach 2019 :~)

Hihihi, nie jest to zaskakuj膮ce ze w tym roku najbardziej osza艂amiaj膮ca kreacje z ca艂ej imprezy wdzia艂 na siebie pan? przebi艂 wszystkie panie!
A jest sie na co patrze膰 - o ile dobrze rozumiem co widz臋, to pod spodem s膮 spodnie, w kt贸rych to z gor膮 wcze艣niej Porter prezentowa艂 gwiazdy na Czerwonym Dywanie i przeprowadza艂 z nimi kr贸tkie wywiady.
Ja ju偶 sama gor膮 by艂am zachwycona, tymi wystaj膮cymi r臋kawami i ko艂nierzykiem.
Bardzo podoba艂 mi si臋 r贸wnie偶 str贸j Jason Momoa.
Zaskoczona by艂am i kolorami, i materia艂em, i takim zestawieniem dla jakby nie by艂o bardzo 'macho' mana.
Momoa to kawal byka przeca jest, a tu i r贸偶owy mi臋ciutki aksamit i ta r贸偶owa przepaska na reku smile
Nie w膮tpi臋 ze w tym roku stroje mia艂y za sob膮 lobby LGTB

Natomiast nie wiem jak wy, ale nieco rozczarowana by艂am strojami og贸lnie. wyda艂y mi si臋 na albo jedno kopyto, albo bardzo udziwnione.
Bardzo ciekawa imo sukienk臋 mia艂a Amandla Stenberg - jakby bezpo艣rednio na ciele z 艂a艅cuszk贸w, a jednak nie by艂o nic wida膰 pod spodem. bardzo w moim stylu. Danai Gurira (Walking Dead) imo wygl膮da艂a jak kawal kokardy bo偶enarodzeniowej w stylu Empire.
Marie Kondo (ta od organizacji w cha艂upie) mia艂a typowo orientalny styl. Regina King - bardzo klasyczna. Tina Fey - imo dobre na tutejszy high school prom.
Charlize Theron - 艂adne, ale nudne, tym razem zawiod艂a. Amy Adams za to nie zawiod艂a, wygl膮da艂a zjawiskowo!
Angela Basset - kolor 艣wietny, poza i艣cie kr贸lewska ale kokarda wi臋ksza niz Oscary. podobna w stylu Jennifer Hudson ju偶 lepsza.
JLo - dla mnie tandeta. Tessa Thompson - okropne. Serena Williams - mam wra偶enie ze super design psuje zbyt lej膮cy sie materia艂, a tak jest bardzo 艂adna sukienka. Sarah Paulson - to klosz na lamp臋? Meagan Good - o tak, to godne Oscar贸w. Nancy Garcia - super, zw艂aszcza dla Latynoski. Glenn Close - no nie. to po prostu wydumany szlafrok, mo偶liwe ze jeszcze pami膮tka z imprezy w Playboy Mansion 馃槀
Diane Warren - nieeee... wt..? dobre na podro偶. Elise Fisher i Amy Pohler - znowu uk艂on w stron臋 LGBT...?
Laura Harrier - o, to 艂adne. tak jak Guliana Rancic. Michelle Yeoh - styl podobny do Marie Kondo, obie przyjemne dla oka. Shangela - o, 艣wietne. i nic dziwnego, ja Shangele znam z RuPaul Drag Race (Wyscigow na Drag Queen), nikt nie ma takiego kobiecego wyczucia jak te zdolne artystki smile
Spike Lee - pewnie, jak fantazjowa膰 to na ca艂ego - 馃憤
Marina de Tavira - wow
Melissa McCarthy - wow

Pan贸w mody, o rety, ju偶 nie ogarniam.. jedynie co zrozumia艂am to ciuch Jamesa McAvoy, lol, no spodnie, koszula marynarka. na reszt臋 m臋skich 'outfitow' za stara ju偶 chyba jestem.
poza moze Lambertem kt贸ry jest tak cholernie przystojny ze m贸g艂by na siebie za艂o偶y膰 dziurawy worek od kartofli i tez by wygladalby super 馃槃

Stroje do ogl膮dni臋cia: mozna zobaczy膰 tutaj

Poza tym og贸lnie o Oskarach - mam wra偶enie ze nadspodziewanie sporo nagrodzonych nie umia艂o si臋 zgrabnie zachowa膰. brak hosta? nie ma znaczenia?
Na pewno po cz臋艣ci z zaskoczenia i wzruszenia, np Olivia Colman kt贸ra by艂a bardzo zaskoczona ale w sumie sympatycznie wybrn臋艂a z sytuacji. natomiast grupka nagrodzonych za film dokumentalny - dwie panie i pan z tego jedna wysoka co ewidentnie potrzebowa艂a okular贸w - to ogl膮da艂o si臋 z nieco scisnietymi z臋bami, niestety.
By艂y momenty ze niezgrabnie tez podawano r臋k臋 na przemian z nagrodami i kopertami. Buba by im zaraz wyt艂umaczy艂 "jak elegancko podawa膰 r臋k臋 maj膮c je zaj臋te" wink

A wy, mili u偶ytkownicy, jak ocenianie tegoroczne Oskary, tak pod wzgl臋dem manier jak i mody i przyznanych nagr贸d?

Minnie

--
Wpadnij, zapraszam!...
Edytor zaawansowany
  • 10iwonka10 02.03.19, 10:29
    Jakos przyszla mi do glowy Audrey Hepburn- Zawsze mi sie podobala miala styl I klase鈥.I te sukienki sa takie zawsze na czasie universalne I eleganckie . W porownaniu z nia wiekszosc strojow na tegorocznych Oskarach wyglada tak sobie mowiac oglednie.

www.google.co.uk/search?biw=1280&bih=603&tbm=isch&sa=1&ei=h0t6XNmOBc2LlwSF4bKIBQ&q=audrey+hepburn+dresses&oq=audrey+hepburn+dresses&gs_l=img.3..0l5j0i5i30j0i8i30l4.47958.49288..49493...0.0..0.70.493.8......0....1..gws-wiz-img.......0i67.EKsBgrEGq_8
  • znana.jako.ggigus 02.03.19, 10:42
    Jak to 艂adnie uj膮艂 Armani - elegancja to wra偶enie, jakie kto艣 pozostawi艂, bez szczeg贸艂贸w.
    A takie wra偶enie robi Audrey Hepbrun.

--
    ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
  • minniemouse 02.03.19, 12:18
    10iwonka10 napisa艂a:
    > Jakos przyszla mi do glowy Audrey Hepburn- Zawsze mi sie podobala miala styl I
    > klase鈥

tego typu w ktoryms roku bylo sporo
    albo takie

poza tym sa to klasyki ktore w kazdy roku maja jakies wariacje. np w tym Lady Gaga, Regina King, Amy Adams... poprzednio Jennifer Lawrence miala podobna sukienke - gora bez rekawow i Cinderella dol.

Minnie

--
    Wpadnij, zapraszam!...
  • 10iwonka10 02.03.19, 22:15
    Obydwie sa bardzo ladne. Elelganckie, pelne klasy.

Moze kazdy jakos inaczej to odbiera - ale na tegorocznych Oscarach nie pamietam ktora to byla sukienka ale jedna tak bardzo wycieta na plecach ze z eleganckiej szybko zamienia sie z w wulgarna...Druga z brzuchem na wierzchu鈥.kilka w jakichs takich fasonach ze zamiast uwypuklic ladna sylwetke nogi, biust... wygladaja jak takie klocki.
  • znana.jako.ggigus 02.03.19, 10:46
    Od lat mam t臋 sam膮 anegdotk臋 na temat mody i elegancji.
    Wraca wnuczka z balu i opowiada babci, jak膮 to eleganck膮 sukienk臋 mia艂a jedna pani na balu i 偶e wszyscy byli zachwyceni. Na to babcia, 偶e pani nie by艂a elegancka. Babcia, widz膮c zdziwienie wnucznki, wyja艣nia - prawdziwa elegancja nie rzuca si臋 w oczy.

Oskary to dla mnie od dawna gad偶etyzacja wszystkiego, co si臋 da.
    Nagrodzone filmy s膮 s艂abe. Jeszcze Oskary z lat 80 da si臋 ogl膮da膰.
    Ale to moej zdanie.

--
    ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
  • minniemouse 02.03.19, 12:22
    A kt贸re ogl膮da艂a艣? jakie wra偶enia z "Roma"? uwazasz ze nies艂usznie dosta艂 Oskary, lub ze tyle?
    a widzia艂a艣 moze "Period. End of Sentence" - o menstruacji na wsi i miasteczkach w Indii.
    zreszt膮 wszystkich zapraszam do dyskusji.

Minnie

--
    Wpadnij, zapraszam!...
  • aqua48 02.03.19, 13:36
    Jak wi臋kszo艣膰 偶a艂uj臋, 偶e "Zimna Wojna" nie dosta艂a nagrody, a zas艂uguje. "Romy" jeszcze nie widzia艂am a ma dobr膮 opini臋. Je艣li o sukienki chodzi to Charlize Teron wygrywa. podoba艂a mi si臋 te偶 Julia Roberts w tym r贸偶u, wyj膮tkowo dobrze dobrany koror do karnacji. Negatywnie za to zaskoczy艂a Helen Mirren, kt贸ra zwykle ubiera si臋 ze smakiem - tu za du偶o r贸偶u. Jason Momoa te偶 lepiej wygl膮da w czerni. Du偶a r贸偶owa landrynka to nie jego styl. Pi臋knie wygl膮da艂a Ma艂gosia Bela z Paw艂em Pawlikowskim.
  • minniemouse 02.03.19, 13:57
    o tak Julia Roberts by艂a niesamowita w tym Elie Saab r贸偶u
    Ma艂gorzata Bela w Azzedine Alaia i Pawel Pawlikowski w Dior

Minnie

--
    Wpadnij, zapraszam!...
  • 10iwonka10 02.03.19, 22:18
    obydwie reczywiscie ladne. Prostota, klasyka wygrywa zawsze.
  • znana.jako.ggigus 02.03.19, 18:52
    Jako 偶e podobna (gorsza? ) cha艂a pod ty艂ul艂em Ida dosta艂a, to mo偶e lepiej.

--
  • znana.jako.ggigus 02.03.19, 18:51
    Nie mam na my艣li tylko tegorocznych film贸w. Od wielu lat wg mnie filmy oskarowe to kicz, cha艂a, nad臋cie i ostry sponsoring studi贸w filmowych. Ale to moje zdanie.

--
  • minniemouse 02.03.19, 23:29
    Przesadzasz. ka偶dy ma jaki艣 gust, jakie艣 sympatie antypatie, jeden lubi ser francuski.. wiesz. oczywi艣cie wyb贸r Akademii nie musi ci si臋 podoba膰 co nie znaczy ze jest z艂y.
    Filmy jak filmy, Roma jest na Netflix jakby kto艣 chcia艂 obejrze膰.
    Nale偶y wzi膮膰 pod uwag臋 ze to kino meksyka艅skie.
    Pierwsze pytanie - dlaczego jest czarno-bia艂y? Kim w艂a艣ciwie by艂a Cleo?
    Film jest d艂ugi, niespiesznie sie toczy.
    Alfonso Cuaron poza tym nakr臋ci艂 Gravity, Pan's Labirynth, Children of Men, Harry Potter and The Prisoner of Azbakan, i inne.

Minnie

--
    Wpadnij, zapraszam!...
  • znana.jako.ggigus 03.03.19, 11:02
    nie mam neftlixu. I nie m贸wi臋, 偶e filmy s膮 z艂e. M贸wi臋, 偶e s膮 promowane specyficzne, gad偶eciarskie produkcje z wielkim rozmachem. KWestia gustu. Wol臋 obejrze膰 ko艂eljn膮 produkcj臋 braci Dardenne, bo ich fil艂my opowiadaj膮 o 偶yciu normalnych ludzi. Raz by艂a to kobieta, kt贸rej grozi艂a utrata pracy, innym razem lekarka, do kt贸rej dobija艂a si臋 chwil臋 potem zabita kobieta - i lekarka podejmuje 艣ledztwo na w艂asn膮 r臋k臋, a jeszcze innym razem historia z艂odzieja roweru. Wszystko dzieje si臋 na tle belgijskiej prowincji.
    Kwestia gustu.

--
  • 10iwonka10 03.03.19, 11:15
    Mnie sie wydaje ze z zalozenia filmy nominowane do Oscara musza sie czyms wyrozniac...tematem, miejscem, rezyseria,specyficznym wydarzeniem historycznym鈥. Nawet kwestia w jakim kraju, jezyku jest nagrany I czasem moze to byc rewelacyjny film ktory pozostanie w pamieci na dlugo a czasem kompletny gniot. Wszystko jest kwestia gustu bo kazdy z nas inaczej to bedzie odbieral. Ocena bedzie zawsze subiektywna. Mam zamiar obejrzec kilka tegorocznych filmow plus nasz mnominowany do Oscara 'Zimna Wojna.'

Natomiast niedawno obejrzalam film ktory mial 'super recenzje' byl nominowany chyba kilka lat temu a dla mnie to gniot do kwadratu ' Force Majeure' - dla mnie strata czasu.
  • znana.jako.ggigus 03.03.19, 11:21
    Wg mnie nie. Wg mnie bracia Dardenne, osadzaj膮c swoje filmy we wsp贸艂czesnych rwaliach, maj膮 odwag臋 si臋 wyr贸艅ci膰, bo pokazuj膮 nam widzom, nasze 偶ycie. A nie scenariusze holywoowdzkich producent贸w, nastawionych na zysk. Ale to kwestia gustu. Ja szukam w kinie czego艣 innego ni偶 zwolennicy oskar贸w.

--
  • aqua48 03.03.19, 12:10
    Ale ludzie ogl膮daj膮 filmy nie tylko po to by zobaczy膰 na ekranie swoje 偶ycie, r贸wnie偶 po to by si臋 rozerwa膰, przerazi膰, zachwyci膰, oderwa膰 od rzeczywisto艣ci, pomarzy膰, lub prze偶y膰 co艣 romantycznego lub wci膮gaj膮cego cho膰 kompletnie nierealnego. S膮dz臋 偶e nawet wi臋kszo艣膰 w tym celu ogl膮da film by cho膰 na chwil臋 oderwa膰 si臋 do swego 偶ycia. Im bardziej film pozwoli widzom wci膮gn膮膰 si臋 w akcj臋, tym jest lepszy.
  • 10iwonka10 03.03.19, 14:01
    Tez tak mysle - Dlatego taka roznorodnosc w przeciwnym razie ludzie zanudziliby sie na smierc ogladajac tylko jeden rodzaj filmow z mysla przewodnia 'nasze zwyczajne zycie'. Cos jak 40 latek kiedys a dzisiaj wszelkie 'Klany' I inne soap opery.
  • znana.jako.ggigus 03.03.19, 16:38
    Co innego rozerwa膰 si臋, a co innego obejrze膰 starannie wybran膮 produkcj臋, kt贸ra ma przynie艣膰 konkretne zyski, kt贸ra jest obliczona na niskie instynkty, konjunktur臋, czyj艣 wyzysk (odebranie funkcji rre偶ysera np) czy mod臋, aktualnie panuj膮c膮 (vide d艂uga fala film贸w o wamiprach). Rozerwa膰 si臋 mo偶na tak偶e bez ca艂ej machiny produkcyjnej, w艂o偶onej w ka偶dy szczeg贸艂 wykoncypowanego w ka偶dym szczeg贸le produktu, przez 偶膮dny zysku sztab ludzi zatrudnionych przez kogo艣, aby ten zysk maksymalnie wygenerowa膰.
    Ale ka偶demu wg potrzeb i mo偶liwo艣ci...

--
  • annthonka 04.03.19, 19:41
    Ggigus, obejrzyj Rom臋. My艣l臋, 偶e mo偶e Ci si臋 spodoba膰.
  • minniemouse 03.03.19, 23:29
    znana.jako.ggigus napisa艂a:
    Wol臋 obejrze膰 ko艂eljn膮 produkcj臋 braci Dardenne, bo ich fil艂my opowiadaj膮 o 偶yciu normalnych ludzi.

Roma opowiada o 偶yciu normalnych ludzi. ju偶 bardziej normalnego 偶ycia nie da si臋 nakr臋ci膰.

Raz by艂a to kobieta, kt贸rej grozi艂a utrata pracy, innym razem lekarka,do kt贸rej dobija艂a si臋 chwil臋 potem zabita kobieta - i lekarka podejmuje 艣ledztwo na w艂asn膮 r臋k臋, a jeszcze innym razem historia z艂odzieja roweru. Wszystko dzieje si臋 na tle belgijskiej prowincji.

to takie seriale tez tutaj s膮, ale wybory do najlepszego to nie ta impreza a np Emmy's.
    akuratnie dopiero co lecia艂 u nas nowy serial, kanadyjski, Coroner - s臋dzia 艣ledczy
    dok艂adnie jak opisujesz, w trakcie badania nieboszczyk贸w koroner dochodzi na w艂asn膮 r臋k臋 dlaczego s膮 nie艣cis艂o艣ci, a przy tym przeplatane kawa艂kami z jej prywatnego 偶ycia. b fajne, polecam.

"Kwestia gustu" - oczywi艣cie. ale to ze ty lubisz, wr臋cz wolisz ogl膮da膰 serial o z艂odzieju rower贸w w Belgii nie jest wyk艂adnikiem jako艣ci wszystkich film贸w w USA, a tym bardziej tego co nagradza Akademia.

Minnie
    --
    Wpadnij, zapraszam!...
  • minniemouse 03.03.19, 23:37
    ps i jeszcze polecam Atypical i Sex Education.

--
    Wpadnij, zapraszam!...
  • znana.jako.ggigus 04.03.19, 08:23
    Nie, minnie, nie ogladam seriali. Ostatni jaki znosze to Sex And The City.
    Nie wszyscy ogladaja seriale. Ja chodze do kina i ogladam filmy, ot tak po prostu. Zwiastuny seriali na netflixie pachnami zla jakoscia. Histeria. Efekciarstwem. Moda, bo nieboszczyki i sekcje zwlok widzialam na wielu zwiastunach. Folia, ciach i kamera leci na gore, a w tle muza histeryczna.
    Ale kazdemu wg potrzeb i mozliwosci
    Nieboszczyki i ich badanie, koroner i inne sprawy maja sie nijak do panoramicznego obrazu zycia, jaki od lat w postaci filmow robia bracia Dardnenne. Nb znani w Europie.

--
  • 10iwonka10 04.03.19, 09:22
    Nie obraz sie- rozumiem ze lubisz te filmy ale to tak jakby mowic ze ja lubie tylko chcleb z maslem I bede go jesc codziennie a inne potrawy to wydziwianie I efekciarstwo.Ja lubie filmy Woody Allena ale jakbym miala ogladac tylko jego filmy to po jakims czasie bokiem by mi wyszly.
  • znana.jako.ggigus 04.03.19, 09:56
    pisalam za kazdym razem - to moje zdanie, kazdemu wg potrzeb, wiec nie obraz sie, ale czytaj ze zrozumieniem, co?

--
  • minniemouse 05.03.19, 00:31
    Gigus, sorry ale podzielam opinie - nawet jesli rozumiem idee "to moje zdanie itd", to dla stojacego z boku co sie rzuca w oczy to ograniczony 艣wiatopogl膮d, sorry.
    nie uwazasz ze to nierozs膮dne ogranicza膰 sobie mozliwosc wyrobienia w艂asnej opinii oraz - co gorsza - dost臋p do dobrych seriali tak a priori? bo "reklamy sa natr臋tne"? lol
    madre slowa mowia "nie ocenia sie ksiazki po okladce".
    Zeby nie dopuszczac do siebie od groma dobrej sztuki filmowo - telewizyjnej z wydumanego powodu? bo sorry, ale twoje uzasadnienia "histeria, efekciarstwo, moda" - brzmia jak wypowiedzi dorastaj膮cej nastolatki za wszelka cene chc膮cej udowodni膰 swoja doros艂o艣膰 smile
    Jestem po prostu zaskoczona tym co napisa艂a艣.
    Ogladalam "Zlodzieja rowerow" kilka lat temu w naszej TV - rzeczywscie fajny film. wzruszajacy. jak niejeden film tego typu obliczony na wyciskanie lez z widzow. po naszemu nazywa sie tear-jerker. dok艂adnie, DOK艁ADNIE w tym stylu polecam ci
    Blask T臋czy
    - bedziesz 100% zadowolona. tearjerker. .

wracajac do Roweru - ale zeby az tak tym sie zachwycac zeby juz poza tym innych nie widziec i uwazac za dno - to imo gruba przesada.
    filmy sa sa r贸偶ne, lepsze i gorsze. np skoro lubisz filmy "zyciowe" poleci艂abym ci Fantastyczna Kobiete na Netflix. super film. z Chile. tez tearjerker ale dla doroslych. do obejrzenia na zlym Netflix. moze jakas twoja kolezanka ma. kup wino, albo ciacha, czy pizze i zaproponuj wsp贸lne obejrzenie ?? zapewniam satysfakcje. ten film podoba sie ka偶demu komu polec臋.
    (polecam zw艂aszcza anty-trans)

Minnie

--
    Wpadnij, zapraszam!...
  • znana.jako.ggigus 05.03.19, 16:05
    Nigdy nie psia艂am, 偶e to co ogladam, jest lepsze. Wi臋c ograniczenie pogl膮d贸w nie dotyczy mnie. Ja te偶 nie zak艂adam, 偶e inni ludzei ogl膮daj膮 tylko seriale albo w og贸le 偶adnych seriali. Pisa艂am enty raz -moje poggl膮dy s膮 to i uzasadania艂am je.

--
  • 10iwonka10 05.03.19, 08:30
    Ja czytam ze zrozumieniem tylko przyznam ze nie spotkalam sie jeszcze z tak ograniczonym swiatopogladem.Chyba tylko male dzieci I ludzie z autyzmem podobnie podchodza do pewnych rzeczy.
  • znana.jako.ggigus 05.03.19, 16:06
    Jeste艣 na forum sv, wi臋c nie obra偶aj innych.
    A ja ka偶d膮 wypowied藕 ko艅czy艂am - moje pogl膮dy, ka艣demu wg potrzeb. Mo偶e czytaj b uwa偶nie.

--
  • minniemouse 07.03.19, 00:51
    Jeste艣 na forum sv, wi臋c nie obra偶aj innych.
    > A ja ka偶d膮 wypowied藕 ko艅czy艂am - moje pogl膮dy, ka艣demu wg potrzeb. Mo偶e czytaj b uwa偶nie.

ale ona nikogo, zw艂aszcza ciebie nie obraza. tylko wypowiada swoje zdanie.
    tak samo jak ty nikogo nie obra偶asz gdy piszesz ze "ryraja sie komercha". to tez tylko twoje zdanie i nie ma powodu sie obra偶a膰, prawda?

Minnie

--
    Wpadnij, zapraszam!...
  • znana.jako.ggigus 07.03.19, 06:53
    To jest obra藕liwe:
    z tak ograniczonym swiatopogladem.

Je艣li uwa偶asz 偶e nie, to z przyjemno艣ci膮 b臋d臋 kwitoea膰 twoje inne wywody.
    Nie obra偶am si臋,a ZWRACAM uwag臋, 偶e na forum o sv obowi膮zuje GRZECZNY ton.

--
  • 10iwonka10 08.03.19, 10:38
    Nie sadze ze to jest obrazliwe tylko obiektywne stwierdzenie pewnego faktu- jesli ktos twierdzi ze na tysiace filmow z calego swiata wszystkie sa zle, marne, komercyjne tylko jeden nieznany rezyser jest warty obejrzenia鈥..jak to mozna inaczej okreslic? Patrzac na go kompletnie z boku?
  • minniemouse 05.03.19, 01:01
    Nieboszczyki i ich badanie, koroner i inne sprawy maja sie nijak do panoramicznego obrazu zycia,

napisalas o lekarce ktora zaczela szukac zabitej kobiety. klasyczny murder-mystery.
    to ci podalam zarys fabuly serialu Koronera, ktory jest o kobiecie-sedzi sledzczej wlasnie tak samo prowadzacej sledztwa na wlasna reke co to do niej w zasadzie nie nalezy tylko do policji. serial nie ma zadnych "efekciarskich ciachow przez folie i kamery w gore" jak to lekcewa偶膮co okre艣li艂a艣, tylko przeplata jej zycie osobiste - ma napady paniki, halucynacje, problemy z synem, ojca z Alzheimerem, problemy w pracy - jak to w zyciu. oprocz tego jest motyw zagadki kryminalnej bo coz jest to serial detektywistyczny.
    Po co pisalabym o Koronerze nie majac ku temu powodu? ano pisalam bo jako przyklad podalas i zachwycalas sie lekarka prowadzaca sledztwo gdzies na tle belgijskiego krajobrazu smile

A z innej beczki, poniewaz co rusz to przypominaja mi sie twoje slowa ''zyciowe, zyciowe"
    Kolejny film bardzo zyciowy w ktorym prawie nic sie nie dzieje oprocz scenek z zycia to historia rodzin, zwlaszcza dwoch, i ich latajacych wolno po okolicy dzieci, zyjacych w kompleksie motelu The Florida Project
    gwarantuje satysfakcje, 艣wietny, 艣wietny film 馃憤
    podobny w stylu jak Roma - niespieszny, toczy si臋 dzie艅 po dniu. ukazuje 偶ycie biednej i najbiedniejszej Ameryki. od dobrej i zlej strony. bieda obok dobrobytu. zlo obok dobra.
    szczerze polecam - super film!

drugie co polecam bo tak zbli偶one do 偶ycia jak tylko mo偶liwe - to serial Seven Seconds
    wprawdzie napisa艂a艣 ze nie lubisz seriali ale gwarantuje ci ze od tego nie b臋dziesz mog艂a sie oderwac. ten zostawia po sobie slad na zawsze. wspania艂a gra Reginy King.

Minnie

--
    Wpadnij, zapraszam!...
  • znana.jako.ggigus 05.03.19, 16:13
    tak, tajemnica mordestwa, ale nie polane tym pseudosensacyjnym ooh trupiarnia, trzaskaj膮ca 艣wietl贸wka ii trzask otwieranego zamka, niedok艂adne o艣wietlenie i ta muza - widzu b贸j si臋. (taki by艂 zwiastun jakiego艣 netflixa, widzia艂am!)
    Ogl膮dasz komercj臋 minni i to twoja sprawa. Ja ogl膮dam ma艂o komercji, bo mnie takie wspomagacze jak muza dramatyczna, kiepska akcja, kt贸ra si臋 nie trzyma kupy i kt贸ra pochodzi st膮d, 偶e to serial i 偶e liczy si臋 ogl膮dalno艣膰 - mnie to nie ryra, jestem za szczwany lis. Za szczwany widz.
    My rozmawiamy z innych poziom贸w, jakby艣 rozmawia艂a jako czytelniczka Ekfriede Jelinek z kim艣, kto czyta i wielbi t臋 od Tysi膮ca twarzy Greya czy jako艣 podobnie. Nie chc臋 tutaj si臋 wywy偶sza膰, 偶e Jelinek, 偶e literatura, ale to s膮 inne tre艣ci, inny spos贸b i zamys艂 pisania, inne intencje. A tak偶e inne podej艣cie w kwestii komercji, Sto twarzy Greya jest sukcesem komercyjnym. A Jelinek ma sukces literacki.
    Ja czytam Jelinek i my艣l臋 tak z trzydzie艣ci razy na stron臋 - jakie to trafne, celne, wkurzaj膮ce, gorzkie, prawdziwe, doskonale zaobserwowane, to mnie porusza. Ale nie czuj臋 si臋 lepsza od kogo艣, kto Sto twatzy Greya z wypiekami. Po oprostu ci臋偶ko mi si臋 z kim艣 takim dogada膰.

--
  • znana.jako.ggigus 05.03.19, 16:14
    The Wire by艂o jeszcze dobrym serialem!

--
  • minniemouse 05.03.19, 23:10
    > tak, tajemnica mordestwa, ale nie polane tym pseudosensacyjnym ooh trupiarnia,
    > trzaskaj膮ca 艣wietl贸wka ii trzask otwieranego zamka, niedok艂adne o艣wietlenie i ta muza - widzu b贸j si臋. (taki by艂 zwiastun jakiego艣 netflixa, widzia艂am!)

przecie偶 w艂asnie ci t艂umaczy艂am ze nie zawsze nachalna - komercyjna, jak to nazywasz - reklama znaczy i偶 serial lub film jest komercyjny. widz臋 nie dociera do ciebie. co wzbudza pytanie - wiec co jeszcze nie dociera?
    bywa, ze reklama jest tak rozd臋ta iz z rzeczywisto艣ci膮 ma niewiele wspolnego: owa trzaskaj膮ca 艣wietl贸wka zwyczajnie ga艣nie w trakcie akcji i po krzyku. drzwi sie po kim艣 po prostu domykaj膮. itd itp.
    Trzeba by膰 naprawd臋 naiwnym i niedo艣wiadczonym widzem aby sugerowa膰 sie takimi cyrkowymi sztuczkami, doprawdy. zanim w kinie poleci film to przecie偶 tez lec膮 dramatyczne reklamy. nie inaczej by艂o ze Z艂odziejem Rower贸w.

> Ogl膮dasz komercj臋 minni i to twoja sprawa. Ja ogl膮dam ma艂o komercji, bo mnie takie wspomagacze jak muza dramatyczna, kiepska akcja, kt贸ra si臋 nie trzyma kupy i kt贸ra pochodzi st膮d, 偶e to serial i 偶e liczy si臋 ogl膮dalno艣膰 - mnie to nie ryra, jestem za szczwany lis. Za szczwany widz.

lol... sadz膮c po tym jak si臋 egzaltujesz Oskarami, tak naprawd臋 to brak ci w temacie wiedzy aby w og贸le umie膰 rzetelnie, ch艂odno oceni膰 czym jest naprawd臋 dobre kino. po pierwsze, na艂yka艂a艣 sie propagandy w stylu- i powtarzasz jak papuga "Oskary sa be a Amerykanie g艂upi" - co 艣wiadczy jakos tobie. po drugie, osadzasz kino pod katem w艂asnych preferencji a tak si臋 nie ocenia.
    Bo dobre kino to tez Marvel, anime, horror, sci-fi, romanse i wiele innych.
    co najwy偶ej mozna nie przepada膰 za konkretnym gatunkiem, ja np nie przepadam za romansami. ale komercja typu Spiderman lub Czarna Pantera to tez moze by膰 dobre kino.

My rozmawiamy z innych poziom贸w, jakby艣 rozmawia艂a jako czytelniczka Ekfriede Jelinek z kim艣, kto czyta i wielbi t臋 od Tysi膮ca twarzy Greya czy jako艣 podobnie
    Nie chc臋 tutaj si臋 wywy偶sza膰, 偶e Jelinek, 偶e literatura, ale to s膮 inne tre艣ci, inny spos贸b i zamys艂 pisania, inne intencje.
    Ale nie czuj臋 si臋 lepsza od kogo艣, kto Sto twatzy Greya z wypiekami. Po oprostu ci臋偶ko mi si臋 z kim艣 takim dogada膰.

To wiesz dziwne i偶 przy tym twoim wielkim intelekcie nie wpad艂a艣 na to ze mozna przeczyta膰 i jedno i drugie, mie膰 z obydwu przyjemno艣膰 i porozmawia膰 i tymi i z tym? ojejku, to rzeczywi艣cie strasznie trudne.
    Nie obraz sie i nie bierz tego do siebie, ale z mojego do艣wiadczenia wynika iz zwykle to pozerzy lub ludzie o w膮tpliwej inteligencji tak sie wysilaja. zam臋czaj膮 samych siebie czytaniem literatury ktora ledwo pojmuja pogardliwe wydymajac usteczka na ca艂kiem niezle rozrywki kategorii B a a nawet C przy kt贸rych mozna niezle sie zrelaksowac i usmiac. byleby tylko moc w towarzystwie poblyszczec jak 40 watowka. bo prawdziwy intelekt widzi pozytek i w jednym i w drugim, nie szkoda mu czasu na czytanie Greya. prawdziwy intelekt i w Greyu znajdzie dla sibie cos wartosciowego.
    uwazaj wiec zeby ciebie to nie spotkalo.. pozerstwo.

Minnie

--
    Wpadnij, zapraszam!...
  • znana.jako.ggigus 06.03.19, 19:33
    Zajrzalam do ziwatuna serialu w linku i by艂o dok艂adnie to, o czym pisa艂am - pani stoi na tle 艣niegu z ogromn膮 plam膮 krwi, w tle muzyka duszoszczipatielnaja. Pani do pana, 偶e prze艣laduj膮 j膮 czyje艣 oczy, w tle muzyka. Uj臋cie, sugeruj膮ce widzowi - uwaga, wzruszaj膮ce. To s膮 w艂a艣nie te rzeczy, kt贸rych nie lubi臋, nie uwa偶am i nie ogl膮dam. Zwiastuny mi wystarcz膮.
    Nie ekscytuj臋 si臋 oskarami, z tego, co zauwa偶y艂am, rzecz idzie o komercj臋. I oskary jako nagrody za niE.
    Napisa艂a艣:
    Nie obraz sie i nie bierz tego do siebie, ale z mojego do艣wiadczenia wynika iz zwykle to pozerzy lub ludzie o w膮tpliwej inteligencji tak sie wysilaja. zam臋czaj膮 samych siebie czytaniem literatury ktora ledwo pojmuja pogardliwe wydymajac usteczka na ca艂kiem niezle rozrywki kategorii B a a nawet C przy kt贸rych mozna niezle sie zrelaksowac i usmiac. byleby tylko moc w towarzystwie poblyszczec jak 40 watowka. bo prawdziwy intelekt widzi pozytek i w jednym i w drugim, nie szkoda mu czasu na czytanie Greya. prawdziwy intelekt i w Greyu znajdzie dla sibie cos wartosciowego.

No co艣, mam nadziej臋, 偶e wiesz, po co s膮 zasady sv. Mimo takich tekst贸w.

--
  • minniemouse 07.03.19, 00:43
    Pisanie komus, nawet w formie gleboko zawoalowanej aluzji, ze jest glupkiem bo nabiera sie hollywodzka komerche na jakiej poznaja sie madre szczwane lisy tez nie jest zgodne z zasadami SV, droga Gigus. ja zreszta tak samo jak ty jedynie wyrazilam wlasna opinie, nie majaca z toba nic wspolnego. a jak ty to odbierasz to twoja sprawa.

Wracajac do serialu Seven Seconds, ktory jest bardzo dobry - nic nie wiesz na podstawie reklamy. NIC.
    nie ma nic bardziej mylnego niz sadzenie jakosci zwlaszcza tego serialu na podstawie reklamy.
    Mam swiadomosc ze obejrzalam swietny, kontrowersyjny serial. ty - pozbawiasz sie tego swoja krotkowzrocznoscia no ale to juz twoja sprawa.

Minnie

--
    Wpadnij, zapraszam!...
  • znana.jako.ggigus 07.03.19, 07:00
    Nie pisa艂am, 偶e si臋 nabierasz!!! Pisa艂am dlaczego JA NIE ogl膮dam film贸w komercyjnychi co MNIE w nich przeszkadza.
    To s膮 jakie艣 ograniczenia w pogl膮dach na innych ludzi? wolno mi tak psia膰, patrz post iwonki.
    Nie, NIE psia艂am o reklamie, a o ZWIASTUNIE serialu, jaki mi sama poda艂a艣. Pisa艂am o tym, co widzia艂am - uj臋cia, muzyka itepe.
    Tak wygl膮da wi臋kszo艣膰 zwiastun贸w seriali na netflixie. Ja rozumiem, 偶e du偶o ludzi to ogl膮da. Naprawd臋. By艂 czas, 偶e moi znajomi na imprezach ci膮gle o serialach na netflixie.
    Ale seriale, taki nadmiar to dla mnie jak nowe perfumy - tego jest tyle, 偶e to co jest nowe, nie mo偶e by膰 wypracowane, przemy艣lane. Bo tego jest za du偶o. Perfumy pachn膮 tak samo i seriale s膮 podobne. Oczywi艣cie nazwy perfum, reklamy i postaci seriali s膮 inne.
    "Szpital na kraju miasta" ( o ile dobrze pami臋tam tytu艂) - tak mi si臋 przypomnia艂o. tak do ko艅ca wyrysowa膰 ka偶d膮 posta膰, to trzeba czasu. Ogl膮da艂am niedawno kawa艂ek na YT.

--
  • aqua48 07.03.19, 08:25

> tego jest tyle, 偶e to
    > co jest nowe, nie mo偶e by膰 wypracowane, przemy艣lane. Bo tego jest za du偶o. Pe
    > rfumy pachn膮 tak samo i seriale s膮 podobne.

A tu si臋 ca艂kowicie mylisz. Ale trzeba mie膰 nosa i do perfum i do seriali smile
  • znana.jako.ggigus 07.03.19, 11:49
    jest , jak myslisz.

--
  • minniemouse 08.03.19, 00:08
    Gigus, zwiastun to jest reklama. a jak my艣lisz - po co robi膮 zwiastuny? im bardziej osza艂amiaj膮cy, zagadkowy tym bardziej ma zach臋ca膰 do obejrzenia, proste.
    Netflix to jest miejsce jak dawniej wypo偶yczalnia film贸w na kasecie i DVD czyli taka wirtualna filmoteka. Dzia艂a na tej samej zasadzie co biblioteka i ksi臋garnia. wnioski wyci膮gnij ju偶 sama.

Minnie

--
    Wpadnij, zapraszam!...
  • minniemouse 08.03.19, 00:53
    p.s.
    Ale seriale, taki nadmiar to dla mnie jak nowe perfumy - tego jest tyle, 偶e to co jest nowe, nie mo偶e by膰 wypracowane, przemy艣lane. Bo tego jest za du偶o.

dla mnie to jest bardzo zagadkowy poglad. bo to tak jakbys mowila ze w ksiegarni nie moze byc dobrych powiesci, poezji, biografii itd bo tego jest za duzo aby bylo wypracowane i przemyslane. no we藕..
    przeciez tych seriali nie pisze ta sama osoba ani nawet ten sam zesp贸l. nawet ulubiona przez wielu Mrs Meisel nie pisala sama jedna Amy Sherman Palladino a caly zesp贸l scenarzyst贸w. kazdy ma indywidualny styl, do tego potrafi pisac w kazdym stylu.
    a ostatecznie nawet 'twoi' bracia Dardenne maja swoj styl i tworza na swoje kopyto, zauwa偶. BTW - Styl Ch艂opca na Rowerze w/g mnie jest podobny do Blasku T臋czy. inna tre艣膰, inne okolicznosci ale ta sama nuta -pojawia si臋 dobra r臋ka, ale cos sie psuje, w koncu miotanie sie ko艅czy i jest o jak przepieknie smile
    Innowacje, takie ca艂kowite sa bardzo trudne do osi膮gni臋cia wziawszy pod uwage ze teatr jest wlasciwie rownolegly do czlowieka. bo jak inaczej nazwa膰 juz dzikie tance i pokrzykiwania pierwotnych ludow nasladujacych otoczenie i to co przezywaja jak nie wlasnie odgrywaniem rzeczywistosci. te zwierzece skory, przyprawione maski, moze rogi, kosci ze zwierzat - kostiumami smile
    W sztuce zawsze cos sie powtarza, cos jest podobne. aby nie bylo precedensu trzeba stworzyc cos absolutnie nowego, jak np swojego czasu dzwiek w filmie, efekty wizualne, kreskowki, Szczeki, Avatar itp.
    Potem to juz sie powtarza ale wcale nie znaczy ze jest gorzej bo moze byc, i zwykle jest lepiej. to tak a porpos seriali.

Minnie
    --
    Wpadnij, zapraszam!...
  • 10iwonka10 08.03.19, 10:42
    Ja mysle ze zawsze warto przeczytac ksiazke nowego autora czy obejrzec film nowego rezysera bo tak naprawde nigdy nie wiemy moze to byc chlam ale moze to byc interesujace inne spojrzenie na jakis problem.
  • znana.jako.ggigus 08.03.19, 10:58
    Nie. Nie pisalam generalnie o czyms jak np literatura, chociaz rzeczywiscie ukazuje sie wiele ksiazek i moda na jeden typ czegos powoduje zalanie rynku produktem..
    Jesli czegos sie duzo produkuje (np perfumy, kazda marka ma teraz ze trzy perfumy, linie itepe co sezon. A keidys produkowano perfumy jedne co pare lat) - wg mnie sila rzeczy nie mozna temu, ad czym sie pracuje, dac czasu na dojrzewanie, zwatpienie, skreslenie, prace od nowa z kawalkiem(pomyslem), ktory przekonuje. Bo nie ma na to czasu.
    I tak np znany niemiecki rezyser autor paru kultowych seriali w wywiadzie opowiedzial, ze dwa seriale, te najb. znane, pisal pare razy na nowo. (A mimo to w serialu jest jeden , dwa slabsze odcinki)
    I ja uzurpuje sobie, ze to widze po serialu.
    A te netflixowe sa dla mnie na jedno kopyto. Szczegoly kopyta juz podawalam, nie bede sie powtarzac.
    Nie, bracia Dardenne za kazdym razem maja inne postaci - tzw margines, lekarka czy kobieta, klasa srednia, ktora dowiaduje sie, ze traci prace. Tlo to belgijska prowincja, bo jak sami powiedzieli, oni te realia znaja. Ja bym tez nie napisala ksiazki o Kanadzie, bo sie nie znam i druga M. Atwood nie bede.
    Dzieki za wyjasnienia co do netflixu, ale nigdy o to nie pytalam. Wiem, o czym mowa

--
  • minniemouse 09.03.19, 00:20
    Nie, bracia Dardenne za kazdym razem maja inne postaci - tzw margines, lekarka czy kobieta, klasa srednia, ktora dowiaduje sie, ze traci prace. Tlo to belgijska prowincja, bo jak sami powiedzieli, oni te realia znaja

czyli krotko m贸wi膮c w艂asnie opisa艂a艣 ze jednak operuj膮 swoimi sta艂ymi schematami:
    margines b膮d藕 klasa 艣rednia + kryzys 偶yciowy + zwi膮zana z tym akcja = pocz膮tek, apogeum, rozwi膮zanie + t艂o belgijskiego krajobrazu. tylko postaci sie zmieniaj膮. si艂膮 rzeczy, jedno kopyto. lol..
    ale wcale nie mowie ze to co艣 z艂ego. nie, jak sie ma sprawdzona metod臋 to nawet dobrze jej nie poprawia膰.
    bo to moze by膰 lepsze ni偶 szukanie na sile czego艣 nowego i tworzenie nietrafionych cha艂.
    mowie tylko, nie ma co z taka czci膮 wynosi膰 na piedesta艂 czego艣 co si臋 okazuje nie by膰 az takim wyj膮tkiem jak nam si臋 osobi艣cie wydaje. i tyle.

Minnie
    --
    Wpadnij, zapraszam!...
  • znana.jako.ggigus 08.03.19, 10:50
    I tak i nie. Zwiastun zawiera sceny z filmu.
    Reklama proszku pokazuje produkt i jego dzialanie. Natomiast zwiastun to wyciag, esktrakt z filmu. I ten moze zachecac albo odstraszac

--
  • minniemouse 09.03.19, 00:07
    Gigus, przyjmij po prostu do wiadomo艣ci ze zwiastun z filmu to jednocze艣nie jego reklama.
    zobacz sobie sama co jest napisane pod spodem
    www.youtube.com/watch?v=m9LQ56qUqgs
    I nie, te w Netflixie nie sa na jedno kopyto, chyba ze dla ciebie Charite i Shtisel to jedno i to samo.

Minnie

--
    Wpadnij, zapraszam!...

Popularne w膮tki

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialno艣ci za tre艣膰 wypowiedzi zamieszczanych przez u偶ytkownik贸w Forum. Osoby zamieszczaj膮ce wypowiedzi naruszaj膮ce prawo lub prawem chronione dobra os贸b trzecich mog膮 ponie艣膰 z tego tytu艂u odpowiedzialno艣膰 karn膮 lub cywiln膮. Regulamin.